Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

forgiven
30. dec 2013

@lauraa ahoj, my sme tento rok boli práve v Adalya Ocean, bolo perfektne. Snáď jediným negatívom bol relatívne slabý animačný program (boli sme tam od 7.9-14.9), ale to mi nevadilo, nakoľko nášmu 19mesačnému čertíkovi to nechýbalo...

popova
2. jan 2014

Ahoj !tak a mame vybratý a zalohovaný hotel VON CLUB GOLDEN BEACH ma vcelku dobré recenzie ideme 2.8-9.8 tak sa možeme tešiť už od zimy. Ináč, Turecko sa predáva ako teplé rožky,aj ked oproti minulému roku zdraželo.Čaute! Ak máte niektorá osobnú skúsenosť s týmto hotelom tak napíšte.

sixtine
2. jan 2014

Vždy som si myslela, že keď si človek vyberie DOBRÝ a DRAHÝ hotel, je v Turecku safe. Boli sme tam 3x, z toho dva razy v tom istom hoteli. Prvy raz mala dcerka 2 a pol roka, to bolo v pohode. Tento rok sme boli v Turecku dvakrat - v juni sa 3 a pol rocna dcerka vratila so silnym bakterialnym zapalom mocoveho mechura (z bazena). V septembri sme to riskli druhy krat a naposledy - do bazenov sme malu nepustali, nejedla nelupane ovocie, nepila vodu - a na treti den dostala tak silne vracanie, ze sme skoncili v nemocnici na infuziach a velmi tazkych liekov, pretoze to bolo znova bakterialne.... Rakuska cestovka, hotel pat hviezdiciek, ale zrejme nastal nejaky pruser, pretoze turistov (najma deti) odvazali do nemocnice ako na beziacom pase. Zaver je, ze napriek tomu, ze sme boli nadseni sluzbami, prostredim, krajinou, do Turecka (a podobnych krajin) uz po tomto zazitku asi nie....

nefertitka
2. jan 2014

@sixtine to mi je luto, ze ste mali takeeto zle skusenosti, ale podla mna je to jedno, kde sa clovek vyberie, vsade je velka masa ludi a velka sanca chytit kadejaku pliagu....my sme 4 dovolenky zatial s malou zvladli v zdravi, 2x Turecko a 2x Grecko, ale tri razy z toho dosla mala domov chora...hned na druhy den, ako sme sa vratili uz to zacalo...a raz taky nechutny kasel dlhodoby a zdalo sa mi, ze kasle vkuse, to bola hroza, nie a nie sa ho zbavit vyse mesiaca a pol. Vzdy ked hocikam ideme, tak sa bojim, co lapneme
Ale zas nevravim, ze to nemoze byt aj hotelom...ze tam sa nieco pototo...

sixtine
2. jan 2014

Verim tomu, ale aj tak si myslim, ze na "europske" bakterie reagujeme trochu lepsie.... Viem o malokom, kto sa prehnackuje alebo prevracia az do nemocnice v Chorvatsku ci Taliansku, zato o Turecku a Tunisku sa to vcelku traduje...

nefertitka
2. jan 2014

@sixtine tak to je pravda, mne Tunisko nerobilo dobre, ale Turecko v pohode, aj mala, sice si zo dva dni pohnackovala, ale potom nastastie bolo fajn. Egypt mi tiez nic neurobil, co sa divim...môjmu muzovi tam zas ale bolo velmi zle. Ale do Tuniska ani do Egypta by som svoje dieta nezobrala, nad Tureckom som dlho vahala a nastastie sme to prezili v zdravi. Lebo o nom som pocula vela nazorov, ze sa vraj netreba bat a pod.
Ale uz viac krat som citala o problémoch, ktore mali ludia aj tam.

lauraa
2. jan 2014

@popova napisala si spravne meno hotela? nemozem ho nikde najst....kde je presne , myslim mesto ...

karinkaeich
3. jan 2014

Ahojte, vidim, ze mate uz čo-to nastudovane. My chceme ist tento rok do Side, hotel este nemame konkrétne vybratý (nechceme rezort). Odlet v polke juna, 11-12 dni, blizko mesta, aj pláže, cena najlepsie do 2tis. - 2 dospeli + 1 a 3r. deti. Vietemi nieco doporucit? Dakujem

erinka123
4. jan 2014

@sixtine to je mi luto že to u vas takto dopadlo,nieje nič horšie ako vidieť dieťa ked je choré.... Ja som bola v Turecku 4x z toho jeden krat ked mala dcera 9 rokov dostala silný zapal uši z bazenovej vody,nastastie dostala silne antibiotika vo forme injekcie a kvapky do usi a za dva dni jej to prešlo,od vtedy sa nekupe v bazene iba občas tobogany a to si da tie štuple do uši,teraz bude mat 15rokov tak vraj že tobogany nemusi že bude so mnou pri mori,ale minlý rok som riskla so synom mal 8 mesiacov a schytal salmonelu,bolo to 3 dni pred odchodom domov ,zaver bol taky že z jedla to nebolo lebo nikomu nič nebolo takže bud ako 4-nožkoval v bare ,alebo ako mu Turci bozkavali nohy na trhoch,alebo ked zjedol trochu piesku a nestihla som tomu zabraniť,nastastie nemal ťažku formu salmonely liečba bola domaca,4 dni 40-tky horučky, a potom 3 týždne hnačky,tak 7x za den,keby hnačkoval viac než 10x uz ide na infuzky ale vyhoda že on stale pil aj 3litre vody som dokazala donho dat...no a teraz idem riskovat sice bude vätši skoro 2 roky bude mat ked pôjdeme ale dam si pozor ,nedovolim aby ho bozkavali,bude sa kupat len v mori a hladam hotel s dobrými službami ,...v kutiku duše dufam že sa uz toto nikdy nestane ale človek nikdy nevie,preto čitam recenzie a som rada že aj tu s babami si vymiename skusenosti s hotelmi,držkajte sa a prajem nech uz mate ničim nerušenu dovolenku nech uz ste kdekolvek.

kosska3003
4. jan 2014

@karinkaeich my ideme do Primasol Serra Garden byvale Club Belinda a za 2 dosp. jeden infant a 5 rocne sme dali 2050 eur a to boli 30% zlavy teraz su len 25%

a ja mam z Tureckom len pozitiva ako boli sme v Tusan beach hotel 4 hviezdy a ziadne porblemy sme nemali maly sa plazil stvoril kade tade a nic mu nebolo ani nam klop klop tak dufam ze aj tento rok to tak bude

karinkaeich
5. jan 2014

My sa este rozhodujeme medzi 2 hotelmi, tak uvidime. Musime to uz poriesit, kym su zľavy a mm si musí nahlásiť dovolenku, kedze to bude mimo celozavodnej.
Este jedna vec, NA CO URCITE NEZABUDNUT PRI BALENI?

enynka30
5. jan 2014

babule, a boli ste niektora s mensimi detickami v Turecko? my by sme chceli ist, ale mladsi bude mat vtedy okolo 9-10 mesiacov...a ked tak si to chceme objednat uz teraz, lebo su dobre ceny...dakujem

kosska3003
5. jan 2014

@enynka30 ja som bola mminuly rok v juny na zacitku a maly mal 10 mesiacov uplne v pohode to zvladol stvoril akurat tam sa naucil stravu som brala z domu a som ho kojila este

@karinkaeich no hlavne pasy a peniaze 😀 😀 😀

enynka30
5. jan 2014

@kosska3003 super dakujem 😉 a mozem sa opytat, aku stravu si mu brala? to si si doma navarila, alebo ako, to sa nepokazilo? ci aku stravu myslis? lebo toto si neviem predstavit ako ho tam budem sztravovat v hotely 🙂

kosska3003
5. jan 2014

@enynka30 no na kazdy den som kupila v DMke prikrm davala som mu to sem tam aj doma a co mu chutilo som mu zobrala v DMke babylove od 4 mesiaca su fat super aj vonaju iny masovy prikrm mi nezje plus som mu presnidavky vzala na kazdy den jednu na ranajky si dal aj syr pecivo aj na obed zobol cosi niake maso ked bolo alebo prilohu a medzi to kojenie super to zvladol na jednotku naozaj

enynka30
5. jan 2014

@kosska3003 jeej to je dobry napad, dakujem, to skusim potom pozret tie prikrmz z dm, lebo prvemu synovi som kupovala take ine a tie mu nechutili a aj mi smrdeli. Dakujem za tip 😉 a kupkanie v mori sa mu pacilo? nemal nijake tazkosti traviace vsak? tak asi to riskneme, aj my to Turecko 🙂

kosska3003
5. jan 2014

@enynka30 ano ostatne aj mne smrdeli a ani nechcel a tie babylove mi fakt vonali aj mne ako pasteka aj som to tak volala ze pod dam ti pastiku 😀 😀 😀 😀 nie nemal problem more bolo trochu studene ale kupal sa v pohode aj tam aj v bazene bol a nic mu nebolo ako stane sa ze niekto chyti sracku a vracanie ale u nas nic len mala mi kaslat zacala akurat inac vsetko ok

kosska3003
5. jan 2014

@enynka30 a boli sme este jedna rodina s nami co mali tiez 10 mesacne a v pohode ziadne prehananie ani vracanie a tiez strava z domu a vzdy nieco zobli z taniera

erinka123
5. jan 2014

@forgiven ahoj prosím ťa aka bola plaž v Adalya ocean de luxe? a mali aj plažovy bar s jedlom či len napoje? a ešte na izbe je aj rychlovarna kanvica? ak by sa ti chcelo popisat mi ho bola by som rada,hotel sa mi paci chcem ist s detmi ,maly bude mat v lete skoro 2 roky a dcera 15rokov,a strava je tam dobra pre male deti,dikes 😉

nefertitka
6. jan 2014

@erinka123 niekto tu pisal, ze tam je slaby animacny program vraj...

erinka123
6. jan 2014

@nefertitka tak to mi moc nevadi Robko je maly nanho a Kika zas ta teraz v puberte ofrfle vsetko,skor mi zalezi na strave,plazi a ubytovani uz aj kvoli malemu chcem aby to tento krat bolo dobre ved vies clovek sa uz boji vsetkeho.

nefertitka
6. jan 2014

@erinka123 no ved, ja viem, hlavne nech je hotel kvalitny a aj sluzby, hlavne co sa stravy tyka

nefertitka
6. jan 2014

@erinka123 aj moj muz je Robko🙂

erinka123
6. jan 2014

@nefertitka moj aj syn aj buduci manžel 😀 je Robko , na tej Adalye ocean sa mi paci že je novy 2013,a myslim že si budu chceť udržat dovolenkarov aby sa im vratilo čo do toho vrazili,snad budu dobre varit,ja sice zjem hoci čo mne stači aj ovocie ale o malého sa bojim,a to sa budem uz asi vždy, ešte rozmyšlam aj nad starým dobrým Kumkoy beach ten ma vždy dobre recenzie uz roky,a posledny čo sa mi paci je aj Paloma oceana co ma hechter ten je tiež novy 2012.

sakura77
6. jan 2014

Kumkoy je super🙂 krásny hotel a strava fakt úžas 🙂😉

nefertitka
6. jan 2014

@erinka123 ved to sa aj mne paci, ze je novy...kumkoy pozriem🙂
@sakura77 aky je tam vstup do mora? Lebo Adalya ma pozvolny vstup a toto kritérium chcem mat tento rok splnene;)

sakura77
6. jan 2014

@nefertitka pozvolny.je to ta istá plaz, adalaya je kúsok odtial len.v kumkoyi su naramky platne aj do evren beach hotelu, to je asi polhodka po plazi a môžeš vyuzivat všetky sluzby aj tam.okrem ubytovania no. 🙂

nefertitka
6. jan 2014

@sakura77 dakujem, tak pozriem ako vyzera;)

delonko
6. jan 2014

@kosska3003 aj mi ideme do Primasol Serra Garden. Kedy idete vy?

loknicka
7. jan 2014

ahojte baby tak aj my sa chystame tento rok k moru. Mala bude mat cca 10 mesiacov v tej dobe. Chcela som sa opytat ako ste to riesili so stravou na cely ten cas ale aj co so stravou pocas cesty predsa je to takmer na cely den (cesta na letisko, cakanie, let, potom z letiska - viete o com pisem) - co jej mozem zobrat do lietadla? a este som sa chcela opytat ako je to s kocikom. chcela by som zobrat sportovu verziu co mam od hlbkokeho - iny zatial nemame to znamena ze to zlozenie samozrejme nieje az tak mozne ako pri klasickom skladacom sportiaku... je mozne teda zobrat aj taky kocik? su za to poplatky alebo ako? dakujem za rady 🙂