Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
17. júl 2012

@abbey1 no aj nasej malej sa to sem tam podarilo, nalogat sa aj mora aj bazena a jedla aj melony, mozno vsetko toto dokopy...manzel jeden den dokonca vracal...ale mne a mojej mame nic nebolo...mozno len im dvom nieco nesadlo
no tie tobogany fakt lutujem
a ta sora na veceri vadila aj mne....prvy krat ked sme sli na veceru ma to total dopalilo, ze tolko cakam v rade a potom sme dosli na to, ze staci prist neskor
no a baklava, mnam, tu som mala kazdy den 3krat 😀

martabalalajka
17. júl 2012

@gabka26 Neviem ci ti stihnem napisat, ked tak z mobilu, lebo my sa vraciame az 31....tak to by sme sa mali stretnut🙂

martabalalajka
17. júl 2012

@grimaska4 Ahoj, ja len kvoli manzelovi, on pracuje v UK a tam v kuse uz 4 mes.leje, tak on chce len teplo 🙂 a ziaden dazd...Mysli, ze aj pre deti bude lepsie 32st ako 40...No uvidime, dufam, ze nam to klapne a hlavne aby boli deti zdrave, lebo teraz dosli znamy z Egypta a cely cas presedeli v nemocnici so 6 rocnym synom ☹

gabka26
17. júl 2012

@martabalalajka jééé, to je super náhoda, tak třeba se někde potkáme 😀 mám malou 4letou dceru a jedeme i s našima 😉

martabalalajka
18. júl 2012

@gabka26 Dufam, ze sa spozname a dame spolu kavicku 🙂

stania81
18. júl 2012

Tak dovolenka v Turecku zarezervovaná, zajtra už len zaplatiť. Už len narýchlo za tie necelé tri týždne všetko vybaviť a dokúpiť a od 8.-18.8.2012 vypínam mobily a užívam si slniečka (aspoň dúfam) s mojou rodinkou. Len neviem, kto sa viacej teší či ja alebo naši drobci.... 🙂
Ozaj Hotel Monart City Alanya....bol tam už niekto z vás???

alexada
19. júl 2012

Baby, chcem sa spytat, ktore ste uz boli v Turecku, jedno v akom hotely, su Koktaily a dzusy v al inclusive, alebo sa to plati osobitne? Chcem vediet, ci su v tom rozdiely.

ress
19. júl 2012

@alexada My sme mali v cene. Možno v 3* sú za poplatok, ale keď máš AI tak by malo byť v cene už všetko

alexada
19. júl 2012

@ress vsetky koktaily?
my ideme do 4+* a citam, ze to stoji extra. Dokonca aj uteraky...... tak som z toho sklamana. Aspon viem, ked budem kupovat dovolenku na buduci rok.....

jariam
19. júl 2012

ahoojte, včera sme sa vratili z Turecka - Kemer, hotel Orange Country resort. Super bolo, velmi teplo - každý den 42-47 stupnov, ale parada, pofukoval vanok, ´tak to ani tak neprišlo. Mala to zvladla super, akurat v lietadle nespala ani minutku. Takže kočky vrelo odporučam, je tam super detský kutik, aj herna, aj strava zvlašť pre deti aj s dezertami, a tiež strava vegetarianska. Skratka tak ako má byť na 5* hotel. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adula3334
19. júl 2012

ahojte...my sa tento rok konecne chystame prvy krat na dovolenku,vybrala som si turecko.mali by sme ist koncom augusta,snad najdeme nieco podla nasich predstav a hlavne sa zmestime do rozpoctu 🙂 myslite,ze na prvu dovolenku je turecko fajn?myslim co sa letu tyka,cestovaniu z letiska?bojim sa ako to maly a ja zvladneme 🙂

grimaska4
19. júl 2012

@alexada
nikdy by som si nevybrala iny hotel v turecku ako s 5 hviezdickami-proste aj taky sa u nas vyrovna max 2 az 3 hviezdickovemu.
a v tych 5 hviezdickovych mas vacsinou all inclusive-tam su vacsinou uz uteraky,koktaily vsetko gratis.
nam sa toho roku podarilo vybrat ultra all inclusive,kde sme mali vodny bicykel,cln,fitko,saunu a finksu kupel tiez zadara.

ress
19. júl 2012

@alexada My sme mali zadarmo všetko jedlo a pitie v hoteli, boli sme v 4*. Na pláži a pri bazéne boli hotelové uteráky zakázané, ani za poplatok sa nedalo, ale to mi osobne nevadilo. Ono ešte niekde mávajú tie koktaily a alkohol zahraničný za poplatok, ale s tým som sa v Turecku ešte nestretla. Tie uteráky sú bežnejšie. Inak nejdete náhodou do Alanye na Kleopatrinu pláž? Tam sa tuším platí za všetko

alexada
19. júl 2012

@ress ideme do PrimaSol Hane Family Resort. Tiez tam je, ze zahranicny alkohol za poplatok a domaci v all inclusive, ale v hodnoteniach citam, ze koktaily a dzusi su za cash :-/ Tak ma to sklamalo. A hlavne tie uteraky - ved to uz je v kazdej diere zadara.....

ress
19. júl 2012

Tak uvidíte ako to bude. Hotel vyzerá pekne tak snáď sa to tým nejako vyrovná 🙂 S tými uterákmi, možno by sa potom oplatilo kúpiť uteráky tam. Videla som, že tam mali také plážové aj za 4-5€, to by sa oplatilo viac ako každý deň platiť euro v hoteli, keby ste ich tam aj potom nechali aby ste to nemuseli ťahať domov.

alexada
19. júl 2012

@ress hej, ten hotel je ponukany len v nemecku, dansku a svedsku (mozno este v rakusku) a asi tomu prisposobili moresy a ceny. Koncom maja, ked som kupovala mal 99% odporucanie (v Nemecku a to uz je co povedat), ale sa to teraz zmenilo, lebo tam robili nejake upravy.
Veru som rozmyslala, ze tie uteraky tam kupim. Pride mi to ale fakt pritiahnute za vlasy pytat v takom hoteli 3EUR na den za uterak 😀

ress
19. júl 2012

@alexada 3 eurá dokonca? Vau, to už je fakt veľa 😖 To potom určite kúpte tam. Peknú dovolenku prajem 🙂 Kedy letíte?

alexada
19. júl 2012

@ress Dakujem 🙂 31.8.

alexada
19. júl 2012

@grimaska4 do akeho hotela idete a cez aku cestovku?

grimaska4
19. júl 2012

@alexada
sme uz boli 😉 ,minuly tyzden sme sa vratili Kirman Club Sidera sa vola ten rezort,je 100km od letiska -pri manavgat-e,chodime stale s rakuskou cestovkou Edl touristik sa vola

stania81
19. júl 2012

@grimaska4 A potom máte ak rakúskeho delegáta?

grimaska4
19. júl 2012

@stania81
jasnee,neni problem s nemcinou,ved tam animatori boli nemecky alebo anglicky hovoriaci 😉
Inak ja este na ziadnej dovolenke som nestretla slovenskych animatorov a to uz sme boli kadetade.

abbey1
19. júl 2012

@grimaska4 My sme mali teraz slovenskú animátorku v hoteli. Boli tam priamo turecký minimálne asi 5, ďalej ukrajinka, ruska, nemec a naša. Možno som ešte pozabudla nejakého. Naozaj super a aj sa veľmi snažili.

grimaska4
19. júl 2012

@abbey1
animatori su stale ok,a na rusky hovoriace som zabudla,ale v turecku to je normalne ze ich maju-ved velka cast klientely je z Ruska

mimkaa10
20. júl 2012

@adula3334 ahoj, my ideme 17.8 do Ali bey club 🙂

tanika
21. júl 2012

Poprosím o radu Kumkoy Beach Resort v side alebo Erven Beach ? poradte kto bol ? v cestovke mi radia Erven ale ma láka Kumkoy že vraj tam je živšie ....ktorá ste tam boli dík Táňa

danula2
21. júl 2012

@tanika my pojdeme pravdepobodne do kumkoya, su to v podstate podobne hotely, jedna siet, len erven je mensi a asi to tam aj menej zije tym padom
kumkoy je asi o trosicku lepsi 😉

tanika
21. júl 2012

ďakujem za názor takže u Vás Kumkoy .........a ešte že vraj Hydrotor má nočný odlek o 3.35 hod ako to vzdne tá moja 4,5 ročná mám obavu poradte a kedď si predstavím ešte dve hodky pred odletom... ☹ ☹ ☹ ☹

danula2
21. júl 2012

@tanika jj lieta v noci, ale ked to zvladne nas 14m majo, tvoja dcerka velka to isto zvladne 😉

janulabj
21. júl 2012

@tanika nočny let zvladnete, my sme tam min. rok leteli, mal ani nie 2 roky, zobudila som ho v noci, a nespal nič, ani na letisku, ani v lietadle, všetko ho zaujimalo, ešte sme hračky kupovali 🙂) da sa to uplne v poho zvladnut.