Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

tamarka1
19. jún 2010

Ahojte....
zebricka...my ideme do alba queenu...letime 6.7.do 16.7....tak ti dam potom vediet..ale vybrali sme si ho na odporucania dobrej znamej, ktora tam uz mala celu rodinu a vsetci boli velmi spokojni....tak dufam, ze sa bude pacit aj nam...tiez mam aj obavy...hlavne ci nasa mala bude dobre znasat ich mliecko, lebo vecer a rano pije este z flasky...
vyberali sme medzi serra palace a tymto...nakoniec sme sa rozhodili takto...na serra palace sme mali tiez len same ultra super odporucania 🙂

a dufam, ze bude teplo 😉

ak sa mozem spytat na kolko idete a preco s nemeckou??? je pravda, ze tam vychadzaju zajazdy az o polovicu menej?

susy
19. jún 2010

my odlietame do Turecko 11.júla. Amara beach 😉

janka_pn
19. jún 2010

ahojte, mna by zaujimalo, tie kocky, co chodite cez rakuske alebo nemecke cestovky, ze 1.) cez ktore mate najlepsie skusenosti, 2.) ked sa napr. naklikam cez gulet.at, tak mi vypise, ze v cene je uz vlastne vsetko inklusive. znamena to, ze aj zdravotne poistenie pre slovaka, viza, poistenie celkove a aj parkovanie pri letisku?? dakujem za odpoved.

susy
19. jún 2010

Gulet

sisa2
19. jún 2010

ahojte, my sme boli v maji cez karyatour v titanic beach resort (lara) a boli sme maximalne spokojni. tiez maju uz vsetko v cene, jedine sme platili pri prilete viza = 15€ / osoba

janka_pn
19. jún 2010

sisa a kolko vas to vyslo na osobu?

susy, nevies teda ci su uz spominane veci, co som sa pytala vyssie v cene ked sa ide cez gulet?

zebricka23
19. jún 2010

@tamarka1 neviem kolko vas to vyjde...ale ja som popri slovenskej usetrila 400 eur....aj ked odratam cestovne poistenie,ktore v nemeckych priamo nie su,tak to je stale rozdiel....

a mozno by som sla aj so slovenskou,ale neboli uz terminy co som chcela....🙂

ja som chcela tento rok iberotel palm garden.....lebo je to ako v serra a tam sme boli na 100% spokojni 🙂)))

@janka_pn viza su tam urcite neni,tie sa platia az priamo na letisku v turecku, a tiez myslim ze ani parkovisko,ak to tam nie je napisane, niektore to maju,niektore vsak nie..

my ideme prvykrat cez zahranicnu,tak som zvedava,ci bude citit rozdiel....ideme cez airstop.sk a tu cez schauslaind reisen...ci ako sa to pise 🙂

nika07
19. jún 2010

@zebricka23 a cez ktorú cestovku idete, my ideme cez TUI a tiež prvý krát, ale čo mam zmámych, tak len cez rakuske cestovky chodia, a kedy a kam idete?

nika07
19. jún 2010

@sisa2 ako si bola spojojná s letoviskom, my ideme do Lary, ale do hotela Barut Arum

sisa2
19. jún 2010

janka_pn - komplet pre 2 dospelych + 1 dieta standardna izba s vyhladom na more = 1.837€, rodinna izba = 2.389 €, boli sme na 8 noci, UAI.

nika07 - my sme nevystrcili nos z komplexu, boli sme uplne na zaciatku, takze tam ani nic nebolo. ale ponali sme to ako "rodinnu dovolenku", cize sme viac-menej stravili cely den so synom bud v detskom klube (museli sme mu prekladat, animatorky zo slovenska tam neboli) alebo v detskom bazene 😉
anyway, radim to medzi najlepsie dovolenky, ake sme doteraz absolvovali. s vynimkou priserneho hluku, ktory bol kazdy vecer do polnoci - program pre hotelovych hosti.
vyhoda lary ale je, ze je blizko letiska, takze vas necaka dlhy transport busom po prilete 🙂

zuzla2
19. jún 2010

zebricka my tiez ideme cez airstop a cez schausisland... 😎 tiez ideme 1x cez zahranicnu a uz tento utorok 😉 tak potom mozem podat info...(btw. som zvedava,ze ci sa dohovorime 😀 )

nika07
19. jún 2010

@sisa2 presne preto sme tiež vyberali Laru, že je blízko letiska a myslím, že ani v našom hoteli nie su slovenský animátori, ale aspoň sa bude syn zdokonalovať v jazykoch 😅

sisa2
19. jún 2010

@nika07 - tak si to uzite! verim, ze sa vam bude pacit. su vlastne niekde SK animatory, co sa tyka turecka?

kaska
19. jún 2010

ahojte, my sme sa vratili vo stvrtok z Beleku, hotel limak atlantis, uzasny hotel pre rodiny s detmi, manzel hral golf, super stredisko, urcite sa do beleku este vratime. Z letiska je Belek vzdialeny okolo 35 - 40 km, ale bolo nas malo co sme isli tam, viezli nas z letiska minibusom a boli sme tam asi za 30 minut, takze pohoda.

janka_pn
19. jún 2010

baby ja sa neviem rozhodnut kam, kazda chvalite daky iny hotel 😀 a okrem toho som sama s dcerou, tak zhanam este dakeho spolucestovatela 🙂

sisa2
19. jún 2010

jani - ono zalezi, co od toho hotela, resp. dovolenky chces 😉 a do akej sumy mozes ist. my sme boli v 5* ultra all inclusive, cize sa nemam na co stazovat 😀 netusim, na akej urovni su 4* v TR ... baby by mohli napisat v kolko * hoteloch boli. ale myslim, ze aj 4* mozu byt fajn.

nika07
19. jún 2010

@sisa2 slovenský animatori su v niektorých hoteloch, kde má zastupenie Hydrotour a klub Markíza

sisa2
19. jún 2010

nika07 - aha, dakujem. budeme nabuduce vediet 😉 to uz bude drobec aj vacsi, takze teoreticky by uz mohol byt v mini clube aj sam - vraj su od 4 rokov.

nika07
19. jún 2010

@sisa2 len na môj vkus je Hydrotour veľmi drahý, ja som si dala spraviť ponuku na hotel, ktorý ponuka aj TUI aj Hydrotour a rozdiel tam bol cca 1.500,- Eur ☹

sisa2
19. jún 2010

uuuuf, tak to je riadny rozdiel ... to fakt nie je o com. s hydrotourom som nikdy nebola, doteraz sme vacsinou cestovali vsade sami, bez cestoviek, teraz sme boli 1x organizovane cez cestovku, kedze sme boli so synom. ale je fakt, ze cestovka sa moc nepredviedla, sprievodkyna, co nas brala z letiska bola neviem odkial, ale AJ jej robila znacny problem, NJ nevedela vobec ... dostat od nej nejaku info moc nehrozilo. v hoteli sme mali mat nejake info stretnutie, ale zrejme to ta prva poplietla, takze stretnutie sa nekonalo, .... no tak ci tak, boli sme spokojni, oddychli sme si a maly bol nadseny 😵

livia76
19. jún 2010

@janka_pn Z vlastnej skúsenosti môžem napísať že cena cez Gulet u nás bola konečná, len čo sa týka letisk. poplatkov, tie už sa nepripočítavajú, dokúpiť sme si museli parkovanie na letisku- za zvýhodnenú cenu, poistenie neviem, či tam je, my máme svoje, tak sme sa ani nepýtali 😉 Na slovensku ponúka zájazdy rakúskych cestoviek CK-Ecom- tak sa skúste informovať

zebricka23
19. jún 2010

@nika07 ideme z schauslaind reisen...a do hotela Alba Queen v Side 🙂

@zuzla no tak to som zvedava,co napises,dufam,ze sa potom ozves 🙂 a kam idete???

animatori napr.slovensky robia cestovky ako firotour a medinatours aj v tom hoteli Alba Queen

nika07
19. jún 2010

@livia76 aj Satur ponúka zahraničné cestovky

zuzanah123
19. jún 2010

@zebricka23 Ahoj ak mas nejake otazky napisssssssss

zebricka23
19. jún 2010

@zuzanah123 bola si v alba queen????ak hej,boli ste spokojni????ake bolo ubytko???mali ste izbu???na more,bazen,opqacnym smerom????ako daleko pesi,je nejake nakupne vyzitie 🙂)) so stravou ste boli spokojni????trebalo lehatka pri mori obsadzovat....tak prvy druhy rad???

janka_pn
19. jún 2010

a este sa vaas chcem spytat na nazor, ci by ste si trufli ist na dovcu aj same s takmer dvojrocnym dietatom?? asi blby napad 😔

livia76
19. jún 2010

@nika07 to je možné, ja som písala o mojej skúsenosti 😉

nika07
19. jún 2010

@livia76 jasné, jasné, ja som to napísala, len ak by mal niekto záujem 😉

nika07
19. jún 2010

@janka_pn ja neviem či by som išla sama, asi nie ☹

zuzanah123
19. jún 2010

@zebricka23 Ahoj.Izbu sme mali z vyhladom na bazen,rano nas vytalo slnko.Na plaz sa dostanes okolo bazenu za par minut najviac 10.Izbu sme mali stale cisto upratanu,prezlecene navlecky ktore vonali ,mala sa tesila ako jej upravili plachtu na spanie vzdy inac.Strava bola pestra vela zeleniny,chutne ryby a maso,salaty.Na plazi volne pohodlne lehatka pozvolny vstup do mora, mne osobne vadili male rybky pri kraji no zvykla som si.Piesok dost palil bez slapiek sa chodit nedalo.Dva dni sme mali cez obed 41C v noci o pol jedenastej sme namerali na balkone 32C.Vecer su stale programy ale ja som nechodila koli malej.Bolo to dost hlucne niekedy mi to vadilo ale malej nie.Ale po skusenostiach v Chorvatsku.Tunise,Egypte a Grecku mozem skonstatovat ,ze dovolenka bola podla mojich predstav.Klientela su prevazne Ukrajinci a Nemci.Turci vedia po rusky tak sme oprasili rustinu.Boli sme aj na nakupy blizko hotela su bazary no nic sme nenakupili same napodobeniny sportovych znaciek.Ak mas este nieco napis rada Ti odpisem.Maj sa a davaj pozor na babo.