Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

riamim
12. jún 2013

@mvp Ahoj. My tam odlietame budúci týždeň. Chcem sa ťa spýtať, je lepšie si zobrať doláre, či eurá? A nebol problém s pitnou vodou, bola stále k dispozícii? A ako ste riešili deň odchodu, doplatili ste si izbu? Lebo my budeme odchádzať z hotela až okolo ôsmej večer, tak rozmýšľam, kde sa malá vyspí, keď izby treba uvoľniť tuším do dvanástej.

mvp
12. jún 2013

@riamim ahoj my sme nešpekulovali s premieňaním peňazí lebo vždy niake ostanú a potom mi schnú v pohárkoch, všade sa dalo platiť eurami, mena je 1 euro 2,3 tureckej, sú tam automaty s vodou ako sú aj v lekárňach a pod., tak isto na izbe v chladničke sme mali flašku vody, a z hotela sme odchádzali o 20,00 hod. a izbu sme mali vypratať o 12,00 tak sme si priplatili do 16,00 to bolo 15 eur a do 20,00 30 eur, pekné peniaze ale čo už keď máme drobca a potreboval na obed spať, ale väčšina išli z izby o 12,00 a motali sa už len pri bazéne.

nefertitka
12. jún 2013

@mvp nasa mala tiez ochorela, v sobotu sme sa vratili a v nedelu uz bola taka vselijaka a v pondelok to vypuklo, teploty, kasle, sople, tak sa liecime...u nas to ani nejde prist domov z dovolenky bez choroby...ale tak zas radsej, ako by mala byt chora tam...chvalabohu, tam to prezila v zdravi, aj ked bolo okolo velmi vela chorych ludi, hlavne deti...som sa kazdy den modlila, hlavne po minidisco, aby nieco nechytila, lebo tam sa kaslalo o sto sest....

nefertitka
12. jún 2013

@mvp a su tam animatori stale vo vacsine muzi? jeden tam je uz dlhsie, taky dlhovlasy...nevsimla si si, ci tam bol aj teraz?

riamim
12. jún 2013

@mvp Aha, ja som si myslela, že to bude väčšia pálka, ale toto je v pohode, tak to si priplatíme, nech sa malá pred odletom v kľude vyspí.
Inak, tohoto sa veľmi bojím, aby malá nedostala nejaké črevné problémy, ale tak vy ste už doma a doma sa to predsa len lepšie zvládne ako na dovolenke. 😒

ovka27
12. jún 2013

@benikate mi letime o 3.00 rano...

nivi
12. jún 2013

@riamim uplne v pohode sa da platit eurami, alebo si z bankomatu mozes vybrat par lir ak chcete.

nefertitka
12. jún 2013

@riamim papajte probiotika, to urobi vela...minuly rok sme ich uzivali len pred dovolenkou a mala tam mala hnacky asi 3 dni a teraz sme ich jedli aj na dovolenke a mala sa 2x riedko pokakala a potom uz bol pokoj, hned ako mala riedke, sme dali Hylak forte a hned zabral, asi len 2 davky uzila a bol klud. Chuda, sme boli vecer na plazi sa prejst a zrazu to z nej vyletelo, povedala ze kakat a uz to slo, tak sme v mori prali okakance 😝 , aby nesla taka pokakana cez cely komplex az do hotela

erinka123
12. jún 2013

@nefertitka ja čo mam skusenosti s malou tak väčne ked sa kupala v turecku v bazenoch mala aj problemy s hnačkami a,akonahle som jej nedovolila tak bolo pokoj od vtedy sa bazenom vyhyba a nepapa tam ani ich ovocie iba melony a ani čerstvu zeleninu ,maleho tiež nedam do bazenu,beriem maly bazenik tam mu dam morsku vodu a bude pod slnečnikom,a čo sa tyka stravy budem mu davat len čo je uvarene v dietnom pultiku 😉 vyskušaj niekedy neist do bazena,viem pre deti su tobogany poklad ale ak mavate problemy možno to zaberie,lebo ja mam bazen doma a viem kolko minieme na dezinfekciu a sme 4-ria, takže taky kolos ako je v turecku a tolko ludi a deti a ešte ked sa tam aj vycikaju sa to nestiha vydenzifikovat tak aby tam neboli bakterie,ja sa tiež nekupem v bazenoch ani na SR a tuk-tuk mikozu som nemala 5 rokov do vtedy non-stop,radšej ideme na jazera senecke 😉

nefertitka
12. jún 2013

@erinka123 ja som bola proti bazenom, hlavne poobede, ked sme vliezli do bazena toho, co bol pre uplne male deticky, co tam bolo tak viac smyklaviek, tak mi az zle doslo ake teple to bolo a aku to malo kalnu farbu....som sa s muzom aj dotahovala kvoli tomu, som mu vravela, ze ked tam ma ist, tak radsej doobeda...ale aj tak ju tam braval...a ked sa potopila a nalogala sa toho, skoro ma porazilo...podla mna z toho mala hnacku na druhy den. Co sa ovocia tyka, tak my sme zas nedavali melony, vraj tym sa treba tam vyhybat,ale davali sme jablka, hrusky, nektarinky, broskyne, ale vsetko sme supali, zobrali sme si z domu skrabku...tiez sme to kedysi riesili bazenikom s morskou vodou, ale teraz ju tam 4,5 rocnu uz nedostanem 😝 ...co ma mrzi, ani sa moc v tom mori nekupala, nedalo sa, bala som sa, kvoli tym velkym vlnam, co boli vacsinu casu, ja som sama mala problem odtial vyliezt a nie to este s nou na rukach, takze tam sla len vtedy, ked boli male vlnky

jankaba1
12. jún 2013

Ahoj, my sme boli so synom v Marmarise v Turecku, ked mal 4r., nemali sme ziaden problem. Let cca 3,5-4h., more vyborne, tobogany tiez....Co sa tyka stravi, nas vsetko obislo aj ked sme skusili asi vsetko.Je to asi individualne.Dolezite je natierat sa kremom.Odporucam Delong

stankapk
12. jún 2013

@erinka123 Ahoj. Tak vam sa to uz blizi... Prajem Vam krasnu dovolenku, uzite si to, a tesim sa na vsetky informacie ohladom hotela... 🙂

mirinda10
12. jún 2013

neviete mi poradit ci Travel Servis v lietadle dava obcerstvenie alebo sa da aspon kupit, ci si treba zobrat, dakujem

mirinda10
12. jún 2013

tak my letine 18.6 o 17.35 co je super aspon sa vyspime a spat priletime 23.25 28.6 co tiez nie je tak zle

nefertitka
12. jún 2013

@mirinda10 dava, dostali sme bagetku, keksik, nejake nealko, kavu alebo caj

mirinda10
12. jún 2013

@nefertitka dakujem

hpaja
12. jún 2013

Ahoj, letíme do Turecka (Konakli) příští týden ve středu a zajímalo by mě, jak je to poslední den před návratem... Vracíme se 30.6. a z Turecka odlétáme až ve 21,50 hod. Předpokládám tedy, že poslední jídlo budeme mít snídani. Do večera bude dlouho, jak to udělat s dalším jídlem? Jít na jídlo někam mimo hotel nebo vzít něco baleného trvanlivého už z ČR? S dětmi letíme poprvé, předchozí roky jsme jezdili do Chorvatska vlastní dopravou, tam jsme tohle řešit nemuseli. Díky za rady a tipy 🙂 😉

haslerka27
12. jún 2013

@mvp priniesli ste si hnacky?

haslerka27
12. jún 2013

@jankaba1 daylong som dnes kupila vraj je perfektny.minuly rok mi pomohol ked som sa spalila.

haslerka27
12. jún 2013

@riamim ahoj aj my ideme buduci tyzden21.6.v piatok.[prave sme sa vratili z nakupov,-)

nivi
12. jún 2013

@hpaja netusim ako je to teraz 🙂 dlho som nebola cestovkou ale naposledy pred 3 rokmi sme boli cez ck v Turecku a mali sme odlet az po 21 a normalne v ramci all inklusive sme dostali vsetko az kym sme neodleteli (ono pri tom mnozstve ich 4 lusia navyse nezabili :D) izbu sme vypratali, veci si dali na recepsiu do kumbalku.

ale nieje podla mna problem sa prestravovat aj mimo hotel ked uz by teda vam nic nedali :P

haslerka27
12. jún 2013

baby,bavite sa o bazenoch,su v turecku spinave tie bazeny,ci ako to mam chapat?moja mala ako ju poznam tak len v bazene bude chciet byt.davam jej preventivne teraz 2 tyzdne pred odchodom probiotika,tiez na imunitu nieco aj vela vitaminu c.....

hori
12. jún 2013

@nefertitka no ahoj, hlasim sa zo santopie pegasosu, konecne sa mi po par dnoch podarilo prehovorit moj notebook, aby ma pripojil k tomu netu, co je na recepcii... 😀 je tu krasne, pred tyzdnom dom na teba vela myslela, vystihli ste super pocko, ked u nas na SK 10 dni vkuse prsalo a bolo akurat tak na depku, ochoreli mi pred odletom obe deti, takze
@erinka123 neboj, nam dokina 2 dni pred dovolenkou racila predpisat antibiotika, vcera ich mala douzivala, vcelku nam tie kasle sople tu presli...
let sme mali nocny - nikdy viac, prvy den bol boj o prezitie, izbu nam dali az o 14:00... 😠
jedine, co som sklamana - z plaze - spinava, same ohorky, neupravena, lehatka prilis daleko, ziadne chodniky, piesok zeravy, vstup do mora kamenisty, more vecne rozburene,vlny velke, plavat sa neda, deti tam nevlezu, spad strmy... tak sme stale pri bazenoch, co je sice pekne, ale isli sme tam hlavne kvoli moru... tak to robime tak, ze deti su v bazene na smykackach, jeden z nas ich strazi a druhy sa ide kupat do mora, nastastie je to blizko...
kto ste pri side - odporucam vylet plavba lodou po rieke manavgat - uzasny zazitok aj prijemne kupanie... poobede sa ide na vodoady - neskutocne krasne miesto, skoda, ze sme tam boli tak kratko... potom nas hodili este do nejakeho bazaru Dickmen - to uz bolo menej prijemne, ale co uz... vraj s certifikatom na znacku - neviem aku, nase cinaky sa nam zdali lepsie... 😉 a nakoniec nas odviezli este do side - uplne zbytocne, vsetci uz boli unaveni, pobehalai sme tam par ruin a islo sa naspat... do side sa inak este chystame, ale uz len na vlastnu past...

riamim
12. jún 2013

@haslerka27 A idete do Club Belinda Beach?

haslerka27
12. jún 2013

@riamim nie my do alanyie ideme.

hori
12. jún 2013

@hpaja ak mas all inclusive, tak vam naramok nechaju az do odjazdu - izbu sice opustite, ale v areali rezortu/hotela byt mozete, vratane jedla, napojov, bazenov, sprch, lehatok... aspon u nas to tak je, mame tiez odlet v posledny den o 22:00...

hori
12. jún 2013

@haslerka27 bazeny nie su spinave, su napohlad ciste, ale je tam vela deti a plytka voda sa rychlo slnkom vyhreje... ono to vsetko zavisi od toho, kto je ako k comu nachylny a ako zvyknuty... my problemy namame (zatial) 😉

haslerka27
12. jún 2013

@hori tak mala sa v lete clupka ci vonku napr.na kosariskac alebo aj v madarsku na kupalikach od mala od 6 mesiacov,cize je zvyknuta....snad bude dobre

hpaja
12. jún 2013

@nivi nám právě v Egyptě při vracení klíčů vzali i náramek na all incl. a měli jsme smůlu... ale to jsme odlétali někdy v 19,30h a byli jsme jen dospělí, tak jsme to přežili. S dětmi si to nějak nedovedu představit.

hpaja
12. jún 2013

@hori tak to by bylo super, díky za info 🙂