Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

erikajanik
28. máj 2015

@gretkab Presne toto sme vcera riesili😊 Niektore spol. maju do 20 kg, tak ci moze byt aj 1- 40kg pre dvoch. Myslim, ze aj deti do 2 maju narok na batozinu- musim este pozistovat 😉

kakaovyrez
28. máj 2015

Ma uz niekto spravu o skutocnom pocasi v Turecku? Lebo predpovede nie su bohvieake na cely jun, iba 7.-8.6. by malo byt 34 stupnov, zvysok tak do 30, ak vobec ☹ A pri mori je 30 malo, teda myslim pre deti. Mna viac ako nocny let nici predstava, ze po kazdom kupani budem decka bambusit do uterakov, schovavat pred prievanom a bat sa celu dovolenku, ze prechladnu ☹ Vobec som si nemyslela, ze v Turecku moze byt chladne pocasie ☹

baska1
28. máj 2015

@kakaovyrez to by aj mna zaujimalo..

katinka2010
28. máj 2015

@kakaovyrez aj ja sa toho bojim ideme 5.6 a to počasie dufam že sa to zmeni mam obavy velke

erikajanik
28. máj 2015

@kakaovyrez To vazne? To si ma potesila, my ideme 2.- 9. 6. 🙂 Je tam Nefertitka, ale dlho nic nepisala. To pocasie je vraj ok. Ja len rozmyslam, ci zobrat mikiny a ake pyzamka. Neviem ako to bude v noci, rano a vecer 😒

tomaas
28. máj 2015

ahojte nebojte sa, turecko je istota, my sme boli koncom juna v side bolo uzasne voda tepla, nie je to egypt kde mas 100% ale nie je to ani chorvatsko ci bulharsko, nebojte sa a uzite si dovcu, turecko je fajn pre deti, len redukuj sladkosti, su chutne, aby brusko nebolelo 🙂

katinka2010
28. máj 2015

@nefertitka ahoj prosim ta podaj nam hlásenie ako je v Turecku ešte ste tam nehlasia iba 30 tak mame obavy

erikajanik
28. máj 2015

Aj ked teraz vikend tam ma prsat, tak more bude asi studene, ale bazeny hadam nie. Ozaj neviete, ci je v bazenoch ob. voda, alebo morska? Konkretne v kamelya?

kakaovyrez
28. máj 2015

@katinka2010 Podla terajsej predpovede by vam malo par dni vyjst pekne teplucko, ale potom zas do 30. Na www.pocasie.sme.sk to vyzera najpozitivnejsie. Ine stranky udavaju chladnejsie pocasie ☹ Ja len dufam, ze sa mylia a realita bude uplne ina.

katinka2010
28. máj 2015

@kakaovyrez a ty kedy odchadzaš na dovču?

kakaovyrez
28. máj 2015

@katinka2010 my ideme 16.6., minuly rok sme sli cca 25.6., bolo 33-35 stupnov, more ako caj, tusim sa pocasie zblaznilo na celom svete ☹

katinka2010
28. máj 2015

@kakaovyrez mi sa 16.6 vraciame už nam neostava nič len verit že bude teplo

erikajanik
28. máj 2015

@katulka74 Teraz som pozerala flyniki. Tam je prirucna do 6 a normalna do 20. Aj dieta do 2 rokov ma narok na bat. do 20 kg a kocik. Kukni spolocnost ktorou letite 😉

katariang
28. máj 2015

Tak my chceme ist 12-13.6. na ultra last minute.Poradili mi nekupovat skor ako den dva pred odletom.Chodi takto moja kamaratka aj s dcerkou.Ked este nemala deti chodila aj dvakrat rocne.Ani raz ju dovolenka nevysla nad 500 Eur a teraz momentalne je v Egypte aj s muzom a dcerkou na 15 dni a platila myslim 1350Eur.
Podla mna dovca pre troch do 1500 musi vyjst v pohode
A este podotykam ze hotely len 5* berie ine nie

chiaralea
28. máj 2015

Baby, známa je v Side a písala SMS že je krásne teplo a voda super. Tak sa na ňu spolieham aj ja. My ideme 26.6.

adka_m
28. máj 2015

No to s tým počasím sme si užili minulý rok, boli sme od 6.6. do 17.6. a veru maximum bolo 30 stupňov a aj to len posledných pár dní, zvyšok bolo tak okolo 27 stupňov a prvé tri dni len 25 a aj pršalo. Po našom odchode už bolo nad 30. Preto som si povedala, že do Turecka už len na konci júna, skôr iba na last minute, ak bude priaznivá predpoveď. Bohužiaľ ani Turecko už nie je istota. Teraz ideme v auguste, len dúfam, že sa pre zmenu zase neuvaríme.

katariang
28. máj 2015

Minuly rok bola aj znama takto zaciatkom a tiez vravela ze prve dva dni sa nekupali ale ze potom uz bolo super teplo.Mne to zas vyhovuje koli malej ona vseobecne zle znasa horucavy takze nam by tych max 30 stacilo uplne.Vsak uvidim podla predpovedi od 12 uz ma byt krasne teplo

katulka74
28. máj 2015

Pisla som s kamaratkou,ktora zije v Turecku,dnes,zajtra su posledne dazde,potom tam 5 mesiacov nezaprsi a ma byt krasne teplo.

katariang
28. máj 2015

Tak super.Idete niekto kupovat tiez tak na poslednú chvilu dovolenku?

epelino
28. máj 2015

@katariang ahoj my by sme chceli,..vy kedy chcete ist?

katariang
28. máj 2015

od 12-14 chceme odletieť.Tak sme si naplánovali dovolenky

katulka74
28. máj 2015

@epelino my ideme kupovat ,cakam na LM z cestovky,tak po 8.6by sme chceli vycestovat

katulka74
28. máj 2015

@katariang my ideme kupovat ,cakam na LM z cestovky,tak po 8.6by sme chceli vycestovat

katariang
28. máj 2015

Tak nam sa da teda az po 12 nastom a tiez budem kupovat len 10 alebo fakt az 11 nasteho na poslednu chvilu.Ale inak ked si date do googlu ze Kartago 3 hodinovy vypredaj oni maju kazdy den od 14-17:00 hod vypredaje.Ja to sledujem uz nejaky tyzden a idu ceny pekne dolu napriklad v pondelok je zlava 40 percent a v piatok 60-70 percent.Pokukajte.
my teda jednoznacne turecko a chcela by som bud Marti myra alebo Pegasos Word alebo potom v Lare nieco

epelino
28. máj 2015

@katariang a tak par dni pred odletom nie je este vsetko vypredane? da sa este potom vybrat?
ja sommyslela, ze tak tyzden dva predtym budem vyberat...

katariang
28. máj 2015

Vobec nie.Vela ludi aj na poslednu chvilu nejde a podobne.nikdy nevies.Da sa pekne vybrat a z 5*hotelov za super ceny.Vravim ta moja znama uz dobrych 7 rokov chodi len tak a vzdy si chvalila.Dokonca minuly rok v Marti Myra bola za polovicnu cenu toho co bolo iny a kupovali uz v januari a este aj izbu mala lepsiu nakoniec.

katariang
28. máj 2015

Niektory kupuju aj tak ze priamo na letisku a idu.Neviem ci v BA to funguje ale vo Viedni to frci

epelino
28. máj 2015

@katariang no to hej, ale to potom nevies co kupujes.. my sme takto boli v Bulharsku, den pred odletom sme kupovali este len o 15 h som to platila a na druhy den sme leteli... ale Turecko neviem ako funguje, tie dobre hotely sa podla mna vypredaju..

babulka82
28. máj 2015

@katariang
@epelino aj my sme boli par krat cez last minute a vždy to bolo dobre, nevidim v tom problem.A je to o polovicu lacnejšie ako kupovat popredu.To jej jedno aka je to krajina vždy sa da vybrat .My tam den pred odletom sme vyberali.

katariang
28. máj 2015

Nevypredaju.Aj mne vravela v cestovke ze nikdy niesu hotely vypredane uplne.Aj Marti Myra mi vravela ze 35 percent zlava na first moment a vcera som ho kukala a uz mal 50 percent na last minute a odlet je az 13.6.Tak podla mna este pojde dole.Ona tam bola min.rok kupovala den pred odletom a mala 70 percentnu zlavu.
Aj Pegasos Word je super aj ten je v ponuke, aj Lara ma skvele hotely a uz teraz je za cca 1500 na troch a este pojde dole