Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katkafazulka
29. máj 2013

@erinka123 fakt? super, tak kupim tam ak by bolo treba, dakujem 😉

erinka123
29. máj 2013

@katkafazulka kamaratka si tak kupovala,aspon v side a aj v casti colakli ho mali v lekarni len drahši ako u nas asi 3eura.

erinka123
29. máj 2013

@nefertitka no kočka ako,čakam na skvele spravičky 😀

jujka7
29. máj 2013

@alena12345 ahoj,ako si bola spokojna s ALBOU?.Mame vyhliadnutu Albu Queen a chcela by som vediet nazor niekoho kto tam bol.Aky je hotel a plaz.Dik.

jujka7
29. máj 2013

@amaca ahoj,aj my mame 3 rocneho syna a ideme do Turecka.Boli sme aj pred rokom v oblasti Kizilagac a tam je pristup do mora dost zly.Ja teraz pozeram Side,Kumkoy,Evrenseki,Colakli aspon som tu vycitala,ze su tam lepsie plaze.

strihalka
29. máj 2013

@nivi Ahoj, to sem zase ja😀
HIPPky kupovat nedoporucas, mas s nimi zle skusenosti?Lebo ja jsme zjistila ze to je za posledni dobu(kdyz to male dam jednou za cas) jedine po cem mala nema srajdu...☹a takych tesco se vic bojim..

nivi
30. máj 2013

@strihalka ja som nepisala, ze nedoporucujem. Podla mna su Hippky v pohode 🙂, akurat mala mi ich nechcela jest, cize som nekupovala.
Zeleninove prikrmy som varila tie mala rada alebo som kupovala sem tam alnaturu, z ovocnych jedavala frutapuru ale po case mi zacala odmietat aj tu.

strihalka
30. máj 2013

@nivi Aha, ja myslela ze HIPPky z turecke vyroby neodporucas...

Jaaaj, mala se mi probudila se soplem a s malou teplotou...☹ a necele 4dny do odletu...doufam, ze to nejhrosi stihneme odsta tu a na dovce uz nic...

erinka123
30. máj 2013

@nivi ahoj kočka...nemas nahodou skusenost s tym že ked si zmenia nazov hotela? to mam brat tak že je novy majitel alebo ako? lebo 2011 som bola v Bella resort a teraz tam idem opäť ale uz sa vola Bella side beach hotel a čo som pozerala fotky čo dali tak aj personal aj manageri su iní aj animatori su od inej spoločnosti lebo na tričkach maju ini nazov,som len zvedava a trošku mam obavy aby bol tak isto kvalitou dobry ako pred tým.... a čo hovoriš na oblasť Laru? ešte som tam nebola no dosť ma laka 🙂

nivi
30. máj 2013

@erinka123 ano vatsinou je to tak. vela hotelov tam funguje na principe prenajmu a majitelia sa zvyknu menit.

Oblast "Lara beach" je pre tych co miluju hotelove komplexy 🙂 pretoze okolo toho moc nieje.
plaz je pekna, piesok narozdiel od zapadnej Konyaalti (kde je ale zas super nocny zivot).

vanesa73
30. máj 2013

@erinka123 my sme boli s oblasti Lara dosť sklamaný, nič moc, len veľa obchodov v meste ale inak oničom,ako nehovorím pláž sa dala, ale napr. Side je oveľa lepšie, do Lary už určite nepôjdeme, vačšinou je to len o drahých hotelov lebo je to blízko letiska, teraz ideme do Alanye tak som zvedavá.

erinka123
30. máj 2013

@nivi super,no dufam že ten hotel bude dobry,lebo hlavne kvoli malemu kedže idem prvi krat s nim som zvolila hotel v ktorm som uz bola a bola som max spokojna,dufam že nepolavili hlavne čo sa stravy týka,lebo maly mi papka uz skoro všetko ...ale reaz ma napadlo ja som bola v beleku v susesi deluxe & spa a kamoške som ho vychvalila do nebies a ona isla o rok neskor donho uz sa volal susesi luxury resort a vraj sklamana že strava o ničom,za to my sme sa v jedle tam doslova topili,jaaaj uz teraz mam obavy. inak ty byvaš v turecku,ked super všetko vieš? moc mi tvoje skusenosti pomahaju dakujem 😉

nivi
30. máj 2013

@erinka123 ja dufam, ze ten hotel bude v pohode 🙂 nech si uzijete dovolenku.
Striedavo oblacno tam zijem. cize asi tak polovicu roka som tam a polovicu tu. momentalne som tu a coskoro tam. ale uz je nacase sa nejako rozhodnut lebo je to narocne takto pendlovat.

nivi
30. máj 2013

@erinka123 a neviem vsetko :D

mirkamurko
30. máj 2013

Babuľky chcem sa spýtať,môžem si dať do kočíka celý balík plienok pred odletom,príp.iné veci a potom ho zabalím a dám taký naložený?a ešte kočík v hotely mám na izbe?a ešte môžem si zobrať aj jedlo na izbu pre malú,lebo ona pomaly papká?

nivi
30. máj 2013

@mirkamurko hm s tym nalozenym kocikom neviem. ved plienky zober so sebou do lietadla.
v turecku maju deti radi. lepsie je sa opytat koli tomu jedlu niekde to nemaju radi ak sa nosi jedlo na izbu.

katinka71
30. máj 2013

@mirkamurko plienky sa ti neoplati brat iba na cestu tam sa daju kupit aj plavacie,v kocik musis poskladat aby ti ich nevytratili,kocik sme malii na izbe na balkone,a jedlo mali deti uz skor v miniklube nas sa tam najedol a ked sme isli do jedalne este sme mu nabrali hlavne jahnacina mu chutila

alena12345
30. máj 2013

@jujka7 MY SME BOLI SPOKOJNY VIAC SA MI PACIL RESORT AKO QUEEN RADA BY SOM SA TAM VRATILA PLAZ JE PEKNA SIROKA PIESKOVA A POZVOLNY VSTUP DO MORA KLUDNE SA PYTAJ CO TA ZAUJIMA

sarusa
30. máj 2013

Kočky,já byla před 14dny v Turecku,letovisko Belek,hotel Papillon Zeugma - jsem těhulka 6měsíc a překvapilo mě,kolik bylo v hotelu dětí do 2let! Přístup do vody bez problémů,krásná pláž a hlavně perfektní jídlo a služby! Mohu doporučit

jujka7
30. máj 2013

@alena12345 asi ako daleko je plaz od resortu lebo queen vyzera podla satelit. mapy blizsie.Royal je priamo na plazi a asi popri nom sa ide na plaz.Mali ste moznost pozriet aj do Queenu?Co bolo lepsie na rezorte.

nivi
30. máj 2013

@jujka7 no ale ved oni su vsetky 3 vedla seba. obrovske komlexy a nie su daleko od plaze, je tam aj mini ZOO.

jolie13
30. máj 2013

Babulky,viem,ze mozno sa to tu uz rozoberalo,ale nemam cas vsetko si citat 😉 Chcela by som vediet vase skusenosti-ak niekto ma-ist na dofcu do Turecka s 9.mesacnym drobcekom? Ak ano tak poradte kam..Nejake dobre "baby friendly"hoteliky...😉 Lietanie by malo byt OK,drobcek lieta uz od 3.mesiacov..Len ci mu nebude vadit klima..:-/ Chceli sme ist len do Chorvatska,ale vyzera to tak,ze leto nebude tento rok ani v Chorvatsku!Teraz je tam ledva 20stupnov,takze more bude studene a my mozeme ist na dofcu v polovici juna...Dakujem za kazdy nazor a za kazdu vasu radu!!!!! 🙂

zebricka23
30. máj 2013

@jujka7 najblizie k plazi je Royal, potom asi Queen a nakoniec Resort......
do ROyalu ale mozu osoby az od 15rokov....my sme boli v queene v roku 2010 a boli sme spokojni...on je kvazi tak na kopci od plaze....cize treba k plazi dole kopcom....a naspat jemne hore kopcom.....v queene je len bazen a smyklavky...detsky klub....v resorte by to malo byt viac pre deti....to su domceky...je tam aj zoo.....
nam queen postacoval,aj tak sme skoro nic nevyuzili...maly tam dostal kiahne na druhy den...cize dovolenka skor na izbe....esteze sme mali pekny vyhlad na bazen a more 🙂

nivi
30. máj 2013

@jolie13 pri takom mincu je to asi jedno ci? Belek alebo Side nech nieste daleko od letiska a su tam fajn plaze. a asi nieco kde nieje velky hluk. V Side by som odporucila bud v Colakli, hm mozno Kumkoy ale resorty na plazi alebo na vychodnu stranu oblast Titreyengöl, nakolko je tam pekne prostredie, nedaloko Antik Side. ale kazdy ma ine predstavy tak konkretne neviem co hladate.

nivi
30. máj 2013

@jolie13 este Lara je nablizie k letisku ale ja ju moc nemusim :P co je take hm .... o nicom podla mojho nazoru.

jolie13
30. máj 2013

@nivi dakujem pekne..popozeram..🙂 viem,ze pre maleho to nie je podstatne kde budeme len mam obavy ci mu nebude to teplo prekazat a ak sa rozhodneme ist tak niekam kde je to vhodne pre take mimco-aby tam nebol velmi rusny nocny zivot ,dobre sluzby v hoteliku a ako si pisala-aby to bolo blizko pri letisku...😉

erinka123
30. máj 2013

@jolie13 moj maly je o niečo mladši od tvojho a tiež som dlho rozmyšlala kam pojdem snim aby aj strava a hlavne aby to nebol moc velky komplex,tak som zvolila hotel v ktorom som uz bola ,je v Side-Colakli,tak som sama zvedava či aj teraz bude mat take dobre služby,ale okolie je super aj na prechadzky po pri plaži aj kusok su trhy každy večer,a pekna plaž s pozvolným vstupom...ja mam skor obavy z ranneho letu lebo zrovna kedy mame odlietat on papka a aj ked pristaneme tak isto,takze bude asi umrncany 😒

nivi
30. máj 2013

@jolie13 este poto Oludeniz okolie dalmanu , aj fetiye je fajn ale treba kukat kde ten hotel je. len vobec netusim ci slovenske ck ponukaju tuto oblast.

tanitta
30. máj 2013

tak aj my letime o 3,30 a spiatocny o 14,30 😝

erinka123
30. máj 2013

@nivi neponukaju ☹