Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

peggy589
1. máj 2014

@erinka123 hej,to je pravda,na to som myslela,že do lietadla mu obujem aj botasky aj sveter oblečiem...aj ked letime o 10.30,ale v lietadle je kosa.pre istotu zoberiem aj dvoje troje dlhe nohavice na večer.dakujem:-)

kosska3003
1. máj 2014

@peggy589 vecer som aj mikinu zniesla aj deti som dala ale inac bolo fajne teray ideme 20juna uz sa tesim

nefertitka
1. máj 2014

@lauraa to ste naozaj cely let nikoho nevideli? no pekne!dakujem za info, uz dopredu som z nich sklamana

nefertitka
1. máj 2014

@kosska3003 vdaka, vy ste tiez mali tu skusenost, ze ste cely let nikoho nevideli?

a baby aky bol let samotny?Ja viem, ze vela zalezi od pilota ( potom neovplyvnitelne veci ako turbulencie a tak)...nehrkalo moc lietadlo?a pristavanie?
@erinka123 ideme cez TUI, cestovka sa vola FTI, prvy krat takto ideme...ale uz ako teraz citam o lete od bab, az ma chut prechadza. Dufam, ze samotna dovca bude dobra

almea
1. máj 2014

My sme boli v septembri v Adalya ocean s Hydrotourom. Hotel pekny, novy, dostali sme aj velmi peknu izbu, ale strava bola strasne jednotvarna a jednoducha. Neviem ci preto, ze to uz bolo mimo sezonu, ale s takym slabym vyberom pocas 7 dni som sa v 5* hoteli este nestretla. Jedine, co mozem pochvalit je, ze mali obrovsky vyber cerstvych druhov salatov - zelenych listov, ale inak som tam skor schudla ako pribrala 🙂 Boli sme s 2- rocnym krpcom, jedlo sme nebrali.

almea
1. máj 2014

A este jedna dolezita skusenost pre mamy, co maju obavy. Na druhy vecer dostal krpec 39 teplotu. Rano sme sli na recepciu, ze mame problem a zaobstarali nam odvoz do sukromnej nemocnice, ktora sidli priamo v budove slovenskeho velvyslanectva (boli sme v oblasti side, nemocnica bola tusim v manavgate). Dostali sme slovenskeho tlmocnika, priestory boli male ale pekne vybavene a lekar bol strasny sympatak, ktory sa uzastne spraval k mojmu dietatu. Spravili mu odber krvi aj moca a nakoniec povedali, ze je zacinajuci zapal hrdla (asi z klimy v lietadle). Dostali sme lieky, nic sme neplatili a zaviezli nas az pred hotel. Mozno sme zbytocne stresovali, lebo potom uz maly teplotu nemal, tak sa dalej kupal a zvysok dovolenky bol v pohode.

kosska3003
1. máj 2014

@nefertitka nie v poode som videla letusky rozdavali tu vodu sendvic a potom chodili aj nukat kavu caj vodu pivo atd let bol v pohode aj tam aj spat akurat ked sme sli spat sme dostali hned pri vchode do lietadla vrecusko a v tom vodu sendvic vreckovku a dobosku ale tiez potom nukali kavu alko nealko

almea
1. máj 2014

@peggy589 Najlepsie by bolo keby si brala co najmenej. Lebo ked zbadas, ake krasne detske veci - za lacne peniaze, budes lutovat, ze mas plny kufor. To iste sa tyka aj veci pre nas. Ja som sla s dvomi trickami a zvysok si nakupila tam.

almea
1. máj 2014

Ale malemu som brala vsetko tiez 🙂)

nefertitka
2. máj 2014

@kosska3003 a to alko nealko uz je ale platene, ze?

peggy589
2. máj 2014

@almea no tak na tie nakupy sa už tešim....:_)

kosska3003
2. máj 2014

@nefertitka ano aj kava akurat 2deci vody dostate ale tak ja som mala pre deti a napila som sa s toho aj ja 😀 😀 😀

nefertitka
2. máj 2014

@kosska3003 no nic, ja budem tiez pit z Nikolkinho, co uz 😝

kosska3003
2. máj 2014

@nefertitka a mne v lietadle moc pit netrebalo stacila mi ta voda v podstate lebo som si kupila na leticku cosi ked sme cakali a tam som to aj vypila a maly my spal na rukach tak som bola rada ze je ticho a nebehame s nim co tento rok neviem ako bude 🙂 ked mam doma kamikaze

nivi
2. máj 2014

@nefertitka sunexpressom som naposledy isla teraz v decembri len cestu tam. ale letusak aj letusky normalne boli a ponukali aj obcerstvenie aj dutty free tovar. do Izmiru som s nimi isla naposledy v 2011 ale to bol servis este ok. tak neviem 😝
inak lety boli vzdy v pohode bez problemov.
no neboj co tam po lete hlavne nech si uzijete dofcu.

nefertitka
2. máj 2014

@kosska3003 ved ano, nejdeme na druhy koniec sveta, tak tie dve a pol hodky ci kolko to je do izmiru zvladneme;)

nefertitka
2. máj 2014

@nivi presne, dofca je hlavna;) len som bola v soku, ze ziaden personal na palube 😀

mojinecka
2. máj 2014

Mamky ako je to s kocikmi, kde sa odovzdavaju na check-ine alebo az pri lietadle? Treba nejaky cestovny obal.Dakujem.

kosska3003
2. máj 2014

@nefertitka necele 2,5 hodky mne to strasne rychlo ubehlo v tom lietadle deti my zaspali obe tak bol klud 🙂

lavyrle
3. máj 2014

@moonaa kedy idete do LARY a ake velke mas babo? My v polke jula tiez do Lary a tiez stresujem 😀

moonaa
3. máj 2014

@lavyrle my ideme v júni, už sa nám to kráti 🙂

lavyrle
3. máj 2014

@moonaa ja som sa sekla,my tiez v juni 17.6

17anit07
4. máj 2014

@mojinecka ahoj az pri lietadle ale upozornujem ze manipulacia s nimi je strasna nastastie nam sa nic nestalo ale boli tam kociky s odlomenymi kolieskami a pod.:(

lavyrle
4. máj 2014

Dievcata, prosim prosim - budem sa pytat ako uplny analfabet, ale lietadlom som s babatkom este nesla, takze vobec neviem co a ako......mame v plane vziat lieky na teplotu, nieco na uska, proti hnacke, na oci - toto chcem dat do kufra ako batozinu. To je ok, vsak? Dalej chcel zobrat hippky obedy pre malu - 10ks a to rozdelit do 4 kufrov ( mame 2 synov). To je tiez v pohode? Ochutnavat treba len to co je v prirucnej, nie? Vsak to by sa mi pokazilo keby, ze musim vsetko otvarat 😕
Kocik chceme vziat az ku lietadlu - myslite, ze sa moze znicit? Mam radsej zobrat golfac po synovi? Ale pohodlnejsi by bol kocik co v nom teraz mala je - ona tam aj spava 😕
A este take prakticke otazky - budeme v LARE, to je blizko k Antalyi - chceli by sme ist domusou alebo taxikom pozriet, ale s kocom to asi nebude mozne. Takze uvazujem nad manducou. Vyuzijem to tam?

A este ako je to s pobytom dietata pri vode? Nasa bude mat skoro 10m. Beriem jej aj take plavky ako trickove, aby mala zakryte plecia. Opalovaci krem 50tka, bioderma. Cez obed bude spavat na izbe. Do vody pojde pred 10tou alebo po stvrtej. Este nejake ine opatrenia treba?

mojinecka
4. máj 2014

@17anit07 uff dakujem za odpoved, ked toto citam rozmyslam,ze radsej kupim dalsi golfac hoci pouzity v bazare alebo nevezmem vobec...

17anit07
4. máj 2014

@lavyrle o kociari som uz pisala ochutnavas len co je v prirucnej ak pojdete s domusom kocik ti daju do bat.priestoru s tym problem nie je 🙂

lavyrle
4. máj 2014

@17anit07 fakt? Tak to je super 🙂 kocik ano, to som citala, len sa bojim ci sa neznici. My ideme s travel service, poznate to niekto? S nimi sme isli aj na Rhodos

17anit07
4. máj 2014

@lavyrle no po tom co som videla by som novy neriskovala 😀 tazko povedat lebo baby mali aj fakt drahe kociare so sebou

lavyrle
4. máj 2014

@17anit07 nemam novy, dcera zdedila po synovi, ale tak mam v plane ho pouzivat este aspon rok 😕 no ona tam spava a urcite jej bude pohodlnejsi ako golfac. Tak teraz neviem 😕 mam Jane slalom, nie je daky labilny

nastasja25
4. máj 2014

my sme mali minulý rok Jané slalom so sebou a nič sa mu nestalo,okrem zašpinenia trošku,úplne v pohode 🙂