Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
9. aug 2012

@ivkapon no to ma veľmi zaujíma, čerstvé informácie z tohto hotela 🙂 Hlavne od niekoho s malými deťmi. Môžeš aj do IP ako chceš. Hlavne ako je to s plienkami (či sa tam dajú normálne kúpiť), ako strava pre drobcov, voda. Ako je to tam s detskými postielkami, či sú aj s povlečením alebo si treba doniesť ... Či je tam napr. lekáreň keby dačo.. Také tie dôležité info ohľadom detí 🙂 Díky veľmi.

terina25
9. aug 2012

@libka1 hej,napísali mi,že tá postieľka zadarmo,je pre dieťa do 2 rokov.a keďže moj syn bude mať v septembri ,,už,, 26 mesiace,tak má zaplatiť 300 eur a dcéra má 3 roky,tak ona 600 eur.tomu hovorím akcia.je to všetko svinstvo.takisto som našla napr.že tie príplatky za palivo sa majú platiť len júl-august a oni si to pýtajú aj v septembri.akože nechápem...a aj tie last minute - dajú síce dole cenu -ale len cenu dospelého.takže niekde mi vyšla cena na dospelého menej ako cena za prístelku pre dieťa.čo si myslím,že je parádna blbosť.

libka1
9. aug 2012

@ivkapon aj mna ten hotel zaujal ak mozes dat nejake info budem vdacna

libka1
9. aug 2012

@terina25 to je fakt potom problem mat rozumnu cenu s 2 detmi... mozno vo first momentoch naozaj tie ceny na deti su nizsie, neviem, my sme isli first moment len raz, moc sa mi to neosvedcilo...

ivkapon
9. aug 2012

@martuska75 júj, tak to ťa sklamem. Mám už väčšie detičky a také tie veci ako plienky atď. už neriešime. Ale podľa mňa v lekárni nebude s tým problém. Oni majú lekáreň spojenú s drogériou. Lekáreň je hneď ako výjdeš z hotela. Fakt tie plienky som si nevšimla. :( V hlavnej reštike je strava pre drobcov, ale je to tam strašne hlučné. My sme chodili inam. Voda na každom kroku v 0,5 l fľašiach. Na izbe dávajú k rýchlovarnej konvici 1,5 l fľašu. Detské postieľky a povlečenie netuším. Naši spali na normálnych posteliach. Ani sme ich nezakrívali. V noci bolo 30 stupňov. Deti v kočiaroch boli len v plienočkách a to som videla aj keď s nimi šli do reštiky a tam ti je teda riadna zima z tej klímy. Treba si dať pozor na tú klímu v hotely. Detičky som vždy poriadne osušila a obliekla pred vstupom. V reštike ak nemali krátke rukávy na tričkách alebo šatách, tak im bolo zima. Ale v každej reštike mali dojčenské mlieko Aptimal 1,2,3 a tuším aj ohrievačku fliaš. Bližšie som to neskúmala. Mňa už fakt také veci akosi ani nenapadlo skúmať, bo nás sa to už netýka. Z hotelom budeš spokojná. Zatiaľ najlepší čo sme doteraz boli.Keby niečo, tak lekár v hotely je, ale je drahý. Dostanete telefón na nemocnicu, ktorú majú zazmluvnenú a hovoria aj po slovensky. Sú tam 3 animátorky. Venujú sa deťom v miniklube (stálen niečo vyrábajú, súťažia, majú vodné hry, pečú pizzu, idú s nimi na kone na farmu - za poplatok 20 eur, s deťmi chodia na vodný banán - 7 eur). Delegát je stále na telefóne. Animátorky prídu po vás na letisko, zariadia čo treba za vás na recepcii, sprevádzajú na všetkých fakultatívnych výletoch okrem jedného, odprevadia vás v deň odchodu na letisko. 🙂

ivkapon
9. aug 2012

@libka1 ale spýtaj sa ma prosím ťa čo konkrétne chceš vedieť, lebo je toho veľmi veľáááá. Cesta do hotela 60 minút. Nádherná pláž, veľká, vstup do mora len piesok, v mori žiadne skaly. Vhodné pre neplavcov a detičky. Dlho, dlho malá voda.Tri šmýkalky pre deti. Štyri pre dospelých a deti staršie ako 9 rokov, ale náš 7 ročný ich zvládok tiež. Jedlo 24 hodín. Nápoje od polnoci do 8:00 hod. za poplatok. Ale však na izbe v chladničke je toho viac ako dosť. Na minidiscu aj slovenská pesnička "keď si šťastný".

libka1
9. aug 2012

@ivkapon cez aku cestovku ste boli? klimatizacia na izbe sa dala regulovat? inac si tu tak vycerpavajuco napisala ze uz sa velmi nie je co pytat 😀

ivkapon
9. aug 2012

@libka1 boli sme cez hydrotour. Klimatizácia sa dala regulovať, ale naše deti ju zniesli maximálne 1 hodinu a potom to chceli dať vypnúť. Aj kvôli hlučnosti, nie sú na to zvyknuté. Hotel, bazény a pláž čisté. Pri miniklube sú dva detské bazény. Pri detských tobogánoch voda do 60 cm. Pri väčších tobogánoch 120 cm. Ľudia využívali na kúpanie aj bazény s ležadlami, do ktorých vyúsťovali tobogány. Tobogány boli totiž otvorené len 2 hodiny doobedu a 3 hodiny poobede. Je tam relaxačný veľký bazén a plavecký, ale v tom vyučujú potápanie a konajú sa tam vodné pólo, vodná gymnastika a vodné hry. Počas minidisca sa podáva vata a popcorn. 🙂

billam
9. aug 2012

Co sa týka zliav - vzdy tie percenta su odpocitane z ceny hotela, nikdy nie z letenky a priplatkov...príplatky sa platia vzdy, či je to júl, august, alebo november, december....najlepšia cena je 2-3 dni pred odletom, vtedy cestovka dáva dole 50-60% z ceny HOTELA...takze, ak idete 4 clenna rodina s detmi nad 2 roky, vzdy, vzdy zaplatite 600e len za letiskove poplatky /150+150+150+150/...takze, ak chce mat celkovú cenu do 2000e, musíte hľadať hotel, kde je cena na dospelého max 500e...a deti dokopy do 400e...a to sa da....je zbytočne pozerať teraz ceny hotelov, ak chcete ist v septembri....ak odlet je 8.9....kupujte zajazd 5.9....pozrite si teraz koľko je pevná cena hotela na dospelého v septembri /momentálne je uvadzana plna suma - cca 1000e/os./...v sept. to pojde na 450-500e.

llllucka
9. aug 2012

Holky,měli jsme na konci srpna letět do Turecka,ale z pracovních důvodů to budeme rušit.Do kdy se vyplatí tam jet,aby ještě bylo teplo a dalo se koupat k moři.

billam
9. aug 2012

@llllucka my sme boli minuly rok tuším do 28.9....more bolo teplucke, aj cez den horko, večer to bolo na mikinu...a dva dni prsalo.

llllucka
9. aug 2012

@billam:Díky.Já se obávám,že se dostaneme pryč až v říjnu a to už tam bude asi zima☹A vůbec nevím,kam se dá na podzim jet za teplem.

billam
9. aug 2012

@llllucka no v októbri uz je tam chladnejsie ☹...určite teplo bude v Egypte.

llllucka
9. aug 2012

@billam:egypt je mi jasnej,ale tam se to teď různě mele....

billam
9. aug 2012

@llllucka no ved to...tam by sme ani my nešli...možno pozri Maroko, Kanarske...neviem vsak ake tam moze byt počasie.

rybka31
9. aug 2012

@vikinka2012 Ahoj, chcem sa spytat cez ktoru cestovku ste sli?Ja pozeram napr. aj cez verne.sk, ktory ponukaju nielen slovenske, ale aj rakuske cestovky, ale nenasla som ich tam.

jarus1
10. aug 2012

@ttzuzana ahoj, chcem sa spýtať, či ste si brali aj dlhé oblečenie. Je nutné aj na bežné nosenie napr. v jedálni? a čo wifi? 🙂

flori
10. aug 2012

@jarus1 ahoj,aj my letime v tomto termine do Side,kam konkretne idete?

jarus1
10. aug 2012

@flori Kamelya World Fulya 🙂

sakura77
10. aug 2012

@jarus1 budes spokojna🙂 a topky netreba je tam krasny piesocek,akurat len slapky nejake,lebo je vriaci piesok kym prejdete k moru cez plaz 🙂

jarus1
10. aug 2012

@sakura77 dakujem, som rada, že si sa ozvala...neviem ako to tam chodí...a dlhé veci netreba? a wifi? 🙂 dúfam, že budem spokojná, vyberala som precízne 😀

sakura77
10. aug 2012

@jarus1 budes a hlavne malá bude 😀 nasi sa tam vybesnili az az 🙂dlhe netreba,dalo sa v pohode,velka vyhoda je ze nemusis ist v urcene casy na obedy a tak,je tam plno barov vonku,aj na plazi,takze nikde ta cas netlaci🙂 wifi bolo na recepcii,mozno v hoteli aj priamo bude,my sme boli v apartmane...je tam super,mozes sa ozaj tesit ako si uzijete 🙂

jarus1
10. aug 2012

@sakura77 😵 😵 😵

rybka31
10. aug 2012

@sakura77 cez ktoru cestovku ste sli?Ja mam tiez v merku tento hotel, mam ho medzi vybranymi.🙂

janulabj
11. aug 2012

PROSÍM vAS :
¨Top Hotel, La Phetos, Porto Azzuro..............nemate skusenosti? dakujem.

katkvy
11. aug 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda jste někdo nebyl tady v tomto hotelu?? http://hotel.invia.cz/turecko/alanya/doganay-be... Trošku mám obavy ze vzdálenosti od letiště a z pláže a přístupu do moře.

kixi
11. aug 2012

@katkvy ja byla v Alanyi, v jinem hotelu a cesta z letiste byla teda hodne narocna a to jsme jeli jako bezdetny par...

sakura77
11. aug 2012

@rybka31 cez firotour😉

adriana84
11. aug 2012

ahojte babenky.chcem sa opytat,ci bol niekto z vas v Side,hotel Iberotel palm garden. mna len zaujima ci je priamo v rezorte obchodik,kde sa daju kupit plienky...zatial vo vsetkych rezortoch co sme boli,tak sme s tym nemali problem,ale pre istotu sa pytam.dakujem krasne za odpovede

bettina
11. aug 2012

@adriana84 my sme boli, a plienky sme kupovali mimo resortu.ale je to blizko, nieco ako supermarket a tam v pohode kupite.