Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

shaga
19. sep 2013

@sakura77 pozerala 🙂 krasne bolo to more aj hotel 🙂

harmi
26. sep 2013

ahojte

my sme sa cez vikend vratili zo Suntopie Pegasos World a bolo super 😵 minuly rok sme boli v Ali Bey Manavgat-ten bol urcite viac na urovni ale Pegasos bol velmi pekny a citili sme sa tam super. Kludne by som sa vratila. Bolo vela ludi s malinkymi detickami.

peggy589
27. sep 2013

@harmi velmi pekne a cez koho ste boli?

nefertitka
28. sep 2013

@harmi super, tak sa vam pacilo🙂

mirkamurko
28. sep 2013

teraz v stredu sme sa vrátili z Alányie,hotel Drita,bolo úžasne,fakt super,boli síce veľké vlny,ale more som si naplno užila kedže som bola pri ňom 1x,tak ma musel aj plavčík zachraňovať 😀 a tie handry na tých trhoch,waw.

danielle77
28. sep 2013

@harmi krásne fotky ... v čom bol lepší Ali Bey Club Manavgat? Ja mám dojem, že keď pôjdeme do Turecka, tak už len do Ali Beyu resp. do úplne niečoho podobného 😎

harmi
29. sep 2013

dakujem baby,

@peggy589 boli sme cez kartago. myslim ze len oni ho maju na svk

@danielle77 Ali Bey bol viac na urovni co sa tyka cistoty, pohare boli tento krat umele, male. v Ali Bey sme mali flaskove malinovky, sklenene pohare. V pgasose neboli v AI koktaily ako Pinacolada a pod....v Ali Bey bol ten super aquapark tu len take chabe smyklavky pre deti. ale bolo tu cez to vsetko vyborne. Ali Bey je viac na urovni ale teda aj vyssia cena ale tu sa nam velmi pacilo tiez. velmi sa nam pacil ten bazenovy komplex s mostikmi a barmi nad bazenom, pripadalo nam to ako v Thajsku. a blizko sme mali aj do bazena aj do mora aj do restauracii.

v Ali bey je krajsie ubytovanie co sa tyka budov. nemyslim izbu vnutri ale zvonka budovy

ale ako vravim bolo super aj tu

ksts
5. okt 2013

@forgiven Zlatučký je maličký na fotečkách moc 🙂

ksts
5. okt 2013

@harmi Janka moc krásne fotečky,dovča musela byt superrr 🙂

harmi
5. okt 2013

@ksts dakujem Karinka 🙂

dada2007
10. nov 2013

ahojte kočky..... @sakura77 @harmi @danielle77 @shaga @trixi @martuska75 @zoja @forgiven a aj všetky ostatné 😉 ........prosím vás o radu......chcela by som vaše poznatky/postrehy ohľadom dovolenky v Turecku........
....chceli by sme ísť dvaja dospelý a dve deti(6r,3r) a zatial len obkukávam, čo kde je, čítam vaše príspevky, čo ste tu napísali....
....chcem sa spýtať, ktorú cestovku odporúčate a ktorú naopak nie? 😉
....myslíte si, že sa dá ušetriť na first momente či to Turecko si stále drží ,,svoju" cenu? 😕
...ohladom hotela.....chceli by sme aby tam bol určite aquapark(nie jedna šmýkalka), aby tam bolo čisto, AI alebo ultraAI, miniclub by bol fain....pekná pláž, pozvoľný vstup do mora......vedeli by ste mi nejaký odporučiť???

za každú jednu radu vopred ďakujem!!!! a aj ked je to leta ďaleko, nevadí.......vyhrievame sa s dcérkou pri foto bazénov a mora 😵 😵 😵 😵

danielle77
10. nov 2013

Ahoj, ja som si prešla v Turecku viacero letovísk a teda jednoznačne odporúčam Side - jednak sú tam piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, nádherná plážová promenáda, krásne hotelové komplexy a historické mestečko SIDE ... nehovoriac o bohatých možnostiach nákupov v KUMKOY, resp. priamo v SIDE. Pred 4 rokmi sme boli v SIDE s 2,5 ročnou dcérkou - boli sme cez FIFO v hoteli SEHER RESORT & SPA, super odporúčam ... minulý rok sme boli v MANAVGATE čo je cca 23 km od Side, hotel ALI BEY CLUB MANAVGAT - nááááááádhera, krásny hotelový komplex, odblokujem album a mrkni fotky - je tam najväčší aquapark v Turecku a vstup do neho máte grátis, výhodou sú bazény pre deti rôznych vekových kategórií, množstvo tobogánov, je tam takisto reštaurácia a bar na AI, takže sa nemusíš vracať do hotela. A čo sa týka animácií - to sa ani nedá opísať - 2 veľké amfiteátre/stage, cca 70 animátorov, každý večer bola nejaká show - v jednom rozprávka a v druhom buď nejaká tanečná show, takže si si mohla vybrať kam pôjdeš ... strava super, zmrzlina ALGIDA - nanuky neobmedzené množstvo, koktejly, ako do tohto hotela by som raz určite chcela vrátiť - pre nás je určite TURECKO TOP. Pláž je inak piesočnatokamienková, nie je dlho plytčina ako v Side a odporúčam radšej topánočky pre deti do vody, tú by som možno hodnotila ako jediné negatívum celého pobytu a boli sme cez FIROTOUR - ako CK odporúčam 😉

harmi
10. nov 2013

@dada2007 danielle to uplne perfektne zhrnula, Ali Bey Club Manavgat odporucam vsetkymi desiatimi 😎 a my vzdy kupujeme na first moment kedze nas chodi cela pereput a nemyslim si ze by nas last minute vysiel lacnejsie.

zebricka23
10. nov 2013

@dada2007 sice mna si sa nepytala ale odporucam Papillon Belvil.....uzasneeeeeeeeeee a ma vsetko

martuska75
11. nov 2013

@dada2007 Zatial sme boli v Turecku len 2 krát ale vidím to aj na rok 😉 Určite je to pre deti super. Naozaj sa tam dá nájsť pekný hotel za rozumnú cenu (teda pomer cena výkon). Tiež som sa najprv bála ísť do Turecka kvôli deťom - hlavne ohľadom čistoty a napr. dostupnosti zdravotnej starostlivosti ale nie je sa čoho báť. Len ak chceš aby mal hotel aj pieskovú pláž s pozvoľným vstupom vždy si pozri aj recenzie na nete lebo niektoré cestovky dosť zavádzajú (ak nechcem napísať že rovno klamu 🙂 ) Nemáme Turecko extra pochodené ale pláž pri Side - Kumkoy a Evrenseki je určite ako by si chcela 🙂 Ak môžem porovnávať FM a LM - pred dvoma rokmi FM a minulý rok LM ten istý hotel, termín aj cestovka tak LM bol o volačo lacnejší ale za tie nervy to nestojí 😀 😀 😀 Hlavne ak máš veľa požiadaviek - kategoria hotela, pláž, čistota, lokalita, termín a tak ... Asi by som išla skôr cez FM ak sa dá. U nás to nešlo kvôli manželovej práci. Čo sa týka cestovky boli sme 2x cez Hydrotour a veľká spokojnosť.

sakura77
11. nov 2013

@dada2007 urcite sa ti bude pacit turecko- hlavne deťom teda 🙂😉 ako baby pisali Aki bey club manavgat bol aj pre mna vybrsty ako Top, bohuzial dvakrat sme ho museli pred odletom stornovat kvoli chorobam deti....takže stále je u nas na pláne 🙂 super je Kumkoy beach , ak.pozeravas modre z neba tak cele leto tam tocili, co ich poslali na dovcu, bol to tento hotel.fakt super.a nam sa ohromne páčilo aj v Kamelya world, deckam dokonca viac ako v Kumkoyi 🙂
Celkovo Turecko je super vybavené pre deti 🙂tak do leta mas co robit, vybrat 😀

sakura77
11. nov 2013

A odporúčam first moment tiez kedze mate dve deti a tieto izby byvaju minute ako prve...je to minimalny rozdiel cenovy s last minute.

dada2007
11. nov 2013

@sakura77 @martuska75 @zebricka23 @danielle77 @harmi baby ďakujem moc za vaše rady...všetko mám prečítané, vaše odporúčané hotely som prešla........inak s tých súm sa mi točí hlava 😅 😅 😅 nejako 😅
...áno, do leta daleko...ale plánovať je fain....a vedieť čo nás čaká , resp. čo môžeme my očakávať ....

nefertitka
22. nov 2013

@danielle77 fiha, to znie dobre, rozmyslame nad tymto hotelom buduci rok🙂

nefertitka
22. nov 2013

@danielle77 je velmi drahy?

danielle77
22. nov 2013

@nefertitka My sme boli na LM ... cena na dosp. osobu bola 699 😉 Avšak na 10/11 nocí býva tento hotel dosť často vypredaný, mali sme ho totiž vytipovaný už pred 3 rokmi. Lenže pri deťoch nikdy nevieš ... teraz mi síce neboli takmer 2 roky choré ale to býva "zákon schválnosti". Ale naozaj skvelý výber, aj keď ubytko nezodpovedá 5* ale my sme na izbu chodili až o polnoci a vyslovene sa tam len vyspať ... Avšak doplnkové služby, strava to bolo viac ako 5* ...

mirkamurko
22. nov 2013

Tak mi už máme zajednanú dovolenku aj na budúci rok v tom istom hotely ako sme boli v septembri,dúfam že to všetko vyjde a už budeme múdrejší pri balení .

nefertitka
22. nov 2013

@danielle77 dakujem, my sme tiez taki, na izbu sa chodime len vyspat, osprchovat a prezliect...no a pri detoch nikdy nevies, to je pravda, vzdy sa klepem, ci mi zrovna tesne pred neochorie...no a pri dvoch je to este vacsia sanca...
V Turecku sme boli uz dva krat a boli sme velmi spokojni, takze buduci rok to vidim tiez na Turecko🙂

danielle77
23. nov 2013

@nefertitka Inak sú tam aj deluxe izby, tie sú nové - resp. asi prerobené novým moderným nábytkom, príplatok cca 100,- EUR ... avšak izby boli stále čistučké, takže úplne v pohode to stačí ... my sme boli takisto 2x 😉 Prvýkrát sme boli v Side pred 4 rokmi, vtedy sme mali ešte len jednu dcérku a bolo fantasticky ... Side je skvelé letovisko na nákupy ..

nefertitka
23. nov 2013

@danielle77 my sme tiez boli v Side oba razy a myslim, ze menit ani nebudeme;)

erinka123
23. nov 2013

@nefertitka ahojcek ja uz pomaly pozeram dovolenky cakam este co daju aj ostatne cestovky a tento rok tiez bude opät Turecko a pevne verim ze uz to bude lepsie nez posledny krat...

nefertitka
24. nov 2013

@erinka123 verim, ze ano, toto bola podla mna nahoda, aj ked nevravim, moze sa stat aj inde, ja dufam, ze tiez to prezijeme v zdravi, lebo nie vzdy mi je vsetko jedno, ked ideme na dovcu...vzdy sa bojim nejakych chorob a pravidelne sa vzdy mala vrati chora, asi to chyti vzdy ku koncu, alebo v lietadle

erinka123
24. nov 2013

@nefertitka ja som na 100% presvedcena ze to mal z tych trhov zhodli sme sa s lekarmy lebo nikomu nic nebolo ani dcere ,schytal to maly a tam ho stale bozkavali vrrr...tentokrat si dame pozor bude aj vätši takze to bude lepšie. Ja pozeram cast side a laru 😊...

nefertitka
24. nov 2013

@erinka123 no inak to ich bozkavanie...asi im to netreba dovolit...a ked uz, tak nie na tvar. Ja by som najradsej zas Side. Boze, uz preslo pol roka od poslednej dovolenky, ten cas neskutocne leti

erinka123
24. nov 2013

@nefertitka tak uz sme sa poucili teraz budem ako sokol 😛....naozaj leti ja rozmyslam aj nad nashirou resortom bol kusok od toho co si bola ty bude ho mat hydrotour a tiez sa mi pacia aj hotely delphin...