Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katemis
17. máj 2014

Baby,boli ste uz niektora z vas v nashira hotel resort, oblast side?my mame zajednany termin od 5.8.,odlet Sliac.idete tam niekto?

dasa123
17. máj 2014

@katemis ahoj, boli sme v tomto hoteli v roku 2010, syn mal vtedy 1 rok a bolo uplne perfektne, nadherny areal, vyhlad sme mali na more a bazeny, uzasne 😎 tento rok som ho tiez pozerala, aj cenovo vychadzal v pohode, ale odradili ma recenzie z predchadzajuceho roka, nakolko vela ludi pisalo, ze neboli spokojni, co ma dost prekvapilo, lebo ako hovorim pred styrmi rokmi to tam bolo uplne na 1. Ked sa vratite, tak napis ako ste sa mali, lebo ja by som tam o rok kludne isla, ak by bolo vsetko ok. My sme tam vtedy boli cez Kartago, tento rok som videla, ze ho ma v ponuke Hydrotour. Tak sme nakoniec tento rok vybrali Sea World Resort, ak ste niekto boli v tomto hoteli, tak napiste ako bolo, dakujem. Ak by si mala este nejake otazky ohladom Nashiri, kludne napis, ak si budem pamatat, tak rada napisem 😎

katemis
18. máj 2014

Ano,nashiru ponuka len hydrotour.tiez ma odradzali recenzie,ale po lete sa menil ze vraj majitel a hotel je zrekonstruovany.tak sme to riskli a uvidime.ja som citala recenzie uz z tohto roka april,maj,pisali vacsinou cudzinci,jedine,co davali ako negativ,ze nie vsetky bary a asi aj suchacky neboli este k dispozicii.my tam ideme cez hlavnu sezonu,tak dufam, ze bude ok a budeme spokojni.jasne, potom napisem,ak by som nahodou zabudla, tak sa mi pripomen 😉 a prijemnu dovcu prajem 😎

evelynda
18. máj 2014

Ahojte, boli ste niekto na dovolenke v hoteli Alba Queen v Side? Aké máte skúsenosti? My ideme s 21 mesačnou dcérkou, a neviem či jej mame brat so sebou vodu, alebo jej mozem davat balenu vodu, ktora by mala byt v hoteli. A čo sa tyka letu, dávali ste vatu do uší detom (znama mi to radila) kvoli klíme v lietadle?

tinka76
18. máj 2014

@lipicano samozrejme nemusis brat... ususky na plaz sme uz mali pripravene v izbe a kazdy den sa dali pri bazene menit...😉

zu_zi
18. máj 2014

@evelynda ahoj, my sme boli vo vedlajsom hoteli a alba queen vypadal velmi pekne. Resp. Alby tam boli myslim 3, ale vsetky zvonku vypadali uplne v poho. Do usiek sme malemu nedali nic, akurat pri pristavani a vzlietani davaj pozor, aby mala malicka otvorenu pusinku. Daj jej napr. pit alebo papat nieco co ma rada.

zu_zi
18. máj 2014

Ahojte, viete niekto poradit peknu oblast, do ktorej sa z letiska da dostat cca do dvoch hodin? Boli sme v Side, Colakli a bolo super, ak mate skusenost s niecim podobnym, dajte prosim vediet! Mame dvojrocne dietatko.

harmi
19. máj 2014

@zu_zi myslim ze Lara je blizko od letiska 🙂

petrina82
19. máj 2014

@evelynda My sme boli 2x v Alba Queen ale este v r. 2009 a 2010. Vtedy to bol vcelku novy hotel. Boli sme max. spokojni, preto sme isli 2 roky po sebe. Dcera vtedy mala 1 a 2 roky. Voda bola k dispozicii, kazdy den doplnany minibar na izbe aj vodou aj nealkom. Neviem, co ta este zaujima...Do usi detom urcite nic netreba, staci ked bude pri vzlete a pristavani pit.

adamika
19. máj 2014

Baby, ktora oblast je najvhodnejsia pre deti, Belek, Side, Alanya ???

flori
19. máj 2014

@katemis my sme boli v Nashira hotel resort koncom leta 2011 a bolo fantasticky,boli sme cez Kartago,chceli sme tam ist aj dalsi rok,ale tusim ziadna slov.cestovka ho nemala v ponuke,no zmenil sa majitel,tak preto tie negativne recenzie,asi sa viacerym nepacilo,dost sa stazuju na izby,stravu,ale my sme mali vsetko uplne ok a isla by som do tohto hotela opat,nakolko je tam novovybudovany aquapark a aj ten komplex bazenov bol uzasny,mam aj nejake foto v albume odtial

katemis
19. máj 2014

pozrela som, krásne fotočky 🙂 hotel vyzerá byť super, tak dúfam, že neolutujeme a hotel ná nesklame. Prosím ťa, vstup do mora bola aký, píšu v katalógu, že mierny a pláž? videla som na foto aj také väčšie kamienky....

sintia84
19. máj 2014

dasa123 my sme boli v Sea worlde pred 2 rokmi a bolo fantasticky, maly mal vtedy 5 rokov a mala 1 rok a detsky bazen bol uplne suprovy ale aj vsetko ostatne mozem len odporucit 😎 tento rok ideme do Calimera serra palace, tak som zvedava, min. rok sme boli v Palm garden a to by malo byt nieco obdobne tomuto komplexu a tam bolo tiez vynikajuco 🙂

zu_zi
19. máj 2014

@adamika side mame vyskusane a urcite je, minimalne oblast colakli, tam sme boli dvakrat. Maly mal prvykrat rok.

zuuzka
19. máj 2014

Ahojte, tak my už o dva týždne odlietame 🙂 Už sa teším, aj bojim letu a hlavne dúfam v teplo......

sussie259
19. máj 2014

ajojky ;) lara hotel titanic? boli ste niekto? my ideme uz o 3tyzdne a tesim sa ;)

poiu
20. máj 2014

@sussie259 my sme boli pred dvomi rokmi, určite budete spokojní...

peggy589
20. máj 2014

takže už aj nam sa to krati,o 17 dni odlietame,už sa nevieme dočkat,konečne niečo ine,nejaka zmena,lebo doma na materskej mi už hrabe 😀

ellin
20. máj 2014

@evelynda ahoj, boli sme v tomto hotely s dcérou - mala vtedy 1 rok a 8 mesiacov. Zobrali sme do kufra 2 flase Lucky ale pila aj balenu vodu v hotely a nebol problem. Este som ju v tom case kojila - takze v lietadle ked sme stupali som sa snazila aby pila - ked deti prehltaju tak im nezalahne v uskach. Kvôli klime som jej dala taku tensiu ciapocku a mala som aj malu deku na zakrytie. Hotel bol v pohode - bolo to sice v roku 2009,vtedy bol uplne novy. Areal hotela nie je velky - ale je tam vsetko potrebne po ruke -- tak Ti prejem peknu dovolenu.

halit13
20. máj 2014

@peggy589 odkiaľ letíte? 7.6.?

peggy589
20. máj 2014

@halit13 ahoj,letime 6.6,letisko Sliač..

karinkaeich
20. máj 2014

kocky, rada si vypocujem aj vas nazor. syn ma zisteny PODTLAK V USKACH (vysetrenie na ORL kvoli vyberu nosnej mandle), jedno ma dokonca nemeratelnu hodnotu. dovolenku uz mame davno zaplatenu. este predtym ideme na jedno meranie, no nejako neverim, ze by to bolo az tak ok. teraz co? viem, ze treba zut alebo prehltat pri vzlietani, aj pri pristavani. a co ine este? nemate niekto skusenost? nechcem mu este viac ublizit. dakujem za kazdu odpoved

dolcegucci
20. máj 2014

@karinkaeich my pouzivame pri kazdom lete sluchatka 🙂 vsetko bolo vzdy v poriadku 🙂 viem ze je to velmi bolestive,deticky vzdy velmi placu v lietadle a 1x som to aj ja zazila ☹ Preto to malemu vzdy davam.

halit13
20. máj 2014

@peggy589 škoda, zisťujem, či náhodou niekto neletí 7.6. z viedne

nicky04
20. máj 2014

@sussie259 Ahoj. Boli sme tam minule leto. Nakoľko sme boli v Turecku niekoľkokrát a táto dofca bola top tak tento rok ideme tam tiež . A to som si hovorila ze nikdy by som sa na to iste miesto nevrátila . 15 minút od letiska, strava top, no fakt úžasná dovolenka 🙂

sussie259
20. máj 2014

@nicky04 jeej si ma potesila 😀 som bola v turecku 2krat ale este ako bezdetna 🙂 A uz sa mooc tesim

sussie259
20. máj 2014

@poiu super tesim sa

sussie259
20. máj 2014

@halit13 my zas 7.6 z BA , neviete este cas kedy sa leti?

halit13
20. máj 2014

@sussie259 no my to máme cez nemcov, ja som to brala už v 10/2013 a už vtedy sme mali časy odletov

sussie259
20. máj 2014

@halit13 my ideme s hydrotuorom, tiez sme to platili dost skoro- hned v januari, ale zatial zaidne blizsie info o odletoch 🙂 takze letite z viedne? my z ba- byvame 10 min. od letiska, takze ak uz bude cas hociaky nemame to nastastie daleko 🙂