Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

adka_m
29. jún 2015

@jankako To ma veľmi mrzí čo ste si prežili, naozaj tie žalúdočné problémy môžu byť spôsobené z bazénov, poznám tak viacerých, čo takto dostali problémy, my preto vždy užívame probiotiká a na deti dávam veľký pozor, aby nepili vodu z bazénov. Čo sa týka toho poistenia, už som o tom písala v skupine o Turecku, je veľký rozdiel v poistkách a už som viackrát počula, že tie rakúske cestovky nemajú dostatočné poistné krytie a naozaj si pri uzatváraní poistenia mimo cestovnej kancelárie dávať treba pozor na to poistné krytie.

jankako
29. jún 2015

@adka_m no ja som práveže deťom nasadila probio a aha.ked dcérka neužívala nič pred tromi rokmi,nič jej nebolo..doniesli sme dáku ,,faraonovu pomstu,,ako sa hovorí ked ideš do Egypta 🙂..už som volala s poisťovňou,malo by to byť vporiadku..poslala som lek.správu,uvidím čo odpíšu..

luba142
29. jún 2015

@adka_m ake probiotika uzivate? Vsetci rovnake, ci pre deti mate ine? Daj nejake typy

adka_m
29. jún 2015

@luba142 Pre deti mám iné, pre dospelých iné. Malej teraz dávam Lactobacílky, pre nás som ešte nič nekúpila, to uvidím, čo ponúknu v lekárni.

luba142
29. jún 2015

@adka_m ja mam deti 11 a 6 co by mohli uzivat?

adka_m
29. jún 2015

@jankako Poisťovňa ti to určite preplatí to sa neboj, len ide o to, že ste museli platiť v hotovosti, čo vraj keď ideš cez ck nie je také bežné. Neviem, našťastie sme ešte poistnú udalosť nemali. Ale nie každý má hotovosť pre lekára.

petrina82
29. jún 2015

@luba142 ja som prave kupila pre deti od Jamieson Probiotic s jahodovou prichutou cmulacie, maju asi najviac tych bakterii, vyhoda je, ze to vycmulaju ako cukriky, tiez mam deti 10 a 7 rokov

popova
29. jún 2015

Ja davam melému probiotiká BIO GAJA

luba142
29. jún 2015

@petrina82 nasla som ProbioFix ma az 12 miliard

luba142
29. jún 2015

ako zistim cas odletu?

petrina82
29. jún 2015

@luba142 len neviem ci to je vhodne uz v takom mnozstve pre deti, ja som myslela skor z tych detskych, urcenych priamo pre deti, ale zase az tak sa do toho nerozumiem...

luba142
29. jún 2015

@petrina82 kolegyna ma tiez 6 rocnu a dava jej take

jankako
29. jún 2015

@adka_m sukromka to bola a ta že nebude čakať pol roka na preplatenie. Tak to povedali jedným čo tam boli prednami.

adka_m
29. jún 2015

@jankako Čo som počula, tak cestovky keď majú taký počet klientov a aj niekoľko rokov po sebe, majú dohodnuté zmluvy aj so súkromnými nemocnicami, aby klienti nemuseli platiť v hotovosti, keď sme boli cez hechter, tak nám to bolo povedané. Boli tam jedny, ktorí to riešili mimo delegátky, lebo mali uzavreté poistenie mimo Ck(inak lacnejšie ako to naše) a tí platili v hotovosti, vtedy tam mali našťastie rodičov a tí im dali peniaze. Ck to už majú dohodnuté s tými lekármi, pošlú po teba auto, vybavia prekladateľa a ani nemusíš nič platiť.

adka_m
29. jún 2015

@luba142 spýtaj sa priamo v lekárni, každý rok sú nejaké nové. Minulý rok nám dali už také, čo netreba držať v chladničke a to je fajn. V lekárni ti poradia.

jankako
29. jún 2015

@adka_m takto sme to mali pred tromi rokmi keď išiel muž na ošetrenie. Táto online kúpa dovolenky, resp. po telef. bola cela divna. Ostanem ja verna kamennej cestovke nabuduce.

adka_m
29. jún 2015

@jankako Neboj ono to nie je kvôli tomu, že kupuješ online. Ja som ešte v kamennej predajni nikdy nekupovala a vždy v pohode( teda neviem, čo sa vykľuje z toho Efesu), ale to je iná kapitola 😖 Ale vždy treba dávať pozor cez akú cestovku ideš, resp. od akej cestovky ti to tá agentúra ponúka. U nás je veľa dobrých a spoľahlivých cestoviek aj agentúr.

fecova
30. jún 2015

@aalinka ahoj my ideme 7.7 z Ke ale cez fischer a pokyny sme dostali už v piatok.a kam idete?

januska191
30. jún 2015

@mirka907 ok, budem to "vrieskanie" sledovať 🙂
a vy idete do viliek alebo do hotela? My budeme vo Fulyi

mirka907
30. jún 2015

@januska191 do viliek...ja som preferovala vilky od zaciatku, ten moj chcel Selin..a ponuku sme mali na Fulyu a Village...s ktorou cestovkou idete?

aalinka
30. jún 2015

@fecova hotel titanic v Lare

januska191
30. jún 2015

@mirka907 my ideme s Gabriel tours už druhý rok, to je skôr taká súkromná cestovka, on predtým robil len regenerácie pre futbalovú kluby v Turecku, ale teraz robí aj jednotlivé zájazdy. Výhoda je, že nás čaká súkromné auto na letisku, nemusíme čakať na bus a jeho chlapík za nás všetko vybaví aj na recepcii. A vy s ktorou CK idete?

nefertitka
30. jún 2015

@jankako aj moj muz tam chce ist, lebo tam este nebol, ja dva krat, ale veeelmi davno🙂

mysicka3703
30. jún 2015

Ahojte. My ideme prvý krát na dovolenku do Turecka, konkrétne Euphoria Hotel Tekirova 5* v kemeri. Letíme 29.7 cez kartago tours. Bude to naša prvá dovolenka vôbec. Máte niekto skúsenosti s týmto hotelom? Recenzie boli veľmi pozitívne, dúfam že všetko bude ok a zdraví docestujeme domov. Ďakujem

zazova
30. jún 2015

@mysicka3703
Tak to letime spolu v lietadle.Ideme tiez 29.7.,Ideme do hotela Marti myra ktory je tiez v Tekirove.Je velmi podobny Euphorii.Urcite budete spokojny.Je tam krasne a more v tej oblasti v strede leta ma 30 stupnov.

silviaaa21
30. jún 2015

@jankako A cez akú poisťovnu ste mali cestovné poistenie? Väčšinou posielajú v prípade chorôb práve na súkromné kliniky, taktiež doktori na hoteloch nie sú zamestnancami nemocníc, takže myslím, že by to nemal byť problém. Dokonca teraz z Allianzu, by mal byť v Turecku aj ich pracovník, čo tieto prípady rieši priamo na mieste. Mali ste kontaktovať asistenčnú službu poisťovne. Ale hlavné je, že ste to nakoniec zvládli a malá je v poriadku.
My sme momentálne v Kamelyi Fulya a nemáme s rusmi žiadny problém ja ani neviem, že sú tu. Ale je pravda, ze najviac je ich práve vo vilkách. Takže za mňa určite odporúčam, je to tu super.

jankako
30. jún 2015

@silviaaa21 čsob.No vo vilkách robia veru riadny randál..

jankako
30. jún 2015

No my asi skončíme v nemocke aj s malým.☹ vôbec sa nemá dobre.prestal v noci zvracať a leje z neho spodkom,plače stále,spí,teplotuje a viditelne má bolesti bruška.. 😢 takže my budeme dlho na túto dovolenku a podovolenkovú situáciu spomínať ☹

fecova
30. jún 2015

@aalinka a letite o 11,05? Či ešte nevies? My ideme do alanye hotel Avena.

mici111
30. jún 2015

@jankako juuj tak radsej chodte do nemocky..dehydratacia je nebezpecna, pre istotu utekajte..daj vediet..inak aj si nieco hovorila tej pani z tej sprostredkovatelskej agentury, co vam predavala dovolenku? ako sa k tomu ona postavila?