Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martina1305
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katusiatenko
25. máj 2015

@martina1305 platnosť pasu musí byť ešte 3 mesiace po návrate z dovolenky

katinka2010
25. máj 2015

@martina1305 niekde si vyžaduju 6 mesiacov po navrate z dovolenky

silviaaa21
25. máj 2015

@jankako Tak sa dohodnite na zmene termínu, zaplatíš nejakú pokutu, ale ako píšeš asi ti to nebude vadiť

mia265
25. máj 2015

@martina1305 podla toho kam ideš

martina1305
25. máj 2015

@mia265 kedze sme v teme o Turecku, tak jasne, ze do Turecka 😉

mia265
25. máj 2015

Minimálne 5 mesiacov
http://www.mzv.sk/servlet/content?OpenDocument=...
predtým bolo 6 čo si pamatám

katinka2010
25. máj 2015

@nefertitka ahoj čitala som že si prave na dovolenke ake bolo dnes počasie kukam a hlasia 25 až 27 skutočne je iba tolko? mi ideme 5.juna a strašne sa bojim toho počasia

karinkaeich
25. máj 2015

@kakaovyrez a odkiaľ letite?

vanesa73
25. máj 2015

Ahojte, tak aj my sa pridávame a ideme 12.9 do Adalya Ocean Deluxe, malý bude mat vtedy 13 mesiacov tak som zvedava ako to zvládne. Letíme 20:20 tak mohol by to prespat, nechystá sa ešte niekto vtedy

tinka1811
25. máj 2015

@vanesa73 aj my sa chystáme ale mám obavy ako to zvládneme, vôbec neviem čo zobrať a tak... môj malý ma teraz 14 mesiacov - tak ešte váhame, či pôjdeme.... či sa to bude dať nazvať dovolenkou... 🙂

vanesa73
25. máj 2015

@tinka1811 snami idú našastie svokrovci tak si myslim že to bude v pohode
ved porozmýšlajte a ked tak chodte na týžden aby vám nebolo dlho, my ideme na 12 dni
to neviem ešte ani ja čo všetko brat, už teraz sa teším na to balenie :(

tinka76
26. máj 2015

@l81 ano boli sme v oboch.
Teda v Kamelyi sme boli ubytovani v Seline.
Pre mna urcite Ali Bey. Ale zalezi co je pre vas dolezite.
Aquapark, strava a program lepsi v Ali Bey..
Ubytovanie a plaz krajsie v Seline. Taktiez transport je kratsi do Kamelye.

tinka76
26. máj 2015

@martina1305
Poradim ti overit si to v cestovke.
Chcem sa spytat aky hotel idete.... my ideme v rovnakom termine Efes Royal Palace

vivi
26. máj 2015

@tinka1811 Ahoj, určite to nebude "dovolenka" ale to nie je ani materská "dovolenka" 😉 Nemusíš sa báť my chodíme s 2 malými deťmi na výlety a dovolenky od pol roka a dá sa to zvládnuť, je to náročnejšie ale tá detská radosť stojí za všetkú únavu 🙂 V prvom rade im treba vymyslieť program a riadiť sa pravidlom: deti, ktoré sa hrajú nehnevajú 😉 Napr. v Schladmingu dokázali hodinu kŕmiť králikov s púpavou, a nepotrebovali ani žiadne atrakcie 🙂

vivi
26. máj 2015

@tinka1811 Inak my ideme v septembri do Turecka 🙂 hotel MArti Myra

jankako
26. máj 2015

Takže,denný let sa zrušil a dali nočný,takže to napadnutelné nie je...ešte je malinká šancička že to zmenia 5dní rped odletom,čo ja neverím.... 😔

tinka1811
26. máj 2015

@vivi no veru asi aj my to necháme na september.... bude mať už 17 mesiacov - teraz v júni sa mi to zdá skoro... no uvidím ako to dopadne, vôbec neviem ako s plienkami, čo mu mám zobrať a tak.... tak príjemnú dovolenku

vivi
26. máj 2015

Ahoj, mňa by zaujímalo, ako je to zo sunarom, ktorý je v prášku. Je tam dáke obmedzenie? Aké množstvo si môžem zobrať na palubu, ked ho budú piť 2 deti? A v batožine čo ide do nákladného priestoru ho môžem prevážať v ľubovolnom množstve? Tablet im môžem pustiť v lietadle? Ďakujem baby 😉

martina1305
26. máj 2015

@tinka76 aj my ideme tam. pozeram, ze mame dcerky v podobnom veku, takze sa vidime 😉

epelino
26. máj 2015

@tinka76
@martina1305 wow ten hotel vyzera krasne.. len sa bojim takych novootvorenych ci to tam tak naozaj aj vyzera... su uz aj recenzie nejake_

martina1305
26. máj 2015

@epelino my sme boli v roku 2005 v Kumkoy Beach, tiez bol vtedy cerstvo otvoreny a velmi sme boli spokojni. je to sestersky hotel tohto hotela, tak isto ako aj Evren Beach. v tom sme boli tiez, a urcite sa tam chcem este niekedy vratit. siet hotelov Sunis, ktora vlastni vsetky tieto hotely, je profik, takze co sa tyka hotelovych sluzieb, tam vôbec nemam strach. skôr je pre mna neznamou oblast Izmiru, tam som este nikdy nebola.

sakura
26. máj 2015

@jankako
Akou cestovkou idete?
Nam to iste urobil Satur..

jankako
26. máj 2015

@sakura cez rakúsku alltours.

sakura
26. máj 2015

@jankako
No teeeda.. A som myslela ze rakuska to neurobi:-/
My sme nakoniec dovolenku zrusili lebo mi baby ochoreli..
Tak musim kuk nejaky last minute ked budu fit..
A na aky hotel idete?

l81
26. máj 2015

@tinka76
dakujem, uz sme rezervovali vcera Ali Bey, tam uz sme boli, pacilo sa nam 😉

sesilia
26. máj 2015

@kakaovyrez das mi potom prosim info ako bolo, my ideme v septembri. dik

jankako
26. máj 2015

@sakura No to sa vraj nestalo ani tej pani čo nám dovču predala..ja som nasraná parádne..Ideme do Kamelye.

jankako
26. máj 2015

Ozaj,je tu niektorá čo už je na dovči??my ideme 21.6

lauraa
26. máj 2015

@jankako a ktory let vam tak posunuli? let tam? a s ktorou spolocnostou letite? inak altours ma najviac letou s medzipristanim v istanbule...