Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

hori
30. jún 2013

@lucka1987 velmi dobry vylet je plavba lodou po rieke Manavgat - vplavate do mora a tam je potom kupanie, po ceste naspat je na lodi obed a potom pri kavicke brusna tanecnica... este sa islo do nakupneho centra a pozriet sa na vodopady - tie boli uzasne, skoda, malo casu na ne bolo... no a nakoniec sa este islo do side, ale to uz boli vsetci unaveni, takze side sme potom radsej inokedy este na vlastnu past absolvovali...
dalsi super vylet, na ktorom sme sice neboli, lebo nasa cestovka ho zrovna neponukala a od inych som sa dozvedela neskoro, ale mohol byt ozaj fajn - plavba po mori do side...
a este delfinarium, ale my mame prilis male deticky, aby ich to zaujimalo, keby boli trosku vacsie, tak urcite ideme.
a plaze su podla mna dost prazdne, preplnene su miesta okolo bazenov, tam bol fakt problem najst dve volne lehatka vedla seba... 😉

nivi
1. júl 2013

@haslerka27 tak stava sa. ale na zaklade jedneho miesta sudit cele Turecko je trosku nefer.

haslerka27
1. júl 2013

@nivi je to pekna krajina...ja nesudim...mna zaskocilo aj to ze v rezorte cisto,,vyjdes von a 10 m od hotela skladka,bordel.a to napriec celou alanyou sme to videli.aj cesi a nemci krutili hlavami ako si toto moze jeden narod vedome robit.ale turecko ako take je krasne.

dai
1. júl 2013

@lucka1987 lucka ked si vyberiete dobrý hotel tak nebude plno ani pri bazéne ani na pláži... ja mám pri side odskúšať kukokumkoy beach a pri beleku voyage - oba súper pre decká😉

kvietocek7
1. júl 2013

@dai chcem sa spytat ci ste v tychto kukokumkoy beach a pri beleku voyage cez ktoru cestovku boli? hydrotur? mne sa to tiez vidi pre deti celkom fajn preto sa aj pytam 🙂

kvietocek7
1. júl 2013

@zuzuli83 @nivi @martuska75 dakujem za info 🙂

kvietocek7
1. júl 2013

@yidaky tak ako sa mate? vycestovali ste nakoniec ci nie?

dai
1. júl 2013

@kvietocek7 to malo byt kuemkoy beach and spa len som pisala cez mobil a to mi hadze slova ake chce - musim ten slovnik nejak vypnut😢 v kuemkoy sme boli myslim cez gulet - viem ale ze ho robi aj hydrotour lebo znamy boli s nimi v tej istej dobe ako my - my sme si vybrali gulet lebo sme chceli ist na 16 dni a letiet tak ako to nam vyhovuje - leteli sme z viedne tym padom... znamy ale leteli uprostred noci a boli o 2 dni kratsie za tu istu sumu ako my ...
vo voaygi sme boli cez ruefu - ta nam to sprostredkovala od jahnreisen - myslim ze tento hotel u nas ponukal len satur a to nas ten isty termin , ten isty pocet dni a horsia izba vysla cez satur o 2000 euro drahsie ako cez tu ruefu - normalne som nechapala☹
inak tie hotely s deckami urcite neolutujete😉

kvietocek7
1. júl 2013

@dai dakujem, a kedy ste mali odlet z Viedne(priame Viedenske letisko) teda o kolkej? vyhoda z Bratislavy je asi len to ze netreba ist do Viedne ine je to uz s casom odletu 😖

kvietocek7
1. júl 2013

@dai pozeram ten gulet, mozes mi sem hodit ich stranku?dik

nivi
1. júl 2013

http://www.gulet.at/
rakuske cestovky uz maju vatsinou casy odletov uvedene pri danom zajazde 🙂

dai
1. júl 2013

@nivi tak tak🙂 slovenske nevedia este tyzden pred odletom😉

lukinka26
1. júl 2013

ahojte, 10,7, cestujeme s 3.r. dcerkou do SUNTOPIA PEGASOS WORLD, velmi by ste ma potesili, keby ste mi niekto napisali co to o tomto rezorte, dost sa mtych zaludocnych problemov, ako je to tam s mliekom, kupit sa isto da, ale ci je dobre ho davat rovno pri ranajkach co ponukaju a tak, dakujem za kazde info, totizto 1x ideme s dcerkou tak daleko a letecky tak mam dost stresy:(

nivi
1. júl 2013

@lukinka26 myslis normalne mlieko (kravske) ak ano ponukaju ho aj na hoteloch (niekde mavaju aj pprevarene aj studene) ale da sa aj kupit. ranajky su vatsinou v tychto rezortoch bohate, zeleninka, ovocie, olivy, syry, salamy, parocky, vajicka, prazenica, omeleta, dzemy, med, viacero druhov peciva, jogurty, cerealie, aj palacinky niekde mavaju (alebo nieco ako lievance) a tak dal.....
ak myslis detske tak aj to sa da kupit v lekarni.

priamo v tom rezorte som nebolla poznam iba jeho okolie a to je pekne. plaz piesok miestami kamienky, vstup do mora cez kamienky (strk) dost hlboke hned od zaciatku.

zaludocne problemy som ja nikdy nemala.

kvietocek7
1. júl 2013

@lukinka26 o rezorte neviem nic,ale co sa tyka vasej dcerky -deticky vo vseobecnosti dobre zvladaju lety,bud prespinkaju a ked su zive je fajn ak mate po ruke telefon s nahratymi rozpravkami 🙂
a dobra rada tu odznela kdesi,ze je dobre davat probiotika nejaky cas pred odletom a potom aj pocas-da sa tym krasne predist a vyhnut potiazam s bruskom.A ak mliecko, tak asi najistejsie na tych par dni hadam susene, iba sa zaleje prevarenou vodou a je ...

lucka1987
1. júl 2013

kocky dnes som bola v cestovke..... vraj je cenovo pristupnejsia egejska riviera v turecku.. boli ste tam niektora ? na nete nieco pozeram, ale viac pisu o tureckej....
celkovo sa nevieme este rozhodnut, medzi nejakym greckym ostrovom alebo tureckom. ostatne si nejako nepripustame.. kupovat budeme last minute, takze ak nahodou naskoci dobra ponuka aj na inu destinaciu a bdue sa nam pacit, tak pojdeme tam,... 😅

nivi
1. júl 2013

@lucka1987 bola som v Marmarise, Bodrume, Kusadasi, okolie Izmiru a v podstate do tej egejskej sa da zaradit aj Oludeniz okolie Fethiye
hm ale neviem ci je to cenovo pristupnejsie, samozrejme zalezi od hotela. akurat let je o nieco kratsi ale zas trasporty byvaju dlhsie, podla toho kam priletis a kam pojdes.

plaze no nic moc :D ako kde, nasli sa aj pekne ale perfektne vylety lodou spojene s kupanim, fajn delfinarium v Marmarise, v Bodrume len take malinke a skor zamerane na plavanie s delfinmi.
Kusadasi sa mi pacilo mesto aj fajn okolie a vylety, ale strasne tam fukalo (ku koncu augusta). je tam aquapark, tiez delfinarium, plaz hm nic moc, ale tak kusok dalej smerom na Cesme uz boli lepsie

V okoli Fethiye sa mi pacilo nadherna plaz.

lucka1987
1. júl 2013

@nivi dakujem za podane info fethiye uz pozeram a z fotografi vidiet, ze su tam pekne plaze .. clovek by najradsej skusil vsetko pobehat 😅 no asi budeme musiet risknut a vyskusat co nam padne k nosu za priaznivejsu cenu, aj ked som si vedoma ze last minute a odlet o den ci dva, uz neprinasa ten komfort na vyber dobrej izby a tak.. ale kedze mame obmedzeny rozpocet tak velke naroky ani mat nemozem

jujka7
1. júl 2013

@martuska75 ano,uz sme od vcera doma a hnackujem a vraciam uz aj ja

nefertitka
1. júl 2013

@lukinka26 my sme tam boli pred mesiacom, je to tam super, strava uzasna, velky vyber, vela ovocia aj rano aj na obed aj vecer, potiaze sme nemali, mala sa raz riedko pokakala, brala probiotika...mlieko tam bolo na ranajky, aj v detskom kutiku, kupit sa da, my sme par krat dali odtial a vsetko v poriadku...v albume mam aj fotky🙂

hvaculkova
1. júl 2013

ahojte,prosim Vas mate niektora skusenosti s odletom zo Swechatu s rakuskou cest. 🙂

lenka2512
1. júl 2013

baby, potrebovala by som poradiť, zajtra v noci odlietame do turecka, prílet máme ráno okolo šiestej a malá asi bude chcieť fľašku s nutrilonom, tak by som Vás prosila o radu, ako si mám zbaliť nutrilon. Nechcem brať do príručnej batožiny celé balenia. Môže byť nejaký dávkovač na mlieko. Neviem, ako ho mám zabaliť a nemôžem jej ho urobiť doma, lebo dorána nevydrží. Ďakujem za akúkoľvek radu.

haslerka27
1. júl 2013

@hvaculkova my sme mali rakusku cestovu for flug.a leteli sme zo swechatu.let v pohode,leteli sme vecer...ako cestovke nemozem nic vytknut.

lukinka26
1. júl 2013

@nefertitka krasne fotecky,joj ci Vam bolo super, obavy trochu prechadzaju a zacinam sa viac tesit, snad to nic nepokazi, bambulka sa uz nevie dockat a ani ja🙂, probiotika berieme, kym sme este nemasli Domku, boli sme 2x v Egypte, obaja sme mali crevne problemy, nebolo to nic prijemne, aj ked sme si davali pozor, teraz nas to dufam obide!!!

haslerka27
1. júl 2013

@lenka2512 no termosky vezmi vodu a nutrilon si presyp do sacka tolko kolko ti treba.vodu si prelej do flase oznacenej pre dieta.mne na swecate povedali aby som pouzila flassu pre dieta,ze evian nie je voda dojcenska.to mi povedal priamo na tej kontrole.

haslerka27
1. júl 2013

@hvaculkova 5 for flug

hvaculkova
1. júl 2013

@haslerka27 predpokladam.že je treba ovladat dobre nemčinu kvoli delegatovi,a organizačnym pokynom. 😢

haslerka27
2. júl 2013

@hvaculkova to urcite nie.vedia aj po anglicky.

luciana157
2. júl 2013

@lucka1987 my sme boli teraz na egejskej riviere

tehula
2. júl 2013

@lucka1987 ja ked porozvnam Egejsku a okolie Alanye, tak jak uplne odlisne krajiny, co sa mora a plaze tyka.
Alanya krasne more, krasna plaz, Egejska (Bodrum), spinavsie more, dost tam plavalo, co z vyletnych lodi vypustali, plaz uzka, skaredsi hrubozrnejsi piesok. Ale zas citelne "europskejsie" to tam bolo ako na Tureckej riviere