Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuzik311
4. aug 2015

@tanika no my sme sa teraz - včera vrátili z eurenu preto sa pýtam. galavečer bol v stredu, aj losos tuniak tuším nie. ale ryby boli, jedla strašne veľa aj morské príšery. personál bol ok my sme boli spokojní, more super teplé tak rozmýšľam že aj bud rok pôjdeme tam

zuzik311
4. aug 2015

kočky mám jednu otázku. včera sme sa vrátili z Turecka starší - 2,5 r má od včera /od cesty domov z BA/ teplotu cca 38-38,6 dávam mu čípky, na chvíľku mu to klesne na 37,5 a potom znova vyletí. celkovo je spavý ale nevracia ani ho nepreháňa. je to iba únava z cesty alebo mám ísť radšej k dr? stretli ste sa s tým?

zazalienka
4. aug 2015

@popova Ahoj, prosím Ťa, už ste po dovolenke? Zajtra objednávam Saray regency, tak som zvedavá, bola tam manželova dcéra, recenzie mám dobré od nej, som zvedavá na aktuálny stav.. vďaka🙂

adriana14
4. aug 2015

@zuzik311 aj moj syn dostal teploty posledny den v Turecku, na druhy den sa vyhadzal na rukach, nohach a pluzgieriky ma aj v puse, bola som s nim u lekarky a zevraj to ma syndrom ruka, noha, usta...pupaciky dost svrbia.

zuzik311
5. aug 2015

@adriana14 ahoj no sme vyhádzaný aj my treba s tým ísť k dr? Super asi letisko

tatrankamoja
5. aug 2015

čaute babenky.....letíme o dva dni z Popradu do Eftalia Splash resort - idete niektorá ???? asi chytám cest. horúčku, trošku paniku a všetko....pre tie, ktoré ste boli - dávali ste do pasu peniaze pri vybavovaní izby???
ak áno, koľko? pomohlo??? koľko je tam teraz stupňov? boli ste spokojné?

adriana14
5. aug 2015

@zuzik311 neviem ci je treba chodit k lekarovi, predpise ti fenistil a tekuty puder. Pupaciky by mali zmiznut po 6 dnoch. Mojho syna svrbeli 2 dni, po troch dnoch to dostal aj druhy syn.
K doktorke som isla pretoze som nevedela co to ma.

adriana14
5. aug 2015

@tatrankamoja v eftalii splash sme boli minuly tyzden, isli sme cez happy travel, do hotela sme prisli rano 1:30 a hned nas ubytovali, tusim ale 7 rodin...kazda rodina mala zaplatenu izbu -typ standard a ubytovali nas do eko izieb (uz horsie nemaju - znizene stropy, bez balkona) preto sme sa stazovali, co to ma znamenat a chceli sme svoju zaplatenu izbu, ale nemali...s delegatkou sme moc nepochodili, tiez problem nevedela promtne riesit...po staznostiach a vyhrazkach policiou sme izby dostali v utorok po ranajkach, cize dve noci sme boli v horsich izbach a kompenzacia? flasa vina a masaz, ktoru ak ste si nevyziadali na recepcii ste ani nedostali. V nasej izbe, tej eko, dokonca ani klima nesla...takze takto sme zacali nasu dovolenku...Peniaze sme do pasov nedavali, jedna pani dala tusim 20€, ale naco ked ju tiez supli do eko izby a zaplatenu mala standard.
Inak hotel bol cisty, strava dobra, mili personal.
Plaz sa mi vobec nepacila, same kamene, nezabudnite si boty do vody...decka mi tam vobec nechceli ist, tak sme boli len v bazenoch alebo v aquaparku.
Kolko stupnov?? Neviem, pri vode to tak nevnimas, ale okolo deviatej vecer bolo nejakych 27.

gabka07
5. aug 2015

@ksts ahoj my sme boli v juny.na druhy rok ideme zas.kraaaasa...pytaj sa co chces,odpoviem

tatrankamoja
5. aug 2015

@adriana14 ďakujem za info Adrianka, trošku obavy z pláže, a dúfam, že nám nedajú eco izby na prvý krát, lebo sťahovať sa mi nechce a ostať 12dní v eco izbe, to ani náhodou. tiež ideme cez happy trravel - ale zájazd som kúpila a zaplatila cez peter kobelár - friends travel. potom ti dám info, ako bolo.....

adriana14
5. aug 2015

@tatrankamoja dobre, daj vediet, peknu dovolenku vam prajem

marblerace
5. aug 2015

My ideme tretíkrát na dovolenku sprostredkovane cez Friends travel a vždy maximálna spokojnosť!

tatrankamoja
5. aug 2015

@marblerace tiež som túto cestovku dostala na odporúčanie, preto celkom verím, že služby a servis s de v dovolenkou bude v poriadku. trošku sa obávam cesty, nakoľko v turecku budeme okolo desiatej večer + dve hodinky do hotela....nič moc s deťmi a sklamanie taktiež - že z 12-dňovej dovolenky bude 11-dňová, keďže deň vlastne tam ešte nebudeme.

tamburetka
5. aug 2015

Ahojte.my sme prave do soboty v Alanyi hotel Meryan samotny hotel sluzby stravu personal prostredie mozem len chvalit.tiez nam trochu vadi vela kamienkov na plazi aj pri vstupe do mora.my sme dali aj na zaklade odporucania delegatky 2-5eur a vidiet to na pristupe.sme tu s malym synom (2roky ochvilu)a veruze dovolenka sa neda tak uzit ako so starsim dietatom ale je pravda ze nas je strasne zivy.proste ja mam pocit ze moje dieta na takuto dovolenku este nie je pripravene a to su tu aj mensie deti.je to individualne.
A co ma fakt nastvalo je odchod nikto neberie do uvahy ze male dieta musi poobede spat ,do 12ej treba vypratat izby a letime o 22ej vecer.ale tak to nie je chyba hotela ale cestovky ktora toto vobec nezohladnuje.

danulkaja1
5. aug 2015

@tamburetka ale to nieje chyba cestovky...izbu si môžete na poobedie doplatiť

tamburetka
5. aug 2015

@danulkaja1 ano to viem a aj to tak spravime ine nam neostava ale povazujem to za neserioznost cestovky davat taketo odletove casy.predsa musia vediet kto im leti v konkretnom turnuse.ti co maju male deti by mali mat moznost skorsieho letu.aka to je logika trapit si dieta sustavnym budenim?!napokon aj samotna izba je iba do urciteho casu a maly mi spava dlhsie.

luvika
5. aug 2015

Ahoj, bol prosim niekto v hoteli Fulya - Kamelya World? My tam letime v sobotu...uz sme v Side boli, ale v hoteli Grand Prestige a teraz sa nam zapacila ta Fulya...

kosska3003
5. aug 2015

@tamburetka cestovka ani nevybera cas odletu my sme leteli tam o 5rano a spat o 22a detom tovobrc nevadilo a dokonca sme ani izbu neplatili maly spal v kociku mala aj my sme driemali na lehatkach na plazi a maly sme den k dobru
Ake tak zalezi od dietata moje to zvladaju super a to chodime od maleho 10mesiacov

danulkaja1
5. aug 2015

@tamburetka v jednom lietadle letí 180 ľudí,myslím že naozaj nieje v silách cestovky toto riešiť,izbu si možeš priplatiť kľudne do večera do 18hod a celý deň máte k dobru,môžete využívať všetky služby hotela,vrátane stravy.Ak odlietate o 22,tak aj tak pôjdete z hotela okolo 18-19.

luba142
5. aug 2015

@tamburetka z hotela pojdete tolko pred odletom kolko ste sli busom + 2 hodiny, my sme boli v Alanyi a sli sme z hotela 5 hodin pred odletom

oliverceky
5. aug 2015

Počas plnej sezóny sa vždy nedá obj.neskorší check-out.

silviaaa21
5. aug 2015

@luvika My sme boli koncom júna a veľká spokojnosť

marblerace
5. aug 2015

@luvika my sme boli vo Fulyi priamo (veľký biely hotel) a bolo úžasné. Krásna priestranná izba s výhľadom na more, denne uprataná, doplnený minibar. Strava každý deň iná a zakaždým výborná. Komplex je veľký, my sme boli na týždeň a ani sme to nestihli cele prejsť. Určite budete spokojní! Prajem krásnu dovolenku!

mirage
5. aug 2015

@tamburetka cestovka urcite nebude robit odlety podla veku deti cestujucich..

luvika
5. aug 2015

@silviaaa21
@marblerace dakujem krasne...ano, budeme tiez priamo vo Fulyi...tak este raz vdaka, som rada za super recenzie 🙂

mirka907
6. aug 2015

@luvika my sme boli v Kamelya Village ...tiez sa nam vemi pacilo....pozeram ze mas dve deti..ak budete mat aquaparku plne zuby a budete chciet aj trosku kludne relaxovat pri bazene s nimi a nie vo velkom kriku urcite chodte k Relax Pool....ta je napravo od Fulye ...vedeli sme si tam krasne oddychnut 😉 len taky mensi tip 🙂

luvika
6. aug 2015

@mirka907 dakujem krasne 🙂

martuska75
6. aug 2015

@tamburetka Osobne si myslím že to je chyba cestovky. Slovenské cestovky si zaužívali takú prax samé nočné (= lacné) lety a klient priplať si hotel alebo dovidenia. Inak často sa ani neda priplatiť ak je hotel plný. Podľa mňa je to fér len v tom prípad že ti túto info dajú pred kúpou dovolenky a nie že predávajú to normálka a nakoniec samé blbé lety. Mali by dať klientovi na výber a nie táto lotéria. Ja to tiež neznášam ak mám trčať v hoteli bez izby. Viem že sa to dá a v turecku sú na to celkom fajn vybavený ale aj tak.

tamburetka
6. aug 2015

@martuska75 dakujem ze ma v tomto aspon niekto pochopil!stojim si za tym ze je to chyba cestovky maju na to minimalne upozornit popripade dat moznost skorsieho letu mne by vobec nevadilo odist den skor nepotrebujem vyuzivat sluzby hotela doposledka.a vzdy radsej takto ako trapit si dieta.aj s tou izbou nas upozornila delegatka ze v plnej sezone nemusi byt volna a ked som sa pytala kde ma ako potom dieta spat a byt tolko hodin tak ze na gauci vo foyeri.super ze?

juzienka
6. aug 2015

Milé dovolenkujúce mamičky, obraciam sa na Vás s prosbou.
Boli by ste niektorá z Vás ochotná, počas dovolenky v Turecku kúpiť mi pre môjho 11- ročného syna repliku futbalového dresu ?
Možno v tejto téme neobvyklá prosba, ale podľa mojich informácií sa dá kúpiť vo výbornej kvalite aj cene.
A dôvod mojej prosby - má to byť bolestné pre môjho syna ktorí strávil polovičku prázdnin hospitalizovaný v nemocnici a dres po ktorom túži sa tu bežne zohnať nedá.
Všetky konkrétne informácie zašlem ochotnej mamičke do správy.
Vopred ďakujem za porozumenie.
Želám krásne prežitie leta.