Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
21. nov 2012

@theresa Boli sme v Side hotel Kumkoy Beach & Spa Resort, ale určite ked budeš pozerať 5* hotel a popozeráš aj recenzie tak podľa mňa bez problémov nájdeš vhodný hotel aj pre drobca. Boli sme v Turecku prvý krát a tiež s drobcom a mala som rovnaké obavy, ale fakt zbytočné. Rovno tam mali lekára (keby dačo) a hned sme dostali kontakt na nemocnicu (Slovensky hovoriaci) takže sa netreba báť ako ked ide človek niekde do exotiky.

theresa
22. nov 2012

@martuska75 a v jakém termínu je do Turecka nejlepší jet, není tu v červenci a v srpnu moooc velké horko?

sakura77
22. nov 2012

@theresa ak ti to nesuri tak super je september( 9 mesiac,neviem cesky ako je to 🙂) idealne prve dva tyzdne ,my sme tak boli a bolo to super,stale horuco,ale pri mori idealne,teplucke vyhriate more z celeho leta a decka, skolaci a pubertaci uz v skole,takze len rodiny s malymi detickami,neprepchate restiky a plaze ale zas nie ludoprazdno,tak akurat🙂fakt odporucam..no bohuzial my uz budeme mat skolaka,takze uz musime riesit iny termin,inak by som isal zas tak...

martuska75
23. nov 2012

@theresa nie som nejaký odborník na Turecko 🙂 boli sme teraz prvý krát, ale tiež sme boli cca v tom istom termíne ako
@sakura77 A pre nás to bolo tiež super -odporúčam. Teplučká voda, počasie teplé ale nič hrozné a cez obed sme vždy zaliezli spať dnu. Máme tiež školáčku, ale ked sa dobre prepočítajú dni (víkedy sviatky a tak) a na pár dní sme ju vypýtali zo školy. Nechceli sme ísť s drobcom v tom najväčšom teple. Ale chválili si tu baby aj jún.

martuska75
23. nov 2012

@theresa pozeram že vy so školou problémy nemáte takže pohoda . Môžete vyberať podľa chuti 🙂

tehula
23. nov 2012

Baby a nemate strach ist do Turecka, odkedy zbroja na hranici kvoli Syrii? Ja som popravde z toho sklamana, chcela som tam ist opat v lete, ale radsej pozeram Grecko 😖

lauraa
25. nov 2012

@tehula my sme prave preto zavrhli Egypt, mali sme naplanovanovanu Tabu ale kedze je to skoro na hraniciach tak sme si to rozmysleli , teraz pozeram Turecko asi to nebude tiez ruzove.... nakoniec skoncime v bulharsku.... 😀

billam
25. nov 2012

Ja som po tohtorocnej dovolenke zavrhla Egypt úplne...nikdy viac - podobne ako Bulharsko ☹...Naozaj sa tieto krajiny nedaju porovnat s Tureckom....a podla mna je Syria trosku viac ďalej nez je Alanya.

lauraa
26. nov 2012

@billam preco nie Egypt a Bulharsko? Pokukujeme tiez po Turecku ale ista som si nie , chcela som First moment a teraz vaham....

sakura77
26. nov 2012

no my sa rozhodneme cez leto,aka bude situacia..egypt..neviem,ked tu baby spominali ako im vojaci nabehli do autobusu a kontrolovali,moj syn by to nerozdychal asi... 😒

billam
26. nov 2012

@lauraa obe krajiny neponukaju to, za co si zaplatis a je to daleko od vysnivanej dovolenky....spina, spina, spina a v oboch prípadoch - krajinách sme mali 5*all incl....v Bulharsku mi dcera skoncila na infuziach...v Egypte je to naozaj nebezpečne a vsade vojaci, tak ako to napisala sakura77, bezne vojdu do autobusu a kontroluju...je toho viac, od stravy, hotelovej izby, žiadne animacie...v Egypte jedine co bolo fajn bol aquapark a more - nie vsak pláž ☹

katka512
29. dec 2012

Ahojte kocky , ja tiez rozmyslam nad dovolenkou, tento rok sme boli v Turecku Konakli-hotel Saphir...teda az na plaz hned bolo hlboko....a trochu viac kamenov......................viete mi odporucit nejaku oblast kde je piesok+ krasny pozvolny vstup do mora???
@billam hhhmmm aj ja rozmyslam nad Bulharskom +su to take najdostupnejsie ceny ale neviem sa rozhodnut tiez 😝 aj Grecko ma laka+španielsko

lauraa
30. dec 2012

Uz niekto planuje dovolenku v Turecku? nejake odporucania, hotel vhodny pre deti?

sirinka
30. dec 2012

@katka512
@lauraa odporucam v side hotel silence beach resort.... Boli sme rakusanov.

lauraa
30. dec 2012

@sirinka a cez ktoru cestovku?idem kuknut.... 😉

sirinka
30. dec 2012

@lauraa bola to myslim 1-2 fly, ale vybavovala nam to baba zo slovenskej cestovky cez nich.

katkvy
30. dec 2012

@lauraa My jedeme letos taky, rezervaci máme zaplacenou už od října. Hotel Aska Buket resort. A hrozně moc se už těšíme.

puppi
30. dec 2012

My jsme byli letos koncem zari v Club Asteria Belek a musim rict, ze hotel maximalne zarizen pro deti, navic kousek od letiste, coz he s detmi hodne dulezite netravit po 2,5 hod letu jeste dalsi hodiny v busu. Jedine co muzu vytknout je u pokoju, ktere jsou blizko more, ze jsou sice blizko vsemu, ale tim padem i barum a disco i do dvou do rana nic moc... Bam to bohuzel pokazila v pulce pobytu nemoc male, ale jinak mohu hotel doporucit, je sice ten z drazsich, ale pro deti fakt super!!!

lauraa
30. dec 2012

@puppi nasla som ho za 2800 pre 2.dos. a dieta na 9 noci s odletom z viedne 😉 😉

katinka71
30. dec 2012

@lauraa my letime uz koncom maja do Beleku Vera mare Club tak to tam pozriem aj ine hotely co budu okolo nas

lauraa
30. dec 2012

@katinka71 😵 😵 😵 ty si mala stastie, len my tak skoro letiet nemozme, nase dieta ma do 28 skolu.............. 😝

puppi
30. dec 2012

@lauraa
My jsme to meli dva dospeli a mala (v te dobe necelych 2,5 roku) cele za necelych 60 tisic. Bylo to tedy prakticky uz mimo sezonu a za last minute cenu, nechtelo se nam cestovat odjinud nez z Prahy a v Cr to dela hen Blue Style, takze jsme byli nuceni dat vice penez. Jinak z Nemecka ci Rakouska se to da urco sehnat lacineji a i to doporucuji, protoze napr sluzby delegatky byly fakt tragicky a opet se nam potvrdilo, ze se stejne clovek musi spolehnout sam na sebe, jako se nam to osvedcilo jiz mockrat, tady spis bylo to, ze mala dostala 40 horecky a to kdyz delegatka posle smskou adresu lekarny, tak to jako nic moc... Ale jinak hotel pro deti fakt super, u more, jidlo jen ultra all. incl. takze ve dne v noci porad neco, fakt super zarizeny-i pro ty nejmensi. V restauraci napr. special teply pult s varenym masem, mrkvi atd k tomu mixer, takze i decko cerstve na prikrmech bez problemu!!! Prostredi zahrady se stinem v arealu komplet celeho hotelu, zadny panelaky ale nadherne dvoupatrove bungalovy v zahrade-fakt nadhera! Pro deti klubik s solo bazenky a toboganek jen pro ty nejmensi... Jako fakt super, mohu jen doporucit!!!

katka512
31. dec 2012

@sirinka plaz bola cisty piesok??? +pozvolny vstup do mora? Side je kludnejsi rezort alebo da sa tam aj nakupit a zabavit? 😎 😎 😀 dakujem

katka512
31. dec 2012

@lauraa podla mna dost ci??? my sme boli na 10dni v Konakli hotel Saphir ultra all inclusive,traja za 1169eur ale mimo sezony isli sme posledny majovy den a velka spokojnost........

katka512
31. dec 2012

@lauraa hmm akurat citam, ze mimo sezonu to nejde,kvoli skole 😀 ale urcite skus pohladat podla mna zosenies aj lacnejsie

sirinka
31. dec 2012

@katka512 plaz bola cista, piesok taky tmavsi, pri brehu jemne kamienky, piesok okolo lehatok a na plazovom ihrisku, to je zatienene, takze super. Vstup do mora na jednej strane uplne pozvolne, na druhej od mola trosicku strmsie, ale tiez v pohode pre deti. My sme mali najmensiu vtedy rok a pol a s rukavnikmi sa uplne vytesovala v mori. K moru sme chodili poobede, bolo lepsie, doobedu sm boli na bazenoch. Hotel bol vyborny pre deticky, vacsinu hosti boli bohatsie rodiny rusky hovoriaci. Bol tam klud, aj medzi izbami sa dali najst male travnate "parciky" s mini bazenikmi, lehatkami a lavickami.

sirinka
31. dec 2012

A nas ultra AI s izbou s dvoma spalnami na 10 dni, dvaja dospeli a tri deti do 5 rokov vysiel 3600 eur cca....

peta1510
31. dec 2012

@martuska75 A cez aku cestovku ste isli?

sirinka
31. dec 2012

@katka512 zabudla som k tom nakupovaniu, obchody su blizko, ale kedze je to stvrt s lepsimi hotelmi, aj ceny tam mali nadsadene a neboli ani velmi ochotny zjednavat, takze za nakupmi by bolo treba asi ist trosku dalej. A zabava ola kazdy vecer priamo v hoteli, vzdy bolo nieco ine a mali to tam pri hlavnej jedalni vzdy vycapene.

martuska75
31. dec 2012

@peta1510 Boli sme cez Hydrotour. Ale susedia boli cez nejakú rakúsku cestovku. Porovnávali sme ceny a nám to vyšlo o niečo lacnejšie - len sme nevedeli dopredu odlety ☹