Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

macusikzv
19. aug 2016

@cervikpepik nie je pravda,letela som z BA z odchodom 12.30 o odchodom z Turecka 10.05.....takze 2 dni v cudu

lauraa
19. aug 2016

@bejca ako dopadlo Turecko po druhy krat? Hotel , služby lepsie ako v AdalyaOcean?

korytnacka1981
20. aug 2016

Ahojte, nebudem čítať všetko, ako je to tento rok a deťmi do turecka? Máme 6 R a 10mesacnu slečnu. Boli ste s taký mi maličkými deťmi ? Strava pre tu 10 mesačnú? Dakujem vám 🚼

bejca
20. aug 2016

@baumka išli sme na 8 dní opat hydrotour a hotel Alva donna , bolo super ale Adalya omnoho lepsia 😉 leteli sme o 11,55 tam a naspať o 16,15 😉 takze super 🙂

bejca
20. aug 2016

@lauraa išli sme na 8 dní opat hydrotour a hotel Alva donna , bolo super ale Adalya omnoho lepsia 😉 leteli sme o 11,55 tam a naspať o 16,15😉 takze super 🙂

bejca
20. aug 2016

ale ked sme isli na 11 dn tak sme tam leteli o 19,40 - mali sme hodinove meskanie - takze na hotel sme prisli po polnoci 😝 a odlet sme mali o 00,05 a meskalo lietadlo 1,5 hodiny - domov sme prisli o 4 tej rano ...

baumka
21. aug 2016

@bejca aj som si myslela,že v Adalyi ste sam mali lepšie,predsa je Alva trochu starší hotel,ale určite ste si to užili. 🙂 Aj napíšeš,že v čom bol hlavný rozdiel?
My ako sme sa vrátili z dovolenky,tak je tu len škaredé počasie,vlhko,ako na jeseň,chýba mi more a teplo 😒
A dáš nejaké fotočky?

reluska
21. aug 2016

@lauraa opäť ten istý ako min. leto delphin Imperial

lauraa
21. aug 2016

@bejca v com bola AdalyaOcean lepsia?

ingusz
21. aug 2016

Náhodou Port River -Side http://portriverhotel.com/tr/
18.9. Z Košíc ... letí niekto ?

korytnacka1981
21. aug 2016

@reluska s akou ck do delphin?

moskova1983
21. aug 2016

@reluska jooooj tam bolo goood hned by som sa tam vratila hehe

reluska
21. aug 2016

@korytnacka1981 cez nemecke oba razy..
@moskova1983 no min. rok super bomba a teraz som si povedala ze turecko uz dlhu dobu nie, ma u nas stopku. Nebola to samozrejme chyba hotela ten je super, staraju sa ale preslu sme si mensim peklom zo zdr. dovodu... presli sme dve sukr. nemocnice a ich zdravotnictvo je na zaplakanie.. zlate slovensko.

gabina23
21. aug 2016

@reluska hadam nie daco s jedlom? A ja som čítala že nemocnice sú tam na perfektnej úrovni. Tak hadam uz máte všetko ok

reluska
21. aug 2016

@gabina23 pred 4 rokmi sme boli v side, dcéra schytala hnačku večer pred odletom tak sme išli na infúziu do súkr. kliniky v Managafte, tam to bolo všetko ok.. ale vysoká úroveň určite nie... teraz dvojročný schytal vysoké horúčky... hotelový lekár povedal že angína, ale lieky predpísať nemôže - len lekár na súkr. klinike v Lare, ok išli sme tam. 20 min. čakania, nikto si nás nevšímal, turkyne čo prišli po nás išli do ambulancie pres nami... tri miestnosti odelené len závesom... prišiel lekár, nepríjemný, bez pozdravu.. s lámavou angličtinou... vyšetrenie spočívalo v tom že som malého celé dve min. čo sa mu venoval držala v stoje na rukách, popočúval, pozrel do hrdla.. vraj angína to nie je a lieky na angínu nám dá až ked zostaneme na noc... zvláštne, že ? ešte sa opýtal kolko váži.. pri odpovedi že má 12kg sa nechutne povýšenecky zasmial... a drbol niečo turecky.. za 2 min vyšetrenia si vypýtali 360€. O niečom ako je crp nemajú páru....Išli sme späť na hotel. Malý však schytal zimnicu, 40 horúčky a ako plakal začal sa dusiť hlienom. ani ho vygrcať ani prehltnúť.. len sa mykal, oči vonku.. napokon vygrcal trochu. hned dcéra utekala na recepciu nech volajú záchranku. Spojili sme sa s asistenčnou službou v ktorej sme boli poistený. Vysvetlili sme čo je vo veci... chcela som súkromnú kliniku v blízkosti Lary, nie tú kde sme už boli. Išli sme do Antalye Live kliniky. Ja som diabetik, cestou mi prišlo zle..nejedla som, nepila šoky z toho dusenia. Po príchode mi zmerali cukor, ideál je max do 7. mala som 19,5 .. prišiel lekár a prekladateľ, lebo lekár nehovoril anglicky. Príjemný starší pán. povedal že má angínu, ale pe vysoké horúčky mu dajú infúziu a do nej aj atb. Dali nás na izbu. Pidi izbička skromná, mala vlastné soc. zariadenie. prišla sestrička nevedla nabrať krv a zaviesť kanylu. Pri tretom pokuse sme jej povedali stop, nech to urobí lekár... ani na 8 krát sa im to nepodarilo. ruky nohy rozpichané. Tak nám nedali ani infúziu. Zaspali sme o 5 ráno.. doobeda bol syn bez horúčky.. tak vraj poobede nás pustia so atb sirupom. Poobede syn opäť horel.. dali nám sirup a vraj zavolajú taxi na hotel a zaplatia ho oni v rámci poistenia. Aj napriek tomu že syn horel, nás pustili vraj čípky a studenú sprchu.. V taxíku mi bolo do plaču, bezmocnosť, vonku 38 st. syn 40 teploty a druhá nemocnica nás nechala tak. Napokon sme aj ten pokašlaný taxík museli platiť. lebo šofér najskôr ok a potom pýtal 20€. chceli sme preboovať letenky na skorší odlet o deň skôr. nedalo sa s horúčkou nás do lietadla nevpustia.. hlavná vec že ked sme leteli späť bola tam pani čo ogrcala celý gate, sedela pred nami a grcala a behala na wc celý let. Ako hovorím samotný hotel je úžasný, poslali nám po príchode na izbu misu ovocia, hotelovú plážovú ťašku, dve hotelovú tričká a dve kapsičky na krk z logom hotela.. ale zanevrela som na turecko. Rok predtým v tomto hoteli bez problémov, a tento rok jednodňové črevné problémy, ja dcéra a prostredný syn. A potom ku koncu toto s najmladším. Ono kopec ludí v rezorte, min. rok len nemci, zopár turkov.. tento rok plný turkov, nemcov rusákov a pri hygienických návykoch pomlčím. Z wc som videla ísť moslimku bez umytia rúk.. a potom lapkala v jedálni všetko možné.. tak sa opäť budeme bud. rok vracať ku grékom, alebo už po tejto skúsenosti premýšlam ísť autom taliansko, alebo chorvátsko, nech nie sme fixovaný na dopravu naspäť domov...

mk22
21. aug 2016

@reluska si natrafila na nespravnych ludi..cele zle..my sme minuly rok v turecku boli s malou..vysypala sa po zadku suske chodidlach obrivske vodnate pluzgiere ani nechodila..my sme mali taky pristup ze tu sa toho nikdy nedozijem sam doktor vsetci..to je od skusenosti kde co zazijes..

reluska
21. aug 2016

@mk22 kde ste boli ?

mk22
21. aug 2016

@reluska min rok v alanyi tento rok side pred tyzdnom sme sa vratili 10lux dni my sme neuzili ani jeden liek ani deti..tvoj opis je hrozny😐😞

reluska
21. aug 2016

@mk22 čo už narobím, doteraz som fandila dovolekám v turecku, teraz sme boli 3 x po sebe v turecku.. mali vždy lepší servis ako gréci, ale už stačilo 🙂

bejca
22. aug 2016

@baumka @lauraa takže : hotel ako taký v pohode , ubytovanie izby malé , ale všetko - aj tak tam len spíš 😉 , najviac nam vadilo jedlo - na 3 den uz sme nevedeli co jest stale to íste 😝 ranajky vecere v hornej restike - mala restauracia maly vyber vsetkeho od jedla az po zeleninu a zakusky ovocie , ak sa uz nieco dojedalo cakali az vsetko zmizne az potom dokladali , casnici naopak kmitali ako besní klobuk dolu , obed bol v restike dolu pri bazenoch - tiez slaby vyber - stale dokola to iste , malo ovocia zeleniny , ked sme chceli zmrzku mala ju otocenu tak ze ani neviete co ma a co pytat - a zmrzlina tato od 16 tej do 17 , muz mal raz po dojedeni v kornutku stoceny alobal 😝 des , a neskutocne nam vadil ten prepeceny smrad v bazenoch potom , more .... nedalo sa tam kupat v miry same skaly .... jedine z mola skakat , tam bolo faj , tym ze sme nemali naramky sme sa pohybovali po roznych plazach - vsade v podstate ok ale na zaciatku kamene - tym padom horsi vstup - takze viac nie dakujem 😉 ale sme spokojní vykupaní opalení a more bolo fajn nasli sme si miesta na čvachtanie 😉

bejca
22. aug 2016
bejca
22. aug 2016

@lauraa @baumka a gozleme placky sme zistili na 4 den ze robia v tureckej restike a tam bola aj typická turecka zmrzlina 😉

este par fotiek z Adalye ocean de luxe :

gabina23
22. aug 2016

@reluska tak to nepoteší veru , musela si mať riadny strach o maleho 😞 takže nakoniec angína to bola?

baumka
22. aug 2016

bejca@ krásne fotky,určite ste si oba razy užili pekné počasie a teplé more. Presne som nevedela,kde má Alva Donna pláž,len som tipovala,že niekde okolo tých dvoch mostov a skál. Ale viac doprava alebo doľava je už more ok. S opakujúcou sa stravou je to asi kvôli kríze tohto roku,turistov predsa ubudlo a tak sa šetrí. Náš hotel napríklad nebýva otvorený celoročne,otvárajú ho v apríli,ale tohto roku otvorenie dali až na jún. Záujem bol malý,predsa hotely v Evrenseki ,alebo ležiace na pláži sa predávajú lepšie.Ale je to tak aj lepšie,lebo aspoň takto ušetrili nejaké peniaze a tým pádom nešetrili na ničom, ani na strave a naozaj výborne varili,veľmi nám chutilo.
Adalya je veľmi obľúbená,tam si nemôžu dovoliť poľaviť v službách,je to viac nemecký hotel ako Alva.
Ja kvôli tomuto hnusnému počasiu by som tiež najradšej vypadla k moru a brala by som hádam hociktorý hotel v Turecku. 🙂

bejca
22. aug 2016

@baumka ved jasne , užili , ale proste ked si zvyknes na nieco a potom to je " horsie" a mas moznost porovnat tak uz je to ine 😉 a veru aj by som radsej na plazi lezala ako tu v zime bola 😀 ale uz stacilo 😉 amy sme tie plaze presli zlava doprava a vsade pri vstupe boli kamene a my take nie ... aj ked za tym pasom kamenov uz bolo len more 😉 ale kupali sme sa kazdy den v pohode 🙂

gabina23
22. aug 2016

Dievčatá hotel Belek beach rezort bola ste daktora?

baumka
23. aug 2016

@gabina23 neboli sme,ale sme ho mali v užšom výbere pred dvoma rokmi,lebo bol cenovo výhodný a chválili aj miniklub,len potom sme sa rozhodli pre inú oblasť.
Hotel má veľa plusov-letisko 35km,leží priamo na pláži,ale je to skôr štrkovopiesková pláž. Nie je veľký,čo je dobré,že sa nenachodíte veľa hore dole.Je tam pekná záhrada,super tobogány,hotel vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Bol renovovaný pred rokom,najmä kúpelne. Čo je plus,tak je tam zohratý,stabilný personál za tie roky,dobre varia.Nákupy nie sú tak pred hotelom ako v iných oblastiach,čiže budete musieť ísť dolmušom. Ak si nepozerala fotky,tak ti hodím link na holidaycheck,tam si ich môžeš pozrieť.
https://www.holidaycheck.de/hm/bilder-videos-be...

gabina23
24. aug 2016

@baumka tak nakoniec sme sa dali zlákať cenou na sea planet, neviem či sme spravili dobre..v cestovke nam povedala že transfer je hodku a baby tu pisali ze 1,5-2h..tak hadam sa nám prvá dovolenka v Turecku bude páčiť, recenzie sú zväčša pozitívne

matulikm
24. aug 2016

@gabina23 Musíš rátať s tým, že cesta bude trvať aj 1,5 - 2 hodky..Ja som bola už v Turecku niekoľko krát, vždy povedia v cestovke len taký orientačný čas, ktorý sa ani bars nepribližuje k tomu skutočnému. Ale zbehne to rýchlo 🙂 a hlavne keď tam idete prvý krát, to budeš pozerať na všetky strany, budeš unesená, očarená...takže aj tie 2 hodky ti zbehnu 🙂 prajem kraaasnu dovolenku 🙂

gabina23
24. aug 2016

@matulikm boli sme už v tunise, keď sme mali ešte maleho, len on je pohodak, jemu je jedno, zaspi všade ale táto certica hadam prežije cestu 😂 ale teším sa moc