Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

babatko88
20. jan 2011

@tanija133 neviem ako sa ten hotel volá, ale je to pár ulíc od SeaSightu, tam je skvelý aquapark... (teda trošku viac ako pár, ale nie je to tak daleko) 😉 aj my sme tam chceli, ale deti sú na to ešte malé... spýtaj sa v cestovke, oni budú vedieť, potom si už recenzie ľahko nájdeš... tak peknú dovolenku želám

ratatooy
20. jan 2011

tak já vám mohu doporučit v alanyi hotel kleopatra,ůžasný,skvělý personál,jídla takový výběr že nemáte šanci za týden všechno ochutnat,a okolí je moc hezké i super pláž a moře

soni78
22. jan 2011

ahojte, bol niekto z vas v selge beach resort, alebo v Gypsophilla Holiday Village???? recenzie som citala....len este by som chcela konkretne s niekym kto bol.... 😎 😎 😎
Inak odporucam pre deti Ali Bey Club Manavgat...uzasna dovolenka 😎 😉 😉

blondo
22. jan 2011

@soni78 ahoj, my sme boli minuly rok v Gypsophille-uzasna dovolenka a tento rok ideme do Ali Bey Club, tak sa velmi tesim

fifik
23. jan 2011

@soni78 V Gypsophile bola moja suseda pred 2rokmi , veľmi si chválila, Vraj polovica ľudí čo tam išli s nimi tam išli už druhý či 3. krát. To hovorí asi za všetko...

turkey
23. jan 2011

Ahoj holky,super téma 🙂)Turecko také můžu vřele doporučit,poslední 4 roky je to moje přímo srdeční záležitost: 😉 však mám taky manžela z Alanye.Alanyi miluju,ale krásně je i na mnohých jiných místech 🙂 Přeji všem nádhernou romantickou dovču 😅

majka322
23. jan 2011

@veronikap prosím kde presne teda v akom hotely ste boli ?a čo pláž bola piesková?mne sa zatial side najviac pozdáva teda ,len podla toho čo som si prečítala lebo v turecku sme ešte neboli .Ďakujem

adinam
23. jan 2011

ahoj kočky,mám dilemu,či zaplatiť dovolenku teraz vo first minute,alebo počkať na last minute.Chceme ísť koncom augusta,do Turecka.Je mi jasné,že niektoré hotely už nebudú v ponuke,ale na druhej strane-nepreplatím to,keď to zaplatím už teraz?
Ako to riešite Vy,čo je cenovo výhodnejšie???Prosím poraďte 😒

soni78
23. jan 2011

@adinam
tiez mam dilemu, ale znama v cestovke mi poradila, ze Turecko sa na hlavnu sezonu tento rok dost rychlo vypredava a ze urcite kupit radsej teraz...a najlepsie hotely su vypredane uz koncom januara....takze asi tento rok risknem aj ja a kupim do konca januara....co sledujem potom v lete last minute tak moc velke zlavy na Turecko nie su...min. rok som kupovala v marci na jun...a nepreplatila som....tazko povedat 😀 😕 😅 😎 😎 😎

adinam
23. jan 2011

Soni78,dík,že si napísala. 😉 my sme minulý rok zaplatili tiež v marci na jún a potom bol ten hotel v last minute lacnejší... ☹ Ale tiež pozerám,že Turecko je už teraz dosť vypredané.Fakt neviem,čo urobiť 😕 .
V Turecku sme ešte neboli,ani som nesledovala minulý rok ceny.Teraz sme chceli ísť do Tunisu,ale neviem,ako to tam dopadne,tak nechcem riskovať...

skiny
24. jan 2011

ahojte som tu nová,manžel mi poslal túto stránku ,aby som si prečítala,nepredpokladal ,že sa prihlásim.Tak sa teda pýtam ,keď je téma dovolenka Turecko: práve som bola uhradiť časť dovolenky v Lare v hoteli Miracle 5* .Neviete niečo o ňom,prípadne o cestovnej kancelárii Happy Travel .Sú na trhu už 3 rok.Prečítali sme rôzne recenzie ale prihodte niečo ...ĎAKUJEM

adulik23
24. jan 2011

@adinam my sme boli v turecku vlani aj predvlani last minute. ale my sme adrenalinove tipy. 😀 s muzom si sadneme, vyberieme termin, nahlasime v robote dovolenku a potom tak pianko pozerame, co sa kde uvolni. vlani sme kupovali zajazd v piatok a leteli v pondelok so 45% zlavou a predvlani sme dokonca leteli na druhy den, ako sme zaplatili a zlava bola 61%. 😎 tento sposob je ale len pre silne povahy. 😀

puffinka
25. jan 2011

Ahoj.
Čo by ste si vybrali?
Iberotel Palm Garden alebo Ali Bey Park ???

tilly
25. jan 2011

@puffinka ali bey park? kde to je? my sme boli v ali bey manavgat a tam bolo super, trosku horsia plaz, ale sluzby a vseto ostatne na jednotku s hviezdickou... a aj ta plaz sa dala prezit 😀

tilly
25. jan 2011

@adulik23 my tak chodime bezne.... mne pride skor adrenalin, ked mam nieco dlhsie objednane, ze ci decka budu zdrave a tak... do chorvatska sme chodili tak, ze rano sme sa rozhodli a vecer sme isli... ale my nemusime riesit zamestnanie, sme obaja na volnej nohe...

a letecky chodime tiez tak, ze v stredu/stvrtok platime a v sobotu letime... 😀 asi tri roky za sebou sme tak boli...

tilly
25. jan 2011

@turkey mozem trosku intimnu otazku? nemala si problem s manzelstvom? resp. nebol problem s rodinou tvojho manzela a vasou svadbou? moja sestra zila 4 roky v alanyi a ked sa chceli s priatelom vziat, tak zakrocila rodina a sestra cestovala domov... 😠 ty si nemala ziadne taketo naznaky nesuhlasu jeho rodiny?

nisa21
25. jan 2011

Ahojte, my sme boli v Kumkoy beach a bolo super, pravdepodobne si takuto dovolenku este zopakujeme. A 3km po plazi sme sa mohli prejst do Evren beach a platil nam aj tam all inclusiv. Uzasna dovolenka, super hotel aj more. Mozem len odporucit.

adulik23
25. jan 2011

@tilly dalsie velke plus ultra last minute, je ze nemusime riesit choroby. vlani sme chceli ist v juni ako vzdy, ale 2 tyzdne pred planovanou dovolenkou misko ochorel, doktor z ORL neodporucal letiet, ze ma tekutinu v strednom uchu, tak sme len zrusili dovolenky v robote a neplatili ziadne storno. 🙂 sli sme potom az v septembri. ORL-kar to odklepol, pediatricka ho pre istotu tiez pozrela a kedze bolo vsetko OK, tak sme zaplatili a sli. 😎
my sice nie sme na volnej nohe, ale vztahy na pracoviskach (aj u mna aj u mm) nam taketo "srandy" dovoluju. 🙂

tilly
25. jan 2011

@adulik23 ved to, ze objednas to pol roka dopredu a nakoniec nikam nejdes a mas este aj problemy so stornom...

puffinka
25. jan 2011

tilly - pise sa, ze to je v Side-Manavgat. Ali Bey je aj CLUB, PARK, a RESORT 🙂

fifik
26. jan 2011

Začína sa uvažovať o zrušení víz pre Slovákov... budú rokovania... možno sa podarí už na túto sezónu, tak sledujte 🙂 práve som sa to dočítala na nete...

turkey
26. jan 2011

@tilly Ahoj Tilly,ani v nejmenším,rodina o mě věděla dávno předtím,než jsem se s nimi setkala 😉 věděli kdo jsem,odkud jsem,i to,že jsem "nevěřící pes 😀 "a neměli s tím problém........

tilly
26. jan 2011

@puffinka tam sme boli v septembri, odporucam... 😉 teda pokial nedrzis nejaku dietku, lebo tam je to ciste obzerstvo 😀

@turkey tak to je super, to si mala stastie 😉

tanija133
26. jan 2011

@tilly v com bola zla ta plaz? Bolo spinave more, alebo boli tam aj miestni? 😉

beruska2x
26. jan 2011

Ahojte, tak i my jsme na tento rok sehnaly Turecko - Alanya, chtela bych se zeptat na to delfinarium - vstupne, oteviracku, atd dekuji 😉

beruska2x
26. jan 2011

Ahojte, tak i my jsme na tento rok sehnali Turecko - Alanya, chtela bych se zeptat na to delfinarium - vstupne, oteviracku, atd dekuji 😉

beruska2x
26. jan 2011

mmch dneska jsem se dozvedela ze neakceptuji uz rychlopasy a pas musi byt platny jeste 6 mesicu po navratu.. 😉 pry je to novinka - doted stacily mesice 3, pry je to nejake nove narizeni a plati i pro Egypt a Tunis 😉

babatko88
26. jan 2011

@beruska2x toto nám hovorili v cestovke už pred dvomi rokmi, takže pre nás žiadna novinka

babatko88
26. jan 2011

@beruska2x delfinárium je úžasné, vystúpenie nie je dlhé, ale je to zážitok, hlavne pre deti... ceny si už vôbec nepamätám, ale bolo to dosť, no stálo to za každý cent

beruska2x
26. jan 2011

@babatko88 tak pro me je to novinka - ja loni na rychlopas jela.. jinak bych to nestihla 😅 tak jsme rada ze to letos vim driv.. jj delfinarium si neradi nechame ujit, malymu se urco bude libit 😀 je tam o tom nejake info treba v hotelu nebo kde jsi na to prisla? diky 😉