Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

hori
28. apr 2014

@moonaa pampersky su bez problemov... a s tymi peniazmi do pasu pozor, na druhej strane sa vam moze stat, ze pasy vam bude kontrolovat nejaky pomocny recepcny, ktory s pridelovanim izieb nema nic spolocne, tie nase napr. zozbieravala sprievodkyna aj nam ich potom rozdavala a nez sa dostali k hlavnemu recepcnemu, presli troma rukami... tak neviem, je to risk tak ci tak, my sme nedali nic a izbu sme dostali fajn aj tak.

moonaa
28. apr 2014

@hori ďakujem Ti veľmi pekne za cenné informácie, popravde ten "úplatok" asi budem riešiť podľa situácie, ale viac ako 20e asi neobetujeme, ideme do relatívne nového a moderného hotela, tak snáď nebudú nejaké šity izby... a ešte k tým pamperskám, prosím Ťa to ich dostať v hoteli, v lekárni, či v obchode nejakom? Prepáč, možno sa pýtam ako totál analfabet, ale ideme prvýkrát s krpcom k moru, tak chcem byť na všetko radšej pripravená🙂 ďakujem

hori
28. apr 2014

pampersky dostat v hoteli... tie rezorty to su take komlexy vacsie, ze priamo v hoteli je aj zopar obchodikov - napr. drogeria, suveniry, handry...

erinka123
28. apr 2014

@moonaa ja som kupovala v lekarni 😉

moonaa
28. apr 2014

@hori
@erinka123 ďakujem dievčatá a ešte jednu vec som sa chcela spýtať, dočítala som sa, že pri pasovej kontrole musia byť napr. potravina pre dieťa v uzatvárateľných sáčkoch, to si mám už z domu tak zabaliť, alebo na letisku to je k dispozícii, zdá sa mi, že niekto spomínal, že ako sa vykladajú veci do tých bedničiek, tak že tam sú aj tie sáčky.

erinka123
29. apr 2014

@moonaa nemusiš mat ...ja som mala v pohárikoch od avent a aj normalne sklenene vyživy,a nemala som problemy dokonca turci mi to ani nekontrolovali iba u nas v BA som musela upit z každej flasky co som mala s jedla nie,to som im len ukazala a povedal že dobre.

moonaa
29. apr 2014

@erinka123 ďakujem , to mi odľahlo, lebo mne sa už začínajú snívať aj nočné mory o dovolenke 😀

hori
29. apr 2014

@moonaa presne ako pise @erinka123 mala som bud vyzivky, alebo vo flaske(vodu) alebo jedlo v dozicke a este som mala aj sirupy a kvapky od kaslu... to vylozis na kontrole do prepravky, v BA som musela vsetko pred nimi ochutnavat, este aj na tie lieky sa ma pytali, ci si mozem z toho trosku odpit... 😖 , Turkom stacilo, ked videli, ze prechadzam s detmi, tym to prislo uplne normalne... do sackov som nedavala...
inak pri ceste naspat som v Turecku nabrala vodu do detskych flasiek aj pre seba - mala som horucku, z vodovodu som tam na zachodoch pit nechcela a pollitrova flasa stala na letisku v automate 2 €...

erinka123
29. apr 2014

@moonaa neboj zvladnes to ja som tiež tak stresovala a pobalila tolko toho až až teraz aspon viem čo mi je tam treba a čo nie 😉 a kam idete,aky hotel?

moonaa
29. apr 2014

@erinka123 ďakujem, mne veľmi pomáhajú aj tieto Vaše rady, to ma troška ukľudňuje, však snáď prežijeme, ved tam nejdeme za trest 😀 ideme do Lary hotel Baia Lara, len tu nikto nemá s ním skúsenosti, už som sa smiala, že či vôbec aj existuje 😀

erinka123
29. apr 2014

@moonaa to budes spokojna to je krasny hotel ma ho hydrotour aj ja o nom uvazujem a este mam dalsie tri co sa mi pacia ...pockam na last minute a uvidime ... v lare som este nebola vraj je tam pekne.

erinka123
29. apr 2014

@moonaa a kedy odchadzate?

nefertitka
29. apr 2014

leteli ste uz niekto niekedy cez turecke aerolinky? my letime s turkami a neviem, co od toho ocakavat

moonaa
29. apr 2014

@erinka123 v júni, prečo? idete aj Vy?

lauraa
29. apr 2014

@nefertitka sun expres?

sandy5
30. apr 2014

@nefertitka my sme leteli velakrat a vzdy to bolo lepsie ako so slovenskymi 🙂

nefertitka
30. apr 2014

@lauraa to prave neviem este, len viem, ze to bude boeing 😝
@sandy5 ano? tak to si ma potesila;)

nivi
30. apr 2014

@nefertitka letela. ktorymi ides? letela som sunexpresso, pegasusom aj turkish airlines. aj inymi ale to boli vnutrostatne lety.

nefertitka
30. apr 2014

@nivi
@lauraa sun express, uz som to pozrela v zmluve

nivi
30. apr 2014

@nefertitka su v pohode. ak idete z Viedne maju check in sice dost daleko ale tak da sa. Lety mi zatial nemeskali cez nich. servis dobry i ked sa mi zda, ze za posledne 2 roky sli dole :( obcerstvenie maju len suche cize sandwic syrovy (niekedy maju aj s morcacou sunkou) + voda asi 2dc, niekedy daju cokoladku alebo cukrik. ostatne sa plati. batozina to tam mas uvedene tusim to je okolo 20kg na os. + prirucka.
neviem co by si este chcela vediet 🙂

halit13
30. apr 2014

@nivi ahoj, prosím ťa aké máš skúsenosti s pegasusom? Letíme s ním o mesiac do Turecka, na čo sa treba pripraviť?

nefertitka
30. apr 2014

@nivi voda?nedaju ti na vyber ako napr. u nas? v podstate co ma zaujimalo, si napisala;) vdaka;)
ano, ideme z Viedne

nivi
30. apr 2014

@halit13 ako dovezu ta 😀 ale nie no tak medzinarodne lety mi zatial nemeskali, zato vnutrostatne hej, tak neviem ci letite priamo alebo s prestupom.
obcerstvenie sa plati. nic ti nedaju ani vodu ani ten suchy rozok. mozes si kupit v tej cakacej hale v automate prip. nieco zbal. ja som normalne mala taku satocku plnenu a presla som kontrolou v pohode. batozinu tiez 20kg + prirucka.
ak mas kocik, da sa ist s nim az k lietadlu.
chcek in maju na tom istom mieste vo viedni ako sunexpress.

nivi
30. apr 2014

@nefertitka zadarmo nie 😝 iba vodu maju ako som pisal cca 2dc taky platovy poharik s vieckom. inak si mozes kupit bud na letisku alebo priamo v lietadle. no tak veru nieje to turkish airlines alebo austrian co uz. a hovorim sli dole so servisom, zato ceny stupaju do nebes.

nefertitka
30. apr 2014

@nivi no teda, cakala som vselico, ale to az takto? cakala som, ze to bude na lepsej urovni ako nasi

nivi
30. apr 2014

@nefertitka sunexpress je nizkonakladovka asi ako ryanar. takze vlastne su na tom este dobre, lebo neplatis za batozinu a daju ti aspon tu vodu a sandvic 🤐
kedysi pustali aj film, no v decembri ked som isla uz nie 😀

nefertitka
30. apr 2014

no a ten Pegasus,nemam slov

nefertitka
30. apr 2014

@nivi u nas v nizkonakladovke ti daju aspon to pitie na vyber 😝 ...take ale aspon ma nenechaju od smadu a hladu umriet 😀

nivi
30. apr 2014

@nefertitka u nas su to chartre to je asi ine. inak kto vie ako to je ked idete cez cestovku ci ona nieco zakaznikom priplati asi skor nie.
ja pisem z pohladu bezneho cestujuceho co si zakupi letenku. bez akych kolvek priplatkov.

nefertitka
30. apr 2014

@nivi aha, tak uvidime, nechame sa prekvapit 😝 pre istotu si ale dieta dopredu nakrmime 😅 ..