Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuuzka
31. máj 2013

Tak dievcata, dnes v noci vyrazame.Uz sme celkom pobaleni, urcite kopec zbytocnych veci, ale snad kufre zavrieme 🙂 Kazdopadne, aby bolo adrenalinu trosku viac, uz aj my soplime. U mna je to jedno a maly to snad ma zo zubkov, idu mu stvorky horne aj dolne. Lekarnicka zabalena, ale spolieham sa na to, ze more bude najlepsim liekom. Ideme do Ela quality resort, tak potom napisem ako bolo 🙂 Prajem vam vsetkym krasnu dovolenku, vela oddychu, teplucka a pozitivnych zazitkov.
A dakujem za vsetky rady 😉

nivi
31. máj 2013

@stelinau nebola som v tomto hoteli pozriet. iba z videnia nakolko stoji na hlavnej ceste.
tak aspon kam v okoli, do Alanye (hrad, mesto, trhy, pristav, je tam taka mensia jaskyna, vatsia je potom kus za Alanyou), do Avsallaru (hmmm pozriet si mesto) a nedaleko smerom na Okurcalar (neviem ci dobre pisem ten nazov) su take ruiny v kopci (hrad a hradby) neviem ci vas take zaujima.
aj do Side alebo Manavgatu sa da (taka hodinka cesty autom).
Nedaleko je Sealanya (delfinarium a auquapark).
mozte ist na plavbu lodkou, urobit si vylet na inu plaz.....
ale hlavne sa opalujte a clapkajte v mori 🙂

strihalka
31. máj 2013

@zuuzka Drzte se... u nas to boli naozaj zubky☹.....vcera bola krvicka v psiuinke a dnes je po soplikoch, jeste trochu ano ale uz to z ni netece tak jako vcera...za to slintame jak bernardyn 😀 prijemny let..

maryem
31. máj 2013

Tak vas tu s nostalgiou citam, zdravo zavidim vsetkym, co sa chystate 🙂 Nam uz to asi nehrozi, to by musela byt extra super zlava na last pre nas vsetkych :(
@jujka7 ahoj, pridavam sa k @alenka12345, naozaj vyborne sluzby aj vsetko naokolo. Boli sme v Alba resort, najmensia mala necely rok a i tak vsetko bolo uplne v pohode. Boli sme v ramci prechadzky pozriet aj do vedlajsieho, tusim to bol Queen, mozno luxusnejsie zariadene? Aspon vonku stolicky tak vyzerali🙂 Ale myslim, ze kvoli tomu vobec netreba priplacat, vsetko bolo super. Jedlo, ovocie aj napoje v cene po cely den v restike, ked nebola restika otvorena, tak pri mori v dalsej. Ako mi pri rozhodovani povedala pani v CA, ked zaplatite, uz potom nemusite nic kupovat. Ak teda neratam samozrejme trhy🙂) A viza pri vstupe. Je pravda, ze plaz nie je hned vedla, resp. zalezi od toho, v ktorom z tych budov byvate, ale to clovek ani nevnima, kedze sa ide okolo bazena, papagaja 🙂) , kamenne zvieratka, ZOO.. Pisala som niekde aj recenziu, najdem, hodim link.

haslerka27
31. máj 2013

@zuuzka stastny let zelam a krasnu dovcu.potom napis ako bolo.
@strihalka no to je super,ze je mala uz ok..tak zubky su raz take,ale som rada,ze ste fit.

haslerka27
31. máj 2013

@katinka71 pocasie ste mali ake?my ideme koncom juna do alanye,tak sondujem ake je pocasie.diks

erinka123
31. máj 2013

@zuzanka7834 ten trh čo je cca 5 min peši pri belle je manavgat? dufam že myslime ten istý 😀 ked som vysla z hotela tak do prava a len rovno,že?...no ja som priebežne niečo nachystala ale asi to preriedim lebo tiež kopu veci a cez den aj tak bude bud holy alebo v bodynku a vätšinou spat chodi spavať tak 2-3x za den ale to spi vždy 30minut,asi len zoberiem dvoje kraťasky a dvoje tenke nohavice a 4 trička,4 bodynka s krrukav a 2 dl.rukav a niečo na spanie a svetrik. to bude asi aj stačit,a ked nie tak preperiem. 😉

haslerka27
31. máj 2013

boze baby my ideme 21.6 a ja ta trpnem ze ochorieme.....nejake rady ako tomu predist?

strihalka
31. máj 2013

@haslerka27 Vitamin C mega davky...aj ja vcera male daavala mega davky...toho z DMka v prasku davala jsme ji t do caje...

erinka123
31. máj 2013

@zuuzka krasnu dovolenku,neboj tam mu to prejde ja som mala vždy tento problem s dcerou tesne pred odletom mala uzliny ako päste lekarka že to sa bliži angina ,no na nervy som bola tak vždy zbale antibiotika pre nu čo mi dala dokina pre pripapad že to prepukne,krk mala uviazany všetci čumely na čo ma šal,no a po dvoch dnoch kupani v mori ani stopy,a preto som každy rok chodila k moru a od 8 rokov tuk-tuk uz nikdy nemala uzliny ani priedušky zapalene,a to trpela na to od 3- ch rokov a k moru sme začali chodit až od 5-tich rokov,teraz idem prví krat s 8 mesacnym synom tak tiež mam obavy lebo sa mu tlačia zubky a je umrnčany ,nespava....ale každopadne užite si to a čakam na spravičky o hotely a ako vam bolo 😎

erinka123
31. máj 2013

@haslerka27 nemysli na to lebo ja neviem ked som stale ja stresovala tak ako keby som si to privolala, maly uživa infant dophilus probiotika a dcerka nič,ani ja nič ale preventivne si nasad probiotika a vitamin c...ja sa teraz vyhybam byt s malým dlho vonku ked tak idem tak ho lepšie oblečiem,ale dnes je uplne u nas naprd upršane počasie tak sme doma.

danar13
31. máj 2013

My letime v nedeľu a verím,že to bude ok aj ked mám obavu ako prežijeme let s 13 mesacnou zvedavou slecnou.

haslerka27
31. máj 2013

@erinka123 vy kedy idete?

strihalka
31. máj 2013

@danar13 a v nedeli v kolik? ale to idete z kosic😀 tak to se nepotkame😀

januska191
31. máj 2013

Kocky' tak aj ja sa uz lucim' dnes dobalim' rano ideme do BA a v noci letime. Prajem krasnu' uzasnu dovolenku, vsetkym co letia. Tesim sa od vsetkych na dojmy a zazitky. Tak ahojte a prajem vela oddychu a zabavy 🙂 🙂 🙂
Juchuuu' zajtra letime ....

katinka71
31. máj 2013

@haslerka27 uz bolo teplo tych +30 cez den a vecer +22 a teplota vody 27 v bazene a v mori +26

tanitta
31. máj 2013

ahojte
statsnu cestu vsetkym ktory cestuju 😉
baby ako je to so "vsimnym" komu sa zvykne davat?kto to ev. ocakava 😎 ... aky bakcis je priateny recepcnemu na pridelenie lepsej izby?... kludne do IP vdakaaa

eliska3
31. máj 2013

@sarusa ahoj, my ideme do Zeugmy v júli a už sa neviem dočkať. Môžeš mi prosím ťa napísať, či v okolí hotela je nejaká promenáda na prechádzky, myslím tým obchodíky,... príp. ako ďaleko je mestečko? Dík 🙂

nefertitka
31. máj 2013

@erinka123 ahoj,konecne mam cas na chvilu na net😉 je tu pekne,teplucko,bazeny uno tutti,strava nad nase ocakavania,citim,ze priberam:-P. Teraz cakame na veceru a este som plna z obeda:-P. Ale neva,niekam to uz natlacim😉. No nedaj si,ked je tu vsetko take chutne:-P. Vam sa to uz tiez blizi 😀. Boze,uz sme v polke dovolenky a ani neviem ako☹. Lucka sa ja da kupit na letisku inak. My sme brali vlastnu. Mala si odpila pred nimi a v pohode.

kamko144
31. máj 2013

@adinam Chcem ta poprosit o par detailou my ideme do diamondu 6.8 ja manzelka a nase dve dcery.Vies my poradit nejaky dobry obchod na kvalitnejsie znackove fejkove veci a rifle.A tak tiez ci ste boli niekde v aqparku alebo delfinariu a co to stoji a pripadne ake su najvyhodnejsie izby aby som vedel pytat na recepci.Staci dat do pasu 20 dolarou pri vybaveni lepsej izby.A co radsej brat eura alebo dolare.Velmi pek 🙂 ne dakujem a keby si chela minuly rok sme boli v Egypte tak keby nieco tak sa kludne spytaj.

lolonka
31. máj 2013

ahojte

som si zháňala koľko by nás vyšla dovolenka v Turecku a najlacnejšia okolo 3300,- eur....sme dvaja dospelí a tri deti /4,5,9/...zdá sa mi to dosť...to vážne toľko vyjde?????

erinka123
31. máj 2013

@nefertitka ani nevieš ako si ma potešila ,ja určite pojdem ešte raz do toho hotelu 😉 a odlet nemeskal? super tak kupim aj tam flasku lucky tu nemusim prevarat,mne 3 flasky budu stacit na celu dovolenku a ešte aj ostane,ich balenej vode budem umyvat dudliky a pod. tak to bude lepšie... krasne si uzite ešte ,a more je teple? a večer je ako,teplo tiež? lebo u nas otras prši zima,na nervy som z nasho počasia.

erinka123
31. máj 2013

@haslerka27 14.6. piatok o 4hod rano

erinka123
31. máj 2013

@lolonka ono zaleži do akej oblasti si pozeras a kolko ma hotel *, je to drahe ale zas sa oplati lebo tam uz nič neminieš iba ak chceš a to na oblečenie 😉 belek a lara su najdrahšie oblasti aj hotely.... inak to je dobra cena ,ja som bola s mužom a jedno dieta 11rokov a platili sme 3100e na 8 dni ale to sme boli v Beleku. Skus si pozriet Kartago teraz maju akciu že dieťa zadarmo skus to tam preskumat., Potom aj Hechter ma celkom slušne ceny a last minute.

haslerka27
31. máj 2013

@lolonka to je dobra cenz na 5 osob podla mna...my ideme 3 jedno male dieta cez nemecku cestovku a platime polku aj kus..takze myslim ze je to ok.ak mate all inclusive a nejake 4-5 * hotel tak super cena aspon podla mna

strihalka
31. máj 2013

@lolonka
@haslerka27 velmi dorba cena!! My jdeme 2dosp. a dite bez naroku (1rok) a vyslo nas to na 2000€, ale letime na 15dni.....zalezi aj od toho ze na jak dlho 🙂

haslerka27
31. máj 2013

@strihalka no my ideme na 8 dni..ja tiez myslim ze maju dobru ponuku,netreba vahat.inak,akurat som malej kupila celaskon v lekarni a dala som jej cmulat.my odporucili ze kupit na cmulanie normalny lebo to je 200 a v cebione je len 100mg.dufam ze nas celaskon udrzi v zdravicku ako doteraz😉

haslerka27
31. máj 2013

@strihalka tak aj vy mate skvelu cena na 15 dni a 3 osoby....

strihalka
31. máj 2013

@haslerka27 davej kliudne vice toho Cecka, prebytek se vylouci...sranda, ze me zacina skrabat v krku☹ ja se z toho picnu...takze se dopujem ted ja a Viki...idem si dat zmrzlinku...
Inak zacinam balit...konecne😀

haslerka27
31. máj 2013

jaj mi odporucili ma byt,-)pardon za chybu.