Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gina333
29. jún 2011

ahojte baby 🙂
my sa chystame na dovcu do Turecka okolo 7.7, cakame na last minute. Trocha sa bojim tej horucavy co tam bude, ale skor sa nam ist nedalo. 😲 Chcem sa s vami poradit:, este nemame celkom dotiahnute odplienkovanie, skor je to o tom, ze to ustrazim ja, Sophi akosi zabuda pytat sa. 😉 Nocnik sa mi tam asi neda zobrat, takze neviem ako to tam budem riesit. 😝 Ak ma z vas niektora s tym skusenost poradte prosim. 😉

millada
29. jún 2011

@17anit07 , a tiez ste leteli v noci? Davala si malej kinedril? Mne dala detská taky sirup, ze je to na take ukludnenie. Nejake antihistaminikum, lebo kinedril vraj az od dvoch rokov. Tak uvidim, či to zaučinkuje a mala prespi niečo 😒
A s tymi kuframi a kočikmi si ma nepotesila velmi ☹ Dufam, ze náš to prezije 😝

martina2001
29. jún 2011

@millada o tých chleboch vážne pochybujem 😀 v lietadle jedlo a pitie dostaneš a zisti si koľko trvá transfer z letiska do hotela. autobus stále v polceste stojí na benzínke s bufetom a tam keď budete hladný si niečo kúpite. Pre dieťa jedlo si zavolaj na letisko, povedia ti presne, predpisy sa pri tomto sa menia

martina642
29. jún 2011

Ahojte baby..v skratke moja minuloročná skúsenosť..čo sa týka liekov pre deti,ja som malej nedala nikdy nič,a krásne prespala v lietadle alebo sa prehrala,a to lietame od jej 9 mesiacov..jedlo do príručnej úplne v pohode,len tekutiny nie,ale čaj pre dieťa sa ochutná a nechajú,aj voda na mlieko ok,len ochutnať pri kontrole..kočík môžete mať aký chcete,videla som aj s veľkými kočíkmi,je to väčšia oštara,ale ak treba tak môže byť akýkoľvek nemusí byť golfáč..my sme boli v Side Turan prince residence a max.spokojnosť..fantázia pre deti..čo sa týka slnečníkov tak my sme mali také dlhé celty a tie krásne zakryli všetky lehátka,a nebol problém pri mori nájsť voľné lehátka..ja dovolenku s deťmi v turecku len a len odporúčam,naozaj krásna dovolenka..tiež problém s Rusmi,sú to nevychované prasce,ale v pohode,krásny program každý večer..prajem všetkým krásnu dovolenku,určite neoľutujete 🙂

fiorela
29. jún 2011

@millada ahoj, ja som s jedlom nemala problém, čo som potrebovala, všetko som si zobrala do príručnej batožiny a nikto mi nič nepovedal. Aj tekutiny, ako ti už napísali ostatné kočky, môžeš si zobrať, ale musíš z toho ochutnať. Ja som mala asi pol litra horúcej vody v termoske, lebo som malému v lietadle zarábala kašu. Ak ti môžem poradiť, zober si čo potrebuješ a prinajhoršom ti to kážu vyhodiť do koša - a to by si ten chlebík oželela, nie? Ale nemyslím si, že to urobia.

17anit07
29. jún 2011

@millada ano je kinedril az od 2r ale pytala som sa lekarky a mala to prezila bez ujmi na zdravi 🙂 ved ani oko nezazmurila z ke sme odlietali o 10 ale z hotela sme uz odchadzali o 4 rano odlet z Alanye sme mali o 6.00 nakoniec bolo 2h. meskanie mala cely cas lietala po hale a zaspoala nam az v aute z KE do PP

fiorela
29. jún 2011

@millada A k tomu kočíku.... my sme mali rodinný dvojkočík, lebo boli obidve deti ešte malé - hotový autobus!
Nebol to ale žiaden problém, len musíš mať taký kočík, ktorý sa dá zložiť, aby sa pri kontrole zmestil do rontgenu.

gretkab
29. jún 2011

@fiorela Zaciatkom jula pred 2 rokmi bolo teplejsie, ako koncom augusta vlani. A teraz uvidime. Mne teplo nevadi, ja mam teplo rada a akonahle je trosku chladnejsie, hned to citit na vode v bazene 😉.

@soni78 Moji svokrovci letia 😉. Ale deti ich budu cakat v uz v Turecku - my letime v piatok z Viedne (snad to prezijeme, lebo z Viedne sme este neleteli a okrem toho nevieme ani slovo po nemecky 😉).

@millada Nam v BA s jedlom nerobili ziadne problemy, kontrolovali len tekutiny. Stravu pre dieta ti urcite nechaju -a dostanete urcite aj nieco v lietadle jest. Nas kocik minule roky prezil, tento rok uz ideme bez, snad nebudeme lutovat. Ale 2 deti, 2 kufre a kocik k tomu sa nam zda uz vela 😉.

ivkapon
29. jún 2011

@martina642 ahoj, konečne niekto kto bol v Turan Prince Residence. Huráááá! Už som sa tu viac-krát pýtala, či tam niekto bol a doteraz nikto. My tam ideme toto leto. Ako bolo? Boli ste spokojní so všetkým, alebo sa Vám niečo nepáčilo?

gretkab
29. jún 2011

@gina333 Existuju take skladacie nocniky, co vies zlozit do "placky" - ale nemala som ho, takze realnu skusenost nemam.

martina642
29. jún 2011

@ivkapon Ahoj..my sme boli veľmi spokojní..jediný náš problém boli blbí Rusi..tí boli ako u seba doma na dvore,a my ostatní ako dáki votrelci..ale vy to môžete mať iné,tiež asi aj záleží od ľudí..inak všetko OK..krásne animačné každý večer,pre deti tobogán,kolotoče,preliezačky..každý deň zmrzka,,naozaj super aj strava bez akéhokoľvek problému..na pláži dostatok lehátok,vždy sme mali miesto,a to sme chodili až o 11-13 na pláž

jespera
29. jún 2011

@martina642
ahoj - na nete pisu ze centralna klima? nevadilo - na kolko to bolo nastavene..nebolo vam zima? Mala som znamych co boli v takom hoteli a v noci to bolo priserne , deti im tam prechladli.

martina642
29. jún 2011

@jespera ahoj..my sme si ju na izbe sami ovládali..na noc sme si vypli..ja som nevedela keď sme tam šli že aké je ovládanie,ale šlo to ovládať na izbe

ivkapon
30. jún 2011

@martina642 ešte by som sa chcela spýtať, či ste pri príchode nemali problém s izbou a v ktorej ste boli budove (viem, že sú farebne rozlíšené). Na tento hotel čítam dobré recenzie, len čo sa týka obsadenia izby po príchode, tak s tým zvyknú byť problémy. Alebo je izba hlučná, lebo je smerovaná do areálu k bazénu. Máš s tým nejakú negatívnu skúsenosť?

martina642
30. jún 2011

na izbu sme čakali,ale vôbec mi to nevadilo,deti sa tam spolu hrali,zvládali to v pohode a priebežne asi po hodinke nás začali púšťať do izieb..my sme mali izbu v budove keď sa od recepcie kukáš na more tak po ľavej strane,ale nepamätám si farbu 😉 a bola orientovaná do boku síce tam nebolo bohvie aké prostredie,ale vyhovovalo nám že tam bol relatívne tieň a ticho,len z kuchyne zvuky,ale to len v čase jedenia..a keďže sme mali ani nie dvoj ročnú dcérku,vôbec sme to neriešili..na balkón som chodila len sušiť uteráky,inak sme nevyužívali boli sme stále mimo..

ivkapon
30. jún 2011

@martina642 tak ďakujem pekne za vyčerpávajúcu odpoveď.

sisinka89
30. jún 2011

Ahojte, bol niekto z Vas v hoteli Kemal Bay Alanya?🙂 Odlietame 10.7 z Ke, tak by sme chceli vediet nejake recenzie dakujeeem 🙂

sisinka89
30. jún 2011

Ahojte, bol niekto z Vas v hoteli Kemal Bay Alanya?🙂 Odlietame 10.7 z Ke, tak by sme chceli vediet nejake recenzie dakujeeem 🙂

petruna110
30. jún 2011

my byly v Turecku loni, ale přišlo nám to moc "arabské". Jeli s toutu cestovkou: http://www.eximtours.cz/zajezdy/ mají fakt super zájezdy. Ale nevím to Turecko, jak jinak to říct, než že bylo moc arabské... zní to blbě, ale jiank to říct nedokážu. Nebylo to tak extrémní jako třeba v Tunisku, to nee, ale přece jenom ženské na dovolené bez chlapů, to si všichni všimli hned. A bylo jich kolem nás plno. Líbí se mi orientální kultury a Turecko jsem poznat chtěla, tak trochu jsem naivně doufala, že to bude v pohodě. Ale zase musím uznat, že moře v pohodě, ceny super a památky a přírodní útvary taky bomba. Jediné co doporučuju, jet tam s chlapem za zády. A každopádně doporučuju vyhledat recenze na hotel na netu... někde se najdou i recenze přímo na město a výlety. Ale s dětmi mi to nepřijde úplně ideální dovča. To spíš Bulharsko...

millada
1. júl 2011

@petruna110 , kazda krajina je ina a prave to je na tom zaujimave. Kazdy, kto ide do Tuniska, Egypta, Turecka... rata s tym, ze to bude arabske, ale aspon vidime niečo ine. Napr. aj tie ženy v habitoch kupajuce sa v mori 😝 😀 My uprednostnujeme vzdy sukromnu plaz pri hoteli, potom takych arabských "podívaných" nie je az tak vela.
Ale podla mna je Turecko fajn pre deti. V porovnani s Egyptom a Tuniskom je trošku viac europskejšia a čistotnejšia. A vdaka tomu, ze tam človek dostane all inclusive služby pri leteckom zajazde za cenu, aka by vyšla pri zratani dopravy, stravy, ubytka v Chorvatsku, je to super. Predsa len nemusiet varit, umyvat riady, nakupovat potraviny je už len ina dovolenka 😉

blanblan
1. júl 2011

@petruna110 a kde si to prosim ta bola? Lebo myslim si ze ked ides do nejakeho hotela s medzinarodnou klientelou tak su na to zvyknuty ze zena moze byt aj sama a tam to podla mna nikoho neprekvapuje. Potom ak si chodila niekde po dedinach alebo mestach vo vnutrozemi, tak to si viem predstavit ze to moze byt ako vravis. Ale v letoviskach? My sme boli v takom mensom zapadakove a obcas som chodila von sama kym muz s malou siestovali ale nikto na mna cudne nepozeral.

millada
1. júl 2011

Myslite, ze si mozem vziat do priručnej batožiny antikonc. tabletky a nosovy sprej? Nezhabu mi to??? 😕

talinka
1. júl 2011

@millada no nam kocik dopadol dobre a naco jedlo..na letisku mas bar, tam kupis alebo ved v lietadle je obcerstvenie a je tam aj rozok, teple jedlo sme mali, pitie vsetko 😉 leteli sme o jednej v noci

talinka
1. júl 2011

@millada a naco antikoncepciu do prirucnej ? nosovy mozu zhrabnut aj nie...mne dovolili malemu pit zobrat v pohode,ked som to ochutnala 🙂

talinka
1. júl 2011

@gina333 ahojky regi, ja som brala redukciu na wc..a sem tam mal plienky aj na noc..nocniky v hoteloch nemaju, teda v nasom nie a to bol rodinny.. 😉

talinka
1. júl 2011

@petruna110 ja teda tvoj nazor takisto nezdielam, ako Tunis, Egypt nesla by som asi bez chlapa,aj ked v Egypte mam pozitivnu skusenost, spravali sa uctivo ...ale Turecko...sak to je take europske uz ze az 😀 praveze si nevsimali v nasom pripade zeny,ale skor deti, straaasne isli po mojom malom,ale tak v dobrom to myslim, ze sa venovali, usmievali na deti, hrali sa s nimi..na zeny nic, pohoda, slusnost,milost, ucta ..neviem kde si to bola, no ja mam tento nazor..a boli sme dve rodiny s detmi a IDEALNA dovolenka..teda..neviem preco myslis, ze nie je 😅 ale tak jasne, co clovek to iny nazor 🙂 len ma to trosku prekvapilo 😉

martina642
1. júl 2011

@petruna110 tak isto absolútne nesúhlasím,ale iste že v dobrom. 🙂 .my sme tam boli s 19 mesačnou dcérkou a absolútne bez problému,jedna výborná dovolenka...atrakcie..hotel na vysokej úrovni,minimálne 4 hviezdy ovšem,a keď človek nechce isť mimo hotel tak nejde..a čo sa týka chlapa,nemala som žiadny problém s dákym obťažovaním,aj keď som šla sama..na každom rohu usmiatí obsluhujúci..veľmi milí trhovníci,proste ja len a len odporúčam 😉

ivett1
2. júl 2011

ahoj, tak my sme sa vrátili z Grécka - ostrova Korfu a môžem porovnať...Turecko je naozaj so službami na vysokej úrovni🙂...možno je to aj tým, že chcú do únie, tak sa snažia...Gréci chcú niečo (peniažky...) od únie a snažia sa tiež, ale po svojom...Turci deti zbožňujú😀...ale, ak naznačíte, že sa vám to nepáči, stiahnu sa...aj Gréci majú radi detičky (tie naše boli v kurze stále🙂...ešte aj pri kontrole na letisku, kde sa všetci tvárili stráááášne vááážne, dokázali rozosmiať "vážnych pánov a dámy"... )...ale podobne, ako my, keď sa nám zdá, že je nejaké dieťatko zlatučké...😀 ...ak nám to vyjde a nezmenia sa podmienky, tak my pôjdeme budúce leto s deťmi skôr do Turecka 😎, kvôli už spomínaným službám ...ale toto je len moja momentálna skúsenosť... 😉
PS: ...a čo sa týka dievčat (od 0 do 100 rokov), tak "južania" (Gréci, Turci, Taliani, Španieli, ešte aj Egypťania...) prejavia vždy pozornosť, či už komentárom, dotykom, pohľadom a pod....stačí, ak ste ženského rodu, príjemného vzhľadu (a nemusíte byť ani blond 🙂.....netreba si z toho nič robiť 😀

jespera
2. júl 2011

Vie mi niekto povedat kolko cca stoja vodne atrakcie v turecku - napr. taky paragliding alebo hocico ine...?

jespera
2. júl 2011

opravujem hlavne ma zaujima : parasailing - sedite hore v padaku a taha vas nejaka lod...

slaviq81
3. júl 2011

@jespera nas parasailing minule leto stal tusim 40 ecok 😉 A fotky 10 eur za kus 😝