Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

karinkaeich
11. máj 2015

@martinam79 ahoj, tak ako je tam? uz teplo? co more? deti spokojne?

vivi
11. máj 2015

@katusiatenko anglicky, ale však on prišiel len kvôli výletom, a to sme išli cez miestnych. Aj rusky sa dá podľa mna dohovoriť, aspon tam kde sme boli sa dalo.

livia76
11. máj 2015

@katusiatenko nie, delegáti boli z rakúskych cestoviek.

17crystal
11. máj 2015

@karinkaeich Ahoj prosím ťa ako ste to riešili s tým menším ktorého ste odnaúčali od plienok. Cestujeme o 3 týždne do Side na dofču s 22 mesačným synom a ja nemám vôbec predstavu ako budem riešiť malého potreby - veľká, malá 🙂. Mali ste so sebou nočník a všade ste ho brali so sebou, alebo ako? Keď nemal plavky, mal oblečené niečo iné, alebo len tak naholo. Prepáč, že toľko otázok no fakt si to neviem predstaviť. Povedala som si, že cez dovolenku to nebudem riešiť a pobalím viac plienok, ale keby bol nejaký fajn tip tak to skúsim. Lebo malého strašne otravuje prebalovanie a je to aj pre mňa des. Tak privítam každú radu... Ďakujem

jelus
12. máj 2015

@17crystal ahoj.My sme boli na dovolenke s 13 mesacnym,vtedy mal plienky.Ked sme boli v Turecku,maly mal 23 mesiacov,doma uz behal bez plienok,vacsinou sa pytal,samozrejme nejaka nehoda sa stala.Ja som mu nocnik nebrala,iba dosku na wc,aby si kludne mohol posediet.Do lietadla som mu pre istotu dala plienku,bol v lietadle aj cikat,pacilo sa mu to.Hned po pristati opat na wc,aby som ho nemusela prebalovat.
Ked sme boli v hoteli,na plazi behal len v plavkach,alebo holy.V bazene mal plienku.Cikat chodil cez den bud na wc,ked bolo blizko,ked nebolo,hocikde ku kricku,nie velmi na ociach.Vykakal sa vacsinou rano,alebo pred a po spanku na obed.No raz sa stalo,ze sme s nim museli utekat z plaze,ked to na neho prislo,lebo nechcel inde iba v izbe.Neboj to zvladnete.Ak sa uz pyta sam,nebude to problem.

nefertitka
12. máj 2015

@17crystal my sme boli takto s malou v Grecku, behala nam pri mori v plavockach bez plienky, alebo hola, stale sme jej prizvukovali,ze ked sa jej bude chciet cikat, nech povie. No ona sisi vzdy prisla do mora, rozkrocila nozky a este kricala ze "cikam", ved nech vsetci vedia, tak sme jej potom dali plienocku a nechali to radsej az na domov. Pri bazene mala vacsinou plienku, alebo take plavocky, ze ked sa vycika, vykaka, ze to drzi vo vnutri. Raz ked sme ju sli prezliect a utriet od vody, tak zrovna vykakala hovienko rovno pri lehatku pred vsetkymi, postojacky. Sme si uzili hanby aj srandy:p

karinkaeich
12. máj 2015

@17crystal ahoj, tiez som mala toho plnu hlavu. uz na letisku nechcel plienku, ale nejako sme ho aspon na cestu prehovorili. mali sme kupene aj normal plavky pre neho + plienky do vody. ziadny nocnik, zdalo sa mi to zbytocne. zachody su aj pri bazene, aj na plazi. kakat sa pytal pekne, vacsinou rano. a na plazi sme mu davali slipky. cikat pre istotu aj kazdu hodinu treba davat. ale vela vypotil, kedze je tam tak teplo. nehody sa nestali. mozno sem-tam do vody, ale to nikdy nevies pri detoch. a takto sme fungovali. trosku narocne, no dalo sa. vela sil

deny3
13. máj 2015

ahojte, máte niektorá skúsenosti s cestovnou kanceláriou Azur reizen ?
dnes sme si totiž kúpili zájazd, ktorý organizuje táto cestovná kancelária, no čo som tak narýchlo googlila o nej recenzie, mám veľké obavy, čo z toho bude.

martinam79
13. máj 2015

@karinkaeich jeeeej paradne je , Teplucko more ma takych 24 ako da sa ale zvladlu by sme teplejsie ale bazeny su teplucke takze super decka lietaju na smykalach 👍takze super , dnes sme mali poobede pod mrakom ale stale teplo aspon sme vybehli trochu popozerat okolie 👍

katusiatenko
13. máj 2015

@martinam79 Ahoj v akom hoteli si?Vypadá to krásne. 🙂

kosska3003
13. máj 2015

@martinam79 jej krasa tak to ma tesi ze ma more uz 24 stupnov my letime do Beleku 5 juna tak bude hadam tepejsie a ake su denne teploty vonku co kukam pocasie mi ukazuje dnes 24 stupnov

danulkaja1
13. máj 2015

@martinam79 aj mňa by zaujímalo aký je to hotel,vyzerá to tam super

katkak512
14. máj 2015

@vivi Ahoj. Ja si myslim, ze drobcom taketo plavky vobec netreba. My sme boli v Turecku 4 roky po sebe s 2 detmi. Mladsi mal 8 mesiacov ked sme boli prvy krat. Tomu som davala len plienocku na plavanie a samozrejme klobucik. Starsi mal 2 roky a ten mal klasicke slipkove plavky. Vzdy sme mali dvoje. Ked vysiel z vody, prezliekli sme suche aby sa nehral v mokrych. Tie mokre sme vysusili zatial na lehatku. Krem sme mali prvy rok 50 a 30. Dalsie roky uz len 30 a mensi faktor. Nikdy neboli spaleni ani ich nic nebolelo a domov prisli ako cokoladky.

nefertitka
14. máj 2015

@danulkaja1
@katusiatenko hotel sa vola Maxx Royal 😉

tinka1811
14. máj 2015

@katkak512 ahoj ako si to riešila cez deň so synčekom čo mal 8 mesiacov ohľadom plienky... ďakujem

martinam79
14. máj 2015

Hotel je Maxx Royal 😊 no dnes sme mali 29 cez den ale tu na slnku to pripada jak dobrych 35 😎

kosska3003
14. máj 2015

@martinam79 super si ma potesila dnes na markize ze antalia zajtra 26 stunov 😀 😀 😀 😀

kosska3003
14. máj 2015

nejde niekto 5 juna do Bel Conti ja uz cakam na pokyny a stale nic 😀 😀 😀

majkacoke
15. máj 2015

Baby poradte prosim-my sme si rezervovali dovolenku v Turecku na zaciatok augusta konkretne Belek, no manzel ma teraz prehovara, ze s rocnym dietatom bude zabijak ist do tej horucavy do Turecka a chce to zamenit za nejake Grecko. Aky je vas nazor? Boli ste uz v auguste v Turecku? Da sa to zvladnut s tak malym babom, alebo budeme musiet byt vacsinou zalezeny v chladku a vychadzat az poobede?

martinam79
15. máj 2015

@majkacoke no my sme boli aj v auguste a bol to masaker , 43 stupnov na slniecku , podla mna pre deti brutal , ja by som asi nesla , mali sme co robit dospelaci

peggy589
15. máj 2015

@majkacoke muž ma pravdu.my sme boli min. rok začiatkom juna a bol to zaberak pre nas,neskutočne tam pali slnko...

ivkapon
15. máj 2015

@majkacoke 5x sme boli v auguste, neskutocne horuco. Taky rodos by bol lepsi. Turecko doporucujem pre deti az od 5 rokov.

popova
15. máj 2015

@majkacoke my chodime stale iba v auguste , ale da sa to nieje to až tak hrozné,to horuco pri mori a vo vode necitiš tak pocitovo, aké skutočne je... jasne treba sa stále natierat malému davam 50 faktor. Mne horučavy nevadia.Ideme 1.8 do Side

katkak512
15. máj 2015

@tinka1811 ahoj. Ked bol vo vode, mal plienocku na plavanie a ked bol vonku,dala som mu pampersku a tu na plavanie som vysusila. Na pamperske mal len kratasky alebo bez kratasov. Ak ta este nieco zaujima, kludne sa spytaj. Tiez som nevedela co zbalit atd.

epelino
17. máj 2015

Ahojte,kto ste boli v Kamelyi,kolko trvala cesta z letiska? Dakujem

popova
18. máj 2015

@epelino boli sme hned vedla Kamelie v Adalii rezort,cesta trvá necelú hodinku cca. 55 min.ak nezastavuje.

tinka76
18. máj 2015

@epelino cesta trva tak max. Hodinu

tinka76
18. máj 2015

@majkacoke
My chodime pravidelne v lete aj s detmi... boli sme aj v juni ale rozdiel ziadny. Boli sme aj s 13 mesacnym chlapcom... a predtym ked mala dcerka len 1,5 roka a v pohode. Kupali sme sa doobeda... potom obed a poobedny spanok na izbe a od cca 15:30 opat k moru a v pohode.
Takze ja by som nemenila. V Turecku (moja skusenost) za rovnake peniaze ziskas vacsi komfort ako v Grecku.

tinka76
18. máj 2015

Ja sa chcem spytat:
Ideme tento rok do noveho htl.Efes Royal Palace... vraj ho maju oficialne otvorit 15.6.2015... ale este som nikde nenasla ziadne realne foto...len vizualizacie... nenasli ste niekto viac info?

vivi
18. máj 2015

@katkak512 Ďakujem, pomohla si mi 😉 spravím to tak isto, kúpim im po 2 plavky, bez tričenok 🙂 a klobúčiky. Ešte ma zaujíma, mali pončá alebo župančeky?