Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martus1
16. júl 2016

pripojim len svoj nazor ohladom storna, lebo som to v nedavnej dobe riesila. Zalezi od storno podmienok u ktorej poistovni ste poistení. Mali sme kupene poistenie storna zajazdu a vrátili by nám 80 perc. celej rodine, nie len osobe ktorá mala lekárske potvrdenie.
Netreba súdiť nikoho kto sa rozhodol kúpiť dovolenku tam alebo onam, rozhodnutie bolo na danej osobe a tak si bude znasat nasledky. Ak sa aj niekto rozhodne letiet do Turecka, napriek momentalnej situacii prajem nicim nerusenu dovolenku.

*** Peace ***

nyusika
16. júl 2016

@sardinka335 veď to je OK. 😊

matulikm
16. júl 2016

@mk22
@novana už som s nimi komunikovala, vraj tam je všetko OK..no napísala som im, že nechceme tam letieť, nemáme pocit že je to tam bezpečne, proste nechceme tam ísť, tak nech mi ponúknu možnosti, ak máme nejaké. Uvidím odpoveď, skončím v práci a hneď ideme do PO do cestovky. Turancar

mk22
16. júl 2016

@matulikm budem drzat palce prosim daj vediet ako ste dopadli

hasleerka
16. júl 2016

ja som ráno písala s kámoškou, je v izmire ... situacia vraj v pohode, užívajú si dovolenku ....

simca06022011
16. júl 2016

Ludia normalne odlietaju, ja by som nepanikarila... Ved uz je tam "klud" od rana, len media maju potrebu zvelicovat este stale. O par dni ani nebudu vediet ze nejaky puc bol... Ale to je moj osobny nazor 🙂)) samozrejme nech sa kazdy zariadi podla seba

loginexistuje
16. júl 2016

MZV uz vydalo nove stanovisko k Turecku

moskova1983
16. júl 2016

@simca06022011 hej prave odletelo lietadlo ktorym aj my poletime o dva tyzdne...snad sa nic nestane a dovolenku si ludia uziju aj ked teraz asi letia zo strachom

macusikzv
16. júl 2016

@matulikm cesi dali tiez zakaz

lauricka
16. júl 2016

@loginexistuje ano a stoji tam: "Situácia v tureckých prímorských letoviskách je pokojná a letisko v Antalyi a v Izmire je v prevádzke." Ked uz su dobrodruhovia, co si tam kupili dovcu, asi sa im nic nestane, normlne sa tam dovolenkuje. teda, pokial tam daky IS magor neplanuje utok na turistov a pod., ze ano. tak vela stastia!

meluela
16. júl 2016

@lauricka nase mz vzdy caka az kym sa fakt nestriela v hoteloch, asi nejaky lobbing cest kancelarii

sisaka
16. júl 2016

Zase debata ako o Tunise. Nepochopím ľudí, co sa hrabu do štátu, kde nie je stabilná situácia, kde sa strieľa na uliciach, su zavreté letiska atd. to fakt je nevyhnutne ísť za každú cenu na dovolenku?
Pre občanov Kanady je vydané varovanie - Avoid all travel to Turkey. Ludia sa majú vyhnut akemukolvek cestovaniu do Turecka, Slováci si tam idu ľahnúť na pláže, akokeby sa nechumelilo...🙃

bg2014
16. júl 2016

@sisaka ved vies niekto chce chytat bronz a niekomu nevadi chytat olovo 😢

monica8882
16. júl 2016

Ved to je každého osobná vec,že kedy a kam ide,ja zas nechápem ludí,ktorých sa to netýka a nemajú na robote nič iné len rozoberať iných 😉

lauricka
16. júl 2016

@meluela hm, znama sa chysta do Turecka akurat a jej znama, co tam zije jej pisala, ze pohoda, ze moze prist...tak niekedy ozaj media robia halo, to tazko posudit. Ja vseobecne aj mimo tejto udalosti by som sa asi teraz takymto miestam vyhla, ale asi je nizka pravdepodobnost, ze sa tam niekomu nieco stane, kto tam ide na dovolenku.

alenkam.
16. júl 2016

@sardinka335 citam, ze letite na cyprus.. my sme leteli vlani a odstavili nas v turecku na hodku a pol.. bez klimy, jedla, pitia, kvoli nezvladnutej situacii s traffic na letisku... drzim palce, nech mate dovcu bez problemov... 😉

macusikzv
16. júl 2016

@mk22 pozor!kazda poistovna ma svojho doktora a ta moze prezriet vas aj vase dieta....takze nue je to take lahke

simca06022011
16. júl 2016

Treba brat ohlad aj na to ze niektore krajiny NIKDY nebudu 100% bezpecne a Turecko, Tunisko, Egypt.. k nim podla mna jednooznacne patria. Ide aj omentalitu.. Europa sa ide pototo zo situacie tam vzniknutej, par tankvo na ulici a tvaria sa ako keby bola 3. svetova a Turci su v klude.. prisli, vojakov preplieskali a isli domov.. su obete to je najsmutnejsie, ale myslim si, ze to neboli turisti ani nahodne okoloiduci.. ale ludia co sa zucastnili ci uz pucu alebo civilisti a policajti co sa tam vybrali to potlacit. A kam by clovek mohol ist, keby sa bal vsetkeho? Nikam, ziadne miesto nie je momentalne na 100% bezpecne, ked nepride atentatnik, tak pride burka, tsunami, vybuchne sopka alebo sa stane nejaka ina tragedia, havaria, uraz... A duplovane su podla mna ohrozene vacsie mesta... ale to je iba moj skromny nazor zase ;) Mame stastie ze my tu mame klud :D Iba zopar zlodejov vo vlade a zdieracov obyvatelstva, ktoremu to vobec nevadi.. a to sme pod "palbou" kazdy den...

simca06022011
16. júl 2016

@macusikzv no ma, ale pri prechladnuti, chripke a pod, nestihnu tak rychlo reagovat.. som si ista ;) ved to moze za 2-3 dni prehrmiet a je klud a uz ziadny obhliadaci lekar nema sancu

macusikzv
16. júl 2016

@simca06022011 mozu stornovat dieta a asi jedneho rodica,dalsieho nue,zalezi aka je poistovna
@simca06022011

salmas
16. júl 2016

@matulikm pri tom storne záleží od konkrétnej poisťovne. Ak máte len to základné, tak budete musieť mať potvrdenie od lekára, najlepšie je mať potvrdenie o úraze, chrípka,angina a pod. je napadnutelná a myslím, že poisťovne v prípade storna na zájazdy do Turecka si budú dávať vacsi pozor. A ešte väčšina cestoviek má plnenie v prípade choroby odlišné ak je hospitalizácia, ak nie je vrátia ešte menej.

lucymimi
16. júl 2016

Ahojte my sme teraz Turecku na dovolenke. A je tu uplny klud. Spokojne tu kazdy dovolenkuje aj Turci. Oni to tak neberu su zvyknuti.

salmas
16. júl 2016

My sme sa vrátili minulý týždeň v tom čase bol ten atentát v Istanbule a ani sme nevedeli, že sa niečo deje a myslím, že teraz to bude tak isto. Určite obavy sú na mieste, ale istotu už v dnešnej dobe nebudeme mať nikde.
Mňa veľmi rozčuľujú komentáre o tom, že do Turecka idú ľudia len kvôli dobrej cene. My sme dali za dovolenku 2700€ a to mi teda malo nepríde. A aj ľudia čo išli s nami LM platili zhruba to isté.
Ohanate sa tu vojnovými konfliktmi, ale to ,že za našimi hranicami na Ukrajine, prebieha už nejaký ten čas tiež vojnový konflikt nikoho na SK netrápi. Ale tak, tam sa na dovolenky nechodí.

lucymimi
16. júl 2016

Pokial sa niekto nechysta ist protestovat ale na hranicu so Syriou tak sa nemusi obavat. A zas vsade sa moze stat hoci co. Aj vo Francuzku co bolo. A predpokladam ze to tak nik neriesi. A nestastia sa deju aj na Slovensku staci citat noviny.

novana
16. júl 2016

@salmas Nerozčuľuj sa, 🙂 niekto si nemôže dovoliť za dovolenku zaplatiť 2700€, iní to majú ako vreckové. Napíš radšej, ktorý prímorský štát ponúka lacnejšiu dovolenku s takými službami, aké majú turisti v Turecku.

tajka1986
16. júl 2016

@monica8882 lebo za dementov zaplatime potom vladny special vsetci z nasich dani. Preto!

olik2009
16. júl 2016

@sardinka335 aj my ideme na Cyprus?kedy odlietate?

martus1
16. júl 2016

@tajka1986 vladny special isiel po slovenskych obcanov do Nice , chces ich nazvat tiez dementov ? Dost absurdne a chudaci dovolenkari sa vracali z dovolenky co havarovali a poslal sa po nich vladny special ako by si ich nazvala ? Hm, dost drsne slova 🙄 😨 😖

lucymimi
16. júl 2016

@tajka1986 takto sa vyjadruje clovek ktory nikdy nikde nebol

monica8882
16. júl 2016

Tiež si myslím,ved stať sa môže kdekolvek,aj práve tam,kde to najmenej čakáte,pôjdete a niečo sa stane práve Vám a tiež sa tak nazvete,ked po Vás pošlú vládny špeciál?!! 🤐