Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sandy5
11. apr 2014

@lia09 my sme mali first moment zlavu tak cena bola ok

adka_m
11. apr 2014

@erinka123 ahoj, my sme boli v belek beach resorte minuly rok a pravdupovediac neboli sme nadseni, ale zase nebolo to uplne najhorsie. Strava a zahrada hotela boli bezkonkurencne aj plaz pekna, no pre deti nic moc, vstup do mora hned hlboky, klima na izbe fukala priamo na postele-museli sme na noc vypinat, esteze noci boli chladne, boli sme v septembri, tak sme spali pri otvorenom okne. A ani bazen nebol nic moc-studena voda a znami, ktori boli s nami dostali aj zaludocne problemy pravdepodobne z bazena, ale to samozrejme nie je overene. Okolie hotela v podstate nevybudovane, to nie je Belek ale Bogazkent, vyjdes z hotela a dost velky neporiadok, odpadky a tak, pozerat sa tam neda vobec nic, na vylet sa neda ist vlastne nikam, lebo nie je dostatocny pocet ludi. Autobus tam nepremava a taxiky su drahe. Obchody tam su, ale zjednavat sa velmi neda,lebo ich je tam malo. Ale raz do tyzdna je bazar a tam sme nakupili super, tam boli fajn ceny. Osobne by som vsak do tohto hotela uz nesla aj ked sluzby boli fajn, no mimo hotela je to dost hroza.

popova
11. apr 2014

@silvianm Ak možem odporučiť, tak hotel ALBA Rezort bola tam minule leto moja kolegyna z práce a nevedela si vynachváliť aj velmi vhodný hotel pre menšie detičky ahoj

lia09
11. apr 2014

@kosska3003 ach tak ma laka ten hotel,len skoda tej plaze ze je 200m od hotela 😒

kosska3003
11. apr 2014

@lia09 mne sa to praveze paci lebo nebude mat hned na ococh mala bazen minule leto to mala hned a len tam chcela ist a potrebujem nech je viac v mori vsak 200m nie je tak vela ked si vezmes ked je niaky kolos hotel a je hned pri plazi aj tak prejdes 200m kym sa k nej dostanes 🙂 pokial to nieje jeden km mi to pride v pohode

erinka123
11. apr 2014

@adka_m dakujem poviem jej.

denisa2709
11. apr 2014

Ahoj, my sme boli pred 2 rokmi v Justiniano Club Hotel v Okurcalar a boli sme veľmi spokojní. Hotel priamo na pláži, ubytovanie v 2poschod. domčekoch, na každom poschodí 2-3 apartmány. My sme si vybavili tie novšie zrekonštruované, no sú aj staršie. Je to veľký areál s krásnymi záhradami. Je tam super bazén pre malé deti, voda po kolená a má prekrytie, takže ste chránení pred slnkom. Strava fantastická. My sme mali all inclusive, všade sú miesta kde sa dá občerstviť ale niečo zahryznúť, nemuseli sme ísť zakaždým len do hlavnej reštaurácie. Pláž bola jedine negativum, lebo je z väčších kameňov a bez obuvi sa po tých rozpalenych kameňoch nedalo vôbec chodiť. No pár metrov k útesu je už krásny piesok, takže my sme potom chodili tam. Hotel je posledným v rade, za ním sú útesy takže je kľudný. No treba počítať s pocetnou ruskou klientelou, ako asi v celom Turecku. My sme boli 4baby a 4deti a bolo super. Nakúpiť sa dalo tiež, no zjednavat veľmi nechceli. Držím palce nech vám dovolenka vyjde podľa predstáv B-)

lia09
12. apr 2014

@kosska3003 hej tak to mate vyhodu.Ale zas my napr minuly rok sme vkuse len behali na plaz,potom do bazena,potom do hotela,potom zase na plaz.Raz trebalo cikat,potom sme si nieco zabudli,raz tam bola zima.Takze sme sa nabehali a to sme mali plaz velmi blizko.Takze ja len z tohto dovodu sa obavam.Inak mate super cenu,ak sa dobre pamatam.Nam teraz vyratali 2070 dvaja dospely a jedno dieta

kosska3003
12. apr 2014

@lia09 no vsak hadma bude wcko aj pri plazi niake veci budeme mat v kociku a restika je aj na plazi aj obed v nej podavaju a bazen bude poobede tak to mam v plane tak uvidime ako to bude my platime 2000 2ja dospely jedno dieta a jeden infant

kiwinka
13. apr 2014

baby caute, chcem sa spytat ci ste boli niektora v hotely belek beach resort ???
dakujem! 🙂 🙂 🙂

erinka123
13. apr 2014

@kiwinka skus si prečitať o par komentov vyšie @adka_m ho opísala mne 😉

kiwinka
13. apr 2014

@erinka123 no teda nic moc 😖

ivka1985
13. apr 2014

ahojte baby..boli ste niekto v beleku hotel green max?

peggy589
15. apr 2014

ahojte,oplati sa ist do mesta Side??Budeme byvat 12km od Side a chcem vediet,či je tam čo pozerat a či sa tam oplati zajst....

nivi
15. apr 2014

@peggy589 podla mna oplati. do Antik Side by som sla. Su tam zrucaniny, aquadukt, apolonov chram, amfik, museum, krasne ulicky. pekna promenada, pristav, kopec obchodov, barov, restik (zbytocne predrazenych :D )

mesity neviem ci ta zaujimaju.

peggy589
15. apr 2014

@nivi dakujem,jasne všetko ma zaujima a ked vraviš,že sa oplati a je tam aj kus historie,tak to ma bude bavit a je to velke mesto?nezamotame sa tam?

nivi
15. apr 2014

@peggy589 nie priamo to historicke centrum nieje velke. v podstate ak by ste sli busom na otogar (autobusova stanica) tak odtial peso hned ides okolo ruin, prides k amfiku a tam zacina vlastne antik Side. kedisy sa dalo ist aj dovnutra do amfiku. potom sa potujas ulickami az prides k namesitu kde je pristav a stocis to do lava a si pri Apolonovom chrame. do prava na promenade. ak by si sla za Apolonov chram, popri restikach, obchodikoch az na koniec (zaciatok vychodnej palze) tak tam su este take zrucaniny celkom pekne take vytesane tvary v tych stlpoch 🙂 a obycajne tam stoji aj typek s tavami sa mozes pofotit, povozit.

peggy589
15. apr 2014

@nivi nooo tak to by ma mohlo zaujimat🙂)Dakujem za fotky...takže ak by sme šli taxikom tak je najlepšie nech nas vysadi pri anfiku?Mysliš,že to je na cely den??Popozerat to,pobehat,neratam obchody lebo od tial by ma už nikto preč nedostal🙂))a mojho muža by porazilo.,a tie mešity to ako funguje?Treba byt zahalena,bosa?či ako?

nivi
15. apr 2014

@peggy589 tak to uz je na vas ale da sa tam byt aj cely den, len ci sa vam v tom teple bude chciet tolko chodit. pripadne chodte sa okupat na plaz, bud na tej vychodnej alebo priamo za apolonovym chramom sa ide tak dole zo skaly na plazicku, aj zo zaciatku promenady kde uz zacina zapadna plaz. vsade sa da najst si miesto 🙂 su tam sprchy, plazovy bar, prezliekarne.

ano taxik vas moze vysadit az pri amfiku 🙂

da sa ist do vnutra do mesit mimo casu modlitieb. a ano treba sa vyzut a zeny zahalene ramena a hlavu. tiez nie moc mini (myslim kratase a sukne). v tom historickom centre je mesita. musis odbocit z tej hlavnej ulice co ide k pristavu do lava asi tak v strede :D no ale ved to by ste sa opytali.

peggy589
15. apr 2014

@nivi dakujem velmi pekne za infošky,určite mi pomožu...a ešte otazka stačia naše eura?či mam zamienat za ich peniaze?

nivi
15. apr 2014

@peggy589 v pohode stacia eura. aj ked ja radsej platim lirami. lebo oni si to vatsinou lubia prepocitat zvlastnym kurzom :D teraz mas aktualne za 1€ takmer 3TL oni by ti kludne dali 1:2
hned na zaciatku tej velkej ulice co ide od amfiku k pristavu je aj zmenaren.

peggy589
15. apr 2014

@nivi takže radšej niečo zamenime...dakujem ešte raz za užitočne informacie🙂)

sakura77
16. apr 2014

my sme nikdy nebrali liry,vzdy stacili eura..treba zjednavat ceny s nimi...

erinka123
16. apr 2014

@peggy589 oplati sa ist do side,ja tam idem vždy ked som v Turecku aspon raz za pobyt 😉 ,večer je tam super atmosfera,a platila som iba eurami

peggy589
16. apr 2014

@erinka123 a ako chodiš?taxikom?

harmi
16. apr 2014

@peggy589 my tiez vzdy len eura /popripade sme mali dolare ked sa oplatili/. a vedla tychto tychto pamiatok je ten velky "trh" s obchodikmi a koooooooooopcom tovaru. tam sme chodili skoro kazdy vecer a vzdy sme si nieco kupili, velmi sa to oplati. hlavne sportove oblecenie, topanky.....a zjednavat ....super sa tam da nakupit. chodili sme taxikom.

peggy589
16. apr 2014

@harmi dakujem za odpoved a kolko sa plati za taxik?Aj ten treba zjednavat?🙂))

harmi
16. apr 2014

@peggy589 oni maju cennik /take tabule/ pri stanovistiach taxikov. my sme z tej ceny uz nezjednavali lebo nas bolo vela a isli sme takym velkym vzdy takze po preratani nas to vyslo na smiesnu sumu. ale chodia aj dolmuše /nemusis ist taxikom/ ale samozrejme tie niesu take pohodlne ked ide vela ludi v nich 😝 vsak uvidis, ale ten trh v side si nenechaj ujst aby si si priniesla za super ceny pekne veci odtial. my sme malemu nakupili "adidas" supravy za cca 15eur komplet. a oni ich maju krasne vypracovane. uplne ako original.

peggy589
16. apr 2014

@harmi no to si ma potešila,super,takže vela veci si nebudem brat...moj muž zošedivie🙂

harmi
16. apr 2014

@peggy589 no maju tam super rifle, kabelky, pre deti krasne "znackove" veci hlavne sportove, pre muzov super mikiny, kosele, rifle, tricka..........no proste kooopec toho. mozem povedat ze najviac sa moj muz vysantil. tak aby si potom ty neosedivela 😀 inak aj v manavgate je taky trh ale o dost mensi. ale zas manavgat je tiez celkom pekne mestecko.