Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
23. feb 2012

@zuziq8
@katka512 na ten fenistil baby pozor, na niektoré deti to funguje opačne 😉

ress
23. feb 2012

Vy, čo ste boli v Side. Ako je to s nakupovaním? A celkovo, dá sa tam večer niekam ísť? Kdesi som čítala, že to je naozaj veľmi (alebo až moc) pokojné mesto.

larmimi
23. feb 2012

@mikina44 a ako stare dieta si mala ked si mu dala tie homeopatika? spytam sa na to v lekarni 😉

zuziq8
23. feb 2012

@martuska75 to uz viem, nasu vobec neukludnuje, skor naopak 😀 ja jej na cestu asi nebudem nic davat, dufam ze to zvladne v pohode, ale vela zavisi od casu kedy budeme letiet- 🙂

zuziq8
23. feb 2012

@mikina44 ja ked som pozerala z rakuskych cestoviek, niektore ceny neboli o vela nizsie nez u nas a nakoniec rozhodlo to, ze s rocnou dcerkou mi je lepsie ist rovno z kosic 🙂

lillian
23. feb 2012

baby, ako dlho leti lietadlo z BA do Turecka?

radlinka
24. feb 2012

@lillian okolo 3 hodin ...casovy posun +1hodina. 🙂

mikina44
24. feb 2012

@larmimi malinká mala vtedy 20 mesiacov...

mikina44
24. feb 2012

@zuziq8 Nás naša dovolenka vyšla cez neckermann o 600 eur menej ako cez SK...to už je dosť...ale ked je niekto z KE, tak sa to rozhodne neoplatí, je to zbytočne veľa cestovania...my využívame to, že do Viedne to máme kúsok, sme z TN

mikina44
24. feb 2012

@ress Ahoj, v Side sme boli v 2008 naposledy...teraz je tam vraj nová promenáda, čiže sa dá isť priamo z hotelov popri mori až do centra Side, to musí byť super...Side je naozaj pokojné, ale určite nie nudné mesto a ak rada nakupuješ, tak tam sa určite vyšantíš 😀 sú tam pekné kaviarničky pri pláži, s peknými teraskami, dobre sa tam večer sedí, je to také príjemné...a v uliciach to večer naozaj žije, je tam aj open disco v amfiteátri, kopec kaviarní, super...takže rozhodne je kam ísť...

zuziq8
24. feb 2012

@mikina44 to mate dobre, ja ked som pozerala tak rozdiel bol nejakych ani nie 200€ na ten hotel kam ideme, a to sa mi fakt neoplati ist s malou KE-Vieden a potom spat, ked zatial ani neviem, kedy budeme letiet...
inak vcera som pozerala, ze letecka spolocnost s ktorou ideme znizila hmotnost batoziny na chartrove lety na 15 kg !!!

domigb
24. feb 2012

kočky aké je v turecku počasie v mesiacoch máj jun? 🙂 Chceme ísť do Side malá bude mať 16 mesiacov.. 🙂 A ešte otázočka platili ste v cetovke všetko naraz či len zálohu? 🙂

zuziq8
25. feb 2012

@domigb kamaratka bola v juni v Side a pocasie prijemne teplucko, ale v maji a zaciatkom juna este moze byt chladne more....
a co sa tyka vyplacania zajazdu, urcite NARAZ!! myslim ze vela cestoviek to ma tak, ako nasa, ze ked vyplatis naraz, cestovka sa zavazuje ze uz nic viac doplacat nebudes, aj keby sa menili ceny... teta pred rokom vyplatila len polovicu ze zvysok doplatia pred dovcou a potom jej dali zaplatit o 100€! na osobu viac, lebo sa dvihli ceny pohonnych hmot 😖 ale nic s tym uz nemohli robit, lebo cestovka ma tu klauzulu vo svojich podmienkach, ze pokial vyplatis cele naraz, nebudu uz pytat viac, ale ked vyplatis len zalohu, moze sa este cena navysit... samozrejme ze v tom pripade by sa mohla teoreticky aj znizit, ale o tom pochybujem ze aj keby isli ceny dole, cestovka by pytala menej 😀
ved si skus pozrite v podmienkach vasej cestovky, alebo sa na to rovno spytaj pred vyplatenim 🙂

adka12
25. feb 2012

To je pravda, cenu zvýšiť môžu, ale o 100€? To kam letela??? My sme išli min. rok do Bulharska a doplácali sme 20€ na osobu, čiže Turecko možno 40€ je to ďalej.

katka512
25. feb 2012

@domigb My sme v cestovke platili len zalohu 300 euro a ostatok mame doplatit 25.4.ideme 27maja a celkovo nas to stalo 1169 euro 😉

zuziq8
25. feb 2012

@adka12 letela do Turecka, do Side, koncom juna... oni v tych cenach v katalogu zaratavaju cenu poh. hmot k nejakemu datumu z novembra, cize do juna to mas vyse pol roka, mohli poskocit ceny dost vyrazne... okrem toho si myslim ze to scasti rozratavaju, napr. ked pol lietadla si vyplati zajazd cely, im nemozu zdvihnut cenu, tak ju zdvihnu o to viac tym, ktori maju vyplatenu len zalohu, ale to je len moj nazor... celkovo doplacali 400€ za 4 osoby 😒 ale aj tak je podla mna lepsie zaplatit rovno celu sumu, samozrejme ak tie peniaze nepotrebujes na nieco ine a tam mas istotu, ze ti cenu nedvihnu ani o cent 😉

martina2001
25. feb 2012

@domigb my chodievame stred júna a je teplo aj more je dobré už, platíme celý zájazd naraz, kupujeme ho stále koncom roka a platíme cenu naraz, potom máš istotu že už nič nedoplatíš.

larmimi
25. feb 2012

fuuha, a myslite ze to mozu zvysit aj nam? zalohu sme davali v novembri a v januari (alebo zaciatkom februara) som to doplatila cele...ideme 3teho juna...

martuska75
25. feb 2012

dievčatá, čo máte s Tureckom skúsenosti išli by ste radšej posledný júnový týždeň alebo prvý septembrový? Kto ste takto nejako už boli poprosím skúsenosti počasie/ voda. Evidujem že ten jún je počasie fajn - trochu mám obavu ako voda a ten september netuším. nechceme sa s drobcom uvariť 😉

martina2001
25. feb 2012

@martuska75 určite posledný júnový, vtedy je ešte personál ok, ochotný, milý, v septembri už sú dosť unavený, tak nám to oni povedali, keď sme sa bavili

martuska75
25. feb 2012

@martina2001 Takže zatial vyhráva 1:0 jún 🙂 🙂 🙂

zuziq8
25. feb 2012

@larmimi ked to uz mas vyplatene cele, nemali by uz pytat nic navyse 🙂

martuska75
26. feb 2012

Nikto ďalší ste neboli v Turecku jún/september?????

adam07
26. feb 2012

@martuska75 ja som bola v Turecku, teda na Tureckej riviere viackrat, aj v juni aj v septembri, pocasie mas dobre v obidvoch terminoch, len mne viac vyhovuje september, kedze vtedy je more viac " polievkove" 😎

lenka03
26. feb 2012

@mikina44 diky za tip, pozriem sa 🙂

mikina44
26. feb 2012

@martuska75 my chodím iba koncom juna, v septembri sme ešte neboli, takže nemôžem porovnávať...ale koncom júna sa absolútne nemusíš obávať, že by bolo studené more alebo tak podobne...teplotu vzduchu býva okolo tých 36 a more 27...

ress
26. feb 2012

@martuska75 my ideme koncom júna, ale myslím, že do oblasti Antalye je lepšie ísť v septembri, keď je more teplejšie. Ale ak ideš k Alanyi, tak kľudne jún 🙂

martuska75
26. feb 2012

@adam07
@mikina44
@ress
díky ste zlaté, chceli by sme to zajednať tento týždeň a neviem sa rozhodnúť 🙂 Plánujeme ísť do Side a je to u mňa tak 50 na 50 🙂 Raz si hovorím určite jún potom zasa že september 😖. Tak som sa skúsila poradiť tu. Okrem toho vaham či ísť s drobcom na týždeň alebo ako vždy na 10 dní.

zeytin
26. feb 2012

@martuska75 V juni je more sice chladnejsie, ale v septembri vas tam skor moze chytit zle pocasie. Ja by som si urcite vybrala jun. Hovorim z vlastnej skusenosti, v Turecku som zila par rokov 🙂

martuska75
26. feb 2012

Aby som to ešte upresnila do úvahy pre nás prichádzajú len posledný júnový týždeň alebo prvý septembrový - lebo škola. Takže cely mesiac nemám k dispozícií. 😉