Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gretkab
11. máj 2013

@nefertitka Z mojho pohladu mozu rovnako chytit aj v skolke. Boli sme v Turecku 4x a bolo to ok (smecku a kulisek samozrejme balime pre istotu 😉) - samozrejme mozu chytit vselico, ale ako hovorim, to mozu aj tu.

nefertitka
11. máj 2013

@gretkab mozu, to je jasne, ale da sa tomu trosku predchadzat mozno, teda aspon sa posnazit;) do skolky momentalne nechodime...ale bude ako ma byt a budem dufat, ze to prezijeme v zdravi a uzijeme si to naplno;)

vikinka2012
11. máj 2013

@tanitta su tam vacsie izby 🙂 hlavne je tam pokojnejsie ako v hoteli 🙂

hemetre
11. máj 2013

Ahojte, boli ste niektora v Turecku aj so 7 mesačnym dietatom? Ako zvladlo let?

tanitta
11. máj 2013

@vikinka2012 nikde na nete nevidim tie domceky 😕 ako sa volaju?... treba dat "pozornost" na recepcii? je to klimatizovane? no nerada by som za tie peniaze nieco menej..... jasne klud je klud mame 4,5r syna

erinka123
12. máj 2013

@hemetre ja idem 14.6-25.6 s 8 mesacnym,ked pockas tak v priebehu dovolenky napisem...sama sa obavam,snad vsetko bude ok a maly si pospi.

tin007
12. máj 2013

@hemetre boli sme s 5 mesacnou a uplne v poriadku (lepsie sa spravala ako jej brat), pri starte aj pristavani som kojila

kvietok23
12. máj 2013

baby, novinka, viza do turecka uz aj elektronicky

http://cestovanie.aktuality.sk/clanok/8158/cest...

😎 😎 😎

tin007
12. máj 2013

Dievcata, to je sice pekne, ze eviza, ale my sme dostali pred 3 tyzdnami viza iba na 30 dni, doslova nam na viza (samozrejme na 15 dni) buchol chlapik peciatku 30 days a dovi dopo. Hovorili sme to delegatovi, on volal na policiu a vraj je zmena, takze uvidite. Akurat sa snazim poslat mail tureckemu ministerstvu a nechce mi to zobrat security code (asi tusia, ze pisem 😀 )

tin007
12. máj 2013

Napisala som na Turecku ambasadu tu v BA, som zvedava, ci budu mat "cojones" odpovedat.

tin007
12. máj 2013

Prikladam dvojstranu z pasu, na lavej strane su tohto rocne 30 dnove viza a na pravej viza z min. roka na 90 dni.

tin007
12. máj 2013

Sorry, este jeden pokus

erinka123
12. máj 2013

@tin007 to som si ani neuvedomila na kolko maju byt viza...ja som isla pred rokom v juli a potom v auguste a zakaždým som platila viza,vobec ma to netrklo ze su na 90dni,ale asi to bolo ako u teba len na 30dni pozriem to v pase...pekne zarabaju na nas.

kvietocek7
12. máj 2013

Zienky,ktoru cetovku by ste zo skusenosti odporucali aj pre ine krajiny ?? vdaka za kazdy tip 🙂

kvietok23
12. máj 2013

Nechapem tym vizsm teda...ved vraj 25na osobu da plati ci?

tin007
12. máj 2013

@kvietok23 na osobu 15 eur alebo 20 usd

hemetre
12. máj 2013

@erinka123 to pockam, my uvazujeme ist niekedy koncom jula alebo augusta, nieco nam teraz do toho behlo, tak sa neda ist, tak budem cakat na referencie.

hemetre
12. máj 2013

@tin007 tak super, to cakam aj ja, ze strasi syn nevydrzi v klude cely let,je to sidlo.

vikinka2012
12. máj 2013

@tanitta na ich stranke su vyfotene tie vilky 😉 ano su klimatizovane dajte si pozor lebo nasa dostala zapal priedusiek posledny den pred odchodom som tiez nevedela,ze to treba sledovat a nemat velky teplotny rozdiel 🙂 my asi opat pojdeme do toho isteho hotela i tento rok my sme boli nad mieru spokojny 🙂 nasa mala mala vtedy iba 10 mesiacov a 10 dni ked sme isli k moru 🙂 bolo uzasne 🙂

bettynka222
12. máj 2013

Ahojte 🙂 mohli by ste mi poradiť? Zaujal ma hotel Ali bey club manavgat, ale nepoznám nikoho, kto v ňom bol. Vraj je tam problém so s vstupom do mora... Este by ma zaujímala strava, detský klub a ubytko 🙂

Kamaratka bola v hoteli Kumkoy - vyzera byt lepší ako ali bey, ale zase tie detské atrakcie sa mi zdajú lepšie tam 😒
Este sa mi páčil Ela quality resort.

Neviete ci je v Turecku hotel s podobným vhodným svetom ako v ali bey, ale s lepším vstupom do mora? Najlepsie v Beleku.

Dakujem vopred za rady 🙂

nefertitka
13. máj 2013

@kvietok23 to znamena, ze bud elektronicky, alebo priamo na letisku, ze?myslim, ze priamo tam je to lepsie...

nefertitka
13. máj 2013

uz by ma zaujimal odlet, ale este musime cakat do piatka, do soboty 🙄 😝

sakura77
13. máj 2013

baby... ja mam teraz dilemu po tych atentatoch v Turecku..... 😒 ☹ zvazujem,ze aj ked hrozne sme chceli ist zas do Turecka..asi nieco ine tento rok vyberieme.... 😒

erinka123
13. máj 2013

@sakura77 nestraš ake atentaty? v poslednej dobe nestiham sledovat ani spravy 😖

nefertitka
13. máj 2013

nieco tam bolo, ale nemyslim, ze sa treba obavat....

nefertitka
13. máj 2013

my sa s malou uz pripravujeme, tancujeme na "pusinkovu pesnicku" ako to vola ona 😀 ..Tarkan Simarik 😝 ...
a uz sa tesi na Mohameda heh...to bol jeden barman co ju vycmuckoval minuly rok a je z toho unesena dodnes;)
ti turci maju strasne radi male deti...vsimli ste si?

sakura77
13. máj 2013

@erinka123 no nejake auta vybuchli, okolo 46 mrtvych...ja fakt neviem,..

erinka123
13. máj 2013

@sakura77 a to kedy bolo,teraz niekedy?

nefertitka
14. máj 2013

inak akoze my kde ideme, tam sa vzdy nieco deje, najprv Egypt, tyzden na to, ked sme tam boli, tak tam boli utoky, presne v tych miestach, kde sme sa pohybovali, potom Grecko - strajk (hodiny na letisku aj smerom tam aj naspat), predtym som zabudla este Pariz, potom sme mali objednane Tunisko, ktore sme na poslednu chvilu menili tiez kvoli tomuto, no a teraz Turecko....sak ale uz stacilo 😠 😝

nefertitka
14. máj 2013

a toto je pocko na prve dni, ked tam ideme my, hadam sa to este zmeni...akoze teploty ok, ale ta oblacnost, OMG