Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuzujan
1. jún 2010

ahoj jasterica my ideme do iberotel palm garden, malo by to byt vedla hotela kde si bola ty. Mohla by si napisat nejake info? ohladom stravy pre deti, neviem ci si si vsimla, ohladom plaze a mora. Tak isto, ze vraj je v blizkosti obchodny dom, co vsetko tam nakupim? A este som chcela vediet ci sa tam daju robit nejake prechadzky, napriklad do centra mesta, alebo do okolia - myslim s kocikom.

dakujem moc 🙂

zuzik25
1. jún 2010

ahojte, tak my sme sa pred 2 dnami vratili z Turecka a bolo super, strava skvela, aj malej chutilo, let sme zvladli v pohode, boli sme v Hotel Saphir v Konakli pri Alanyi, ale ako pisala livia, 98 percent rusov, my 3 slovaci a par nemcov. ale ked sme odchadzali poprichadzali uz aj češi. Boli sme cez Neckerman. Takze odporucam aj s malymi detickami.

kika6
1. jún 2010

My ideme 11.6. do Side. Je už more vyhriate, alebo máme počítať so studeným morom. Dík

zuzik25
1. jún 2010

kika, uz bude teplucke, sice nie tak ako napr, v auguste, ale v pohode sa bude dat kupat. uz my sme sa kupali aj mala.

romini
1. jún 2010

Ahoj kika ja mam byt v Yalove to je na druhej strane Istanbulu tam uz je more vyhriate v maji. Takze v Side je uz teplo to je dole na juhu.
Nemusis sa bat a v Side je super krasne vlastne v Turecku je vsade pekne a dole v Antaliy je uz hic.

kika6
1. jún 2010

Dik moc baby. Len som sa bála, lebo ja nemám rada studenú vodu. Pre mňa ani v Chorvátsku a Taliansku nie je dosť teplá voda v sezóne. Ale malej je to jedno.

jasterica
1. jún 2010

zuzujan,ano,ten hotel je vedla 😵 nas hotel bol fanatstikus,aj co sa tyka stravy,tak to bude hadam podobne... 😉 a vstup do mora je pozvolny,velmi dobry pre deticky ale cisty piesok tam nie je,je to kombi s jemnym strckom...inak fajn 😉 a je to od side cca 15 km,ale oproti hotelom su take miestne obchodiky,kam aj s kocikmi zajdes 😉 ale do side sa oplati ist na vyjazd,taxi su v poho a kocik tam spraces 😉

lenka03
1. jún 2010

@sakura77 myslim ze ano aj v lietadle a aj v odletovej hale bol o tomto case otvoreny bar ... ja som mala 0.5 l horucej vody v termoske a po ochutnani ma s tym pustili .. inac asi aj ine mamicky dostali rovnake rady v cestovke lebo letusky tam behali s flasami a vodou ... Inac ta termoska sa ti isto hodi ... my sme boli na tom tanecnom predstaveni FIRE OF ANATOLIA alebo nejak tak sa to volalo, z hotela sme odchadzali o 5.15 a vratili sme sa o polnoci, takze hippka, termoska a mlieko nasypane do flase to istili ...

sakura77
1. jún 2010

@lenka 03 dik,no termosku beriem veru a aj nejaku mini varnu konvicu asi vezmem

emka21
1. jún 2010

My ideme 6.6. do Alanye, hotel Tac Premier..nepoznáte nahodou niekto? sakura 77 pojdeme asi spolu, tiež letíme 05:30 🙂

certica_3
1. jún 2010

Ďakujem za pomoc . V Turecku sme ešte neboli , tak sa neviem orientovať . Inak zvažujeme či vôbec pôjdeme , malá 5 mesačná Alica sa teraz budí v noci každé 2 hodiny . Tak necháme rozhodnutie na poslednú chvíľu.Ale ak čoskoro nepríde leto aj do našich končín určite poletíme . 😉

kape
1. jún 2010

Ahojte.
Prepacte, nemam cas citat vsetko v tejto teme, chcem sa spytat, nas syn ma rok a 9 mesiacov, mam ho zapisaneho len v pase, je to v pohode pri ceste do Turecka? A ideme cez nemecku CK, takze viza si musime kupit na letisku, je to v pohode, kolko sa plati za vizum za dieta do 2 rokov ?
Velmi pekne dakujem.

gabika7706
1. jún 2010

@certica_3 Martinko sa mi tiez budi v noci podobne, ale nenapadlo ma, ze by som kvoli tomu nesla na dovolenku 😉

livia76
1. jún 2010

@kape Platí sa za každú osobu rovnako, aj za dieťa do 2 rokov 15 eur ako za dospelých, stačí, keď je zapísaný v pase.

mauzos
2. jún 2010

Ahojte, neboli ste niektora v Alanii, cast Mahmutlar? My tam ideme 17.6. a potrebovala by som vediet, ci sa tam daju kupit plienky. Pre dvoch by som ich potrebovala na 15 dni za kufor 😒

livia76
2. jún 2010

@mauzos boli sme v máji v Mahmutlari sú tam aj lekárne aj obchody, kde boli plienky nemaj strach, kúpite na 100%

sakura77
2. jún 2010

@emka21 my ideme az 11.7 soni78 idu 6.6. 😉

gabika7706
2. jún 2010

Baby, mozno sa to tu uz rozoberalo, ale nemozem citat vsetko dozadu, prosim, poradte, proti komarom Raid na 10 dni...chcela som dnes kupit, no napadlo ma, ci to vobec moze Martinko dychat (ma pol roka) a ci to bude pasovat do tych zasuviek u nich???

mauzos
2. jún 2010

@livia76 super, dakujem za info, velmi si ma potesila, nikde som sa k tomu nevedela dopatrat. Ako sa vam tam pacilo? Je to skor tichsie alebo rusnejsie stredisko? Da sa tam ist niekde aj s detickami? V akom hoteli ste boli? My ideme do Astor Beach Resort.

danulik
2. jún 2010

@gabika7706 - kup radsej chicco zanza, to je od narodenia a maju aj do zastrcky, aj sprej, vlhcene utierky a take pero po ustipnuti..

gabika7706
2. jún 2010

@danulik vdaka za tip, nepoznam, vyguglim 😉

danulik
2. jún 2010

@gabika7706 - nemas za co.. maju to aj napr. v all toys 😉

petra6
2. jún 2010

Ja sa chcem ešte opýtať - zamieňali ste si eurá za tureckú lýru ešte tu alebo až tam alebo ste priamo platili eurom........ čo je výhodnejšie?

Lívia - to, že ste chceli mať izbu o pár hodín dlhšie (písala si, že ste im nechali 10 €) ste nahlasovali na recepcii po príchode alebo až keď to bolo aktuálne ten posledný deň?

danulik
2. jún 2010

@petra6 - my sme platili eurom, da sa vsade..

sakura77
2. jún 2010

no,to som sa aj ja chcela spytat,takze tie ich bubaky nemusim vobec nosit?

vikiem
2. jún 2010

Ahojte,
aj ja pridám moju skúsenosť z Turecka. Minulý rok sme boli v Side, hotel Grand Prestige, teraz sa pre zmenu chystáme do Beleku hotel Bel Conti. Minulý roka mala moja malá len 10 mesiacov, ale ceste s lietadlom aj všetko okolo toho zvládla vynikajúco. Čo sa týka letiska - nevedela som čo ma čaká ohľadne kontroly tekutín - ale potom čo som musela ochutnať mliečko aj vriacu vodu tak som povedala že vydržím všetko. Tolerancia síce nebola žiadna, lebo naozaj tá voda bola vriaca a ich to 2 x nezaujímalo, ale čo už, so spáleným jazykom som to prežila. Čo sa týka Side - je nádherné určite sa oplatí vyjsť si taxíkom resp. ich miestnymi dolmušmi. My sme mali v hoteli všade automaty s vodou, takže som mliečko aj čajík robila z tej vody, žiadny problém nebol. Po prílete na druhý deň nám hneď malá ochorela a mala veľmi vysoké teploty. Vynechali sme delegátku a priamo sme zavolali lekárovi (moja mama je zdravotná sestra a nemecky hovorí perfektne takže žiadny problém nebol. Čuduj sa svete, lekár bol veľmi milý, povedali sme mu čo máme za problém a on povedal, nech sa pripravíme, že za pol hodinku nech ho čakáme pred hotelom. Bol tam presne, nasadli sme k nemu do auta a už nás viezol do nemocnice. Priznám sa moja prvá myšlienka bola - s cudzím chlapom v cudzej zemi a Boh vie kam nás to vezie. No ale zastali sme pred "nemocnicou". Ako každý aj ja som mala predsudky voči krajine - tak aj voči ich zdravotnému systému. Ale to sa v tej chvíli zmenilo. Ocitla som sa pred budovou, ktorá na prvý pohľad vypadala skôr ako 5 * hotel a nie ako nemocnica. Vnútrajšok bol na tom rovnako - to čo vidíte v amerických filmoch je oproti tomu čo je v tureckej nemocnici nič. Predpokladám bola to nejaká klinika s ktorou majú poisťovne zmluvu. Ale personál bol oblečený v kostýmoch, žiadne zbytočné papierovačky tam neboli - všetko sa riešilo cez PC a obratom a navyše na počkanie nám urobili také vyšetrenia, na ktoré sa u nás čaká aj 2 týždne. Neboli by sme robili vedu z horúčky, keby malá v 5-tich mesiacoch neprekonala zápal obličiek - takže u nej treba so zvýšenou opatrnosťou zaobchádzať aj pri miernej teplote. Dostali sme od nich lieky proti horúčke a pre istotu aj antibiotiká - tie zabrali už na druhý deň, takže dovolenka dopadla ok. A tie lieky na horúčku - no z tých som kúpila ešte jedno balenie aj domov - lebo takéto účinné som ešte fakt nevidela - bol to sirup a po podaní do 0,5 hodiny malá bola celá mokrá a horúčka nikde. Veľmi účinné - nie ako náš panadol. Vďaka tejto nepríjemnej skúsenosti som mala možnosť spoznať aj príjemnú stránku Turecka, a na našu hanbu musím skonštatovať, že slovenské lekárstvo je zaostalé za tureckým a teda riadne. Takže ak by sa náhodou niekomu niečo prihodilo na dovolenke v Side, naozaj sa netreba báť, bude o Vás postarané lepšie než doma. Krajina ma celkovo tak uchvátila, že sme sa rozhodli ísť do Turecka aj tento rok ( a to som teda bola už na mnohých miestach, ale nikde ma to nechytilo tak, aby som sa tam ešte raz vrátila).

kape
2. jún 2010

@livia76 - velmi pekne dakujem za odpoved.

@danulik- esteze pises o tych komaroch, ja som zatial nic nikdy do zastrcky na komare nebrala, zatial sme to nikde nepotrebovali, tak toto pre istotu teraz dokupim.

soni78
2. jún 2010

@sakura77 , my tiez nejdeme 6.6. 😀 ideme uz 4.6...tesne vedla 😉 😎 😎 😎

kackabrcka
2. jún 2010

vikien - vdaka za prispevok aj vdaka tebe vyrazame na dovolenku prave do turecka.. a co sa tyka letiska a ochutnavania tekutim tak v BA je to vzdy!!!!!!! dokonca som musela zoskladat zapp do kontrolneho priestoru, dceru vybrat z maxi-cosi.. (moja skusenost) ja mam pri sebe vzdy ale aj studenu vodnu takze miesam horucu z studenou... moja dcera je zvyknuta lietat lietala som cele tehotenstvo nemecko-slovensko az do 36tt a dcera letela prvy krat ked mala 2,5mesiaca.. znasa to super.. 😉 chystame sa tiez do SIDE 😵 uz sa tesim

soni78
3. jún 2010

baby ozaj a neviete ci budem musiet ochutnat aj napr. puding, alebo milacik, ak zoberiem malej do lietadla??? lebo ona je taka jogurtova a milacikova....len ak to uz otvorim, tak to nechcem zase furt strazit, aby sa mi to nevylialo 😅 😝