Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

kosska3003
18. jún 2014

@nefertitka no to moje sadielko sa rychlo opali 😀 😀 😀

lipicano
18. jún 2014

baby, vyzaduju v Turecku v hoteloch dlhe nohavice k veceri pre chlapov? nechcem brat zbytocne, ale keby boli treba a nemame zo sebou, chlap ma dorazi 😀

nefertitka
18. jún 2014

@kosska3003 super🙂 my az v sobotu o pol siestej...no chvalabohu, ze uz teploty presli a co povedala dr., ze jej je? nasa stale hnackuje, uz skoro 2 tyzdne to budu, chuda moje, vcera sme boli tiez u dr,, zajtra kontrola, ma prisnu dietu, uz sa to zlepsuje, dufam,z e nam nic zle nezistia, zobrali jej aj vzorku stolice, zajtra budu vysledky, ked chuda bude musiet na dovolenke drzat dietu, tak ma porazi. Aj my uz od dnes sedime preventivne doma

nefertitka
18. jún 2014

@dai no ved to, ked nasa zacne chodit do skoly, tiez toz uz bude horsie s terminmi

nefertitka
18. jún 2014

@lipicano to zavisi od hotela si myslim

nefertitka
18. jún 2014

@kosska3003 😝 ze sadielko rychlejsie opali🙂))

lipicano
18. jún 2014

@nefertitka diki, mozno @tinka79 by vedela poradit, ako je to s tymi dlhymi nohavicami k veceri v Limak Lara?

dai
18. jún 2014

@lipicano u nas v hoteloch vaecsinou vyzadovali, videla som ze parkrat otocili hosti sa prezliect, ale zazila som aj hotel kde tolerovali zabky a kratke nohavice...

dai
18. jún 2014

@nefertitka ved to... ja za naj termin pokladam zaciatok septembra - more je teplucke a teploty su uz znesitelnejsie, pritom stale sezona, cize vsetko funguje ako ma... ale takyto termin uz pre nas nepripada do uvahy - ten posledny skolsky tyzden nejak dieta pustia - predstalen sa uz nic vlastne nerobi, vsetko je uz ukoncene, su len vylety, vystupenia a tak... ale v septembri je to ina kava☹

skyle
18. jún 2014

Ak mate 5*urcite nohavice zober a jasne ze aj topanky.moj muz chodil v jednych pocas celych 14dni a v pohode.

nefertitka
18. jún 2014

@dai no ved, tak potom ina destinacia, kde nie je cez sezonu tak teplo, ale ked mne sa tak zapacilo Turecko🙂ale zas nemozme kazdy rok len do Turecka chodit...

lipicano
18. jún 2014

a este jedna otazka - kolko opalovacich prípravkov na 12 dni, aby bolo dost? ked tam maju byt takmer 40 teploty 😝

dai
18. jún 2014

@nefertitka my sme uz tento rok pozerali cyprus, grecko, francuzsko... nakoniec predsa len kvoli drobcovi koncime v turecku🙂 uvidime ako maly zvladne ten paris - chceme ist aspon na tyzden - disneyland ale aj pamiatky - deti tam este neboli a starsia sa uz tesi na eifelovku🙂 ak zvladne taky spoznavaco-zabavny tyzden tak uz podla mna zvladne cokolvek...
ja mam inak teplo rada a necitim nejak potrebu zo slovenska v lete cestovat - omnoho viac ma bavia letne dovolenky v zime🙂 mame uz za sebou emiraty, kubu a venezuelu, muz aj bali, thajsko a vietnam - a tam sa cestuje na koniec jesene alebo na jar... takze mi uz buduci rok asi nieco z tohto budeme vyberat🙂
ale zas nekricim hop - aby som zase o takomto case buduci rok neriesila turecko😀

dai
18. jún 2014

@lipicano urcite ti bude stacit 1 pre deti, 1 pre dospelych a nejake mlieko po opalovani... na slnku by som ti neodporucala byt cely cas...v turecku mas na plazach aj restauracie, bary, cukrarne, kryte lehatka, alebo altanky - tam sme sa mi vzdy okolo obeda schovavali aj na 2-3hodiny 🙂
detom som kupila tie celotelove 50faktorove obleky k moru aj s ciapkami s takymi krytmi na zahlavi - je to super vec - cele dni sme sa pri mori hrabali v piesku a oni zostali krasne bielucke ako cmar🙂 ani naznak opalenia ci spalenia...

tinka76
18. jún 2014

@sakura77 a do ktoreho hotela ste isli.... :O
Inak dnes (10 dni pred ) mi podklady prisli.... letime 00:45 z BA .... to bude skvele!.... dve male deti...

kosska3003
18. jún 2014

@nefertitka no ze niaky virus kdesi lapla asi v skolke tak do skolky nejde a fasla konsku davku sirupu aby sme mohli ist na dovolenku uz je dobre uz nema teploty nic len tu aftu doliecit a to natieram uz jej to pekne mizne

lipicano
18. jún 2014

@tinka76 - my mame odlet 03:40, a naspat z Turecka o 21:30, cize tiez to bude unavne, snad vas aj nas ubytuju cim skor...btw. ako je to s dlhymi nohavicami na veceru v Limaku?

sakura77
18. jún 2014

@tinka76 mali sme ist do Titanic beach and spa

lia09
18. jún 2014

chceli by sme zobrat malej do lietadla neake omalovanky a ceruzky ale neviem ci to bude ok.Neviete ci sa mozu brat ceruzky do lietadla?Ci sa to neberie ako neaka "zbran" 😕

nivi
18. jún 2014

@lia09 ja beriem vzdy nejake ceruzky a zatial mi nikto nic nepovedal (lietam z Viedne) neviem ako z BA

mirka0703
18. jún 2014

@lipicano my sme boli pre tyzdnom v turecku v 5* a kazdy chodil v kratkych nohaviciach....ale viem ze niektore hoteli to vyzaduju..skus s spytat v cestovke....my sme vlani hladali hotel 5* na malorke a tam v jednom hoteli to mali v popise....

petrina82
18. jún 2014

@nivi dakujem, my budeme len 5 km odtial, ta cesta ide aj okolo nasho hotela takze to je super, ze je to priamo pri nej

kosska3003
18. jún 2014

@lipicano ja ze to plati len niekde v meste mimo hotela tie dlhe nohavice alebo mimo tychto miest ktore su obyvane turistami lebo moj otec si chcel vziat dlhe nohavice a sme mu povedali ze na co 😀 😀 😀

yidaky
18. jún 2014

@lia09 V pohode samozrejme. Aj my vzdy balime ceruzky, knihy, papiere do lietadla, ved by sa tam moje unudili 😉

nefertitka
18. jún 2014

@dai ano to aj mna bavi🙂 len este s malou moc nechceme...aj ked niektore krajiny by uz mohla aj ona absolvovat, my mame za sebou tiez par takych, ale to este nebola na svete...napr. Kenya, Dominikanska republika, Emiraty tiez;) Egypt je pekny, ale tam sa ju bojime zobrat.
Chcela by som ked financie dovolia aj nieco dalej, napr. Maledivy, len neviem ako s malou, hm

nefertitka
18. jún 2014

@kosska3003 no super, tak esteze aspon takto a nie tesne pred ako my

tinka76
18. jún 2014

@lipicano Mali tam sice pri dverach upozornenie na dlhe nohavice... ale nikto to neriesil... muz bol v pohode aj v 3/4 nohaviciach.

tinka76
18. jún 2014

@sakura77 teraz si ma vystrasila... aj my tam ideme... kedy sa to stalo? Tento rok?
Dovolenku som si vyberala podla hotela.... nie cestovky... chceli sme tento konkretny hotel a preto sme do olenku kupovall uz pred Vianocami.... Kam vas potom ubytovali? Aj vam dali nejake odskodnenie?

cubanka
18. jún 2014

Caute, my letime v sobotu rano. Zacinam premyslat o baleni. Vy ste ako na tom?

dai
18. jún 2014

@yidaky ahoj. vo vaecsine lietadiel maju pripravene baliky pre deti. nase vzdy dostali pastelkt a vymalovanky, detto jedlo vzdy ako prve...

inak tieto chore casy co tu menujete su dovod preco lietame rakuskymi cestovkami a ich chartrami ...odlety sme vedeli uz v januari ked sme zajazd kupovali - odlietami o 10.30 z viedne a z antalaye o 12.30 -- ziaden stres , kludne ubytovanie aj prichod domov...