Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

kosska3003
19. máj 2013

@lucula73 ono na dospeleho by malo byt 20 kil ale niekde je len 15 kg a deti netusim tento tyzden mi pridu pokyny tak ti mozem napisat mi ideme ale cez rakusku cestovku ja idem aj s 4 rocnou dcerou aj ona ma narok na batozinu isto ale kolko neviem

zuuzka
19. máj 2013

@kosska3003 Aj ja sa sustredim hlavne na veci pre maleho, ale aj tak sme mali nadvahu, nie vela ale bola a to sme isli na tyzden. Tak uvidime. My letime 1.6.

kosska3003
19. máj 2013

@zuuzka no ked sme leteli len s malou sme mali len jeden kufor a mal 30 kil maly co nosit chlopi 😀 😀 😀 😀

strihalka
19. máj 2013

@tin007
@zuuzka
@kosska3003 holky, me bolo receno ze v pohode v lekarne je hipp k dostani....fuha, envim si predstvait brat sklenicky na 14dni...to by se naozaj sbalila do kufru iba mala a my rodice jeli jak a vikedn sbalene😀...takze ja ratam s tim ze bude u ncih dostupne, jedien co beru, tak instantni kasu co ma mala rada,keby nahodou bolo zle ze by nejedla normalni stravu jejich....lebo s tim pocitam ze bude zobat u nas u stolu...

zuuzka
19. máj 2013

@kosska3003 😀 Ale aspon ste boli v limite. My mame dva, jeden oblecenie a druhy spotrebny tovar 😎

kosska3003
19. máj 2013

@zuuzka no teraz mame isto dva a ja tam tie prikrmy niako zamaskujem medzi veci ideme na 10 dni to sa musime zmestit no uvidime ked zablim tam kufre na vahu do 40 kil sa musim vtrepat a ked ma este aj mala batozinu niaku ale isto viec ako 2 kufre neberem ked dam do prirucnej batoziny este cosi ta ma 10 kil nie ci kolko

haslerka27
19. máj 2013

@kosska3003 a kedy letite>my letime do turecka 21.6.

zuuzka
19. máj 2013

@strihalka Myslis? Tak som teraz na pochybach...Asi nieco vezmem, ale urcite nie na kazdy den. Aj ja beriem kase, maly je tiez vecer zvyknuty na kasu. No ved ja sa tiez spolieham, ze bude jest co tam bude, len my este maso mixujeme a neviem ci tam taka moznost bude...skor pochybujem. Ale vsetci co uz maju skusenost s tureckom ma ubezpecovali, ze urcite bude dost jedla pre deti na vyber. Tak sa na to spolieham. V Turecku sme este neboli.

kosska3003
19. máj 2013

@haslerka27 my letime 31 maja

haslerka27
19. máj 2013

@kosska3003 ado akej oblasti idete?my alanya.dufam ze budeme slnecno.vraj je tam teraz teplucko.letite z ba ci z rakuska?

zuuzka
19. máj 2013

@kosska3003 Ano, prirucna by mala byt na osobu 5 kg.

strihalka
19. máj 2013

@zuuzka ani y sme jeste neboli, ale o vim, tak jsou hrozen pratelsky k detom a poud vies po anglciky tak jsou velmi ochotny a da se s nima odmliuvit zr aj namixuji..ja zacal zkouset pred 14dny davat kousky a mala uz zvlada celkem ked je to male,..tak by to mohlo byt v pohode...goni maji vse prevazne grilovane na prirodno, velmi malo vyprazeju v oleji a v trojobalu.....takze se tesim🙂\Kolko je malemu?

strihalka
19. máj 2013

@zuuzka prirucna j se pocita aj k diteti(1rok) ?

kosska3003
19. máj 2013

@strihalka nie infant ma narok na kocik akurat
@haslerka27 mi ideme do Kusadasi hotel Tusan beach resort hej hej teraz su tam 30tky pocasie sledujem kazdy den letime z viedne do Izmiru

ivetkabab
19. máj 2013

@strihalka Ahojky.v dobrom hoteli v Turecku maju decky kutik a tam je mixer a aj HIPP papanicky

zuuzka
19. máj 2013

@kosska3003 Ked dost na tej vahe urobia samotne kufre. Ked sme sli minuly rok tam tak ok, ale naspat nas napomonali pri check-ine. Ak ked ani nie pre nadvahu, ale preto zevraj si to mame rozdelit do dvoch kufrov, ze nemoze mat jeden nadvahu aj ked druhy ma menej ako je limit. Tak som jej povedala, ze mam male dieta a ani omylom to tam nemienim prebalovat, tak nas nechala tak.

zuuzka
19. máj 2013

@strihalka Bude mat 15 mesiacov, ale ma len 8 zubkov 🙂 On by ani nemal problem, len nie je velky jedak a tak ked mu to masko zmixujem tak toho spapa viac.

haslerka27
19. máj 2013

@kosska3003 ...ja si realne neviem preddstavit tu turecku kuchynu,teda mimo kebabov...no som zvedava.

zuuzka
19. máj 2013

@strihalka No neviem ako je to s prirucnou, ale uz by nam mali prist pokyny, tak ti potom mozem pripadne napisat.

zuuzka
19. máj 2013

@ivetkabab Vazne? To by bolo naozaj skvele.

kosska3003
19. máj 2013

@haslerka27 ja som tiez v turecku nebola uvidim ked tak zelenina to isti hihi ja som zvedava co tam bude mala jest lebo ona je strasne fajnova 😀 😀 😀
@zuuzka no ved jasne no ja budem balit cely den a vazit musim uz aj zoznam zacat spisovat co chcem vziat 🙂 no ako to si neviem to tam na chekine prebalovat u jedneho kufra do druho nam nic nehovorili ked mal 30 kg ale viac mat nemohol to bola max hmotnost jednej batoziny a druhu sme nemali

haslerka27
19. máj 2013

@kosska3003 ved aj ta moja a popravde aj ja😉manzel sa obava lavne toho ci nam kuchyna ulahodi 😀 😀 😀 😀 😀 my mame este 4 tyzdne,ale ked si pomyslim na let s malym dietatom (2,5)TAK SA BOJIM.a kocik beries?

zuuzka
19. máj 2013

@kosska3003 Asi zavisi aj kto za tym checkinom sedi...Aj ja uz odskrtavam zoznam 🙂 No a ked sa to spoji s nasim strachom z lietania, stres ako vysity 😝

kosska3003
19. máj 2013

@haslerka27 no uvidime ale tak zelenina a ovocie ked tak to isti aspon schudnem ale tak podla mna to bude super ta strava kedze je to formou bufetou mate all inclusive nie a jasne ze beriem kocik maly ma 9 mesiacov nosit na rukach ho tam nemienim 🙂 ja uz som letela z malou ked mala rok aj 3 mesiace a let v pohodicke zvladla tak dufam ze aj maly zvladne teraz 😀 😀 😀

@zuuzka no ja ho musim spisat konecne 😀 😀

haslerka27
19. máj 2013

@kosska3003 no tak zelam vam prijemnu dovcu,uzite si turecko plnymi duskami a potom daj vediet ako bolo😉dobru noc

kosska3003
19. máj 2013

@haslerka27 diky moc jasne dam vediet tesime sa moc 😀 😀 😀 dobru noc

miroslavazh
19. máj 2013

žienky, bola ste niekotrá v Turecku - Kemer, hotel Daima biz rezort? Prosím info hlavne o pláži a strave.

marley7
19. máj 2013

Poradíte nejaký dobrý hotel, kde sa dá s malými deťmi, poprípade aj s toboganmi v Turecku? Najlepšie v oblasti Alanya, Kleopatrina pláž. Ďakujem

vikinka2012
19. máj 2013

@haslerka27 ked nastupujes do lietadla az vtedy ti ho zoberu aspon teda na sliaci 🙂 to tak bolo minuli rok 🙂

nefertitka
20. máj 2013

@zuuzka napodobne s tym strachom 😀 😕