Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

trixi
15. aug 2013

Ahojte, pozdrav vsetkym ktori sa chystate na dovolenku. My sme v Grand Club Aqua, Colakli, Side. Vsetko super, uzasne bazeny, vstup do mora vyhovujuci pre najmensie deticky. Dnes horuco, more kludne (vcera velke vlny-silny vietor). Sme uz po x ty krat a zasa velka spokojnost.

luka73
18. aug 2013

@sakura77
My sme sa dnes vrátili z Antaye a deti boli aj plávať s delfinmi. Vstup bol tusím 35 € dospely a deti 25 € a plávanie 120 € na osobu. Podmienka bola len výška 120 cm, ale v skupinke mala dcera aj menšie dievča ako bola ona. Ma 7 rokov a 124 cm.Dostali vesty, tak sa lahko plávalo. Plavali v hlavnom bazene, tak sme sedeli na tribune a pozerali na nich. Bolo to zlate a obrovsky zážitok, ale po pravde, tých 35 minut v bazene kde ich bolo 8 toho vela nepostíhali. Delfin ich pobozkal, plaval okolo nich a mohli ich hladkat, potom spolu tancovali a chytili sa za plutvu a spravil s nimi jedno kolecko. Fotil ich fotograf aj ich tocili, ale jedna fotka stala 15 € ☹ tak sme kupili len dve..aj ked teda boli krááásne. Len pre dve deti to bola riadna eurova zaberačka 😉

danu
18. aug 2013

@zebricka23 ahojky, dnes som si vsimla ze Medina krachla, o nie je bohvieco, kedze sme s nou tento rok boli v Albe, vy ste s nou boli v Belvil, alebo si isla cez inych?

zebricka23
19. aug 2013

@danu no my sme sli cez kartago....iba oni to robia.....ale dnes som presne na teba myslela ze ste to stihli....ako medinu by som vobec netipovala na to zeby krachla....ved my sme povodne tiez chceli do alby......no bola som v riadnom soku......skoda,oni jediny robili tie alby zo slovenksa :(

zebricka23
19. aug 2013

@ksts isli sme cez kartago...ceske exim tours.....a fotak uz sice starsi rad...canon eos 1000d

lubkam
19. aug 2013

kočky, ako ste riešili deti v deň odletu, letíme totiž o 3,00 z bratislavy 😒 čiže cca o polnoci musíme ísť z domu. budú rozospané, prezliekať ich z pyžamka...

lauraa
19. aug 2013

@lubkam oblec deti skor uz do cestovneho aby si ich nemusela budit prezliekanim , deti v podstate lepsie znasaju cestovanie ako my.....

liluska78
19. aug 2013

Baby aké množstvo vody/ čaju mi cca dovolia zobrat cez kontrolu pre malú. V bezcolného zóne v BA ten freeshop funguje stále?

lubkam
19. aug 2013

@lauraa asi to tak budem musieť urobiť 😉

pavlina05
19. aug 2013

Ahoj holky!
Vy jste tady zkušené...jaké je počasí v Turecku teď a jaké koncem září? Kdy jet na dovku?
Našla jsem pěknou cenu do hotelu: Gypsophilia Holiday village. Byl tam někdo?

pralinka25
19. aug 2013

@liluska78 my sme mali pre maleho trojdecovu flasku a uplne v pohode len sme si odpili. ale mozno by aj pollitrovka presla.

pralinka25
19. aug 2013

@lubkam my sme leteli tento rok 3:30. ja som maleho nedala poobede spat a ulozila hoskorej inak chodi spavat neskoro. a vyrazali sme z domu o 1.20. ja som ho dala spat v pyzame pretoze on sa vecne spoti takze tak ci tak by som ho musela prezliekat. spal 5 hodin. on je rarach spi zle takze potom sa vyspal az v hoteli ale kopec deti zaspalo v lietadle a spali celu cestu. mozno pospia aj tvoje a bude pohoda

lubkam
19. aug 2013

@pralinka25 to nie je zlý nápad, dať ich nespať poobede, len budú jak čerti 😉

pralinka25
19. aug 2013

ja som to riesila takto uz vecer predtym som dala maleho o hodinku neskor spat ale on si rad pospi rano takze som ho nechala pokial sa len dalo. no a potom sme cez den mali take aktivity nech sa prilis neunavi 😀 hoci samozrejme lietal behal ale snazila som sa ho neznicit uplne. no a potom som ho supla spat co najskor sa dalo. ved ich kludne uloz aj o piatej ci siestej ak by ti zaspali je to pohoda. nas zaspal az o 21 nakoniec este hodinu po ulozeni si spieval v posteli a mna porazalo ze este nespi 😀

jasikjana
19. aug 2013

@zebricka23 ahojte, takze sa Vam pacilo? kedy ste odlietali?

jasikjana
19. aug 2013

@lubkam ajoj a kedy idete( datum)? lebo aj my odlietame o 3hod. 🙂

lubkam
19. aug 2013

@jasikjana teraz v sobotu 😉

lubkam
19. aug 2013

@pralinka25 juj, o piatej, jedine že by sami odpadli. to by som sa napočúvala - ísť spať keď je svetlo 🙂

sakura77
19. aug 2013

no aj nam uz prisli pokyny,mame let 18.30 tak to je v pohodke?kristianko sa vytesuje ze z lietadla pojde rovno na detsku diskoteku 😀
horsie je ze spat mame nocny let o 0.50 cize budeme musiet predlzit izbu o par hodin,dufam teda ze sa bude dat hlavne..

sakura77
19. aug 2013

@luka73 dik za info..no takze starsi by mohol ist ma okolo 125 cm tiez..len krpka bude revat jak najata ze aj ona chce,tak to budeme musiet poriesit

ress
19. aug 2013

Koľko peňazí ste na dovolenke minuli? Teraz sa vrátili známi z Turecka a spomenuli, že minuli naozaj len pár eur na pitie pre deti, keď išli večer do mesta, tak som sa zamyslela, či sme tam len my toľko pomíňali 😕

lubkam
19. aug 2013

@sakura77 2,5h je let plus doprava na hotel 🙂 v turecku je časový posun plus 1h. už by mohli konečne zaviesť, že už pri kúpe dovolenky človek vie, kedy letí

jasikjana
19. aug 2013

@lubkam jaaaaj, tisko zavidim 🙂 a kam to idete? uzite si to

sakura77
19. aug 2013

@lubkam no cez firotour ked sme isli,tak tam hned sme vedeli ze o kolkej...no my sme 10km od letiska,v lare,takze transfer bude kratucky,kvoli tomu som volila prave oblast Lara...sak jasne ze tu didzinu nestihne uz,nooo,ale sa tesi,si to pamata z minula 🙂prideme okolo 22,30 na hotel ich casu...

@ress no zalezi ci ides minat looove na trhy 🙂 my sme dost minuli na handry a somariny pre deti,inak v ramci hoteloveho rezortu by sme v podstate neminuli ani ň,kedze tam vsetko bolo....

lubkam
19. aug 2013

@jasikjana ideme pred Side, hotel Grand Art Side

lubkam
19. aug 2013

@sakura77 tak aspon niekto to už robí, lebo ja by som si určite let o 3,00 nevybrala 😎

sakura77
19. aug 2013

@lubkam no sak to,hlavne ked sa ubytovava az po 12tej vacsinou....aky hotel si vybrala?

sakura77
19. aug 2013

a uz vidim 🙂

lubkam
19. aug 2013

@sakura77 vyberám vždy podľa rezencií hotela na http://holidaycheck.com/ a samozrejme €

pralinka25
19. aug 2013

@lubkam tak mozno budu unaveni. ved uvidis. skratka vyslat ich spat co najskor. nas zaspava bezne o pol noci takze pre neho je skore spanie scifi ale tym ze nespal cez obed bol unavenejsi alebo im to vysvetli ze je vlastne ako poobedny spanok. nejako im to tak prisposob ved hodiny asi este nepoznau tak si teoreticky mozu mysliet ze je poobedny spanok. no je to zlozite so spankom. my sme mali oba lety nocne takze sme nespali ani cestou tam ani spat. a teda bolo to unavne veru