Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sjuz
7. apr 2013

my sme boli v alba resort zaciatkom septembra. dcera nemala este ani 2 roky a bolo perfektne ...

tin007
7. apr 2013

@nefertitka od druhej polovice juna do polovice septembra by som urcite do Turecka neisla, je tam extremne teplo. Min. rok sme boli 8.6 . na 11 dni a posledne asi 4 uz boli bezne teploty 37-38 a more zacina byt polievkovite. Pred 2 rokmi sme boli koncom maja, zac. juna a to bolo fajn, okolo 30, more svieze. My ideme teraz na taku ozdravnu dovolenku, tato zima je kruta, mam psoriazu a neviem ju nijako skrotit. Malo by byt okolo 25 a more 18-20.

danulik
7. apr 2013

My sme sa včera vrátili z Turecka, bolo super, teplo 🙂 a nejakí otuzilci sa aj v mori kupali 😉
Chodíme do Lary, to je najbližšie od letiska, teraz sme boli v Delphin palace, odporúčam, úžasný hotel 🙂

nefertitka
7. apr 2013

@tin007 tak si ma presvedcila;) pojdeme uz asi koncom maja...teda ak manzel bude moct kvoli robote, ale dufam, ze nam to tak vyjde...a mas pravdu, my sme boli minuly rok od 10.juna do 16.juna a posledne 2 dni sa nedalo vydrzat, bolo tam 40 stupnov, akoze osviezenie v mori nehrozilo, lebo bolo teple, tak sme sa strcili do bazena a pod studene sprchy, ako som odtial vysla, bola som do 30 sekund cela sucha a znova a tak dokola, no neviem si to takto predstavit celu dovolenku. A navyse ako bolo takto horuco, tak z piesku vyliezala haved, same musky a mravce a neviem kolko druhov chrobakov a zacala sa invazia;) normalne sme nemohli ostat pri mori, lebo to na nas nalietavalo a cele telo sme mali pokryte chrobakmi a steklilo to, cela plaz sa nastahovala k hotelu...vraj to byva tym velkym teplom a ze im je pod pieskom moc horuco, tak vyliezaju, fuj ale nebolo to moc prijemne...
Mas pravdu s tou zimou, dufam, ze ti to pomoze a mohla by si potom dat vediet ako bolo;)
@danulik teraz vas ten hotel vysiel asi lacnejsie ako cez sezonu, ze?nas kamarat tam ide, pozerali sme fotky a recenzie a vyzera fakt super

nefertitka
7. apr 2013

@danulik a ake je more v Lare? je tam pozvolny vstup?

danulik
7. apr 2013

@nefertitka - sa mi zda, ze okolo 1700, boli sme 6 noci

danulik
7. apr 2013

@nefertitka - ano, pozvolny, mne sa zdal lepší ako v Side, ale tam sme boli ešte bezdetní, tak som si to az tak nevsimala... V Lare sme boli teraz 4. krát.

aliza
7. apr 2013

@me5 ahoj. Ja mam maleho neockovaneho a v Turecku sme boli uz 2x a v pohode 😉. Prvykrat mal 10-11 mesiacov, vodu na mlieko som prevarala na izbe a inak pil vodu z automatu a nic mu nebolo. Aj jedol jedla z dietneho bufetu, ovocie...dokonca lizol zo zmrzliny...

nefertitka
7. apr 2013

no ak u nas vsetko pojde ako ma, tak od 25. pojdeme do Pegasos Worldu...;)

kosska3003
7. apr 2013

@nefertitka no preto ideme v maji lebo ideme s detmi nechcem byt pol dna na hotely ked bude vonku v auguste 4O stupnov my uz mame zajednany hotel

nefertitka
7. apr 2013

@kosska3003 ved aj my tak, vacsina Slovakov ma ale zauzivane chodit cez tie najvacsie horucavy...ale zas kazdemu ako je libo🙂my uz tiez mame zarezervovanu ten Pegasos World do utorka, tak dufam,ze ho budeme moct uz aj zaplatit...

kosska3003
7. apr 2013

@nefertitka no ono Slovaci chodia zvycajne ked maju deti prazdniny po daktori maju aj celozavoden dovolenky tak na vyber moc nemaju my mame Tusan beach resort zaloha zaplatena uz len zvysok vyplatit

nefertitka
7. apr 2013

@kosska3003 no to je jasne, ze ti co maju deti v skole a v skolke tak chodia, co ine im aj ostava, ale vela som ich zazila, co nemusia vtedy ist a idu....ale niekto zas miluje velmi vysoke teploty...ako ja kedysi 😝 ...teraz vekom uz mi prekazaju 😝

kosska3003
7. apr 2013

@nefertitka no presne mne staci do 30 uplne

abbey1
7. apr 2013

@me5 My sme tiež neočkovaní a bežne cestujeme. 😉

kosska3003
7. apr 2013

@nefertitka no presne mne staci do 30 uplne

nefertitka
7. apr 2013

@kosska3003 😉 pozerala som ten vas hotel a vyzera to fajn...
my musime este vybavit pas pre malu ma teraz napadlo....fuha, to aby sme si s tym aj pohli uz

kosska3003
7. apr 2013

@nefertitka no my sme uz pasove obsolvovali cela rodinka 😀 😀 😀 a v pohode boli sme tam ze mesiac cakat mame a o tyzden uz bol ale tak radsej treba skor my uz o 2 mesiace budeme sunky valat a ja mam radsej vsetko skor este musim cestovne poistenie vybavit a mam vsetko

nefertitka
7. apr 2013

@kosska3003 jej tak super, tak mame este cas, ale tiez mam radsej vsetko skor vybavene, na to valanie suniek sa uz tesim🙂 a vsetko okolo dovolenky, milujem more, tu atmosku a vsetko, ze rano vstanem a mam co jest a nemusis si to chystat a to iste na obed a vecer. Ja mam normalne vzdy sok a depku, ked pridem z dovolenky domov, ze rano vstat a natriet chleba pastekou 😝 ...nikto mi to nenachysta, kupat sa ze na jazero preplnene ludmi a labutami a tak...po tej dovolenke je tu vsetko akesi vsedne a nudne 😝

kosska3003
7. apr 2013

@nefertitka no tak aspon tych 10 dni si uzijeme na plno bez rozmyslania co bude zajtra ze 😀 😀 😀 no tesim sa dufam ze budeme spokojni 🙂

nefertitka
7. apr 2013

@kosska3003 ano aspon par dni🙂 aj ja dufam a ze nam ani dieta neochorie ani predtym, ani tam...zatial posledne 3 dovolenky bez choroby klop klop klop...az po ceste domov sme nieco lapli, teda mala a to stalo veru za to, asi v lietadle, 6tyzdnova choroba s brutalnym kaslom....budeme predtym papkat asi viac ovocia a zeleninky a nasadime aspon Bio gaiu...ale tesiiiim sa;)

kosska3003
7. apr 2013

@nefertitka no ja isto budem davat biogayu preventivne celu dovolenku aj jednemu aj druhemu a vodu len balenu maleho budem este kojit dufam 😉 no to potesi si taky suvenir doniest z dovolenky mozno aj ak u nas bola kosa aj to nerobi dobre ten teplotny rozdiel

nefertitka
8. apr 2013

@kosska3003 a da sa ta bio gaia preniest?lebo by nemala byt dlhsie mimo chladnicky ako dve hodinky vraj...by som ju zobrala aj ja aj na dovolenku

kosska3003
8. apr 2013

@nefertitka myslim ze zas nic take vazne sa jej stat nemoze ak nebude v chlade par hodin neviem musim zistit ci neexistuje aj taka co nemusi byt v chadnicke

nefertitka
8. apr 2013

@kosska3003 no vidis, mozno je aj taka

baby, tie ktore ste boli v Pegasos World, citam recenzie, ze je tam strmy vstup do mora, je to pravda?

flori
8. apr 2013

@nefertitka my sme boli v Paradise v Side,je hned vedla Pegasos World,plaz nemala pozvolny vstup do vody,na plazi i pri vstupe je piesok,ktory prechadza do kamienkov-strku a v tych miestach je uz prudsi sklon,takze pri vlnach sa ide trochu tazsie do vody i z vody,nasu 4r.som veru musela drzat za ruku.....ale bazeny su tam krasne

nefertitka
9. apr 2013

@flori dakujem, snad aspon po kraji sa jej podari bezkat, tak tiez za ruku alebo na ruky...to je skoda, ale zas sa nam velmi paci ten hotel, hlavne tie bazeny a vsetko co tam ponukaju okolo deti... a boli ste tam davno?aka je strava?

nefertitka
9. apr 2013

uz sme vyplatili zalohu, tak sa tesim...;)

danu
10. apr 2013

Ahojte prislo aj Vam toto? Mozno je to len v Medina tour, cez ktoru ideme.
Mame zaplatenu zalohu za dovolenku este v januari a doplatit mame mesiac pred odletom a napisali nam toto
Dobrý deň,

Vzhľadom na pretrvávajúcu vysokú cenovú hladinu leteckého paliva na svetových trhoch sme boli nútení pristúpiť k zavedeniu palivového príplatku.

V prípade ak doplatok Vášho zájazdu doplatíte do 19.4.2013, tak Vám nebude účtovaný palivový príplatok.

Klienti, ktorí zájazd uhradia mesiac pred odletom, bude pri doplatku účtovaná adekvátna čiastka palivového príplatku, ktorá je vo Vašom prípade 25,- eur/ osoba.

Zavedenie palivového príplatku je v súlade so Všeobecnými zmluvnými podmienkami cestovnej kancelárie Medina Tours ( viď katalóg Leto 2013, str. 126)
2.5. Cestovná kancelária Medina Tours je oprávnená jednostranným úkonom zvýšiť cenu zájazdu v prípade, že dôjde k :
2.5.1. zvýšeniu dopravných nákladov vrátane cien pohonných látok.

Za pochopenie vopred ďakujeme

S pozdravom

To by vchadzalo doplatok este 75€, kedze ideme 2dospeli a 1 dieta -6rokov. Co uz.

maskyna
11. apr 2013

ahoj,aj my chceme ist do turecko koncom maja s detmi 1,7 tak sa chcem popytat naco si mam davat pozor v turecku a tak,hlavne koli malej,ma len 1 rok takze aby nam neprehnackovala celu dovolenku,my sme v turecku este neboli tak by som privitala kazdu radu,vopred dakujem