Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

vidovaz
2. feb 2012

@alienka73 presne tak. celý čas plakala, že ju páli piesok, aj ked mala obuté topánočky. Zle sa jej po tom chodilo a ked aj padla rúčkami do piesku, tak aj to ju pálilo. Potom si popretierala pieskom očká a bolo. No proste kovbojka 😀 😀 😀 , tak sme to vzdali a zostávali sme väčšinou pri bazéne, alebo sme išli ráno, ked ešte nebol rozpálený piesok. No možno ostatným detičkám to nevadí, jej to vadilo. 😖

alienka73
2. feb 2012

jasne, kazde dieta je ine, nasa si teraz musela zvykat na sneh, nechcela ani chodit po nom iba na ruky ale po par dnoch to uz bolo super a dalsim mojimd etom sneh nevadil ani nahodou🙂

adinam
2. feb 2012

@alienka73,my sme boli v Diamond Beach,je to dobrý hotel,so službami na úrovni,sú tam skvelí detskí animátori,každý večer mini disco pre detičky-krása.Lenže je to hotel,do ktorého chodí 90% nemcov,tak animácie len v nemčine.V miniklube bola slovenka,fajn kočka,len sme to moc nevyužili.Inak,ak idete cez Globtour-mali tam minulý rok super delegátku Martinku.Ak Ťa zaujíma niečo viac,napíš IP. 😉

adka12
2. feb 2012

Baby neviete mi poradiť nejaký dobrý čistý hotel v blízkosti pieskovej pláže, pri hoteli bazén aj s detským bazénom, prípadne nejaké šmýkačky, ihrisko za dobrú cenu?
Dnes som našla Club belinda beach, ale už to aj vypredali 😠 pre 2 dospelých a dieťa na 11 nocí za 1800€.
Ďakujem veľmi pekne

adka12
2. feb 2012

baby ak pôjdeme do Turecka od 6.6. nie je to skoro? Pani v cestovke mi odporučila jún, lebo že koncom júna tam už býva aj 40 stupnov.

ivkapon
3. feb 2012

@lucia1981 áno veľmi, hneď na druhý rok tam šli opäť.

nelicefo
3. feb 2012

Ahojte dobrý hotel v Turecku??? min. 4*? 😕
A ešte aby bola "destinácia" max. 1hodinu od letiska 😅 😝

karin2009
3. feb 2012

@adka12
My sme boli vlani v Bulharsku od 16.6. a teploty boli okolo 34 stupňov... Myslím že v Turecku to bude určite tak - ak nie ešte teplejšie. My idme tiež do Turecka od 15.6. do 26.6.2012.

karin2009
3. feb 2012

@nelicefo
My ideme do Alba resort v Side. Prečítala som kopec recenzií - samozrejme sa nájde aj nejaká negatívna, ale odporúčajú ho hľavne pre najmenšie deti. A údajne je 100 km od letiska. Zatiaľ som čo som pozerala destinácie najbližšie k letisku tak to sú veľké megahotely a tiež k tomu patričná cena...

adka12
3. feb 2012

@zuziq8 ahoj, my ideme 6.6. zo sliaču do club belinda beach 😉

mimi21
3. feb 2012

@nelicefo podla mna hladat hotel v turecku je ako hladat ihlu v kope sena, je tam toho na mraky 😀
my ideme do Belek Beach - vela atrakcii pre deti, ale to ma vela hotelov v turecku, transfer z letiska tiez nie je dlhy

inak je super stranka, holidaycheck.com, kde su vseeeeetky hotely, su ohodnotene ludmi co tam boli, je tam strasne vela fotiek od realnych klientov, plno recenzii 😉

zebricka23
4. feb 2012

@karin2009 v alba resorte budes urcite spokojna......🙂) my sme boli vo vedlajsom alba queene,ale kamaratka v tom termine v resorte a boli max.spokojni.....

martuska75
15. feb 2012

Myslíte že je dovolenka v Turecku vhodná aj pre cca 1,5 ročné dieťa? Kvôli staršej dcére nemôžeme ísť v máji ale len prázdniny +/- týždeň. Páči sa nám hotel Kumkoy v Side - podľa fotečiek pekný, klub pre deti, šmýkalky... len sa bojím či sa neuvaríme aj ked by sme hned išli povedzme posledný júnový týždeň alebo prelom august/september.

larmimi
15. feb 2012

@martuska75 my ideme tiez s takym malym, vzdy som to odsudzovala, ale zas preco by malo to druhe (starsie) dieta byt ukratene...kumkoy je jeden z naj 🙂

lili777
15. feb 2012

@martuska75 My tiež plánujeme ísť s 1,5 ročným dieťaťom. nič na tom nevidím, lepšie sa podľa mňa prispôsobia ako my. Mám aj staršieho syna a neviem si momentálne predstaviť trepať sa s nimi autom niekam do Chorvátska. Neveite kde sú naj cenové ponuky? malá by mohla byť takmer zadarmo a druhý bude mať 3 roky

martuska75
15. feb 2012

@larmimi
@lili777
vďaka baby, stále nad tým špekulujem kam vyraziť. Malá je narodená skoro na vianoce takže začiatkom septembra bude mať už skoro 1 a trištvrte. Stále nie som rozhodnutá ale nechcem to staršej urobiť - veľmi sa teší na more. Už minulý rok sme kvôli drobcovi neboli. Autom by som to určite nezvládla. v lietadle sa dá pochodiť, na letisku sadkať na kávu a tak. Ak tak určite lietadlom. Naj cenové ponuky ti asi nnikto neporadí, lebo je to vždy o prioritách. My zvykneme chodiť s hydroturom lebo majú aj ten klub pre deti a celkom normálne hotely a dobré akcie.

lili777
15. feb 2012

@martuska75 no to máme rovnako narodené deti, neviem, či sme sa nevideli v decembrovkách 2010🙂 No my musíme tiež popozerať. Aj teraz je nejaká akcia na zľavách, dospelý tuším nejakých 570 eur na 8 dní all inclusive, krásny hotel, vyzerá to fajn...Len nejako to nechceme tak skoro kupovať. Ja sa stále bojím, že ochorieme a čo potom☹ Ale dieťa do dvoch rokov je všade takmer zadarmo. nejakých 30 eur to stojí.

martuska75
15. feb 2012

@lili777 aj ja stále váham či to nenechať na LM, ale ak by sme ochoreli tak je tam poistka storna takže neviem, neviem.

lili777
15. feb 2012

@martuska75 my to asi necháme tak. Tie LM vedia byť dosť dobré a našťastie nemám problém zobrať sa aj na druhý deň a ísť

martuska75
15. feb 2012

@lili777 vpodstate mám hlavný problém KAM ísť . To hlavný problém našej dovolenky 😒 neviem aká destinácia by bola vhodná. Grécka sa bojíme. Egypt, Tunis a Maroko teraz nehrozí. Na Chorvátsko autom nemáme odvahu. V Taliansku sme boli naposledy. Cyprus veľmi teplo. Kanárske ostrovy studená voda. Takže ma láka Turecko, Španielsko. Iné destinácie sú už ďaleko. Ešte ma lákajú Kapverdy ale to už som na pochybách či nie je dlhá cesta. 😉 Som hrozná čo 😉

ress
15. feb 2012

@martuska75 Ja by som ti odporučila Turecko. Boli sme minulý rok prvýkrát, Top Hotel. Je to skôr pre rodiny s deťmi, ale kúsok odtiaľ je mestečko Avsallar, kde sa dá večer bez problémov aj peši dostať. Pláž úplne čistá, na dno mora bolo vidno na niektorých miestach aj pri bójach, takže naozaj veľmi veľmi čisté. Izby majú výhľad na more, klimatizácia je na izbe. Jedlo bolo super, pitie bolo v cene, takmer celý deň a hneď pri pláži, takže sme nemuseli nikde behať, keď sme boli na pláži. Boli sme začiatkom júla, mali sme cez deň okolo 38-39°C, v noci krásnych 27. Voda bola teplučká, tiež 27°C väčšinou. Oblaky sme za tých 8 dní nevideli ani raz, ni jeden.
Takže naozaj odporúčam, aj pre malé deti 🙂
Skús popozerať ešte nejaké recenzie, alebo ak by si mala záujem, možeš sa popýtať aj mňa 🙂 dovolenku v Turecku určite neoľutuješ

ress
15. feb 2012

A pri výbere hotela si dajte riadny pozor, aby bol priamo na pláži. Niektoré boli až cez cestu, tie podchody čo píšu nie vždy sú priamo pred hotelom, takže aj keď máš pláž napr. 50m od hotela, cesta tam ti môže trvať podstatne dlhšie. A ak nemajú nikde podchod, tak cez tie cesty bol niekedy problém prejsť. Vodičov absolútne netrápilo že niekto stál na prechode, všetci chodili ako u nás na dialnici 😀

martuska75
15. feb 2012

@ress vdaka za info, presne ma zaujímajú osobné skúsenosti niekoho kto tam už bol. Ako deti znášali tých 38-39 stupňov lebo to je môj hlavný problém prečo ešte stále váham.

ress
15. feb 2012

V našom hoteli bolo čo som si všimla len jedno také možno 2 ročné dieťa, s nim bývali na pláži doobeda aj poobede, v pohode v tieni na lehátku, sem tam do mora. Možno by bolo lepšie ísť v júni, alebo v septembri, kedy nie je tak horúco. V septrembri je ale voda teplejšia ako v júni, takže to je asi naj. 🙂

fiorela
15. feb 2012

@karin2009 musím súhlasiť so zebricka23, dobre si si vybrala, je to skutočne dobrý hotel a super strava, my sme tam boli mynulý rok a boli sme veľmi spokojní. Rok predtým sme boli v Kamelyi, je to nedaleko od Alba resortu, je to luxusnejší hotel, krajší areál, ale horšia strava. Takže máš sa na čo tešiť. A ak ideš s deťmi - tie moje boli hotové zo zvieratiek v minizoo, ktoré patrí k hotelu. 🙂

maximilian
15. feb 2012

@martuska75 Kumkoy je dosť veľký hotel cca 2000 hostí, my sme boli v Evren Beach ten je kľudnejší, amimácie nenásilné , strava a ostetné super

katka512
19. feb 2012

Ahojte baby my ideme 27maja do Turecka-Side-Belinda club.....ake mate snim skusenosti, ideme s malym bude mat dva roky....budem vdacna za kazde info ,hlavne so stravou ako ste boli spokojni ,s ubytovanim atd 😎 😎 😎 😵

katka512
19. feb 2012

@adka12 ahoj vidim ze tu pises o clube Belinda, uz ste tam boli bola si spokojna co strava hlavne pre male deti,a ubytko ....budem rada za kazde info 😵

adka12
19. feb 2012

@katka512 Ahoj, tento rok ideme prvý krát do Turecka vôbec a tento club ma zaujal v pomere cena/kvalita. No uvidíme, či to bude tak, ako píšu v katalogu a hovoria v cestovke.
Vy tam tiež idete?