Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lutsousek
23. apr 2013

@sandy5 Ahoj, tak my už to máme za 7 týdnů... nemůžeme se tam dočkat! 🙂 Teď jsem psala mail na hotel, jestli mají k dispozici UM pro malou. Nevím, jestli ta vaše ještě pije UM, ale pokud tě to zajímá, napíšu ti odpověď, jak se jí dozvím. 🙂

lauraa
23. apr 2013

@ivka1985 ja som po Adaly poskulovala a le nakoniec ideme niekam inam.... ta cena bola zaujmava, tak snad buduci rok.....

sintra
25. apr 2013

Ahojte kocky, je tu niekto kto ide do Grand Prestige, Side od 4.6.2013?

luciana157
26. apr 2013

@lucula73 ahoj prosim ta nebojis sa ako to dopadne?ci hotel naozaj otvoria nacas a ci uz vsetko bude fungovat ako ma?ci bude vsetko dostavane?

luciana157
26. apr 2013

maminky mohli by ste mi poradit......cez aku cestovku najviac chodite na dovolenky? my zvazujeme hydrotour,ideme tento rok prvy krat k moru s malinkou,bude mat v lete 3 roky.chceme ist do turecka prelom jula/august alebo august,iny termin nemozeme takze bohuzial top ceny☹ ale aj tak to vychadza dost vela. kolko davate za dovolenky ako 3 clenna rodina (teda ak sa mozem opytat )? zvazovali sme aj chorvatsko ale ak chcem niekde polpenziu tak je to len na 7 dni pobyt a do nam je malo. ideal pre nas je 10-12 dni.a ked zratam to chorvatsko aby bolo aj slusne ubytovanie plus benzin a platit si obedy kedze nie vsade je kuchynka tak uprimne to vyjde dost a chcem si oddychnut aj ja a mat od niekoho navarene🙂 v turecku som aj zila a strava uplne perfektna takze urcite tam.len teda ako pisem zda sa mi to dost cena cca 2400eur na 10 dni all inclusive.co mi poradite? a este jedno ma zaujima. ponukaju nam 2 hotely ktore maju este len otvorit v maji a juni a ja sa trosku toho obavam ci bude uz vsetko fungovat ako ma,ci bude uz vsetko dostavane a tak.mate skusenost niekto? potesim sa kazdej info🙂

lucula73
26. apr 2013

@luciana157 bojím bojím 😀 😀
ale v máji si chcem do tej cestovky zavolať a opýtať,sa že či to otvorili a či tam už niekto z sk bol 😉
Inak ten hotel patrí dákej sieti hotelov,majú ich viac v turecku a povedali nám v dvoch cestovkách,že nikdy nemali s nimi problém,tak ak nechcú sklamať,nech sa poponáhľajú 😀 .
Dám vedieť,ak sa vrátime,po 17. júli 😉

luciana157
26. apr 2013

@lucula73 a uz ste si to aj zaplatili?

lucula73
26. apr 2013

@luciana157 ano,v januári sme dali zálohu a minulý týždeň sme to museli zapaltiť......najprv nám povedali,že mesiac pred odchodom a teraz že sme to mali do 5.4. zaplatiť...........neviem prečo,ale v tých obch. podmienkach v katalogu je to fakt napísané 😒 .už by sme nemali doplácať nič,ani tie palivové,čo tu niektorým prišlo doplácať 😕 🙂 🙂

frantiska86
26. apr 2013
sandy5
27. apr 2013

@lutsousek jeej aj my 7 🙂 kedy idete? my 12.6. jak to ubehlo ze? to by si bola zlata, moja je tiez na UM. Polka kufra budu plienky a mlieko 🙂) tak daj vediet co ti odpisali

nefertitka
27. apr 2013

@luciana157 my chodievame najcastejsie cez Koalu alebo Kartago...ta cena2400eur s all inclusive je uplne v pohode pre troch ludi...teda ak hotel nema 2 alebo 3 hviezdicky:P a hlavne v tom termine, kedy chcete ist....
ale nam sa podarilo minuly rok ist ako trojclennej rodine za 1800 do 4hviezdickoveho na 12 dni s all inclusive a bola aj spokojnost

billam
27. apr 2013

@nefertitka no ja neviem, ale 1800eur mi pride dost pre 3clennu rodinu...koala, tiptravel a tatratour a seneca je jeden majiteľ...neskutočne drahe ceny za lacné hotely...oni predavaju 4* za cenu 5*...my sme 4 clenna rodina a platíme max.1800eur a do 5* hotelov/11 dni.

nefertitka
27. apr 2013

@billam ja nevravim, ze to nie je vela v globale, ale podla toho, ako sa tie ceny pohybuju v dnesnej dobe v cestovkach, preto to, ze sme nieco nasli za 1800mi pripadalo v pohode...a ked oni chcu ist na prelome jul - august, tak tam je to este drahsie ako mimo sezony. My preto zatial, kym sa da, chodievame v juni, teraz ideme uz v maji, len ked to nebude uz mozne, tak neviem...

a to nevravim o tom, ze vzdy hladame first moment alebo last minute a vsetky mozne kombinovatelne zlavy...

sesilia
27. apr 2013

@billam a s akou cestovkou idete?

billam
27. apr 2013

@sesilia chodievame bud cez azur reisen, firo, alebo tui...uz nikdy cez /seneca, koala, tiptravel/

sesilia
27. apr 2013

@billam a vedela by si mi prosim dat aj konkretny tip, teraz som prave pozerala tui. Kolko vas stoji dovolenka cca?

erinka123
27. apr 2013

@luciana157 ja chodim cez hydrotour,satur,hechter,kartago 😉 my sme vždy platili do 5* hotela na 12 dni all inc. cca zo všetkym od 2000 do 2400eur( 3 členna rodina) ale oblast side...do beleku to bolo drahšie a o dosť... teraz kamoška platila 2200eur do side tiež 3 člena rodina ale to mala first moment,skus si pozrieť hechter maju celkom dobre ceny niektore hotely.

billam
27. apr 2013

@sesilia este sme nepozerali dovolenku, zacneme az v maji 🙂...ale vždy sme sa vosli do 2000eur...či to bolo Grécko, Turecko, alebo Egypt...2 dospelí, 2 deti do 6 rokov. 5* ALL/11 dni...pred 2 rokmi sme boli v Turecku, v Pemar Beach resort za 1800 a bolo perfektne, cez azur.

luciana157
28. apr 2013

@billam ci je 3 clenna alebo 4 clenna rodina to je uz jedno,davaju 2 deti zdarma casto a platia sa len tie servisne ci letiskove poplatky za deti podla toho na ktore kedy maju zlavu,takze tam rozdiel v cene moc nie je.

luciana157
28. apr 2013

@nefertitka no my iny termin nemozeme ist bohuzial.ja mam v skole skusky do konca juna a chceli sme ist na zaciatku jula no tam si svokra uz vymyslela chatu na tyzden aj ju zaplatila takze mozme byt radi ze budeme mat nejaky vylet zadarmo🙂 najskor ma to vytocilo ale ked som si porovnala ceny tak cca 200eur by sme usetrili tym terminom odletu takze tak.inak este tych 1800 eur by bolo ok,ako samozrejme je to dost no pri tych cenach co su teraz je to ok,ale nad 2000eur je nam to dost.neviem teraz su first minute v ponukach no asi pockame na last minute.byvaju vyhodnejsie? lebo nam v cestovke vravela ze nemysli ze last minute bude vyhodnejsi ako teraz first minute ale to sa mi nezda....

luciana157
28. apr 2013

my sme chceli hydrotour lebo su to markiza kluby a to hlavne kvoli malinkej aby mala slovenskych animatorov aby rozumela,inak by mi to bolo jedno.ale pozerala som ceny cez koalu a zdaju sa mi lacnejsi nez hydrotour.inak tento tyzden bolo v spravach ze tiptour skrachoval tak to ani nesrandujte ze to je jeden majitel s koalou,ved to clovek sa uz normalne aj boji si cez nejaku cestovku nieco zajednat.preto sme to v podstate aj chceli kupovat cez hydrotour,pridu mi tu na slovensku taki najspolahlivejsi.

luciana157
28. apr 2013

@billam preco uz nikdy cez koalu? ale firo sa mi zda ale velmi drahy.-(

luciana157
28. apr 2013

@erinka123 tiez nam vyratali turecko side 2300eur - 2400 eur ako first moment,no zda sa mi to dost vela☹ este sme pozerali sardiniu,ta vychadza 2000eur ale len na 8 dni a to je aj dost za 8 dni a je to aj malo dni,to mi pride za sa vybalime a mozem hned aj balit🙂ale na sardinii je nadherne more,pitna voda....ma to svoje plusy

luciana157
28. apr 2013

inak ale to side vyzera najlepsie co sa tyka plazi no celkovo mi nepripada ze niekde v turecku najdem more s pozvolnym vstupom do mora,na kraji more ok a potom po 2 metroch hlbocina.ci mate niekto nejaky dobry tip?napriklad ked som bola v izraeli tak tam sa isla straaaasne daleko do mora a stale voda po kolena.....no len krajiny tohto typu nepripadaju do uvahy s malinkou a na male divy nemienim brat pozicku🙂))

abbey1
28. apr 2013

My chodievame len cez Tiptravel, Koalu, čiže túto sieť cestoviek už roky. A vždy super dovolenka a žiadne problémy. Nespokojní sme naopak boli so Saturom.

abbey1
28. apr 2013

@luciana157 My sme boli minulý rok v Side-Evrenseki a plytčina bola niekoľko metrov , snáď 10-15 metrov a to po celej pláži. A to možno ešte málo hovorím.

luciana157
28. apr 2013

@abbey1 ono je to velmi o nahode,niekto je spokojny niekto nie a aj ludia maju odlisne ocakavania.

luciana157
28. apr 2013

@abbey1 idem to hned pozriet🙂

abbey1
28. apr 2013

@luciana157 Ja vždy pozerám referencie na zahraničných stránkach. A to more bolo ozaj pozvoľné, vôbec som sa nemusela báť ani o jednu dcéru.

luciana157
28. apr 2013

@abbey1 a konkretne aky hotel ste boli prosim?ci pri vsetkych bola taka plaz?