Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
22. aug 2013

@liluska78 a s kým prosím chodievajú? Či len tak bez cestovky?

K vízam - podľa mňa v cene zájazdu obvykle nebývajú. Platili sme rovno na letisku minulý rok.

monika333slov
22. aug 2013

viza su uz zrusene!!!!!

monika333slov
22. aug 2013

Nema tu niekto zoznam veci co budeme potrebovat pre 14 mesacneho chlapceka 🙂...ideme do turecka oblast kemer za dva dni a balim ...lieky mam vsetky ale skor myslim ostatne co ste si brali stale mam pocit ze som na volaco zabudla...dakujem... 🙂))))

monika333slov
22. aug 2013

@monika333slov ale ci to uz plati neviem...s tymi vizami :(

martuska75
22. aug 2013

@monika333slov vraj sú oficiálne zrušené ale @harmi píše, že zatial normálne fungujú ďalej. no uvidíme. každopádne platí čo som písala na jej otázku, že dopredu ich cene zájazdu podľa mňa nebývajú zarátané.

nivi
22. aug 2013

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/290664-sl...
este sa pravdepodobne platiam, kym sa to adm. nevyriesi.

liluska78
22. aug 2013

@martuska75 cez hydrotour chodievajú a k tým vizam,mna Len prekvapilo,ze nas v cestovke neinformovali,že sa platia zvlášť,veď uvidíme🙂

martuska75
22. aug 2013

@monika333slov ale mohli by si švihnúť s tým zrušením, lebo v útorok ak bude všetko ok tak letíme.

pavlina05
22. aug 2013

holky a kolik se platí za viza? To není v ceně pobytu?

nivi
22. aug 2013

@pavlina05 15€ sa plati. snad o par dni nic. ale ak ty si ceska tak vy uz davno neplatite viza do Turecka

pavlina05
22. aug 2013

aha, jsem nevěděla,díky
@nivi

ksts
22. aug 2013

Jaky leky sebou do Turecka pro dite,chce to i neco na prujem jako v Egypte,nevim,Egypt znam Turecko zatim ne 🙂

sakura77
22. aug 2013

@ksts turecko je na tom lepsie ak egypt, my sme pili jedli vsetko a ok...sanozrejme moze sa stat, tak pre istotu beriem probiotika, smecta, rehydratacny napoj kulisek a pre dospelakov endiex aj.a dufam ze nic z toho nepouzijem.no a mimo toho ocne, nosne kvapky, nejake brufeny, proti horucke sirup, dezinfekcy sprej, leukoplast, fenistil gel, kinedryl ( u nas len pre mna 😀), teplomer, pantenolova mast a nieco na hrdlo keby nachladnu napr z klimy sa moze stat...takze ja idem jak pojazdna lekaren 😀

ksts
22. aug 2013

@sakura77 dekuji moc,zitra musím všechno koupit 🙂

sakura77
22. aug 2013

@ksts no ja som bola dneska este posledne veci dokupit.kedy letite? My uz v sobotuuuuu 🙂

ksts
22. aug 2013

aj my v sobotu na 8dni z Prahy 🙂

ksts
22. aug 2013

@sakura77 Máte krásny hotel vybraný ale ten musel byt drahy,ani neviem ci ho tady cestovky ponukaj.

ksts
22. aug 2013

@sakura77 http://hotel.invia.cz/turecko/antalya/titanic-d... krasnucky,to my az takovy luxus nemame a uz jste byli v Turecku libilo se vam tam,nejaky doporuceni,dekuji moc

monika333slov
22. aug 2013

@sakura77 my tiez kam idete? 🙂

martuska75
23. aug 2013

@sakura77 to by si mala vidieť čo mám ja už zbalené 🙂 Si prídem ako polná nemocnica 🙂 Okrem toho čo píšeš (to už mám ) + burowove kvapky do uší, pamycon, mastičku na na alergiu, fenistil aj kvapky aj gel, na žalúdočné problémy ešte + hylak, voltarén, eutyrox pre mňa ... no už ma nič nenapadá, ale mám normálne zoznam. Fakt si tam môžem otvoriť lekáreň. To bolo vlastne aj pre teba @ksts

martuska75
23. aug 2013

@ksts ale inak rovno pred hotelom je lekáreň, tak neviem čo blbnem 😀 😀 😀

sakura77
23. aug 2013

@monika333slov do Titanicu, co hodila @ksts link tak tam, letime o pol siedmej vecer

@martuska75 no ved ja som tiež taka..este toto pre istotu, este toto, este toto a pol kufra hned 😀

@ksts no vysiel nas 3000 eur aj nejake drobne a to bola 19% zlava, tu plnu sumu by som uz nedala...no je to des aj tak, ale ako uz mala narastla ze nemoze ist uz ako infant tak aa to teda uz riadne predrazuje...
No a takto to u nas vyzera posledné dva dni 😀

sakura77
23. aug 2013
nivi
23. aug 2013

ja si nezvyknem balit lieky. ved tam na kazdom rohu je lekaren a farmaceuti su tam dobry. beriem len ak tak probiotika a potom prirodne produkty co bezne pouzivam tu doma.
a na spaleniny je najlepsi ten ich biely jogurt :P a ak mate vatsie spaleniny tak by som sa aj tak sla poradit do lekarne alebo k hotelovemu lekarovi.
no ale vsak ak sa zmesti do kufra a vies, ze ich vyuzijes (neskor doma, lebo ja vatsinou nie a preto zbytocne by som musela vyhadzovat) tak pobal.

martuska75
23. aug 2013

@nivi prakticky všetko som mala doma. V NR zrušili pohotovosť lekárňam tak základné veci mám doma. Iba tie veci na žalúdok som kupovala minulý rok kupovala kvôli dovolenke a našťastie sme nepoužili. Ale teraz som to bola mrknúť koľko mi to zabere miesta a podarilo sa mi to napchať do takej tej kozmetickej taštičky. Takže pohoda. Určite ak by boli vážnejšie problémy tak bežím lekárovi. Ale mám taký lepší pocit ked to mám zo sebou 😉

simsim4
23. aug 2013

Dobrý den, platili jsme 2 eura poslíčkovi, co nám odnášel batožinu. Jinak trzor jsme neměli. Nečekali jsme dlouho asi 5 min. Ale záleží kolik Vás přijedena do stejného Hotelu. Dávali jsme ještě řidiči 1 euro za odvoz jako poděkování. Jinak jsme měli špatnou zkušenost na letišti v Turecku. Dlouho jsme čekali na batožinu. Jinak vše v pořádku. 🙂

nivi
23. aug 2013

Tak dnes vraj oficialne do Turecka bez viz
Supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer
http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/m...

klomi
23. aug 2013

Ahojte...boli ste niektora v turecku s ck ruefa ? Máme 4 ročnú dcerku...ktoru časť,prip.hotel odporucate? Dakujem

trpezliva
23. aug 2013

Boli ste niekto pri Izmire na druhej strane Turecka? Je tam more velmi studene?
tie viza potesili aj nas. Usetrime 5x15eur. 🙂

nivi
23. aug 2013

@trpezliva ahoj ja som bola par krat, more bolo o cosi chladnejsie ako dole v okoli Antalye ale dalo sa v pohode kupat. mne akurat v Kussadasi vadil vietor, ale v Cesme bolo super.