Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

billam
27. júl 2012

@natalii6 tento travel.sk ma ponuku zo všetkých cestoviek /last minute/...len neberte tip travel a ich ďalšie cestovky -Koala,Seneca a Tatratour...je to jedna banda, co predáva lacné hotely za drahé ceny....v septembri je ešte teplo - cez den bolo 35-38...večer trosku fukalo, ale bolo ok...pozri si ešte ten ROYAL DRAGON - vyzera byt super.

natalii6
27. júl 2012

@billam my sme boli pozriet vcera v Invia oni tiez maju ponuku zo vsetkych cestoviek a co som pisala o tej rodine co tam boli tak isli cez nich a ich rodicia chodia tiez len cez nich a sidlia blizko tej travel..ja mam po tohtoreocnej dovolenke zleu skusenost z sunny travel a koalou ako pises je to jedna banda klamarov a podvodnikov 😠 idem kuk ten hotel

martuska75
27. júl 2012

@natalii6 ale áno máš pravdu, môže sa stať že to človek tzv. vymákne. Však aj oni boli mega spokojní 😀 5* hotel, 2 dospelý + 2 deti za tisícku - super, no nie? Len tí ďalší už boli spokojní menej. Ale ja vždy hovorím že "šunt" môžeš kúpiť za draho hocikedy, ale dobrú vec za lacno sa utrafí zriedkavo. Ale aj preto som rada chodím a čítam osobné skúsenosti mamičiek, lebo niet nad to - podľa mňa. To býva pre mňa najlepšia reklama - lepšie ako fotky niekde v katalógu. 😉

matulik79
27. júl 2012

@janka5861 takže spokojnosť, my ideme cez Kartago, tak uvidíme ako nám dovolenka dopadne, potom napíšem.

billam
27. júl 2012

@martuska75 za 1000???...to by som brala, my sme tiez 2+2...a cez akú cestovku ste boli?...v ktorom hoteli?

martuska75
27. júl 2012

@billam teraz som to písala - boli na last minute a cestovka 2 dni po ich návrate zkrachovala 😉 Inak hotel bol Turan Prince čosi a boli s hotelom aj cenou veľmi spokojní.

billam
27. júl 2012

@martuska75 aha, jasne...tak to super vymakli 🙂

libka1
29. júl 2012

Pemar Beach Resort ma naozaj hrozostrasne recenzie, ja by som to s malym dietatom urcite neriskla, nech experimentuju na niekom inom 😀 keby bolo zlych par recenzii tak mavnem rukou, ved vzdy sa najdu ludia co sa stazuju uz z principu, ale tam je tych zlych recenzii strasne vela.... a zle su hlavne tie novsie, tie starsie su ok... takze mozno sa tam nieco zmenilo v poslednej dobe... staci ked je tam o nicom manazer (co tam aj vacsina ludi pise) a hotel ide dolu vodou... to ze sa stazuju ze je tam vela rusov by som neriesila, ti su vsade aj s tymi ich taniermi nalozenymi kopcom a snahou byt vsade na prvom mieste 😀 ako v kazdom narode, aj medzi nimi su pohodaci aj blbci...

billam
29. júl 2012

@libka1 daj mi link na tie recenzie - pretoze tomu neverim...jedine ak by boli z tohto roka.

libka1
29. júl 2012

@billam aj z tohto aj z minuleho: http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297967...

ale nie len na tripadvisore su zle, aj inde som take videla....

libka1
29. júl 2012

@billam tym som ale nechcela povedat ze nemozes mat s tym hotelom dobru skusenost.. kebyze nemam deti tak recenzie az tak neriesim, ale s detmi si davam teda extre bacha ze kam ist a dost u mna recenzie zavazia...

billam
29. júl 2012

@libka1 no ja neviem, pozrela som si niektoré recenzie, väčšina sa týka izieb - my sme problem nemali - mali sme rodinnú izbu...ďalej sa sťažovali na počasie 🙂 - boli v oktorbri a nastvani, že prsalo 🙂...na personal - ono to záleží ako sa clovek k druhému sprava - tak taku reakciu dostane - ten personal nie sú lacné sily, ale študenti z vysokých škôl a nch je to kto kolvek a znamena čokoľvek, nebudem ho ponizovat - ako to píšu Nemci a Anglicania - pravdupovediac, pre mna je dôležitejšie recenzia od Slovákov, ako Nemcov, Anglicanov....my mame tiež dve male deti do 5 rokov a určite si nevyberame nejake neosvedcene destinácie a hotely....pre mna bolo a je dôležité, co ponuka hotel - či sú tam tobogany, bazény, lunapark, aktivity, animacie....nie, či mam izbu s bočným výhľadom alebo bez výhľadu na more - do izby sme chodievali o 22.00-23.00 vyspat sa....a co sa týka uterakov, posteľ.pradla - tiež treba nechat 1-2 eur pre upratovacku, milo ju pozdravit, možno sa porozpravat - vsetko ide, len netreba byt oduty a hľadať vsade chyby 🙂

miroslavazh
29. júl 2012

Ahojte baby, boli ste niekto v Beleku - Pavillon Zeugma? Aké máte skúsenosti?

dasa123
29. júl 2012

Ahojte baby, nepoznate niekto hotel Alaiye resort v Alanyi ? Hotel ma dobre recenzie, ale ma ho u nas len cestovka Globtour, boli ste niekto cez nich ? Lebo my sme chodili kazdy rok cez kartago a bolo vsetko v poriadku, len tento rok, to co sa nam paci je strasne drahe, tak pozeram aj ine cestovky.

langkofel
29. júl 2012

dievcata, prosim chcela by som sa spytat, s vizami do Turecka to je stalo rovnako? Potrebujem si ich vybavit na letisku, ako to bolo aj pred 3 rokmi? Alebo sa daco zmenilo?

billam
29. júl 2012

@langkofel v Antalyi na letisku 😉

langkofel
29. júl 2012

@billam dakujem 🙂, cize vsetko po starom 😉

billam
29. júl 2012

@langkofel jasne 🙂

liviah
29. júl 2012

@miroslavazh práve su tam známi, tak som zvedava co povedia. Pretože tiež tam chceme ist 🙂

libka1
29. júl 2012

@billam mne sa recenzie nemcov pacia vacsinou, su vecne... jasne, kazdy tak ako mu vyhovuje, ved hovorim ze si kludne mohla mat dobru skusenost... mna tam prekvapilo ze aj rusi pisali negativne recenzie, a to je uz co povedat...
pre mna je napr. vyhlad z izby velmi dolezity, rano si rodinka lubi prispat a ja som skoro hore tak si rada pokukam vychod slnka a tak... a ked si zan zaplatim tak ho aj chcem dostat
@miroslavazh @liviah aj my nad tym hotelom rozmyslame 😀

billam
29. júl 2012

@libka1 Nemci a Anglicania sú ufrflani a naduti turisti 🙂...okrituzuju naozaj aj počasie 🙂...anw.my sme mali dobrú skúsenosť aj pekný zážitok - boli sme v septembri, kedy tam nie je plna obsadenost...tento rok by sme radi isli bud do ROYAL DRAGON alebo SUSESI LUXORY RESORT BELEK...tak uvidíme, ake budú ceny

libka1
29. júl 2012

@billam tam su zle recenzie od turkov, bulharov, srbov, anglicanov, nemcov, rusov, atd. ufrflanci sa najdu v kazdom narode, aj medzi slovakmi, som taku jednu zazila co sa v hotely kde som ja bola max. spokojna neustale na nieco stazovala... a obtazovala tym aj druhych... ja mam s nemcami na dovolenkach len dobre skusenosti, maju svoje naroky, to je pravda, ale aspon udrzuju personal v strehu 😀 anglicania mi skor ako ufrflanci s prepacenim pridu ako totalny ozrani a vulgarne prasce, cest vynimkam, tiez ich nemozno hadzat do jedneho vreca, len ja som mala stastie na take potetovane opite particky na dovolenkach... celkom by ma zaujimalo co si ine narody takto myslia o slovakoch, mozno by sme sa cudovali... len nas je malo a v tom dave turistov moc nebijeme do oci.... 😉 mozno nas maju za rusov 😀
my mame vytipovanych 5 hotelov zatial, tak hadam nieco vyjde - bud jeden z papillonov, alebo niektory z hotelov siete voyage... tak sa uvidi....

billam
29. júl 2012

@libka1 no my sme mali "šťastie" na Anglicanov v Bulharsku a to bol teda des...uz aj ich male decka sa spravaju ako magori...Nemcov som zažila bud ako staré dochovcovske páry, co teda fakt ofrflali vsetko - muz mi prekladal, bo az tak dobre po nemecky neviem, ale tie ich ksichty boli jasne...alebo prepite partie mladých ludi...Rusi sú prasata a to teda bez pardonu...ovesani kilom zlata - vsade robia bordel - nahlas grgaju, prdia a doslova ťahajú za sebou svoje mladé ruské pipky, ktore z vyrazu v tvári ani nevedia kde sú...naopak Turci mi prisli ok, príliš vela ich tam síce nebolo - oni pravdepodobne chodia hore do okolia Izmiru, kde nie je az taký turizmus...no a Bulhari nemajú nárok na kritizovanie - na ich mieste som doma a čistim si krajinu, lebo to, co maju doma a ako sa spravaju, je teda hnus.

abbey1
29. júl 2012

Po prečítaní posledných príspevkov som sa musela zamyslieť, čo by si o nás Slovákoch napísali iné národy. Vlastne som sa zamyslela, čo si o Slovákoch myslím ja, keď čítam podobné hodnotenia. ☹
Trošku silné výrazy tu padajú na adresy jednotlivých národov. Osobne dúfam, že mňa do jedného vreca s niektorými Slovákmi skutočne ľudia nehádžu. 😉
Téma o Turecku sa trošku zvrtla. 😒

evaviki
29. júl 2012

@abbey1 pekne napisane.. tuto temu som citala rada, poslednu dobu sa tu ale zacali objavovat reci typu: "turkovia su ... a ..." No neviem, bola som tam par krat, idioti sa najdu vsade, ale inak si nemyslim, ze by ma fakt nejak nastvali, alebo by sa spravali nevhodne.. A komentovat ine narody?? skor som sa vzdy hanbila, ked pri all inclusive nabehli slovaci a cesi a bud si brali jedlo v hesle, ked za to platim, nech mam cim viac.. alebo tie komentare k jedlu, ktore nepoznaju a staznosti, ze tam nedostanu rezen so salatom a pod... uff, hruza.. niektori ludia by mali radsej sediet doma.. 😀

abbey1
29. júl 2012

@evaviki Ja skutočne nemám rada zovšeobecňovanie. Výhrady môže mať každý, ale ku konkrétnym ľuďm a hotelom a nie kritizovať celé národy. Každý sme iný a aj nespokojnosť sa dá vyjadriť slušne bez hrubších slov.
My sme boli v Turecku 1. krát a sme príjem,ne prekvapení. 😉

evaviki
29. júl 2012

@abbey1 ja som bola tusim stvrty krat (toto leto dva krat, raz Izmir kvoli pamiatkam a Pamukkale a druhy krat Side kvoli plazam a teplemu moru) a teda musim uznat, ze tato posledna dovca stala za to a k spravaniu sa turkov som nemala ani jedinu vyhradu.. a to sme boli v 3*hoteli..

libka1
30. júl 2012

sorry ze sme to odviedli mimo, naozaj to sem nepatri a iba to kazi temu... 🤐

horana
30. júl 2012

Tak sorry za off topic, aj ked mozno ani tak nie, ale neda mi: Tazko poznat "aki su" turci v skutocnosti spoza "zlatej klietky" rezortu. Akurat tak mozno konstatovat ako sa chovaju k cudzim platiacim zakaznikom vramci akejsi bubliny, vsak oddelenej od pulzu krajiny.
To ako sa chovaju v sukromi, k zenam ich narodnosti (mozno by ste sa cudovali ake ma doma vztahy k zene ten na prvy pohlad sympaticky mladik ktory vas obsluhuje), na beznej ulici vztahy a co si myslia o tych turistoch ked nie su v praci ale doma, sa tak lahko nedozviete. A ako by sa k vam chovali keby ste chodili volne po krajine, tak ako je to mozne napr. v Grecku a pod.
Ja turkov nemusim, co to o nich viem, ich sucasnu kulturu, mentalitu a preto tam ani nechodim. O "rezortovu iluziu" nemam zaujem. Je aj inde krasne more a moznost chodit po krajine volne, kde sa clovek moze ubytovat na sukromi a kde mu aj domaci varia aj s nim diskutuju, je to uplne ina kvalita nasavania autentickej atmosky. Avsak kazdy sme iny a kazdy za kvalitu povazuje ine a aj za jemu prijemnu mentalitu povazujeme nieco ine.

panakova
30. júl 2012

Ahojte, ma niekto skusenosti s Aska Washington resort v Side?