Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

danulik
25. nov 2013

@nefertitka - v lete vela, ale konkretne tieto dva sme boli mimosezonu (april a oktober/november). Palace okolo 1600 v aprili, ale to bol nejaky ultra LM a Imperial teraz na jesen okolo 2500.

erinka123
25. nov 2013

@danulik si ma velmi potesila ...a dephin palace a imperial oni su pri sebe ci nie?a plaz aku maju?

danulik
25. nov 2013

@erinka123 - áno, vedľa seba 🙂 plaz je piesková, pri brehu taky hrubší piesok

erinka123
25. nov 2013

@danulik v lare som nikdy nebola,su tam nablizku aj nejake trhy či obchodiky? pravdepodobne pojdem v lete do lary len vybrat hotel...tieto delphin su dost drahe v lete a zvlašt v july malokedy byva last minute, a v tych druhych možes mi ich trošku blišie popisat? strava,plaž,izbi a po pripade okolie -Concorde deluxe, Limak lara, Baia lara .... a kedy si v nich bola,moc dakujem 😉

danulik
25. nov 2013

@erinka123 - ano, su drahsie a vypredane v lete.. z tych 3 dalsich u mna vyhrava asi concorde, tam sme boli tusim v 2010, vtedy bol cca 5-6 rocny, ak si dobre pamatam.. tak izby uz budu trosku starsie, ale inak vsetko super, areal uzasny a aj animacne programy najlepsie 🙂 Limak (boli sme v 2011) je asi podobne stary, ten mal zase dobre tobogany a pod., tiez dost bazenov.. a Baia lara (asi tiez 2011) je pekny novsi hotel, krasne moderne izby, len je trochu mensi, aj areal.. plaz je vsade rovnaka 🙂 Strava vsade dobra, ale naj v delphin-och 🙂 Obchodov je tam vela, ale vsade maju to iste - fejkove oblecko, kabelky, hodinky a pod. 😉

erinka123
25. nov 2013

@danulik trochu som ich pozerala pačia sa mi všetky 🙂 tak uz len čakat či ich bude mať nejaka slovenska cestovka,lebo budem brat dceru ta sa počita uz za dospelu,syna ten je infant este, a neterku so svokrou 😉

danulik
25. nov 2013

@erinka123 - Limak maju určite aj svk cestovky, lebo tam bolo vela slovakov, ostatne netuším, my chodíme cez rakúske

nefertitka
25. nov 2013

@danulik dakujem, to je fakt dost...

no ja uz som muzovi dnes nakazala priniest mi katalog z koaly🙂

nefertitka
25. nov 2013

no a teraz mi pisal, ze este nemaju:(

erinka123
25. nov 2013

@nefertitka maju len v PDF na webe

nefertitka
25. nov 2013

@erinka123 vraj maju uz na centrale a rozposielaju teraz na pobocky

erinka123
25. nov 2013

@nefertitka tak zajtra snad by si ho uz mohla mat 🙂

nefertitka
25. nov 2013

@erinka123 no zajtra idem s malou na Kysuce na taky mensi vylet, sice bez tata, ale potrebujem troska zmenit prostredie, ved vies preco, ale tato za nami pride v piatok a ma nakazane prist aj s katalo 😀 gom

erinka123
25. nov 2013

Tak budes pekne studovat aj ja vybehnem do cestovky 🙂 a ty moja pekne relaxuj.

nefertitka
25. nov 2013

@erinka123 pokusim sa;)

peggy589
27. nov 2013

ahojte,mam otazočku🙂Budete kupovat dovolenku first minute,alebo last minute?Neviem sa rozhodnut čo je lepšie,kedže už mame dieta....

pavlina05
27. nov 2013

@peggy589 first je cenově dobrý pokud máte dítě starší dvou let. Pokud plánujete dovolenou s dítětem do dvou let, pak je výhodnější last,kdy je dítě zadarmo 😉 ,tedy pouze za cenu letenky.

erinka123
28. nov 2013

@peggy589 tvoj synček je tak stary ako moj takže on je do 2 rokov infant ,bude zadara platiš len za seba a dalšie osoby ktore idu s tebou ,ja tiež rozmyslam či first alebo last..., este počkam ake daju ine cestovky hotely a cenovu ponuku a preratam si to lebo 30% čo vätšinou davaju na first moment nedostaneš ako last minute no možno iba vo vynimke ako su dva dni pred odletom vätšinou last minute je 17% zlava ale zaleží, aky chceš hotel,či drahy luxusnejši tak taky last minute ani nebyva a ked tak daju iba 10% na last minute moja skusenost....ale bojim sa aj toho že zakon schvalnosti ked kupim first moment tak mi vždy dieta pred odletom ochorie,ale to je o tom riskovani,nie som ešte uplne rozhodnuta ale muž mi hovori že nech počkam tento rok na last minute.

peggy589
28. nov 2013

@erinka123 ved prave,aj moj muž tvrdi,že kde sa ponahlam,že vždy sme boli last minute za velmi dobru cenu....tiež sa bojim,že krpec ochorie,ale zase sa bojim aj slabeho vyberu.Tiež ešte počkam a uvidim.

erinka123
28. nov 2013

@peggy589 vätšinou do 31.1. davaju 30% tak do vtedy si rozmysli potom je tusim 25 a 17% do aprila...ja pockam do januara a rozhodnem sa do vtedy si aspon vyberiem nejaky hotel.

nefertitka
29. nov 2013

Tiez nevieme a tiez je moj muz za last minute. Tazke to rozhodovanie 😀

zuzla2
29. nov 2013

pokial mate iba jedno dieta,tak ja by som volila urcite last minute...my sme este nikdy nekupovali dovolenku na first moment...hlavne kvoli detom ..a vzdy nas aj last minute vysiel lacnejsie ako first...ci uz to bolo Turecko, Grecko alebo Bulharsko...akurat min. roku sme mali mensi problem, lebo uz syn nebol infant...ale to kvoli tomu,ze uz nebolo v lietadle miesto🙂 boli volne uz len 3letenky a my sme 4ia...ale my lietame z KE,tak preto...bolo nam ponuknute letiet z Popradu ci zo Sliacu a to sme odmietli...
aj,ked je to pravda,ze last je riadny adrenalin 😀

peggy589
29. nov 2013

@erinka123 ty si už bola v Turecku?V akom hoteli?v Turecku som ešte nebola,chceli sme toto leto,ale nakoniec sme sa rozhodli investovat do rekonštrukcie,takže neviem čo ma čaka v TUrecku🙂,ale tak všetci to tu chvalia,tak som zvedava,rozmyšlam ešte aj nad Greckom.

peggy589
29. nov 2013

@zuzla2 je,ale ja ten adrenalin milujem🙂

peggy589
29. nov 2013

a cez koho chodite???

peggy589
29. nov 2013

@nefertitka ahoj,no ved to rozhodovanie je tažke🙂Na jednej strane,by som to mala už najradšej vyplatene a zajednane,ale na druhej strane nechcem preplatit...pozerala som aj ten vas hotel kde ste boli min.rok a ma velmi dobru cenu...

erinka123
29. nov 2013

@peggy589 bola som na Krete,Menorca,Ibiza,Taliansko palmova riviera,a Turecko bolo posledne a ako som ho vyskušala tak len Turecko...1.hotel Pegasos World teraz sa tušim vola Sunthopia pegasos world,je to oblasť side -- sorgun....potom 2. hotel Bella resort oblasť Side-colakli, 3. hotel Susesi deluxe & spa oblasť belek, a opäť 4.Bella resort . 😎 a ty mas aku predstavu uz si niečo pozerala? V Turecku ťa čaka len to najkrajšie a najlepšie aspon u mna je to vždy užastne nič nepotrebujem mam všetko pod nosom,a hlavne teplučko čo ja milujem.

nefertitka
29. nov 2013

@peggy589 mne zas pripada,ze cez first moment to vie vyjst lacnejsie a hlavne mas z coho vyberat. Uplny last min.mne zas moc nevonia. Ja uz pokukujem teraz. No uvidime. Ja som bola v Grecku 3x a v Turecku 2x a Turecko ma oslovilo ovela viac. Ten hotel,kde sme boli min.rok je super. Tam bolo tolko plusov naraz,ze este raz tam urcite pojdeme.

peggy589
29. nov 2013

@erinka123 teplučko aj ja milujem,ja by som preto radšej do Egypta,ale s krpcom som to na par rokov odložila.ten Pegasos world ma zaujal a pozerala som ho včera na rakuskom tui a tam vychadzal na 11dni izba deluxe s vyhladom na more 3.6.1580eur a to je si myslim super cena. a aky je ten Bella resort?Chodite cez Hechter?Ešte ma zaujal aj Side star resort a Evren beach Ten mal toto leto dobry last minute...naozaj neviem,zaleži od ceny,ale myslim,že asi zvolim rakusku ck lebo maju lepšie ceny...

peggy589
29. nov 2013

@nefertitka ja som si dala vyraztat ceny na turecko cez FIšER a teta mne to prišlo dost na to,že sme len dvaja a infant...ved uvidim čo daju ine ck🙂