Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

janina77
26. jún 2011

@kiwinka jeeej, dakujem za odpoved. Kedy si tam bola? Aj s dcerkou? zaujimala by ma plaz, ci je vsade piesok, alebo aj drobne kamienky a aky je vstup do mora. pripadne ak ta este nieco napadne k tomuto hotelu. Dakujem 🙂.

kiwinka
26. jún 2011

@janina77 ja som ta bola v roku 2009, to sme este nemali dcerku,,, ale boli sme s kamosmi co mali 2rocneho chlapca a 4rocnu dcerku a dtom sa veeelmi pacilo. a ano asi odporucam topanky do mora. je ta taky strk, strkopiesok, pri vstupe do mora su kamene, v mori uz ked s akupes tak nie, uz len piesok.
ale ved to vobec nevadiiiii! :D
je tam veeela rodin s detmi, je to RAJ re deti,,, vlastne aj pre dospelých 🙂

janina77
26. jún 2011

@kiwinka dakujem 🙂

talinka
27. jún 2011

@m.a.r.t.i.n.a tam boli teraz nasi 😉 a teda nevedeli sa vynastazovat na Rusov a studene more bolo..ale inak boli spokojni, stacilo im, no uz sa tam nevratia..Kemer je vylucne pre rusov robeny 😝

talinka
27. jún 2011

@denininka jasne uz viem, aj ja som sa rozhodovala medzi tymito troma a vyhrala Queen 😉 resort som mala tiez moznost vidiet ,ked sme tam vyhadzovali dovolenkarov..

m.a.r.t.i.n.a
27. jún 2011

@talinka Ano, Kemer je celý "ruský", 90% investorov je Rusov, ale mne nejak extra nevadia, nijak mi dovolenku nenarušovali,akurát,že všade počuješ ruštinu 😅
More studené bolo,to ano...Ja už tiež by som inam,ale nie z dôvodu,že s ami tam nepáčilo,práveže naopak, hotel vynikajúci,aj služby,ale mám rada zmenu a skúšam nové 🙂

lalus
27. jún 2011

ahojte, aktualne hlasenie z Turecka....vcera sme prileteli, ubytovani sme tu http://www.gypsophila.net/en/index.html velmi pekne, nemôzem sa na nic zatial stazovat, ochota, sluzby, strava perfektna...aktualne je mierne pod mrakom, bolo aj vcera a vraj este zajtra zvyskove mraky (uz by sa to malo trhat), potom ocakavaju vyrazne slnecno. Vcera na obed este bolo fajn, vysli sme z letiska a takmer sme sa od horucavy nenadychli. Aj ked je pod mrakom, zima nie je, voda je tepla v bazenoch i mori 😉 Pri vstupe do mora su vlny, maly sam nevojde - by ho to zmietlo 😅 , za urovnou, kde sa voda "lame" sa vsak este stale da stat - dotiahneme na dno a da sa v pohode plavat 😎 Prajem vsetkym peknu dovolenku 🙂

jespera
28. jún 2011

@m.a.r.t.i.n.a zdravim ta, ja som akurat v stave ci brat dcerku / 21 mes. / k moru ci nie - ci do turecka ci radsej europa, bojim sa horucav, zmeny v strave...letu a neviem coho este vsetkeho, AAAAle ked som videla tvoje fotky ako ten tvoj synator si tam vylyhuje...normalne mam chut ist rovno tam aj s malou..Tak mi prosim ta prezrad - aky hotel, kde to bolo este raz - kolko vas to cca vyslo.
Kociar si mala uplne klasicku buginu - alebo sportovy ten trosku vacsi od tej buginy,
Davala si malemu aj kvapky do usi v lietadle - nebol dlhy let...ale pozeram ze tvoj syncek je trosku starsi od mojej...

m.a.r.t.i.n.a
28. jún 2011

@jespera Ahoj, ja som bola v Turecku už minulé leto a zvažovala som, či malého vziať alebo nevziať so sebou,nakoľko sme išli uprostred sezóny a Turecko je známe veľmi vysokými teplotami. Nakoniec som išla bez neho a urobila som dobre,pretože 38C je aj na dospelého veľa, nemohol by byť absolútne na slniečku a to v mori a v bazénoch nie je možné... Buď len skoro doobeda alebo nejak po 17tej, ale o čom to potom je,keď musí byť pod slnečníkom a vysvetľuj takému malému dieťaťu, že nesmie na slnko...
Teraz sme mali okolo 32 a bolo to super, natierala som ho stále 50tkou...
Hotel sa volá Zen Phaselis Princess Hotel resort and spa-KEMER, cestovka OREX tour, pozri si ich stránky,sú tam aj ceny
So sebou som mala golfáč, keď pozrieš do albumu,uvidíš aký... V lietadle malý do ušiek nič nemal, po 5tich minútach zaspinkal....

m.a.r.t.i.n.a
28. jún 2011

@m.a.r.t.i.n.a OREX TRAVEL

jespera
28. jún 2011

@m.a.r.t.i.n.a dakujem, a este mam otazku - aky je system v tureckych hoteloch pri ukonceni pobytu -transfer na letisko je napr. o piatej - kedy treba odist z izby? Vazne uvazujem ze pojdem aj s malou koncom augusta -zaciatok septembra.
a inac ako maly zvladol ten pobyt bez teba?

talinka
28. jún 2011

@jespera my sme mohli byt na izbach do 12,00 ale dalo sa doplatit a mohla si byt dlhsie...a ked s dietatom odporucam radsej pieskovu plaz a SIDE 🙂 inak dobre vravi @m.a.r.t.i.n.a Orex travel ma aj cez shopcity.sk super zlavy na zajazdy do Turecka aj moji rodicia boli tam, kde martinka a boli spokojni aj s cenou, aj ked najprv nevedeli do coho idu,ked za tak male peniaze 😀 horsie bolo,ze nemali presny cas odletu ale v rozmedzi tusim troch hodin co bolo trosku blbe 😅

talinka
28. jún 2011
m.a.r.t.i.n.a
28. jún 2011

@jespera My sme odlietali o 8:00 miestneho času, takže odchod z hotela bol o 3:30hod ráno...

A náš malý je v pohodičke, on je zvyknutý byť na noc mimo, skoro každý druhý víkend trávi u starkej, takže nemá problém...To skôr ja som zle znášala,že ho nemám cez dovolenku pri sebe,bolo mi strašne smutno ☹ 🙂

m.a.r.t.i.n.a
28. jún 2011

@talinka Je tam práve ponuka aj na ten náš hotel ZEN PHASELIS 😵 😉

talinka
28. jún 2011

@m.a.r.t.i.n.a ano je, vsimla som si...aj som videla uz fotky rodicov a fakt je tam pekne 😉

gretkab
28. jún 2011

@jespera Ak ma mala 21 mesiacov, vobec sa nemusis obavat, nasa mala prvy krat 14 a uplne super to bolo. My sme boli aj ideme znova do Side - Kamelya Holiday Village - pre deticky uplne super.

jespera
28. jún 2011

@gretkab diky . len zda sa mi to trochen drahe...ci ani nie na turecko?

jespera
28. jún 2011

@talinka a transfer na letisko ste mali o kollkej?

gretkab
28. jún 2011

@jespera Je to drahe, ale ked som pozerala popisy hotelov, tak cokolvek, co sa mi zdalo minimalne rovnako dobre podla popisu, bolo drahsie 😉.

jespera
28. jún 2011

@gretkab ale je pravda ze tie drahsie 5 hviezdove hotely uz su fakt nadherne, mam pocit ze clovek ked tam nema ani potrebu ist niekam inam...vlastne vsetko tam je...nie...?

fiorela
28. jún 2011

@jespera naozaj sa nemusíš ničoho báť, ja som bola minulý rok v Side - Kamelya Holiday Village s dvoma deťmi, vtedy mal starší syn 18 mesiacov a menší 5 mesiacov. Obidvaja všetko zvládli v pohode. Boli sme tam ale koncom sesptembra, boli už príjemné teploty 30-32 st. more bolo teplučké, malý sa vôbec nebál.

fiorela
28. jún 2011

@gretkab v akom termíne si boly v Kamelii?

17anit07
28. jún 2011

Ahoj prileteli sme pred tyzdnom a mame len samé dobre skúsenosti super služby ochota krasne more ani sa nám vratit nechcelo kazdemu odporucam boli sme 20km od Alanye Jasmin beach resort a mala to zvladla uplne v pohode 🙂

gretkab
28. jún 2011

@jespera Ano, je tam vsetko, co potrebujes, takze vlastne nepotrebujes vytiahnut paty z arealu.

@fiorela Prvy krat sme boli na zaciatku jula, vlani na konci augusta a teraz ideme zas zaciatkom jula.

talinka
28. jún 2011

@jespera no my sme to mali super, uz okolo 10,00 sme odchadzali z hotela, lebo o 13,00 sme mali odlet 🙂

fiorela
28. jún 2011

@gretkab a nebolo príliš horúco? My ideme tento rok zase koncom septembra, ale teraz sme si vybrali hotel Alba Resort

soni78
28. jún 2011

leti niekto teraz v sobotu z BA do turecka s detmi??? 😎 😎 😎

millada
28. jún 2011

Mozete mi prosim napisat, tie čo ste uz boli v Turecku, ako je to s jedlom v priručnej batozine? My letime o druhej v noci (neviem, ako to mala zvladne 😒 ) a teda kym sa dostaneme do hotela bude aj okolo obeda asi, takze chcem nabrat nejake rozky a chleby salamove 😀 aj pre malu maslovy chlebik, nejake keksiky, vody... Mozem to vziat do lietadla? Pustia ma s tym? 😨

Ako vam dopadli kočiky po prilete? @17anit07 @fiorela a ostatné, čo ste uz spät 😉 Mam sa bat, či v pohode? 😅

17anit07
29. jún 2011

@millada neviem ako to je s rozkami ja som mala vyzivu a piskoty a nebol problem ani s pitim kociar sme odovzdali az pri lietadle v Antalyi ich ale vydavali pri vytahoch nie spolu s batozinou a niektore vyzerali ze sa budu dat pouzit iba na suciastky ☹ chvalabohu nas to vydrzal ak mozem odporucat je dobre zabalit si kufor do folie ako to malo mnoho ludi lebo nas bol potrhany ☹ a naozaj sa mi nechcelo riesit reklamaciu na co mate narok balenie na letisku stalo 6eu inac mala zvladla cestu uplne super dala som jej 1/4 kinedrilu ale celu cestu nezazmurila oko 🙂 mam dojem ze to len mi maminky zbytocne stresujeme verim vsak ze niekto ma aj zlu skusenost