Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martas123
22. máj 2009

janka - já ti nevím kolik jich vezmu, uvidím co se vejde, u moře nechám malou nahatou nebo mám plavečky, do bazénu ji dám plínky, koupím v DM babylove, myslím mají balení po 10ks, tak jestli 2 balení 😒 a k tomu ještě plínky klasické, máme tak 4-5 plínek denně, takže toho bude až až.

martas123
22. máj 2009

já všem určitě dám pár dní před odletem takovou "probiotickou" kůru, koupím všem probiotika, pro jistotu 😉 a budeme je po celou dobu pobytu brát, tím nic nepokazíš. my už v turecku byli, když bylo starší dceři 5 let a všechno proběhlo OK, akorát jeden den měla teplotu, ale pak byla v pohodě, tak nevím, jestli ze sluníčka 😒 jinak léky taky beru taková "klasika" - na teplotu, na kašel, na rýmu, na bolení v krku, na průjem (pro nás mám spešll léky na půrjem, ale pro tu malou ještě nevím, určitě smectu a hylak) a ještě to zkusím probrat s naší Dr. jinak malá ma opalovací krém daylong 50 a pak mám niveu myslím 40 a ještě 15.

binki
22. máj 2009

určitě přibalte Hylak, Smectu, Opthalmoseptonex kapky, Fenistil gel/Kalcium panthotenicum, Nurofen/Brufen, Fenistil kapky, pokud někdo z dětí trpí na laryngitidy, tak i Prothazin, Rectodel, atd. v lékárnách nakupujeme bez receptu

binki
22. máj 2009

tessa: ano, částečně, tak třetinu roku

darina77
22. máj 2009

Ja tiež paralen sirup pre deti, na uši burov a na oči opthalmoseptonex, opaľovacie krémy a pantenol sprej po opaľovaní. Toto som brala aj minule do Turecka, našťastie sme potrebovali len tie opaľovacie krémiky. Ináč v autobuse čo zbieral ľudí z hotelov ked sme išli na letisko, bolo kopec rodiniek s malými deťmi a čo sme sa rozprávali tak žiadne z nich nemalo zdravotné problémy. Takže sa netreba báť Turecka, ako mnohí strašia.

tessa
22. máj 2009

Jani,
ja som od 5r.alergička...senná nádcha, priedušková astma...a Martinko to všetko žiaľ, zdedil po mne 😒 Takže on býva často chorý, zväčša priedušky a kašel...no a práve kvôli nemu ideme k moru...už nám to odporúčalo viacero lekárov, že more by mu mohlo pomôcť..navyše má atopický ekzém...a alergologička nám poradila, že trepa tým pieskom z mora mu potierať tie postihnuté miesta...ako keby peeling mu robiť...vraj by to mohlo pomôcť...
Tak uvidíme...preto ideme len s ním, a mladšieho nechávam u mojich rodičov, lebo Matimu sa bude treba pri mori venovať...vstávať na východ slnka a chodiť popri mori (vtedy sa najviac vyparuje jód a ten môže pomôcť pri liečbe alergie) a tak by to bolo určite pre mladšieho namáhavé a my by sme boli s mužom určite grogy, venovať sa popri tejto "kúre" ešte aj mladšiemu synátorovi... 😔

tessa
22. máj 2009

Musím si všetky tie lieky spísať, čo ste tu popísali 😉

Binki, a aké plienky dostať v Turecku? Viem, blbá otázka, ale nech viem, čo si mám pýtať v obchode 😀

janka5861
22. máj 2009

Aha Tessi,to ja mam takeho manzela , ten nema alergiu hadam iba na jedlo ale na kazdu zelenu burinu to ma ...
ale prave vcera som hovorila muzovi ,ze sa vobec netesim . no dnes je to uz trosku ińak 😉

tessa
22. máj 2009

Jani a prečo si sa netešila na dovču?

Ja mám tiež na všetko zelené alergiu...je to na porazenie...aj preto sa teším na more, tam ma nebudú štípať oči, slziť, a kýchať...tam sa mi bude dobre dýchať 😉

janka5861
22. máj 2009

neviem akosi mam tu cestovnu horucku ....totiz ja som taka ,ze stresujem vopred a pred dovolenkou je mi vsetko jedno . ked somi isla sama ,tak som sa zbalila a bolo mi to jedno ...ale teraz ideme 1 krat kompletne cela rodina aj s Matuskom a ..... no ale zacinam sa tesit

tessa
22. máj 2009

aj my ideme prvýkrát s dieťaťom...doteraz sme chodili len sami s mužom 😉

binki
23. máj 2009

pokud budete mít v místě obchodňák Migros, jdi tam, koupit můžeš klasiku Pampers nebo Huggies nebo značku Molfix, ta je asi jak naše Happy

jo a není špatné vzít taky Imodium pro dospělé 😀 to až se z přebytku stravy po... 😀

tessa: letíte se Sky z Bratislavy?

livia76
23. máj 2009

😉 nebojte sa, ak by sa nedajbože niečo prihodilo, sú tam lekári na rovnakej úrovni, ako u nás 😉 -máme s malou odskúšané ☹ 😉 -všetky lieky v Tureckých lekárňach sú bez predpisu-a aj omnoho lacnejšie než u nás 😅 my si tam vždy spravíme zasoby- kupujeme bepanten, fenistil, aspro, asipíny atď 😎
Prajem krásnu dovolenkuuuuuuuuu 😵

binki
24. máj 2009

jo, livia76, má pravdu, léky se kupují bez receptu. ale lepší vzít konkrétní léky s sebou, protože třeba Nurofen jsem vloni nesehnala, protože podle lékárníka nenakupují tolik od něm. výrobců, takže třeba turecký Nurofen je pod názvem Peditus 😉

tessa
24. máj 2009

binki, super, díky 😉

Ja ti ani neviem s čím letíme a kedy vlastne...má nám prísť týždeň pred odletom info...tak týždeň pred bude teraz v stredu...tak uvidím, som zvedavá, kedy budeme letieť, či v noci, či poobede...
Ale letíme z Blavy, to hej...my mám letisko 5min od domu, takže je to pohodička 😉

Livi, dík 😉 Ešte mi pls povedz, čo sa ti s malou prihodilo, že ste museli vyhľadať lekársku pomoc v Turecku?

Bože, musím si fakt porobiť poznámky z toho, čo tu píšete, aby som na nič nezabudla...nám sa to už fakt kráti... 😉

binki
24. máj 2009

prosím a koukni tessa do pošty 😉

janka5861
24. máj 2009

binki dik za info ... 😉

tessa
24. máj 2009

binki, to IP je super 😉

tessa
24. máj 2009

jaj, ma napadlo, že som čítala, že málokto vie po anglicky...že väčšinou ruština, turečtina tam letí...tak to som nahratá..ja len anglinu a niečo z francúžštiny...inak sa nedohovorím... 😖

binki
25. máj 2009

asi jak kde, ale v hotelu se nebojím, že by neuměli anglicky, často umí i rusky a německy, jinak se neboj, turci jsou nápomocní, klidně ukazuj rukama, nohama, jsou velmi ochotní vše opakovat i několikrát 😀

klauduska
25. máj 2009

baby,pozerala som vcera predpoved na tento tyzden a cely tyzden ma byt pekne,slnecno,horuco 30°C...... 😉

tessa
26. máj 2009

klaudi, tú predpoveď kukám aj ja každý deň...a vyzerá to fajn zatiaľ, tak dúfam, že nám to vyjde...
Takto o týždeň už budem v zápale balenia nás k moru 😅

janka5861
26. máj 2009

tessa ,aj ja to sledujem ...len nech je tam super teplucko a vsetko prebehne tak ako sa patri na dovolenke 🙂

jeny
26. máj 2009

Ahojte my odlietame 5.6 mame uz aj pokyny let je o 10,30 takze celkom fain letime z Koic ide niekto na ten termin???

janka5861
26. máj 2009

jeny ,a cez koho idete a akou leteckou spolocnostou ?my odlietame neskor 19.06

klauduska
26. máj 2009

jeny..my ideme 7.6

a do akeho strediska idete???

baby a potom uz len sunky vyvalovat... 😀 😀 😀

tessa
26. máj 2009

jeny,
a cez akú cestovku idete a kam?
My letíme 3.6., ešte skôr ako vy a pokyny nemáme ešte 😠 Ale my ideme z BA..

Už len týždeeeeeeň 😀 😀

klauduska
26. máj 2009

tessa...a vy cez aku cestovku?My tiptravel.....

darina77
26. máj 2009

Dievčatá tak vám závidím 🙂 my ideme až v auguste 😒

tessa
26. máj 2009

klaudi, my ideme cez Kartago...ja som s nimi ešte nebola, svokra už hej, a vcelku si pochvaľovala...tak dúfam, že nesklamú 😉
Ja som tiež chcela cez Tiptravel, ale už som volala neskoro, ten hotel, čo som chcela, už nemali voľný termín, tak sme zobrali potom Kartago 😉

Dari, my ti budeme závidieť v auguste...aj keď...v auguste by som asik k moru už nešla, to je príliš horko na mňa.. to sa budem čvachtať u nás v bazéne na dvore 😉