Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

jana.oravcova
29. júl 2013

transfer z letiska trval asi hodinku v klimatizovanom autobuse, tak to bolo ok. a slovenského delegáta sme videli raz na začiatku pobytu, druhý krát, ked sme išli na delfíny a tretí krát, ked sme išli domov. bolo tam veľmi veľa slovákov, čo boli nespokojní, tak snimi riešili problémy viac. my sme boli realtívne ok, tak sme nepotrebovali žiadnu asistenciu, ale chodili do hotela každý druhý deň, alebo tretí deň.

sakura77
29. júl 2013

@ela_79 nam s toto stalo v Tunisku ze sme prišli a plny hotel..ale teda sme koniec koncov mali stastie lebo nas dali do ineho nastastie lepsieho....ale to sme boli sami bez deti...teraz ked si predstavim kolko času som stravila aby som.kvoli detom vybrala najvyhovujucejsi hotel a prideme a ze je plny tak to by ma asi fakt rachlo...☹...nam sa to stalo so Saturom...inak sme boli s fitotourom alebo fisherom, to vzdy ok
...
No my az koncom prazdnin ideme, keby nemam.prvacika tak urcite september len uz nemozeme...

luka73
29. júl 2013

@stelinau
my idem teraz v nedelu do 18.8, tak sa budeme mínať... 😉

riamim
29. júl 2013

@liluska78 Transfer trval hodinu, to bolo v pohode, boli sme prvý hotel. S delegátmi bolo stretnutie na druhý deň ráno, tam nám povedali, že budú na hoteli každý druhý deň, ale či boli neviem, nezháňali sme ich, lebo sme ich nepotrebovali.

liluska78
29. júl 2013

@riamim
@jana.oravcova koľko sa dáva do pasu ak by sme chceli lepšiu izbu? Animatori boli aj naši?

stastenka42
29. júl 2013

@liluska78 staci 10eur,my tak davame vzdy a v pohode,funguje to🙂

stelinau
29. júl 2013

@luka73 skoda,ze sa akurat minieme a s ktorou cestovkou cestujete a z ktoreho letiska?

luka73
29. júl 2013

@stelinau ideme z BA v nedelu rano a cez Happytravel, dost na rychlo, lebo len dnes sme sa rozhodli ze ideme 🙂 a cena bola velmi prijatelna...tak teraz zhanam nejake recenzie..

stelinau
29. júl 2013

@luka73 aj ja som hlAdala recenzie, aj som sa pytala,ale zatial som nenasla nikoho kto tam bol osobne,aby som mala nejake info.

stelinau
29. júl 2013

@luka73 mozem poprosit o nejake info, ked tam budete? Malo by tam byt wi fi

lucula73
29. júl 2013

@luka73
@stelinau ak idete do eftalia splash,nám tam wifi absolut nešlo..........skúšali sme na viacerých miestach a pochybujem že tam niekde bolo...........bola tam akurát internet kaviareň,3 euro za hodinu

riamim
29. júl 2013

@liluska78 Nedali sme nič. Sprievodca, čo šiel s nami v buse nám povedal, že izby už máme pridelené, tak sme to neriešili. Animátori tam boli aj slovenskí, tuším za celý pobyt sme ich videli raz, tak ale my sme ich nepotrebovali, malá je ešte malá. 🙂

nefertitka
29. júl 2013

@liluska78 citala som co pisaly baby na ten hotel, zeby to bol taky rozdiel od minuleho roka?my sme tam boli spokojni s ubytovanim velmi a strava nam tiez chutila a nemali sme dojem, ze by sa opakovala...hm

nefertitka
29. júl 2013

@liluska78 kedy idete?

liluska78
29. júl 2013

@nefertitka ideme v septembri,to ,že je strava rovnaká mi nevadí v egypte sme boli dva týždne a nejak som to nepostrehla,kazdy deň ryža,hranolky ,cestoviny a mäso pečene,dusene ,ale to sme boli len dvaja s mužom,teraz je to iné ide mala a aj manželove dve deti tak preto toľko otázok lebo uz sme zodpovedný za deti a nielen za seba.

jana.oravcova
30. júl 2013

To neviem povedať, manžel vybavoval hned pri príchode, my sme vybavovali rodinnú izbu, lebo pri zaplatení sme mali trojku s prístelkom, a recepčný mu hned povedal, že ak dá 50e, tak nám ju dá.inak stojí 25 na den. tak sa nám to oplatilo a bolo to výborné, lebo deti mali svoju izbičku a my zas svoju, bolo to spojené chodbičkou a mali sme dvere na spálni, tak manžel povedal, že to boli jeho najlepšie investované peniaze.... 🙂
Animátorky bnoli dve slovensky v miniklube od 10 do 12 a od pol tretej do piatej. Staršia chodila každý deň poobede, kým mladšia spala, a sem tam bola aj mladšia ked nespala tak dlho.KAžDý VEčER JE MINIDISCO, TO SA DEťOM VEľMI PáčILO.

nefertitka
30. júl 2013

@liluska78 chapem🙂 ja sa do toho hotela raz vratim, mne sa tam pacilo..

liluska78
30. júl 2013

@nefertitka mne tento hotel pripomina práve ten v Egypte,dokonca vždy sme mali izbu na prizemi boli sme tam 2 x a v pohode,ale veď čo treba sa dobre naladiť a všetko bude ok tak ako pisala
@jana.oravcova 🙂

ress
30. júl 2013

Ak kupujete dovolenky ako First Minute, viete to porovnať, či to vyšlo lacnejšie ako keby ste išli na Last Minute? My kupujeme vždy pár dní pred odchodom, doteraz som to v zime/na jar vôbec neriešila, nesledovala a niektorí hovoria, že je to výhodnejšie, iní že nie. Možno by sme to na budúci rok skúsili tak

martuska75
31. júl 2013

@ress ak môžem povedať za seba tak doteraz sme kupovali FM a vychádza to ako na ktorý hotel 🙂 Niekedy to vychádza cca rovnako len si môžeš v klude vybrať termín a hotel čo chceš, ale už sa mi stalo že bolo LM výhodnejšie, ale našťastie vtedy mali vrámci akcie FM, že mi rozdiel uhradia (ak bude LM lacnejší) a musím povedať že to aj dodržali! 😉

sona919
31. júl 2013

@martuska75 prosim a aka cestovka ponukala takuto akciu /ze ak je last minute lacnejsi ako first, tak vratia peniaze/, to by sa mi pacilo.

adinam
31. júl 2013

@ress,my kupujeme už tretí rok first minute-zatiaľ sa nám to vždy oplatilo.Tento rok sme fakt dobre kúpili.Septembrový termín-mesiac pred odletom je už vypredaný a v LM stál o 400€ viac 😉

ress
31. júl 2013

@martuska75
@adinam Ďakujem 🙂 S akou cestovkou chodíte? A je to najlepšie kupovať hneď, keď vyhodia termíny na ďalšie leto?

zebricka23
31. júl 2013

@ress my sme kupovali tento rok FM...a oplatilo sa....ked som to pozerala v last minute...podobny termin,lebo nas bol uz vypredany.....tak to vyslo o cca 700 eur viac

adinam
31. júl 2013

@ress,chodíme cez rôzne cestovky,vždy hľadám najvýhodnejšie kombinácie FM,ale napr.minulý rok sme kupovali už v decembri/Azurreizen/,tento rok ideme cez Kartago a kupovali sme v marci-oni majú výhody až do polovice apríla/zľavy+deti zadarmo/.Ale podľa mňa záleží aj na termíne,kedy chcete ísť na dovolenku.Na júnové odlety sú lepšie zľavy v LM,to by som dopredu určite nekupovala.My zatiaľ cestujeme vždy v septembri 🙂

ress
31. júl 2013

Ok, teraz sledujem pár hotelov, tak hádam vyberieme dobre. Chceli by sme asi buď prvý júlový týždeň alebo posledný augustový, ten prvý júlový sme vždy len tak tak zohnali, tie lepšie hotely sú vypredané hneď, tak aj ak by cena vyšla rovnako, budú aspoň ešte voľné. Vďaka za pomoc 🙂

martuska75
31. júl 2013

@sona919 chodievame s hydrotourom, ale to už bolo dávnejšie. tento rok už to neponúkajú. Ale vtedy som zbadala že LM bol 1 deň pred odletom bol lacnejší 😀 😀 😀 ako FM. Uložila som si ponuku a po návrate som tam zavolala a napísala žiadosť a poslali mi celý rozdiel na učet. 😀 😀 😀

martuska75
31. júl 2013

@ress obvykle kupujeme už okolo vianoc. Len tento rok sa nejako nepodarilo, lebo manžel nevedel ako bude mať voľno. Takže ja budem mať tento rok premieru na LM. Tak dúfam že niečo zoženiem a nechytím infarkt že už nič nie je v ponuke.

sakura77
31. júl 2013

baby,neleteli ste niekto teraz s hydrotourom ,odlety v sobotu,ze o kolkej byvaju lety?dik🙂

tanika
31. júl 2013

Haló baby vrátili ste sa neiktorá s hotela Adalya Ocean deluxe alebo s hotela Sea Planet Resort ....ale Sea shell s cestovka Hydrotur uvažujem že ktorý vybrať potrebujem radu ....v Evrene sme boli dík moc súrne Táňa