Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nikinka1111
15. dec 2014

Dievčatá prosím o radu. tie čo ste boli na Egejskej riviere, oblasť Izmir - Kusadasi, aké je tam more v auguste. zvažujeme hotel v tejto oblasti ale bojíme sa studenej vody 🙂. a už sa musíme rozhodnúť. ďakujem

nefertitka
16. dec 2014

@nikinka1111 ahoj, v auguste nie, ale v juni tam bola moja mama a vraj more studene..
no a jej znama tam bola par krat v mesiacoch jul-august a vraj citelne studensie ako napr. v Side.
Egejske je celkovo chladnejsie vraj

Ale ja si myslim, ze v auguste to nemoze byt az taka katastrofa;)

stalida
16. dec 2014

Ahoj dievcata,nemate skusenost s hotelom MAGIC LIFE BELEK IMPERIAL?Recenzie nan su dobre;mna zaujima rozdiel medzi ubytovanim v hoteli a v bungalovoch. 🙂

nefertitka
17. dec 2014

@zzuzulaf ahoj, vy ste boli v hoteli Saray Regency, aka tam bola plaz a vstup do mora?.. a su tam vecer minidisco pre deti?

zzuzulaf
17. dec 2014

@nefertitka boli sme tam este ako bezdetni, ale co som si vsimla, Turci zboznuju deti, mali pre nich animacie, v bazene aj v areali. konkretne minidisco som si nie ista, vecer boli take predstavenia a aktivity bud na plazi alebo v hotelovom amfiteatri, skor pre dospelych, ale chodili tam aj deti, ci bolo nieco samostatne pre deti, neviem. hotel mal aj vlastnu diskoteku, ale len pre dospelych, od 22,00hod tusim
plaze boli dve, obe "privatne" pre hosti hotela, s lehatkami a slnecnikmi. hotel ale nie je priamo pri plazi, t.j. bolo treba prejst po takej promenade asi 200m, niekolko minut chodze. vstup do mora mierny, nie az tak, ako v chorvartsku, kde idete 100m a stale ste po clenky 🙂), ale ziadne prepadliny. plaze a vstup do mora take pieskovokamienkove.
inak skutocne velmmi spokojni sme boli, jedina vec, co sa mi nepacila, ze aj do takeho hotela prenikla "korupcia" - pri prichode recepcny nepriamo pytal uplatok za izbu s vyhladom na more, a ked sme si chceli zamenit peniaze na recepcii, povedali nam, ze momentalne hotelove peniaze nemaju k dispozicii, ale ked chceme, mozeme s nimi spravit sukromny "obchod", ktovie, aky kurz nam dali... 🙂)

nefertitka
17. dec 2014

@zzuzulaf dakujem za rozsiahly opis;) tu minidisco si musim nejak zistit, lebo ani na you tube nie je ziadne take video. Zatial je tento hotel nas favorit...uvidime...

zzuzulaf
17. dec 2014

@nefertitka bude sa vam tam pacit

abika26
17. dec 2014

Moja skusenost s Tureckom je dobra. Boli sme tam pred 2 rokmi s rocnym dietatom. Nebol ziaden problem max. to ze malu trochu pokusali komare 🙂 Pocasie perfektne (istota nie ako ked idete do Chorvatska), more krasne, Turci v hoteli mili ku detom. V potravinach v pohode kupite vodu pre deti aj vyzivky ako u nas (malej velmi chutili).Boli sme v Alanyi v mestkom hoteli na Kleopatrinej plazi.Nepotrebovali sme rezort pre tak male dieta, chceli sme si uzit trochu aj ,,mestsky ruch" 🙂Urcite odporucam. Samozrejme treba si vybrat serioznu CK.

popova
21. dec 2014

AHOJTE BABY BOLA SOM V tURECKU POSLEDNE DVA ROKY ,ALE TENTO ROK SA AKOSI OBAVAM PRE TýCH ISLAMISTOV MAM OBAVY SU BLíZKO TURECKA. SAMOZREJME TURECKO JE U MNA NAJ... DESTINACIA . PORADTE .... AKY JE VAS NAZOR DAKUJE,M

nefertitka
22. dec 2014

@popova toto presne riesime aj my....tiez nevieme

gretkab
22. dec 2014

@popova Pol roka dopredu to asi nema vyznam riesit, to vies "odsledovat" pri last minutoch, pri first mozes len dufat, ze sa tam nic nezomlie. My sme teda uz kupili, takze my uz budeme len dufat 😉.

popova
22. dec 2014

@nefertitka
@gretkab No ved to my stale kupujeme first moment ,je z coho vybrat aj tie zlavy su dobre, a hlavne v práci -pracujem v nemocnici- hlasime letnú dovolenku už vo februári každý rok takže last minute nepripadá v uvahu . Tak mame radi Turecko až som z toho celá nedobrá ,pre tých fanatikov mám normálne blok niekde v sebe....

nefertitka
23. dec 2014

@popova aj ja mam velmi rada Turecko, inam sa mi ani nechce, minimalne este tento dalsi rok, my to asi riskneme nakoniec

elenapol2
23. dec 2014

dobrý deň ,

dovoľte mi, aby som som sa predstavila - moje meno je Elena a sama mám cestovnú agentúru www.aztravel.sk, a ak budete hladať letnú dovolenku, lyže, wellness, či poznávačku - rada vám vybavím a dám najlepšiu cenu. Mám zazmluvnené všetky renomované ck (slovenské,(hydrotour,firo.satur, ....) nemecké, rakúske ck) a mamičkám z koníka pri objednávke dávam zlavu na konečnú cenu, čiže dovolenku budete mať za naj cenu.

Koníkovský profil profesionála, kde ma môžete sledovať:

Tábory, plávanie, detské aktivity, dovolenka - www.aztravel.sk

alebo Facebook

https://www.facebook.com/aztravel.sk

pekný večer
a krásne vianočné sviatky prajem 🙂

charlotte27
29. dec 2014

aahojte, my sme boli v turecku tri roky po sebe, vždy sa vratíme len tam 🙂 prvy krat sme boli v beleku hotel Gloria Serenity, a dva krat v Lare v tom istom hoteli Delphin Imperial.... bolo výborne,,,, v beleku bol super hotel, služb, žiadna chyba... jediná chybička krásy bola tá, že hotel bol na samote, do ulic sme nemali kam ist, a ja mam rada nakupy , čiže večerné nakupovanie ? za tym sme museli len sadnut na bus alebo taxik..... v Lare to bolo lepšie kvoli tomu, kde sa hotel nachadzal. bol priamo na ulici, kde to žilo 🙂 stačilo vyjst z hotela a hnedboli nákupné možnosti 🙂 mily, ustretovy ochotny personál, niet čo vytknúť... len odporučam

danulkaja1
31. dec 2014

Ahojte,práve vyberám dolenku pre mňa a 2 deti v Turecku.Do užšieho výberu sa dostali Alba Queen,Arcanuc a Sentido Turan Prince Residence.Hlavne o tom poslednom je veľmi málo recenzií.Je to naša prvá drahšia dovolenka,tak ak má niekto skúsenosti a rady veľmi nám pomôžete.Ďakujem.

natalyi
31. dec 2014

ahojte, prave sme si rezervovali hotel v Side - Kamelya World Selin. Mate niekto skusenosti? Ako bolo? Citala som si recenzie ale rada si vypocujem aj Vase nazory. Dakujem 🙂

petrina82
31. dec 2014

@danulkaja1 ahoj bola som s rodinou v Alba Queen v r.2009 a 2010 a boli sme max. spokojni, preto sme boli 2 roky po sebe. Ostatne nepoznam. Teraz ideme do Suntopie Pegasos...

danulkaja1
31. dec 2014

@petrina82 ďakujem nad tou Suntopiou tiež rozmýšľam,len neviem ako vychádza cenovo...

danulkaja1
31. dec 2014

@vanduska3 ahoj,prosím ťa ako ste boli spokojní s hotelom,stravou,plážou?d
dostala som celkom zaujímavú ponuku na tanto hotel,len sa bojím že tým že je 4hviezd.či je to všetko ok.Ďakujem

petrina82
31. dec 2014

@danulkaja1 my sme tam boli toto leto, ale nie v Side vo Worlde ale v Incekum pri Avsallare, su to 3 hotely Suntopie vedla seba- Resort, Royal a Club a mozes vyuzivat vsetky 3 hotely okrem hlavnej restiky.

petrina82
31. dec 2014

Maju vraj jednu z najkrajsich plazi v Turecku

popova
31. dec 2014

Pozeram na hotel SARAY REGENCY pozdava sa mi znama tam bola pred 2 rokmi a že bolo super tak neviem .poradte alebo hotel GREEN mAX

danulkaja1
31. dec 2014

@petrina82 a keď porovnáš Alba Queen a Suntopiu,čo by si mi odporučila?hľadám niečo kde sa zabia chalani 12 a 14rokov.Ďakujem.

petrina82
31. dec 2014

Alba je na takom kopci k plazi je to asi 150 m, su tam 3 tobogany....v Suntopii je to hned na plazi a velky aquapark, nakupne moznosti su aj tam aj tam. Vybavenie maju asi podobne. Myslim, ze je tam dost velky rozdiel v cene a neviem posudit v akom stave je od roku 2010 Alba. Co sa tyka zabavy tak Suntopia mala uzasne animacne programy, take som zatial nikde nevidela a skutocne sme sa celych 15 dni bavili od rana do noci. Alba Queen sa mi zda mozno o nieco vyssia uroven. Takze zhodnotenie asi take, ze Alba je blizsie k letisku, cize netrva tak dlho transfer a nie je tam okrem 3 toboganov a vecernych programov, ktore boli take priemerne na zabavu az tolko toho, no zas uroven je mozno o trosku vyssia ale zas vyjde asi o dost drahsie...Suntopia kedze mozes vyuzivat vsetky 3 hotely, tym padom, niekolko bazenov, aquapark, celodenne zabavne programy a animacie asi vhodnejsia na zabavu, ale zas je dost daleko od letiska a niektori ludia podla recenzii tvrdia, ze strava je slabsia a menej masa a pod, no nam to stacilo. Zalezi co uprednostnujete...

petrina82
31. dec 2014
danulkaja1
1. jan 2015

@petrina82 ďakujem veľmi pekne

vanduska3
1. jan 2015

@danulkaja1boli sme tam druhý krát a boli sme spokojný, nebol tam luxus, ale jedlo bolo chutné, vždy sme si mali čo vybrať, chutilo nám, okolie aj izby boli čisté, program a animácie boli super, ak nie si veľmi náročná a nepotrebuješ luxus je to výborná voľba. Všetky moje deti boli spokojné a to tam prostredný syn oslávil aj 8 narodeniny v reštaurácii aj s tortou, bol veľký boss 🙂. Ak by si chcela vedieť niečo konkrétne , pýtaj sa rada odpoviem 🙂

danulkaja1
1. jan 2015

@denklo ahoj prosím ťa ako ste boli spokojní s hotelom,mám naň dobrú cenovú ponuku....Ďakujem

danulkaja1
1. jan 2015

@nefertitka ahoj prosím ťa vieš mi dať bližšie info o Serra Garden,mám naň dobrú ponuku len sa neviem rozhodnúť,zvažujem ešte Alba Queen.Ďakujem