Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lauraa
28. máj 2015

@popova a kam letite a na kolko?
@kosska3003 myslis delfinarium? tam sa chystame na vylet, len tu dievcata pisali ze lacnejsie vychadza cez miestnych ..

kosska3003
28. máj 2015

@lauraa no neviem niake velke akvarium ta ma byt aj 130m tunel akvarko zo zralokmi atd vela atrakcii

lauraa
28. máj 2015

@kosska3003 a kde to ma byt?

kosska3003
28. máj 2015

@lauraa Antalyi

katinka2010
28. máj 2015

@nefertitka dakujem za info dufam že bude pekne že si to užijeme každa predpoved je ina dakde davaju že už bude od 7.6 až 33 dakde je len 30 uvidime

mapa
28. máj 2015

hm, sa tu bavite o last minute... do turecka na zaciatok jula neboli volne 3 letenky z kosic uz 5. januara! 😝 takze tak ohladne last minute z kosic 🙄

adinam
28. máj 2015

áno @mapa,my sme kupovali 8.1. na termín 5.8. a už bol problém s letenkami.Podľa mojich osobných skúseností LM určite nie,hlavne pre tých,čo majú deti.Zatiaľ sa nám vždy vyplatil FM,buď sa daný hotel ani nedostal do LM,alebo držal cenu tak,že sme ušetrili do 300eur.A minulý týždeň bola debata v rádiu o LM s vedúcou Kartága,ktorá sa vyjadrila,že klesajúce euro=drahšie LM.Áno,júnové LM sú vždy najlacnejšie-nie je sezóna,more ešte studené.Raz sme absolvovali v júni a boli to zbytočne vyhodené prachy...

zebricka23
28. máj 2015

@mapa ved to som tu dnes pisala...🙂

gretkab
28. máj 2015

@erikajanik 1 kufor moze mat max. 32 kg tusim - som to kedysi zistovala (isto nie 40) a deti do 2 rokov nemaju narok na ziadnu batozinu (len kocik).

katulka74
28. máj 2015

@gretkab a ak beriem 3,5 rocnemu kociko ako to je prosim ta nevies?

kosska3003
28. máj 2015

@katulka74 moze mat kocik v pohode ja berem kocik a maly bude mat v auguste 3 roky mame narok na 80kg batoziny co mat isto nebudeme

gretkab
28. máj 2015

@katulka74 Aj ja som mala kocik aj ked mala Ela uz cez 2 roky a s kocikom nikdy nebol problem (ani ho nezaratavali do vahy batoziny). Len ona uz ma 7, takze to uz bolo daaavno 😉.

erikajanik
28. máj 2015

@gretkab Flyniki ma ale na nete v info o batozine, ze dieta do 2 rokov ma narok na batozinu do 20kg a kocik, ale pre istotu tam este cinknem 😉

popova
28. máj 2015

@adinam plne suhlasim zo všetkým ,čo pišeš ,podla mna ist v maji ...... no neviem ešte chladno.

popova
28. máj 2015

@lauraa Ideme do hotela SARAYA REGENCY REZORT v Side -Manavgat Tytryegenol _neviem či som to dobre napísala /tak sa vola aj tamojšie jazero pri hoteloch smerom na pláž na 8 dní 1.8.letíme

mapa
28. máj 2015

no, zazila som horucavy nad 35 stupnov uz aj v prvej polovici juna a aj chladno v bulharsku a na krete v juli. pocasie je pocasie, to neovplyvnis... 🙄

gretkab
28. máj 2015

@erikajanik Asi zalezi ozaj od leteckej spolocnosti - ale ak ma narok aj do 2 rokov, tak je to super.

deny3
28. máj 2015

@mapa tak to asi cestovky poriadne zavádzajú a snažia sa, čo najskôr predať, pred dvoma týždňami sme kupovali zájazd s odletom z KE začiatkom júla, úplne v pohode, okrem tohto roku, stále ideme na LM, v plnej sezone a nikdy nebol problém.

mapa
28. máj 2015

@deny3 no nie, bola to konkretna poziadavka na konkretny zajazd... 5.1 uz kartago nemalo volny let. mozno ina cestovka, mozno na iny termin su este volne letenky.... pozerala som, ze z ke do antalye v juni lietaju 6-7 x do tyzdna, ale aj tak ponuka zajazdov, letov a destinacii z ke je smrrrrrt 😝 🙄 😀

deny3
28. máj 2015

@mapa neviem, ako to presne chodí v cestovkách, môže sa stať, že miesto v hoteli je voľné, ale letenka nie, resp. odlet z iného mesta. Teraz ideme 8.7., výber hotelov v tomto termíne bol obrovský. Je pravda, že pri tých úplne last je dosť obmedzený výber, ale dá sa, boli sme najprv v koale, tam nás nastrašila, že sú posledné voľné miesta v lietadle, tak som večer presnorila net, vytipovala pár hotelov a išli sme do cest. agentúry a v pohode. Ale pozerala som odlety v júni z KE, tri lietadla za deň do Antalye, tak to asi ešte nebolo, som zvedavá, o ktorej budeme mať odlet.

nefertitka
29. máj 2015

@katinka2010 za malo, dnes asi pred hodinou sprchlo,trosku si zahrmelo a uz vykuka slniecko. Suhlasim s prispevkom od
@mapa vzdy chodime takto skoro,alebo zaciatkom juna a zazili sme uz velke horucavy. Pocasie sa moze kedykolvek zvrtnut. Ja som uz zazila aj dva cele uprsane tyzdne na mallorke,vraveli nam vtedy,ze za poslednych 10rokov im tam takto vkuse neprsalo.

erikajanik
29. máj 2015

@nefertitka A dokedy ste? Lebo od pondelka ma byt uz teplucko, kupu sa aj male deti v pohode? Dik za info 😉

erikajanik
29. máj 2015

Ozaj dievcata, ako je s tou vodou, ozaj ani zuby umyvat??? Predpokladam, ze mala vypije znacnu cast bazena ☹ Bravate detom aj osusky?

kosska3003
29. máj 2015

@erikajanik ja som zuby umyvala v ich vode a beriem aj osusky detom

tomaas
29. máj 2015

ahojte nečítal som skoro nič, ale dobrá rada pre egypt, tunisko, turecko je vziat si liter slivovice akazde ranko dezinfikovat 🙂 ale inak je tam voda OK

chiaralea
29. máj 2015

my sme boli v 5* a teraz ideme do 4*+ a zuby si neumývame ich vodou,osušky neberiem

vika35
29. máj 2015

@kosska3003 ahoj my sme tam boli priamo vstup tam je cca 30€ na osobu. a cca 40e ked chcete ist aj do toho teraria. je tam aj zimmy svet tiez tusim okolo 30e. podla mna je to lacnejsie cez miestnu ck.

inak turci platia 40tl co je batatelny rozdiel ale co uz.

robia tam aj fotky jedna tusim za 12-14€ ak ich chcete viac su tam zlavy, my sme tusim za 5+magnetku paltili 24€
biznis dobry je to:D

erikajanik
29. máj 2015

@chiaralea
@kosska3003 a mozu sa brat uteraky- osusky aj na plaz a k bazenom? Dakujem dievcence 😉

katulka74
29. máj 2015
vika35
29. máj 2015

@erikajanik zuby si v pohode umyvam v ich vode, ved to nepijes. vodu v bazene no ako chodi im tam pravidelne kontrola a nejak tomu aj tak nezabranis, stat sa moze, ze nieco schyta :(

osusku svoju ci z hotela? ak z hotela, kazdy hotel ma svoje pravidla ohladom plazovych osusiek treba zistit na recepcii.