Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

renicka2222
23. jún 2012

@adka2121
ten komplex hotelov fakt nema chybu Adka , boli sme tam 2x po sebe ,ale tento rok ho bohuzial Kartago a ani ziadna ina cestovka u nas nemali v ponuke, co ma velmi mrzelo, lebo bol aj cenovo pristupny ..na 11 dni cca 800 euro a hlavne super pre vsetky vekove kategorie.

renicka2222
23. jún 2012

@adka2121
ale myslim si, ze celkovo Incekum a Avsallar maju pekne hotely.

jarus1
23. jún 2012

hľadám touto cestou maminku, ktorá sa chystá s dieťaťom/deťmi v júli do Turecka🙂)) ozvite sa

emily327
23. jún 2012

@macocha dakujeme, uz sme spat 😉
@katka008 odporucam hotel INCEKUM BEACH HOTEL v Alanyii, super hotel pre rodiny s malymi detmi. Dnes sme sa odtial vratili. Ale urcite treba ist cez nemecku alebo rakusku spolocnost....

emily327
23. jún 2012

Ahojte, tak sme spat z Turecka, Vsade dobre doma najlepsie 😉 Ale zislo by sa mi zaklopanie na dvere - housekeeping :D :D Odporucam hotel Incekum Beach hotel, ale urcite ak do Turecka, tak s rakuskou alebo nemeckou cestovnou kancelariou. Tie co tam planujete ist, rada pre vas: nie je kazdy 5* hotel rovnaky.... zazili sme dva, preto vieme porovnat.

emily327
23. jún 2012

@zebricka23 dakujeme ;) uz sme aj spat,ze? Ako ste sa mali?
@bosacka my sme sa stretli na letisku?

bosacka
23. jún 2012

@emily327 hej, stretli sme sa 😉 a vyzerala som vas aj cestou spat a potom som si spomenula, ze idete neskor... 🙂

emily327
23. jún 2012

@bosacka a co si sa neprihovorila? Ja som ta vobec nevidela ☹ A to som kukala, hoci v detskom kutiku som si aj myslela,ze si to mozno ty ale nebola som si ista... bola si? A ako ste sa mali? My sme prileteli dnes a vy?

abbey1
23. jún 2012

@bosacka
@emily327 Ahojte dovolenkárky. Prosím o info o letisku v Turecku, na akej je úrovni, myslím niečo pre deti, niečo na papanie a tak. Vďaka za info. Let trvá tie 2 1/2hod?

emily327
23. jún 2012

@abbey1 Ahoj ahoj, letisko v Turecku, po prilete sme sli hned cez pasovu kontrolu ale najprv si kupit viza a potom rovno na stanoviste autobusov... takze neviem ako je to po prilete. Ale pri odlete sme sa na letisku zdrzali asi pol hodku a na papanie pre deti, neviem co mas konkretne na mysli... su tam restiky, kopec obchodov... Let trva 2 hodiny 20 minut 😉 Kedy letite? Ja som bola milo prekvapena novym terminalom na nasom letisku, detsky kutik, ohrievacka na jedlo, mlieko, prebalovak atd. fakt super 😉

abbey1
23. jún 2012

@emily327 Presne o týždeň sme už na pláži. Teda dúfam. 😉
Ďakujem za info. Presne to o letisku som chcela vedieť, lebo minulý rok v Bulharsku to bola hrôza. Dokopy nič a dalo sa platiť mňlen ich menou. 😠
Inak prišli ste z domu na letisko tie 2 hod pred odletom?
ja mám skúsenosť, že sa vždy ešte čaká, pokým vôbec otvoria chcek in a následne sa čaká v hroznej fronte. Tak zvažujem, že sa trošku omeškáme. 😉

bosacka
23. jún 2012

@abbey1 ja som zavelila, ze 2 hodiny pred odletom tam urcite nebudeme, lebo je to zbytocne a caka sa.... no a na check-in nes chlapik zvozil, ze s malymi detmi (asi myslel do 2r) treba chodit medzi prvymi, aby sme dostali miesto, kde su 2 kyslikove masky. nechapem, preco to dopredu nepripravia, ked maju zoznam cestujucich 😠 tak ale usadili nas 😉 na tom tureckom letisku mi pri cakani na odlet vadila klima, ktora dost fucala, inak bolo mysllim vsetko ok
@emily327 aj som chcela, ale akosi nebolo kedy... vy ste tam boli tusim s nejakymi znamymi, a ty si sa mihla iba ked ste sli do toho prebalovacieho kutika a spat... teda ak som trafila, ze ste to vy. ja som sa na teba uskrnala od detskeho stolika

emily327
23. jún 2012

@abbey1 super, tak si dovolenku uzite, bude urcite teplo 😉 A co sa tyka prichodu na letisko, ja som mala to iste v plane ale z cestovky ma upozornili na to,ze treba prist na cas. A aj sme prisli o 2 hodky a 15 minut a uz bol check -in otvoreny, a ked sme si vystali frontu na odbavenie batoziny a potom frontu k satur okienku kde nam dali instrukcie a potom sme sli na dalsiu kontrolu a fakt kym sme prisli k vchodu do lietadla, tak to bola uz iba pol hodka do odletu a to sa deti pohrali v tom detskom kutiku a uz sme aj sadali do lietadla. Myslim,ze my sme ani moc necakali v tych frontach lebo sme prisli skor ako ostatni, lebo ti chudaci sa nacakali v oboch.... Treba prist minimalne 1.5hodky URCITE. Ak sa nechces stresovat tak 2 hodky 😉 Tot moje odporucanie 😉 Akou cestovkou letite?

emily327
23. jún 2012

@bosacka aj som si myslela,ze si to bola ty :D :D hej hej my sme sli na dovolenku s kamoskynou rodinkou a riesili sme ohrev vody pre deti na mliecko atd. a ohrievacka nakoniec nefungovala v kutiku, tak som pouzila svoju.. ta mi po prichode do Turecka ked som ju napojila na ich siet zhorela ☹ No skoda, ale tak aspon sme sa videli 😉 Ja si ta pamatam, len som si fakt nebola ista a hlavne som bola nesvoja lebo mala zle znasala zobudenie v noci ☹ Ako ste zvladli let?

bosacka
23. jún 2012

@abbey1 @emily327 my sme prisli nieco cez hodinu pred odletom a nikde sme necakali, az pred vstupom do lietadla 😀

abbey1
23. jún 2012

@emily327
@bosacka Díky za info. Ideme s Tip Travel. A chcem tam prísť tak 1,5 hod pred odletom. Vždy sme tam čakalai a nemienim sa tam ani tlačiť. Veď niekto musí byť aj ku koncu radu, nie?
Som rada, že tu čítam samé pozitívne info o Turecku.
Pozerám, že obe máte malé deti. darilo sa vám brániť im piť vodu v bazéne, či mori? Moju to neviem odučiť ani doma v bazéne, tak si to ani nechcem predstaviť tam. 😒 Snáď nič nechytíme. 😒

bosacka
23. jún 2012

@emily327 celkom v pohode bol let, len som myslela, ze bude spat a nejako sa v tom lietadle nevedela ulozit, zaspala az tesne pred klesanim... cestou spat zaspala hned na starte, ked zacalo lietadlo rolovat po drahe... ale nespala dlho

emily327
23. jún 2012

@abbey1 no toho som sa bala velmi velmi, ale moja mala je mala rybka vo vode a tam sme nakupili naradicko do piesku k moru a to sme pouzivali aj v bazeniku a kedze sa nedalo ustriehnut vela krat sa napila aj z mora a aj z bazena vody a najlepsie hracka bol plastovy poharik a hranie sa na to,ze si naberame vodicku a lejeme na seba a ked sa mama alebo tata nekuka, tak sup do pusinky :D :D ale klop klop nic sme nechytili, neboj ak idete do fakt dobreho hotela, tak sa nemusis nicoho bat 😉 Ja som v nasom bola prekvapena,ze ako si potrpia na to, aby ziaden host nemal crevne problemy,ze este aj cestoviny varili z vody z takych tych bandasiek, ktoru som capovala malej na pitie 😉

bosacka
23. jún 2012

@abbey1 ja som sa ani moc nesnazila, kedze by to nepomohlo... prvy den ochutnala obe vody opakovane, ostatne dni si iba obcas namocila jazyk v bazene. zatial to nevyzera, ze by jej nieco bolo 🙂

abbey1
23. jún 2012

@emily327
@bosacka Ste ma ukľudnili. Lebo ona si bude tekutiny dopĺňať posvojom nech robím, čo robím. 😉

abbey1
23. jún 2012

@emily327
@bosacka Keď vás tu ešte mám, aj ste dobre nakúpili?

bosacka
23. jún 2012

@abbey1 my sme moc nekupovali, iba to nutne... plienky, kyblik do piesku, drahemu siltovku a darceky rodine

trixi
23. jún 2012

@abbey1 ahoj, letisko Antalya- pri odlete domov- restiky max fastfood- Burger King, nejaky kuraci fastfood a pizza fastfood- ak sa to da povazovat za restauracie 😝 . Obchody asi 2 so suvenirmi, jeden s hrackami, jeden kabelkovy a Swarovsky a hodinkovy a kabelkovy a jeden Duty free. To je letisko po security kontrole a este su tam kaviarne - kopcek zmrzky 3,50 - 4 €, 1 cola a 1 pivo 11 €... Dole pri check in su este nejake obchodiky, ale ziadna plnohodnotna strava.

abbey1
23. jún 2012

@trixi Vďaka, ale aspoň niečo na pitie a tak. 😉

emily327
23. jún 2012

@abbey1 nie nie, my sme malej nakupili iba do vody hracky, ako plavajuce auticko co trubi 🙂 vedierko s vybavou do piesku, lopty, atd. plienky do vody ( ale su drahsie ako na SVK a mali ich iba v shope v hoteli), nejake drobnosti ako suvenir pre nas a rodinu ale inak nic. Oblecko som aj pozerala aj topanky ale prisli mi hrozne nekvalitne a nebolo to ani nejako lacne...

emily327
23. jún 2012

@abbey1 to hej a hlavne na letisku v Turecku mozes mat kludne zarobene mliecko pre dieta, nejaku hippku a ja som v pohode presla kontrolou aj s malej flasou s vodou na pitie do lietadla a nikto nic nekontroloval ani sa nepytal.... nie je to take striktne ako na SVK....

emily327
23. jún 2012

@abbey1 inak vsetky hracky sme tam nechali, zobrali sme si len to auticko ( nafukovacie do vody) a jednu loptu, ostatne sme nechali inym detickam pri bazene ked sme odchadzali 😉

abbey1
23. jún 2012

@emily327 výbava je doma ako pre celú škôlku, ale neberieme tam. Aj tak by pýtala kupovať. A staršia bude chceť nakupovať, to ma asi neminie kvalita nekvalita. 😉

emily327
23. jún 2012

@abbey1 jasne treba nakupit tam, netreba to tahat so sebou 😉 A co sa tyka oblecka, ved sama uvidis, my sme neboli na nejakych speci trhoch alebo v nejakom hypermarkete... tak dufam,ze sa vam tam bude pacit a do ktorej oblasti idete?

abbey1
23. jún 2012

@emily327 Side.