Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

hanka.knizkova
22. apr 2012

@luucia ten je krásnej ale tam ten mi nevyhazuje ubytování v tom termínu pro 3.dospělý a 1 dítě takže už je to asi obsazený 😒 taky sem na něj koukala-několikrát 😀 😀
a na jak dlouho jedete?jako myslim že bude pěkně tak 25-30st-pro děti ideální,ale moře asi ještě moc vyhřáté nebude 😒 no uvidíme ale ve čt 26.4 má být v Turecku 26st takže to je dobrý..kéž by to vydrželo a moře se pěkně vyhřálo 🙂

sakura77
22. apr 2012

@luucia juj aj my sa chystame dvakrat sme stornovali kvoli detom,tak snad do tretice..... 😀

luucia
22. apr 2012

@hanka.knizkova na jakou cestovku koukáš? známí si tenhle zájezd kupovali v týdnu a ještě volno měli 😉 jedeme s Firo tour 😉 tak snad bude počasí OK..velký vedro být nemusí, ale aspon těch 25 stupnů jooo 😵

@sakura77 v jakým jedete termínu??

sakura77
22. apr 2012

@luucia my az koncom leta,ked bude uz teplunke vyhriate more aj minuly rok sme tak isli a bolo to super🙂 a hlavne som sa na to cele leto tesila 😀

hanka.knizkova
22. apr 2012

Koukám na Firo tour ale u nás je problém že jsme 3 dospělí a 1 dítě 😒 volno ještě mají,ale museli by jsme mít 2 pokoje a za dítě by v tom případě chtěla plnou cenu 😠 odpoledne jedeme do Firo tour osobně se domluvit a nebo pak ještě Blue style ten hotel Asteria Belek ..snad aspon něco vyjde..večer napíšu jak jsme dopadli..

@luucia A na jak dlouho jedete těch 8 dní nebo 11?

luucia
22. apr 2012

@hanka.knizkova jedeme na 11 dní 😉 my si připlatili superior pokoj a máme dvě propojené místnosti 😉 to by taky u vás šlo 😉

ivetka5
22. apr 2012

@luucia a na kolko idete? som zabudla, na 11 dní? to nestihnem ani prečítať, ako bolo 🙂

@hanka.knizkova ja som pri tom sedela veru vyše týždňa 😅

martuska75
22. apr 2012

@hanka.knizkova
@luucia ak chcete mrknúť aké býva obvykle "v tom vašom termíne" počasie skúste: http://www.wunderground.com/history/airport/LTA...

hanka.knizkova
22. apr 2012

Takže 🙂 máme zarezervovaný hotel Kamelya Holiday Village do čt musíme složit zálohu ,akorát pořád nevíme jestli si připlatit za ten rodiný pokoj to je o 1290kč víc na osobu nebo být v jedné velké místnosti,no ještě to probereme...datum jsme nakonec zvolili 15.6 na 8 dní..

@luucia a kolik jste dopláceli?Já se na to ptala ale v tom Ali bey tak v termínu od 25.5 už to možné neni,to už je obsazený.. ale na datum od 15.6 sem se neptala.. 😒

luucia
22. apr 2012

@ivetka5 jj jedeme na 11 dní 😉

@hanka.knizkova myslím, že jsme dopláceli asi 10 tisíc 😉 chtěli jsme ještě nově předělaný pokoj, ne starý 😉 on je ten ali bey super hotel, ale strašně drahej..toho 25.5. je to poslední termín, kdy se cená dá, pak už to jsou pálky 😝 tak možná už je ten termín pro pryč 😉

luucia
22. apr 2012

@martuska75 díky, to je super stránka 😉

ivetka5
22. apr 2012

@luucia aha, už to vidím, vôbec mi neukazovalo príspevky, čo tu boli 😕

adka12
22. apr 2012

Baby da sa v Turecku platit aj Eurami? Ideme k Side, máme Ultra AI ale aj tak, zaujimajú ma hlavne tie ich stanky pri plazi a tiez v meste.
Ďakujem

trixi
22. apr 2012

@adka12 ano, bez problemov. Obcas sa Ta spytaju, ci im nezamenis drobne eura za papierove, pretoze maju vela drobnych a maju problem to menit v banke. To hlavne pytaju soferi dolmusov (taxiky, ktore vozia turistov), chyzne, casnici a pod. Preto sa ani netreba zasobit drobnymi na baksis.

baklik
22. apr 2012

@luucia tak to je uz iny hotel 😵
ked bude nas maly vacsi, momentalne ma necelych 5 mesiacov, tak dufam, ze sa tiez podari nieco podobne... 😎

larmimi
23. apr 2012

@ivetka5 😉 mozno budeme aj blizko seba byvat, letite z BA ?

@luucia vy idte 26teho maja ze ? do ali bey...pojdes z nas prva... 🙂
myslite ze to more uz bude ok ?

larmimi
23. apr 2012

@luucia aha , uz som videla 25teho 😉

luucia
23. apr 2012

@larmimi my jsme byli v Alanyi před 10ti lety v půlce června a nedalo se tam vydržet jaký bylo vedro a moře jak kafe 😉

ivetka5
23. apr 2012

@larmimi ano z BA 😉

glorita
23. apr 2012

Idete teraz niekto ,or boli ste v tomto obdobi v Beleku?my odchadzame v stredu o tydzen,pocko mi vyhadzuje super v Beleku okolo 30 ma byt teraz cely tyzden,ale osobne referencie z tohto obdobia nemam......hm?

kucejka
24. apr 2012

Ahojte, my ideme o mesiac do Bodrumu, prestupujeme v Istanbule. Neviete ako to je ked sa prestupuje a mate so sebou kocik(golfac)? Budeme cakat na dalsi let priblizne dve hodiny v noci a potrebujem dat maleho do kocika. Viem, ze s kocikom idem az k lietadlu, ale daju mi ho ked vystupim a budem prestupovat? Dakujem.

ivetka5
24. apr 2012

@kucejka ahojky, asi najlepšie sa informovať v cestovke, ale kámoška prestupovala v Dubai a jej tam kočík požičali priamo na letisku, tak možno aj tu by bola taká možnosť. Alebo potom si ho vypýtať, aj tak vyberajú batožinu pri prestupe, tak to by mali asi za jedno 😉

emalujza
24. apr 2012

fuha, hned by som sa vratila. olo uzasne. Len maly mal teplotu, ale nastastie za 2 dni bola fuc. Esteze manzel zobral nurofen, inak neviem co by sme robili. Golfky normalne do lietadla dovolia vziat.

kucejka
24. apr 2012

dakujem, opytam sa priamo na letisku. 🙂

bibi1711
24. apr 2012

Ahojte,je tu niekto,kto bol v Turecku s polrocnym dietatkom? Dakujem

kwetinka1
25. apr 2012

@bibi1711 Ja som sice nebola v turecko ale na greckom ostrove, ked mala mala 5 mesiacov. bolo to super, uzivali sme si to, krasne mi spinkala, co doma ma problemy. s jedlom nebol problem, lebo som ju kojila. ovela lepsie dovolenka ako ked mala 7 mesiacov. v turecku je dolezite vybrat kvalitny hotel. Minimalne 5 hviezdickovy a pozerat referencie.

zuuzka
25. apr 2012

Ahojte, my sa chystame v septembri, este zvazujeme Turecko alebo Cyprus...v tom case bude mat maly 7 mesiacov, tak dufam, ze to zvladne dobre, hlavne ten let. Ja sa bojim lietat poriadne, tak snad to nezdedil 🙂 Viem, ze na Cypre sa da kupit aj dojcenska voda a Hipp-ky, v Turecku netusim. Ako vasi drobcekovia znasaju lietanie?

sakura77
25. apr 2012

@zuuzka aj tam kupis vsetko 🙂

euphoria
25. apr 2012

@bibi1711 uz som ti sla napisat, ze ano.Boli sme v turecku s dcerom ked mala rok a ked mala rok a trstvrte, mniuly rok sme boli na rhodose, syn mal vtedy presne pol roka a bola to skvela dovolenka..Ty sa chystas? mas uz vybraty hotel??

baby poradte nejake dobry vyskusany hotel v turecku, najlepsie side a okolie, nech nemame daleko z letiska.Chceme ist v juni, ale asi na nejaky last minute

katka512
25. apr 2012

Ahojte kočky ako som tu dávnejsie pisala mali sme ist do Turecka oblast Side-Belinda club od 27maja do 3juna...vsetko bolo uz zaplatene a dnes mi pani z cestovky volala ze let rusia lebo je nas malo..ponukla mi variantu od 03.6 do 10.6 za tu istu cenu stim ze maly bude mat vlastne sedadlo (este nema 2roky) to som odmietla kvoli priatelovej praci ....taaak a po 3hodinach hladania sme sa rozhodli pre rakusku cestovku ideme na 10dni, 26maja do 4juna oblast KONAKLI-hotel SAPHIR takze ked mate niektora skusenosti snim sup sem snou 😀
odlet bol pisani 02:40 z Viedne a spiatocny o 12:00 to by mi aj vyhovovalo 😎