Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

tanitta
15. máj 2013

ahojte
kocky pre 4,5r dieta kocik na spanie na letisku treba brat ci ako riesite?... kocik sice nemam ci sa vobec oplati ked ma drobec 19kg a ci je vobec potrebny vdaka za info

nefertitka
15. máj 2013

@tanitta pre 4,5r dieta kocik?my to riesime tak, ze si lahne normalne na sedacky a tam si pospinka, hlavicku nam na kolena, alebo svetrik pod hlavu, popripade maly vankusik

erinka123
15. máj 2013

@nefertitka moja ja som tam lekara na hotely vyuzila,mala dostala zapal usi ,a bol uplne suprovy ,dal jej injekciu a antibiotika a povedal že može byt aj na slnku ale kupat len v mori a mala v usoch vatu,čo sa tyka platby dalasom mu len čislo poistenia a on si to vyriesil s nimi lebo mal zmluvu urobenu s poistovnou,ta mi len počas pobytu volala že či sme boli osetreny a ake lieky mala dostala,lekaren som si tam nevšimla ale v side je ich plno.

erinka123
15. máj 2013

@tanitta mne nebolo treba ,ked mala mala 5 rokov uplne v pohode všetko zvladla a pospala si na sedadlach a na mojich kolenach mala hlavu. 😉

strihalka
15. máj 2013

@jarmillka no zkusim to do taketo tasky:

jarmillka
15. máj 2013

@strihalka ahaaa 🙂 nooo pozhanam aj ja niečo..dúfam že sa podarí 🙂 inak ako to riešite s nočníkom? ja dúfam že tam bude nejaké nákupne stredisko aby sa dal kúpit...

strihalka
15. máj 2013

@jarmillka no my toto resit nebudem, lebo mala je absulutne flegamaticka k nocniku, nic ji nerika..zkouseli jsme od 7m ale jakmile ji nan posadim, tak prcha, nevydrzi mi tam sedet, ani ked ji zabavim nejakou knizkou..takze my budem kupovat plenky.
Jedeme na 14dni, takze neco si zoberem zo sebou a neco dokoupime tam.

jarmillka
15. máj 2013

@strihalka 😀 musí byt zlata 😀 tak tak..sa tu asi zbytočne stresujeme a kopu vecí sa asi bude dat dokupit tam..teda dúfam....

nefertitka
15. máj 2013

@erinka123 jej super, dobre vediet;)ale dufam, ze prezijeme celu dovcu v plnom zdravi...

@jarmillka my sme to riesili kyblikom...jeden na hranie do piesku a jeden na kakanie 😅 😝 ...ale mali sme aj nocnik tusim, len sa nam ho nechcelo furt tahat na plaz

jarmillka
15. máj 2013

@nefertitka jeeej tak toto by ma nenapadlo 😀 super nápad 😀

nefertitka
15. máj 2013

@jarmillka 😀

zsuzsuka
15. máj 2013

ahojte, chcela by som sa opytat na hotel Hotel Kamelya Holiday Village ***** ..radi by sme tam sli....velmi sa nam paci a hlavne tie atrakcie pre deticky....budem rada za kazdy bazor..dakujem

strihalka
15. máj 2013

@nefertitka 😀 he he, ze kyblik na pisek🙂, no mozno vyzkousime jiny model 😀
@jarmillka urcite v lekarni bude, tam by meli mit znacky ako hipp a pampers bezne k dostani..
ja jeste shanim boty pre malou k vode, asi koupim crocsy obycejne lacnotky....a mozno potom tam uvidime ci nekoupime nejake pevnejsi obuv, lebo tu co maji tak male z toho vypadava noha..☹takze ty platenky s gumovou podrzakou

kvietocek7
15. máj 2013

chcela by som sa spytat ci ste boli s detmi niekde v delfinariu - teda kde presnejsie??

tanitta
15. máj 2013

@nefertitka
@erinka123 dik baby no ved prave si to overujem ci to nie je zcestna myslienka 😀 😉 ... a este otazka dokolkych kufrov sa zvacsa zbalite?

erinka123
15. máj 2013

@tanitta ja teraz kedže sme uz traja tak do dvoch kufrov
@strihalka @jarmillka @nefertitka baby a je to potrebne balit golfačik do nejakej tašky pri lietadle,idem prvy krat s kočikom tak nemam skusenost či to je lepšie alebo nie 😅

strihalka
15. máj 2013

@erinka123 me prave dosel novy golfacik od kuryra v krabici takze ja si ho urcite zabalim pre istotu🙂

jarmillka
15. máj 2013

@erinka123 ved toho sa aj ja bojím aby sa niečo nestalo s kočiarom..mne včera tiež došiel športak tak by som bola nerada...ale asi ho zabalím ako povedala @strihalka

katinka71
15. máj 2013

@erinka123 ja som nebalila ani nebudem balit kocit na chekine ti oznacia kocik menom a cedulkou,potom som sa smalym pohybovala s kocikom po celej hale,na kontrole zase ho poskadat potom rozlozit ,pohybovala som sa s nim az ku lietadlu tam som musela rychlo zlozit a uz mi brali prec,neviem ci vam daju cas na take balenie,buduci tyzden nas zase tato procedura caka ale aspom budeme s mm nato dvaja,my mame odlet 22.5 o 14 h z viedne

jarmillka
15. máj 2013

@strihalka noo tak s topankami my ešte problem nemame kedže moja je taky maly lenoch..kde ju dam lahnut,tam ju nájdem 😀 vie sa len prevratit na bruško a naspat... Ale určite tam niečo kúpite..a možno lacnejšie a kvalitnejšie ako tu..

cherry1981
15. máj 2013

mamicky chcem sa opytat, ci ste boli v Turecku aj s mensimi detickami. My keby ideme tak planujeme september zaciatok to by mala nasa malá 16 mesiacov , kedze jul a august su tam neznesitelne horucavy a toho by som sa bala.
Ake je pocasie v septembri? Ako zvladali take male deticky let a celkovo pobyt pri mori. Nebali ste sa, ze Vam deticky ochoreju? Lebo cela rodina chce ist do Turecka boli sme tam uz viac krat ale s vacsimi detmi ale ja mam nejako strach 😅

cherry1981
15. máj 2013

@strihalka jej tak teba si pamatam z apriloviek 😉 A idete do Turecka? Potom napis ako to malinka zvladala atd, budem rada a vdacna dakujem 🙂

jarmillka
15. máj 2013

@cherry1981 moja mala bude mat 8 mesiacov ked pojdeme 😀 ale ked bol synator maly tak sme boli pri mori..mal asi tak rok a pol..a bolo to v pohode..let prespal a myslím že všetko znášal úžasne..to len my sa stále o niečo obávame 😀

jarmillka
15. máj 2013

@cherry1981 a inak v cestovke som sa pytala na prípad ochorenia..takže vraj keby niečo, poistovna má zmluvu so súkromnou klinikou..a turci radi robia všelijaké aj odbornejšie vyšetrenia,pretože im to naša poistovna všetko preplatí..takže nemame mat vobec žiaden strach..

tin007
15. máj 2013

@cherry1981 par stran dozadu som pisala, ze sme sa pred necelymi 2 tyzdnami vratili z turecka, mala mala 5 mesiacov, ked sme leteli.
@jarmillka add vysetrenia a lieky; bola som s bolavym uchom za dr, predpisal ATB, kvapky aj lieky proti bolesti (podla mna atb a lieky proti bolesti uplne zbytocne), ale presne ako pises; poistovna preplati (akurat, ze som platila za osetrenie tam, takze cakam na preplatenie)

tin007
15. máj 2013

Dievcata, na kocik odporucam bud original obal (videla som ako do takeho balili na letisku rodicia buginu), alebo velke pevne igelitove vrece (my sme mali z kresielka odlozene) a do neho kocik pred nastupoom do lietadla zabalit. Oni ho potom daju k ostatnej batozine a vyjde vam na pulte spolu s ostatnou velkou batozinou, takze si nerobim iluzie, ako ich hadzu a pod. (mala som napr. minule odrthnutu sietku a teraz nastastie iba vysunutu striesku, proste ho nechytili za konstrukciu,a le za zlozenu striesku) a ten obal bol potrhany. My sme brali aj na prepravu do hotela vajicko pre malu, v pohode nam ho zobrali spolu s kocikom do lietadla.

strihalka
15. máj 2013

@tin007 no pokud mas male dite, tak ti ho daju hend pri vystupu z letadla.... a odevzdavas ho pri nastupu do letadla, ne pri check-inu..

tin007
15. máj 2013

@strihalka ano, ale po prilete ho dostanes az na pase spolu s ostatnou batozinou, a ked tu davaju na pas, tak ju hadzu ako konzervy (aj kociky a vsetko ostatne z lietadla)

strihalka
15. máj 2013

@tin007 no sak uvidime...

nefertitka
15. máj 2013

@tanitta 😀 ked bude dieta unavene, pohaja si hocikde;)
@erinka123 my sme nebalili a bol v poriadku...tak ale neviem, je vcelku mozne aj to, co pise
@tin007 ...pre istotu zabalte podla mna
@cherry1981 nemusis mat strach 😉 pokial idete do dobreho hotela, 16mesiacov to uz je velka slecna 😀 ...my sme tak boli s malou ale v Grecku...vsetkeho som sa bala, v podstate sme boli uz 3 x s nou pri mori a zakazdym sa bojim, ja som taky stresman 😝 ..ale zatial vsetko prebehlo uplne super...aj ked bola taka mala, tak sa hrajuskala v bazeniku, v ktorom bola voda z mora, v detskom hotelovom bazeniku sa macala s vestickou, rukavikmi, potom dala 3 - 4 hodiny spanku 😀 ...dobre sa jej spalo na tom vzduchu, poobede zas nejake more, alebo ihrisko a uz bol vecer a to zas ani za svet spat 😝 ...ale inak nic, ziadne choroby, hnacky, nic...iba minuly rok mala trochu v Turecku, ale nic vazne, do 2 dni presli ..posledny rok sme ale chytili nejaku pliagu asi po ceste domov, predpokladam ze v lietadle, sme si pripadali, akoby sme sli z nejakeho ozdravneho tabora tuberakov pri mori,....cele lietadlo chrchlalo...no a mala to chytila a 6 tyzdnov sme sa toho nemohli zbavit...neskutocny kasel a teploty, cele leto v kybli, preto teraz stresujem, ci neochorieme, hlavne smerom tam...chcem si to tam uzit a nie sa starat na izbe o chore dieta a tak isto chcem, aby si to tam aj ona uzila...tak dufam, ze vsetko bude fajn...inak doteraz som to nepraktizovala, ale poculi ste uz o tom, ze pred nastupom do lietadla naspliechat morsku vodu do nosa?plus sem tam pretriet nos v lietadle vlhcenou servitkou?aby nebola vysusena sliznica...na tu sa lahsie chytia vsetky bacily. Ked som to povedala muzovi, tak mi povedal, ze uz prehanam 😝 😅