Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

rybka31
17. okt 2012

@billam Rizuniem, my sme mali turka, anglicky hovoriaceho, a on bol delegat sesterkej cestovky v Turecku, inak sme sli cez Kartago.

rybka31
18. okt 2012

Mile mamicky, inak moc dakujeme za mnozstvo Vasich rad.Hodne mi pomohli pri dovolenke v Turecku.🙂Tusim by sme vsetky mohli vydat neico ako bedeker, ze s dieťaťom na dovolenke v Turecku.🙂

katkvy
29. okt 2012

Ahoj, najdou se už tady nějaké maminky, které pokukují po dovolené v Turecku na příští rok??

sakura77
29. okt 2012

@katkvy no ja dufam ze buduci rok to uz vyjde🙂

katkvy
29. okt 2012

@sakura77 a už pokukuješ po něčem konkrétním?

sakura77
29. okt 2012

@katkvy jj,ja mam uz treti rok vyhliadnuty ali bey club manavgat🙂 len dvakrat sme stornovali kvoli chorobam ,potom som uznemala odvahu tm ist,tak sme isli do Kamelya World,ten bol skvely,tento rok nam to casovo nevyslo kvoli manzelovej praci..tak snad buduce leto uz konecneeeee🙂

katkvy
29. okt 2012

@sakura77 Vypadá to moc hezky, ale pro nás cenově nedostupné.

sakura77
29. okt 2012

@katkvy no tak aj tiez budem cakat na vyhodnejsiu ponuku,last minute urcite alebo pripadne first moment ak bude..no,teraz to uz vychadza dost,ked uz aj za Sofi treba platit,minuly rok sme este vystihli ako infant tak to sa dalo....islo to inak ale celkovo velmi hore od minuleho roka...

katkvy
29. okt 2012

@sakura77 taky budeme mít sebou dvě děti a pouze jedno infant. Zatím máme vybrané tohle http://www.fischer.cz/turecko/turecka-riviera/a... , ale dost mě odrazuje vzdálenost od letiště.

sakura77
29. okt 2012

@katkvy no ja ybs om najradsej co najblizsie k letisku veru,este budem ňurať cely rok ci neico najdem,aj ked toto je moj favorit,lebo uz to mame vyhliadnute davno,no...ali eby je tak 1,15 -30hodky cca od letiska,to je tak maximum,viac by som nerada...uz v lietadle sme mali co robit 🙂taka le stale sa utesujem ze ved uz budu zas skoro o rok starsi,tak snad..🙂.

katkvy
29. okt 2012

@sakura77 My právě chceme využít akce dítě zdarma, proto to řešíme už teď.

katkvy
3. nov 2012

Můžu se zeptat maminek, jestli jste někdo byl v předchozích letech v hotelu Aska Buket resort a podat podrobnější info. Dík

blondo
5. nov 2012

Ahojte, nebola niektora z vas v hoteli LIMAK LARA DELUXE RESORT? Aky je, zaujimaju ma aj negativa. dakujem

zofik
6. nov 2012

ahoj všem, i já už pokukuji po Turecku na příští rok....loni jsme byli v Kamelya SElin a super, tak něco podobného...jen škoda že to není vše levnější 🙂

kacirek00101
6. nov 2012

Pokud můžu doporučit - klub kastalia..byli jsme tam letos a nemohli jsme najít žádné negativum..jídlo výborný, hotel super - malé domečky zasazené do obrovské krásné zahrady, služby hotelu super, ubytování dva typy - starší domečky a nové ubytko (nadstandard, takže doporučuju toto), pro děti přistavěn letos akvapark, takže vážně super.

zofik
9. nov 2012

kupujete už někdo first minute?

děvčata, jak funguje storno, když mám 30 000 na osobu a stornuji zájezd, tak mi vše do té výše vrátěj, něbo záležej jak moc to je předem a je to odstupňováno nějakými procenty ponížení???díky

sakura77
9. nov 2012

@zofik ano ,je to odstupnovane...my sme tyzden pred odletom stornovali,dostali sme 80%...20% bol stornopoplatok,takze zalezi aka dlha doba je to do odletu,musi to bytv podmienkach poistenia vypisane presne ze kolko si vezmu ako poplatok.

zofik
9. nov 2012

@sakura77 díky moc

ten Alibey vypadá suprově, jen ta cena..... ☹

katkvy
9. nov 2012

@zofik ahoj, my už máme zaplacenou zálohu na Aska Buket Resort, letíme v červnu. A co se týká storno poplatků, máme uzavřenou pojistku. Ze zdravotních důvodů dostaneme až 80% i při zrušení dvě hodiny před odletem.

lauraa
9. nov 2012

@blondo kde si ho na sk nasla? alebo cez rakusku ck?

zofik
9. nov 2012

@katkvy pres Firo?

katkvy
9. nov 2012

@zofik ano, porovnávala jsem to s loňskem, a ta sleva 20% je opravdu skutečná. Neuplatňovali jsme, ale dítě zdarma, ale těch 20% a rozdíl byl 3 tis.

zofik
9. nov 2012

@katkvy jasný....vyplatí se vzít tu slevu. taky jsem to propočítávala.....

katkvy
10. nov 2012

@zofik Nevím, kdy plánujete jet, ale v sezóně by tu určitě udělalo i větší rozdíl.

zofik
10. nov 2012

@katkvy jsem zjistila že když se veme sleva na 2 dospěláky a dítě za 6999 vyjde to třeba pro nás konkrétní případ o 5 tisíc levněji....než kdybych vzala dítě za 299
a to pojištění na to storno 2 hodiny před to máš odkud??? díky

katkvy
10. nov 2012

@zofik přestože jsem věděla, že je to od Fira, brala jsem to od Invie. Mají tam i další výhodné záruky, jako třeba, že v případě krachu cestovky, ti do týdne poskytnou peníze na jinou dovolenou. Pojištění storna, včetně lékařského ošetření v zahraničí a pojištění zavazadel nás pro dva dospělé a dvě děti vyšlo na 1400. Ale potom už nemusíme nic dalšího sjednávat.

blondo
10. nov 2012

@lauraa firotour

theresa
21. nov 2012

Ahoj, přemýšlíme taky o Turecku, ale nevím jestli by to nebyl moc velký risk z ročním mimčem? Nemáte zkušenost?

martuska75
21. nov 2012

@theresa ak si vyberieš slušný hotel a nepôjde v top horúčavách tak sa Turecka ani s takým drobcom nie je prečo báť. Tiež som mala obavu a u nás to dopadlo na jednotku. Hotel bol maximálne ústretový k deťom a čistučký. Všade prebalováky, v reštaurácií rovno Nutrilon, ohrievačkay na flaše, dietna detská strava... Na izbách rýchlovarka a všade litre balenej vody. Rovno hotel požičiaval aj kočíky (za poplatok), postielky a jed. stoličky zdarma.

theresa
21. nov 2012

@martuska75 A v jak se Váš hotel jmenoval? Z tvého popisu jsem nadšená.