Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

abbey1
15. júl 2012

My sme teda nakúpili celkom fajn. Vo väčšine prípadov sa dalo aj dobre zjednať, i viac ako na polovicu. Ale niektoré vecina ozaj mali za iné pálky a jednať nechceli. Dcéra si tam kúpila tašku a včera sme na ňu natrafili v obchode, na vlas rovnaká za 67Eur. Naša "falošná" je na nerozoznanie, tak ešte uvidíme aká bude kvalita. Ale väčšinou po nákupoch na dovolenkách máme dobré skúsenosti.
Hodinky zo Španielska i po 3 rokoch šlapú celej rodine a nikto netuší, či sú pravé, či nie.

milzuz
16. júl 2012

Ahojte, bol prosím niekto z Vás v Turecku v hoteli Arabella world? Budem vďačná za + aj - hodnotenia. 😉 Ďakujem!

janulabj
16. júl 2012

@milzuz akurat som na neho pozerala, lebo stale nemam vybrany hotel ani stredisko, no 100 km od letiska a 250 od plaže je vela pre mna,hlavne ta plaž, to už v bulharsku su aj bližšie pri mori niektore hoteliky.

milzuz
16. júl 2012

Ešte uvažujeme nad hotelom Belinda, má skvelé recenzie, tak uvidíme...

flori
16. júl 2012

@milzuz ak je cena na Belindu a Arabellu rovnaka ci podobna,tak urcite radsej Belindu,skusenosti aj tu na fore su s nou vyborne a ma super recenzie,nam cez Tip Travel ponukali oba,ale Arabellu sme teda hned vylucili,aj ked pripustam,ze tam niekto tento rok bol a mohol byt spokojny

nefertitka
16. júl 2012

aj my sme boli pred mesiacom v side, uzasne to tam bolo🙂 hotel club belinda beach family.... najviac sa mi tam pacila plaz a more, cistucke, pozvolny vstup, teplucke....program super, myslim animacie a tak....len my sme mali potiaze, mala hnackovala a to brala preventivne probiotika, ale nebolo to nic hrozne, hned sme nasadili Hylak forte a bolo za 2 dni po probleme...
ale do turecka jedine zaciatok juna alebo koniec septembra, posledny den 16.6. sme tam uz nevedeli vydrzat tu horucavu, predtym bolo fajn, take Slovenske leto🙂

milzuz
16. júl 2012

Zrejme vyberieme Belindu, Arabella má rôzne negatívne hodnotenia. Na Belindu čítam samé pekné veci, dúfam, že po dovolenke sem budem môcť napísať samé odporúčania a chvály 🙂

janulabj
16. júl 2012

@nefertitka prosim ta ako daleko je plaž? dakujem

abbey1
16. júl 2012

@janulabj My sme boli v rovnakom rezorte, teda Club Belinda Beach. To je úplne blízučko mora, je tam totiž východ aj od bazénov. More neskutočne teplé, aj voda v bazénoch a ako písala neferitka super animačný program aj pre deti, bazén s tobogánmi, malé bazény pre deti, celý zverinec: mačiatka, pávy, zajkovia, šteniatka, vtáky, kačičky. Väčšina tam voľne behá po areály, tak majú deti zábavu.
My sme mali tak 34-44 stupňov, ale pri bazéne, či mory to vôbec necítiš.
A ak by sa vám aj nechcelo na pláž pešo, majú tam zvoz.

lusilia
16. júl 2012

No baby, po dlhom zvazovani a hladani, som sa asi rozhodla, ze zvolim hotel Kahya. Z jednej strany ma to stve, ze je to daleko a preto ma zaujima, ze ci ste niekto boli az v Alanyi, lebo neviem ako to zvladnu moje dve deti, tu cestu autobusom. Ale teda na druhu stranu som chcela byt v centre, nech teda z toho Turecka aj nieco vidime, nikdy som nejak nemala vztah k tym rezortom, aj ked sa mi paci, ze tam je zasa vsetko, co sa tyka pre deti, ale su neskutocne drahe, teda aspon tie, co sa mi pacia.
A este sa chcem opytat, chceli by sme ist cez TUI, ake s tym mate skusenosti? vsade maju pisane, ze nezodpovedaju za to, ze rezervacia bude platna, ked nebudeme z Nemecka a pod..., je to len nejaka haluz, alebo sa moze stat, ze nas daju do ineho hotela?
Ja som teda uz v Turecku bola, ale veeelmi zly hotel som si vybrala, takze dufam, ze sa to nezopakuje. A este chceme ist az od 12.9., tak dufam, ze to uz nebude neskoro.

ress
16. júl 2012

Pri tom nakupovaní, dievčatá, treba zjednávať a zjednávať. A keď nechcete zjednávať tak sa nesťažujte že "majú drahé veci". Nám delegát hovoril, že vždy treba začať pri tretine (alebo menej) navrhnutej ceny a za viac ako polovicu nekupovať. My sme tak nakúpili všetko. A syn si kúpil Diesel rifle za 22€, pôvodná cena bola 65. Viem že sú to fejky, ale za 22€ si na SK nohavice nekúpi ani náhodou a tieto majú akurát taký ten štítok vzadu, čo je podľa mňa na nerozoznanie od pravých (ale tak či tak tam má tričko stále).

janulabj
17. júl 2012

@abbey1 dakujem si zlatá, ja len že pišu 200 metrov niekde, a to mi prišlo dost, ako tolko sme mali aj v bulharsku, len toho roku nechcem brat kočiar, preto hladam hotel na plaži....inak bolo tam niečo s čim si nebola spokojna? dik

macinek
17. júl 2012

Ahoj holky, pořád přemýšlím jestli koupit ochranný vak na golfky do letadla 😕 , mám strach že při naší smůle nám zničí kočárek 🙄 , co myslíte?

nefertitka
17. júl 2012

@janulabj zalezi od toho, kde si ubytovana.My sme boli v Club Belinda Beach family, to je trosku dalej, ale ked si v belinda beach, tak to je blizsie. Od vychodu z arealu je to len takou cestou kusok ku moru, ale plaz naozaj stoji za to. Mne ta dialka nevadila, lebo nas tam vozil traktor a mala sa tak tesila z toho, ze az, normalne ked sa na jeden den traktor pokazil, tak plakala a nechcela ist peso :p ani tym nahradnym autom.
@abbey1 prosim ta, kde tam boli tobogany? 😝 ....my sme ich tam akosi nenasli, asi tam niekde v tej vasej novsej casti, ze?kurnik sopa, to ma stve, ze sme ich nevyuzili 😒 😝

No akoze my sme tam nakupili za 5 eur adidas tricka, za 8 eur teplaky, no dalo sa zjednavat a velmi dobre, teda aspon tam, kde sme boli my.

nefertitka
17. júl 2012

aj teraz moj drobec kuka dovolenku a tancuje si na animacny program, odvtedy nepresiel den, kedy by si to nekukla a furt sa pyta naspat...nuz, keby sme na to nejak nabrali, veru by som sa aj vratila...
@abbey1 nemali ste tam crevne problemy?bo my sme mali trochu, len neviem, ci to bolo celkovo z Turecka, ci konkretne kvoli jedlu...aj ked jedlo sa mi zdalo dobre...

nefertitka
17. júl 2012

a podotykam, ze vodu z vodovodu sme nepouzivali ani na umyvanie zubov

trixi
17. júl 2012

@lusilia ahoj, chodim do Turecka z TUI, hoci objednavam z TUI.at, voucher, mail a vsetko mi chodi z TUI.de . Asi zle citam, ale nikde som nenasla, ze za rezervaciu nerucia, ked nie som z Nemecka. Ja som velmi spokojna so sluzbami, to co kupujem aj plati. Lety cez den, nie v noci. Nemozem povedat ani jedno minus.

gabka26
17. júl 2012

ahoj, byl někdo v tomto hotelu Selge Beach Resort ? díky moc za reakce

gabka26
17. júl 2012

@martabalalajka
poletíme do stejného hotelu, tak pak napiš, jaký to bylo 😉

ress
17. júl 2012

@gabka26 My sme tam len cestou vykladali jeden pár z autobusu, vyzerá to strašne obrovský areál, majú tam ihriská, všetko krásne upravené (ale to majú asi všade). A cestou na letisko sme ich aj brali a vyzerali spokojne

gabka26
17. júl 2012

@ress díky
a jak dlouho jste jeli autobusem k tomu hotelu?

bibi1711
17. júl 2012

kocky, co mate skusenosti s tureckom-ako je tam zaciatkom septembra? dakujem

ress
17. júl 2012

@gabka26 Z letiska sme išli do nášho asi 2 a trištvrte hodiny, tento bol myslím necelú pol hodinu pred ním. Ale neviem prečo sme išli tak dlho, na letisko sme išli asi hodinu a pol z nášho. Minulý rok sme boli v tom istom hoteli čo teraz a tiež obidve cesty trvali do 2 hodín, čiže vy budete do 1 a pol maximálne hádam 🙂 A do Selge sa chodí asi vždy ako do prvého

lusilia
17. júl 2012

@trixi no, pisu to cez slovensky tui, no pojdem sa opytat do cestovky a uvidime, co mi povedia a ano tie lety sedia, to sa mi na tom paci, lebo s mojmi clapcami, no mam z toho aj tak obavy ako to zvladneme, ale dakujem za odpoved 😉

martabalalajka
17. júl 2012

@gabka26 Fakt? No my sa uz nevieme dockat, sice hlasia chladnesjsie ako doteraz, ale dufam, ze aspon prsat nebude 🙂 Jasne dam vediet a vy kedy idete?

grimaska4
17. júl 2012

@martabalalajka
hlasia chladnejsie?? to sa tes,my sme boli cely minuly tyzden,obloha jasna ani jeden oblacik,teplota vzduchu 44C a mora okolo 28C,bez klimy sa nedalo v noci spat,bola tam jedna slovenska rodina,ktora tam bola uz 2 tyzdne pred nami hovorili ze ani jeden den neprsalo.
ochladenie u nich znamena len o par stupnov menej.my sme boli 100km od letiska 🙂

grimaska4
17. júl 2012

@janulabj
baby,ak vam mozem poradit,vyberajte si hotel priamo s plazom,my sme okolo paru takych hotelov prechadzali,kde na jednej strane hotel,potom 4 prudova cesta a este trosku pole a tak aaz more ☹ ,ja by som to nechcela zazit aj keby ma limuzinou vozili.
my sme mali len par krokov od hotela k bazenom,ci k toboganom a takisto k moru,my sme s malym lietali hore dole a chvalabohu sme to nemali daleko,neviem si predstavit trepat sa na plaz pol hodinu v tej horucave a este zbytocne zabity cas

abbey1
17. júl 2012

@janulabj naozaj je to kúsok. Nie je problém s voľnými ležadlami pri mori, či bazéne. Vždy bol dostatok. na pláži máš aj obedy, tak v pohode malá si tam aj zdriemla. Pláž čistá, more teplučké, v hoteli hotové Zoo.
Mňa hnevali len pokojské. Upratovala čistučko, len občas k nám zabudli prísť, tak som to vždy nahlásila na recepcii. A na večeru bol trošku problém s kapacitou jedálne, tak je lepšie ísť neskôrr. Som skutočne nechápala, že tam niekedy ľudia čakali aj pol hod pred otvorením jedálne. Šialenci, veď jedla bolo vždy dosť. Nespočet šalátov a o dezertoch aninehovorím. Škoda, že ja nemôžem, tak som aspoň tlačila baklavu. Tú milujem.
Ozaj sme boli spokojní. Výhoda bola, že napriek plne obadenému hotelu, boli bazény vžda poloprázdne. Tak si ich užili obe deti. A voda teplučká. 😉
K pláži vedie cesta, ale taká využívaná len turistami k pláži z 3 hotelov, čiže žiadne autá, max 1 minibus na zvos a jeden traktor. Max 5 minút z izby sme to mali.

abbey1
17. júl 2012

@nefertitka Nič nám nebolo. A to malá pila vodu z bazénov i mora pravidelne, mojkala zvieratká, jedla melóny a šaláty.
Asi ste mali len smolu. ☹
medzi bazénmi a tými tetušami s plackami bola cestička k bazénu s tobogánmi a ešte tam bol detský bazén s 2 šmykľavkami. Ozaj škoda, že ste nevyužili. Nebývalo tam veľa ľudí a fungovali tobogány 10-12 a 14-17hod.

gabka26
17. júl 2012

@martabalalajka 28.7. odlet - 4.8. návrat 😉 těším se na tvoje zážitky 🙂