Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nia1521
28. máj 2014

viete mi povedat ako to je s rychlovarnou kanvicou? su na izbach v 4* hoteloch? my ideme konkretne do Side hotel Sirma. dakujem

nivi
28. máj 2014

@nia1521 V Sirme v apartmanoch je kanvica urcite , na izbach v budove neviem :P potrebujes koli mliecku? dole na recepcii alebo v lobby bare ti urcute radi ohreju.

nia1521
28. máj 2014

@nivi no hej ohreju,ale mne ju treba aj v noci,kedze mala papa aj vtedy sunar...

nivi
28. máj 2014

@nia1521 tak si jednu za usmev vypytas 🙂
podla mna na standardnej izbe asi kanvica nebude :(

zuzubb007
28. máj 2014

baby ako je to prosím Vás čo sa týka batožiny 1 ročného bába, ráta sa tam 15 kilo na dospelého aj nejaká batožina pre dieťa či? a ešte ako je to s kočíkom, v pohode vezmú či sa dopláca navyše niečo?

nivi
28. máj 2014

@zuzubb007 kedze 1 rocne babatko nema vlastnu letenku nema ani narok na zvlast batozinu. cize treba sa vtesnat do tych kil (cize ak idete dvaja dospely mate 30kg to hadam postaci). kocik je bez poplatku vatcinou s nim mozes ist az ku lietadlu. na check ine zahlasis kocik oni ti daju nanho tu nalepku.

zuzubb007
28. máj 2014

nivi ďakujem aj som si myslela, že je to tak 🙂

moonaa
28. máj 2014

Dievčatá, ja mám ešte jednu otázku ohľadne batožiny, kedže názory sa tu rôznia...synček má počas dovolenky 2.narodeniny, čiže sme museli kupovať už aj pre neho letenku a tým pádom má nárok na batožinu... môžem nás obidvoch zbaliť do jedného kufra s hmotnosťou dvoch batožín, či musíme to mať rozdelené? Ďakujem za radu

nivi
28. máj 2014

@moonaa nam to vzdy spocitavali, cize nemusi byt ze co osoba to kufor.

moonaa
28. máj 2014

@nivi dik, lebo fakt si neviem predstaviť terigať štyri kufre, príručnú batožinu, kočík a ešte malého (poradie nie je podľa dôležitosti 😀 )

xen21
28. máj 2014

@moonaa zalezi na leteckej spolocnosti...my sme sli cez orex ck a oni maju condor....tam je max 20kg na osobu,alebo 30 kg na viac osob-spolocna batozina

moonaa
28. máj 2014

@xen21 my ideme cez Hydrotour a na pokyny ešte len čakáme, tak sa snažím čo to povyzvedať od skúsenejších 🙂

nivi
28. máj 2014

@xen21 ale tie ostatne kila co ostavaju im mozu dopocitat k tej druhej. tych 30kg je maximum na 1 batozinu, asi koli nejakym predpisom, kedze sa s nimi manipuluje.

zuuzka
28. máj 2014

@moonaa no my ideme austrian 2 dospeli a 1 dieťa a chceme mat dva kufre...tak nám povedali, že v tomto prípade môže mat jeden do 30 kg a druhý do 20 kg. A berieme ešte príručku a golfac

petka2826
28. máj 2014

ak mozem 🙂 ako to je s nakupovanim su tam lacnejsie veci 😝

jurinka1
29. máj 2014

@dannynko aj mytam ideje,jedy letite vy ? My 15.8

mirka0703
29. máj 2014

pomooooc... 🙂 o 6dni dovolenka a my stale nevieme cas odletu.....uz by to aj mohli poslat....

adka_m
29. máj 2014

Ahojte, prosim mate nejaku stranku na predpoved pocasia v turecku a aj teplotu vody, lebo co som pozerala tak sa dost lisia a uz som z toho zmatena. Vdaka

nivi
29. máj 2014

@adka_m pocasie http://www.havadurumux.com/antalya-hava-durumu/
bugun - dnes
bugece - tuto noc
yarin - zajtra
Şehir Arama - nazov mesta ktore potrebujes dala som ti Antalyu. ked pojdes nizsie su tam nasledujuce dni.

more - http://www.dmi.gov.tr/deniz/deniz-suyu-sicaklig...

inak ber to s rezervou, pocitovo je tam viac.

kotmirka
29. máj 2014

ahojte mamičky
my letime s deťmi (1,5 a 6 ročné) tiež do Turecka a chcem sa opytať ako cestujete s kočikom.Viem že pojdeme až k lietadlu s kočikom,no potom ho nejako balite do folie..??Bojim sa,aby sa nepoškodil (hlavne kolieska).Dakujem za vaše skusenosti. 😉

kosska3003
29. máj 2014

@kotmirka nie nebalim zlozim ho a necham pri lietadle ja mam na tento ucel kocik z bazaru uz som letela 3 krat s kocikom a nikdy sa nic nestalo a neviem ci je cas na to ho pred lietadlom balit asi tazko 😉 byvaju aj take tasky na kocik ked to dat do toho

adka_m
29. máj 2014

@nivi dakujem

nivi
29. máj 2014

@adka_m v podstate to Hissedilen znamena pocitovo, cize aktualne hlasia 26 pocitovo 31 🙂

adka_m
29. máj 2014

@nivi vdaka, si zlata🙂 O pocasie sa uz nebojim, len ta teplota mora, dufam, ze bude v poho, lebo ma to nastve, o tyzden odchadzame 🙂

karinkaeich
29. máj 2014

babyyyyyyy, nepamatate si, ktora baba z temy isla na dovolenku uz teraz (24.5.) lebo tiez ma zaujima pocasie, teda skor teplota vody. ideme 13.6. uz

medo
29. máj 2014

Kocky stale sa nik nepridava k nam s odletom 10.6. o 5:00 ranko d Club Calimera Serra? diky

eweny
29. máj 2014

My letime 10.6. o 05.00 z BA do side Novum Lilyum

monstos
29. máj 2014

M letime 14.6. A som teda dost zvedava ako bude 🙂 v turecku sme este neboli. No a ta voda ma teda tiez dost zaujima 😕 ale niekde som vycitala, ze je 22 stupnov, tak dufam, ze sa este zohreje. Myslim, ze v pocasi na markize to davaju

medo
29. máj 2014

@eweny tak nas uz bude z MK viacej super deticky sa aspon pohraju mozno ak nebudu spinkat 🙂

medo
29. máj 2014

@monstos min. rok sme boli tiez v tomto termine a uplne v pohode aj teraz je tam jedna baba a pisala ze more teplejsie ako voda v bazenoch tak snad bude OK 🙂 a aky hotel?