Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivanajelinek
28. apr 2011

@gabika7706 Dakujem 😉 A neviete poradit ze co take pre maleho vsetko zobrat so sebou? Alebo sa tam da vsetko kupit? Plienky, nieco na obed. Maly papa 2 prikrmy, inak este kojim. 😉 Dakujem za kazdu radu...

gabika7706
28. apr 2011

@ivanajelinek my sme boli na jednom prikrme + kojenie, takze som z domu pre neho brala Alnatury na celych 10 dni a plienky len na 2 dni, pouzivame Pampers Premium Care, tie sa tam dali v pohode kupit, taktiez Hipp, Milupa ale aj ine, v podstate vsetko v pohode, vratane liekov, keby bolo treba.

rybenka79
28. apr 2011

ahojte, som synom sme boli uz 4krat v turecku. odporucam oblast belek - krasne zahrady, zelen (novsia a aj lepsia oblast hlavne pre deticky) a horel Letoonia golf resort. Vsetko bezproblemov, bio strava, mixer, zohrievacky.... lekar, a hlavne vzdialenost od letiska 20km. konkretne v tomto sme boli 3x!
S tak malinkymi detickami nezabudajte kolko este pojdete busom k hotelu, aby z toho neboli 2 hodiny!!!! ..a zratajte letisko ba + let + transport na hotel = ......

maximilian
29. apr 2011

@rybenka79 aká je tam pláž a more? Celkom pekný hotel pozerala som. V akom období ste tam boli? Dakujem

ivanajelinek
29. apr 2011

@gabika7706 A staci ked mame maleho zapisaneho len pase? Nema este sam pas...Dufam, ze nebudu problemy 🤐 Letime uz teraz v pondelok, lebo manzel musi ist 11-teho na operaciu kolena, takze neviem kedy sa potom dostaneme.

gretkab
29. apr 2011

@ivanajelinek Do 5 rokov staci zapisany v pase rodicov.

zuzca80
29. apr 2011

ahojte, tak my sme nakoniec vybrali rezort mega saray v beleku. podla recenzii by to malo byt fajn. letime buducu sobotu, tak uz len aby nam pocasie vyslo. dam potom vediet, ako sme boli spokojni 😉 ale jednym z kriterii preco sme sa pre tento rezort rozhodli bolo, ze vraj maju jeden vonkajsi bazen aspon trosku vyhrievany a vnutorny maju otvoreny celorocne. a kusok je golf, tak keby bola zima, tak si pojdem zahrat 😉.

casy30
29. apr 2011

Ahojte, tiež sme boli s 2-ročným synom v beleku, hotel cornelia de luxe resort....no rozprávka....akurát, že sme boli v júni a 3 dni nám pršalo a more bolo dosť studené......ale inak je to tam raj na zemi...celkovo už by som v turecku inam ako do beleku nešla...hlavne tam nebolo ani jedného rusa 🙂 .

gabika7706
29. apr 2011

@ivanajelinek ako @gretkab pise, staci mat zapisane v pase, my sme mali pre obidvoch samostatne pasy.
Tak si to uzite 🙂

syll.
29. apr 2011

Nejkrásnější byla v Turecku Kleopatřina pláž v Alanyi 😵 doporučuji za sebe Alanyi, proto tam jedu letos opět 😅

rybenka79
29. apr 2011

@maximilian vzdy mimo letnych prazdnin a v intervale od polky maja do pol juna. Odporucam letiet z Viedne, vychadza tento hotel az o 50% lacnejsie ako nase cestovky!!!! Po 1-krat sme isli zo SR a potom uz nam bolo jedno kto nas tam dovezie. Manzel je prehnane narocny 🙂 na cistotu, sluzby, jedlo a sem sa vraciame.
Plaz je piesok a drobny strk, ale maly ledva chodil a bezproblemov! a cistucke vsetko!!!!! a nie je tu bitka o lehatka 🙂

rybenka79
29. apr 2011

suhlasim s casy30, jednoznacne belek! jedna z najnovsich oblasti, ziadne podradne hotely. Uroven hotelov min 4*a viac zarucuje aj prostredie...aj pristup...

rybenka79
29. apr 2011

@zuzca80 tych golfovych ihrisk je velaaaa!!!! jedine co sa tomu daju prirovnat su tale

zuzca80
29. apr 2011

@rybenka79 inak tiez nakoniec poslednym a najdolezitejsim kriteriom u nas bolo, ze nechcem dlhy transfer. a lara sa mi vobec nepaci. take obrovske komplexy. tak preto sme vybrali belek. snad budeme spokojni. minuly rok sme boli v kemeri a tiez sa nam pacilo, tak preto opakujeme turecko. inak ja by som rpefereovala casovo polovica az koniec septembra na turecko, ale to uz budeme mat male mimi, takze preto ideme takto skoro. no a golf uvidim, ci pojdem hrat. ale buduci rok asi pojdeme s kamosmi, co hraju golf a maju deti a skusime dat aj 2-3 dni golfik.

zlatka10
29. apr 2011

my sme boli v Turecku 2x, prvý krát v Alanyi, druhý v Beleku. Alanya bola super, ale Belek bol neprekonateľný! Perfektná dovolenka, bývali sme v hoteli Ceasar, blízko boli golfové ihriská, ale hlavne perfektný aqaupark Troya s delfináriom. Bolo tam fakt super, vrelo odporúčam!🙂

baraka19
29. apr 2011

Dnes sme sa vratili z Turecka 🙂. Boli sme v tom istom hoteli aj minuly rok na kratky pobyt cez VN, no tento rok sme sli na 10 dni. hotel Fame Residence ***** v LARA - najlepsi, najlepsie odporucania, referencie, vyborna strava, personal, ubytko, animacie, detsky klub, plaz, bazeny..... proste vsetko.Vrelo odporucam.

zuzca80
29. apr 2011

@baraka19 ake ste mali pocasie a vodu?

ozi
30. apr 2011

Ahojtéééé, môže mi niekto poradiť??? 😕

Chystáme sa v lete začiatkom júla na dovolenku do Turecka, ale okrem toho zatiaľ nemáme nič vybraté. 😅

Ide o to, že sme piati, máme tri deti, synovia 10, 3 a dcérka bude mať v tom čase 2, chceme all inclussive a aby to bolo tak cca do hodinky z letiska, piesočná pláž a bazény s tobogánmi...som tak na to pozerala, ale zdá sa mi , že s troma deťmi akosi v cestovkách nerátajú 😨 . Máte niekto osobné skúsenosti? A je lepšie cez slovenskú cestovku alebo zahraničnú? Dík za každú radu 🙂 🙂 🙂

soni78
30. apr 2011

@ozi
no s 3ma detmi si budete asi musiet zobrat rodinnu izbu, 3 pristelky neviem ci niekde v klasickej izbe ponukaju asi ani nie 😅 😖
skus si pozriet napr. ALI BEY CLUB MANAVGAT, my sme boli min. rok v juni a uzasne, obrovsky aquapark, vsetko super! 😉 😎 😎 teraz ideme zac. jula do Selge Beach resort, tak uvidime 😎

gretkab
30. apr 2011

@ozi Ako Soni78 pise, asi budete potrebovat rodinnu izbu - pri niektorych hoteloch su problem aj 2 deti. Cez zahranicne cestovky asi najdes viac moznosti. My sme napr. preto tento rok nesli s Kartagom (lebo tam sa dalo len 1 dieta do hotela, kde sme chceli ist) ale ideme prvy krat cez nejaku nemecku, tak dufam, ze to v zdravi prezijeme (kedze vobec nehovorime nemecky samozrejme 😉).

janka5861
30. apr 2011

Tiez sa chystame na dovolenku do turecka v juni ...mame dieta ,ktore ma 3 a pol roka .... do teraz sme vzdy brali kocik ...ale teraz neviem berie niekto pre takto stare dieta aj kocik ? 😉

ozi
1. máj 2011

@soni78
@gretkab , baby dík, takže musím hľadať aj kde ponúkajú rodinné izby....

@zuzca80 , ahoj, cez akú cestovku idete? Potom mi napíš prosím Ťa, ako bolo, a či sú tam aj detské bazény, tedy pre najmenšie detičky, kde je málo vody, prípadne nejaké detské ihriská a tak... 😉 , lebo sa mi to celkom pozdáva 🙂

ozi
1. máj 2011

a ešte sa chcem spýtať, ktoré cestovky / slovenské aj zahraničné/ sú spoľahlivé, minulý rok sme boli totiž cez Medinu a tá nám zmenila prílet, teda termín a aj cieľ, tesne pred odchodom, mali sme priletieť do BA a zmenila nám do Viedne a to si viete predstaviť ísť autobusom z Viedne do BA s ročným drobcom bez sedačky? Katastrofa!!! 😠 Tomuto by som sa chcela vyhnúť, aj keď malá už bude mať dva, tak stále je veľký neposedný čertík. 😉 Dík 😵 😵 😵

baraka19
1. máj 2011

@zuzca80 ahoj
z 10 dni nam 2 dni prsalo, ale kedze je v hoteli kopec aktivit, ako velky kryty bazen pre dospelych a tiez aj pre deti a detsky kutik, vobec nam to nevadilo 🙂. ak by ste sli v maji, nebude vobec problem s pocasim.

baraka19
1. máj 2011

@ozi LARA FAME Residence***** to isti 🙂 - tobogany, skvela plaz, samozrejme AI (ako i zmrzlina kazdy den :o)), maju aj rodinne izby a je to 15minut od letiska 🙂

baraka19
1. máj 2011

Urcite vam odporucam CK ECOMM www.ck-ecomm.sk maju iba zajazdy od GULET, Tui, Neckermann......chodime s nimi uz 6 rokov, Emmi mala 13 mesiacov, ked sme s nou prvy krat leteli 🙂

zuzca80
1. máj 2011

@ozi tam kde ideme my je urcite detsky bazen aj ihrisko. aj celorocny vnutorny bazen (keby bolo zle pocasie). tu je popis a fotky v cestine: http://www.zajazdy.sk/64312
my ideme cez centrum cestovania (zastupenie TUI). maju skoro vsetky nemecke a rakuske cestovky, takze to bolo velmi flexibilne, ci sa jedna o to ktory den chcete letiet ale rovnako sa dali prisposobit aj casy letov (doobeda, vecer, poobedie).

zuzca80
1. máj 2011

@baraka19 dakujem za odpoved. no pozerala som predbeznu predpoved na ten tyzden co ideme a vyzera to na 1 den dazd. mne sa skor nepozdavaju tie teploty (23 stupnov). a aka bola voda? v mori ste sa asi nekupali, ze? malo by mat teraz len 19 stupnov ☹

zuzca80
1. máj 2011

@ozi a my letime z viedne, kedze ideme s Alltours. ale my to robime tak, ze tam ideme autom a zaparkujeme tam na tyzden na tom dlhodobom parkovani. vychadza to cca 40 eur na tyzden.

ozi
1. máj 2011

@zuzca80 to je jasné, len my sme odlietali z BA a prilietali do Viedne, takže tak sa to nedalo 😉 ,
a pozrela som to , na tej stránke ,to by bolo super, tie šúchačky pre krpcov 🙂 🙂 🙂 a veľké pre nášho väčšieho 😉

@baraka19 , dík, aj toto vyzerá zaujímavo 😉 ,

musím to podrobne kuknúť 😵 , potom popozerať CK, ktorá ich ponúka a zasadne rodinná rada 😵 😵 😵 ,

DÍKY ZA KAŽDÚ ODPOVEĎ 😉 😉 😉 😉 😉 😉