Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

hemetre
25. júl 2013

Babulky oplati sa ist do Turecka aj v septembri? V auguste nestihame, muz ma vela roboty, tak sa nam to nejako viac a viac posuva:(

blondo
25. júl 2013

@zlatusik2 ahoj, neviem aku izbu mate zaplatenu, ale v klasickej nie je rychlovarna kanvica a vstup do mora je pozvolny

tehula
25. júl 2013

@hemetre samozrejme. Ja som raz bola az na prelome s oktobrom a super pocasie

irennn
25. júl 2013

@hemetre my byli na líbánkách loni v září v Turecku a měli jsme přes den 50st. na sluníčku...večer ve stínu kolem 23h. jeste 35st. nádherné počasí až moc...my teda dovolenou hodně "prochrápali" 😀 a vylízali jsme až odpoledne kvůli tomu horku, ale pak jsme furt jezdili na tobogánech a skákali z mola...bylo to tam nádherné

hemetre
25. júl 2013

@tehula parada , no tak zatial to vidim na polku septembra,, tak mozem veselo planovat 😉

hemetre
25. júl 2013

@irennn az tak hoorko nemusi byt, idu aj deticky, tak aby si aj slniecka uzili

nivi
25. júl 2013

@danim ano tento

nivi
25. júl 2013

@hemetre jasne ze sa oplatı bude teplo. ı ked tento rok nenı taky hıc mozno prave v septembrı bude ak nıe urco bude prıjemne teplucko 🙂

hori
25. júl 2013

@ela_79 dobra uvaha a plati to pre akykolvek hotel veru... more je na juh, videla by som to tak, ze iba izby s loggiou maju sancu byt bez upeku... a este si zisti, kolko poschodi ma hotel - my sme byvali v Suntopii Pegasos world pri Manavgate, neviem ci je to ten, co mas na mysli, ale rezort pozostaval zo 4-poschodovych blokov a iba z najvyssieho poschodia bol aky-taky vyhlad, aj to nie ktovieaky... my sme byvali na prizemi, tak sme mali vyhlad akurat tak na chodnik... 😉 problem bol iba v noci, ked prichadzali davy z programu na izby, tak to bolo dost hlucna polhodinka, ale nastastie sa deti nezobudili... inak super, ze sme mali izbu orientovanu na sever, lebo klima je pre nas zabijak, stacilo, ze nas dorazila na letisku...

nivi
25. júl 2013

@hori no ak ıdu do Sıde tu hotely nıe su vysoke. lebo podla nejakeho narıadenıa nesmu mat budovy vıac ako 4poschodıa + prızemıe a podkrovıe.
ızby s vyhladom na more maju slnko poobede. tak ale mozu mat bocny vyhlad apod. co ja vıem. potrebuje clovek ten vyhladö ked cely den stravy vonku prı morı alebo bazenoch a akurat vecer zalahne? rıesıla by som to ası az na mıeste. lebo zas nıekedy su lepsıe aj tıe bez vyhladu. treba vyzıstıt kde ma hotel podıum. cı opacna strana nenı na rusnu ulıcu a pod.

sakura77
26. júl 2013

@nivi to je blbost su tam aj vyssie ako 4 poschodia..😉

danim
26. júl 2013

@nivi neviem ci si odpovedala mne, ak ano , odpovedz mi prosim celou vetou, lebo som uz aj zabudla, co som sa pytala... ( lebo som na temu Turecko dala asi do 3 tem otazku- temy nasla podla vyhladavaca- a reagovala som na nejaky zachytny bod- niekde 30 stran dozadu 😉

ela_79
26. júl 2013

@hori WORLD je v Side, je z nich najlepsi.
Tie co mam na mysli tak to su tri hotely Suntopia vedla seba, lokalita Avsallar, jeden je RESORT ( ten ma z druhej strany vyhlad nna mesto) druhy hned vedla je ROYAL ( ma za sebou les) a treti z nich Club ma o hviezdu menej. Nam to predali ako RESORT/ROYAL s tym ze o rozmiestneni hosti rozhoduje recepcia.
Medzi tym lesom ci mestom a komplexom je cesta a asi dost frekventovana. Izby by mali mat loggiu takze priame slnko cez den by nemalo byt ani z primorskej strany ale je to orientacia skor juhozapad takze zo zapadu bude slnko svietit a bude dost nizko ...
Dufam ze to nebude ani prizemie aby sa dalo v noci nechat otvorene okno a ani najvyssie poschodie aby moc nepalilo od strechy ...

hori
26. júl 2013

@ela_79 joooj, inak otvorene okno v noci u nas nehrozilo kvoli komarom - nemali sme ziadny odpudzovac do zasuvky... ani nie tak kvoli stipancom, ale ze mi neuveritelne bzuuuukali okolo usi, po tretej nevyspatej noci som ich vzdy vecer poctivo vyzabijala (aspon som myslela, ze vsetky 🙂 ) a neriskovala som radsej ani to, ze potme k nam cestu nenajdu 🙂 ... inak castokrat sme sa zabudli a nechali okno otvorene aj cez den a sli sme prec, az potom som si uvedomila, ze nastastie nas nikto nevykradol... no ale na druhej strane, vsak co uz by len zobral, ze ano... 😉

sakura77
26. júl 2013

baby stale,este vyberam,bol niekto v tomto hoteli?
Limak Lara De Luxe Hotel ?

lauraa
26. júl 2013

@sakura77 velmi krasny hotel , asi najkrajsi aky som videla , len my sme tu boli este bez malej a tento hotel sme si vtedy vyberali prave preto ze je skor na oddych pre dospelakov ako deti.....

ela_79
26. júl 2013

@hori diky za odpoved, repellent som zabalila automaticky ale nieco do zasuvky mi nenapadlo :(

nivi
26. júl 2013

@sakura77 ja sa nebudem hadat. ale v Sıde je to tak. ak aj su vıac poschodove su to len tıe v kopecku cıze ostatne su brane aj - poschodıa suteren. je to ınfo od mıestnych nıe moj vymysel. ale to je fuk.

sakura77
27. júl 2013

@nivi 🙂 😉 ani ja sa nehadam..my sme boli v side a decka sa v hoteli vyvazali na vytahu,takze viem,ze to bolo okolo 10 poschodi urcite 😉 hotel bol na plazi ....ale mne sa napr viac pacia resorty s nizsimi budovkami a s apartmanmi ako vysoky hotel 😉aj ked tento rok v´bude hotel...

@lauraa dakujem za info 🙂
tak sme vcera zajednali nakoniec tento Titanic beach resort v Lare

tanitta
27. júl 2013

@17anit07 odkolkej hodiny sa zacinali trhy?.... ak pojdem taxi kam sa mam dat odviest miesto ?.. alebo sa da aj napeso?... okolkej vas ubytovali? moohli ste vyuzivat sluzby restauracne hned?... letime v noci takze pocitam ze okolo uz 9°° by sme tam mohli byt a potomc cakat na izbu 😖

lauraa
27. júl 2013

@sakura77 pekny hotel ste vybrali, daj potom vediet ako bolo...kedy letite?

novan
27. júl 2013

Baby, uvítala by som nejaké rady čo je potrebné si zbaliť do Turecka, tie čo ste boli radte 😀 Ako jeden príklad uvediem: treba brať pre malú také tie gumené topánky do vody? lebo niekto ich berie iba na také miesta kde sú skali ale tu je piesok, tak brať či nebrať??? repelent + per.do zástrčky beriem, aj lieky. Ozaj, a brali ste si aj troška gelu na pranie? uvitam každú praktickú radu 😉

tanitta
27. júl 2013

@novan brala som to co si pisala... ale co vyuzijeme realne este neviem kedze letime zajtra rano....resp. dnes uz vyrazame....
baby ja mam problem pobalit ale v zmysle v takom ze nemam co pobalit aby som vyplnila kufor 😀 .... v pohdode by sme sa vpratali dojedneho aj tak ho ma asi len 18kg (tusim ten 62Litrovy velky) a druhy je poloprazny a kedze chcem nieco pokupit tak radsej 2ks...
aj mna by zaujmalo ze co vsetko berete ked tu dost vela citavam ze sa "bojite" ze sa nezmestite 😎

zebricka23
27. júl 2013

@novan boli sme 3x topanky do vody som nidky nebrala...ale tento rok este len ideme a kupila som....lebo piesok je strasne horuci, aj zem pri bazenoch.....a vstup je velakrat taky kamienkovy.....cize tento rok beriem.....
repelenty ani raz.....ani teraz neberiem.....a na pranie kupujem v dm...taku tubu.....a v tom je taky gel na pranie.....
este beriem aj nozik, hubku na riad, jednu utierku, ak pije mala um...tak cistic na flase....

lauraa
27. júl 2013

@novan ak mas gumene topanky tak zober, urcite vyuzijes aj ked plaz je pieskova.... piesok strasne pali a ani len my dospeli sme bez topanok po plazi nechodili....gel beriem ako zebricka23 na prepranie plavok, inak neperiem nic, vzdy pobalim tak aby sme mali oblecenia dost,ale nie zbytocne vela.... repelent neberiem , keby sme ho potrebovali kupim na mieste, gel na sprchovanie neberiem , je v hoteli ,lieky len zakladne, ziadne kvapky do oci , usi a pod. som neniesla, ved lekaren je tam tiez a zbytocne ich nebudem kupovat ked ich doma nepotrebujem...mala som len nurofen, nieco od hnacky, kinedril,naplaste a pre nas nieco od bolesti.... to je vsetko....na cestu trochu jedla, jablcko, banan, piskoty lebo predsa len cakas 2 hod. pred odletom a potm let , strava v lietadle pre deti nic moc( aspon nam nechutila vobec) a po prilete tranfer do hotela , takze dlha doba bez jedla.... napoje som tiez brala aj ked mi jednu flasku vody na letisku zobrali, tak nam zostala len jedna 0,5 l cola pre 3....kupili sme potom za eura v autobuse ....

novan
27. júl 2013

@zebricka23 híííí ozaj, ved aj moja malá pije UM a ma ani nenapadlo že s čím tam budem umývať flašku 😀 Super, si mi teraz ozaj pomohla, a ten gel na pranie hovoríš že sa dá kúpiť taký priamo v tube? tak teda kúpim ten, díky za tip🙂
Aj topánočky do vody zoberiem. Mám ešte na zozname napísanú takú možno blbosť ale asi tiež zoberiem, človek nikdy nevie niť + ihla 😀

novan
27. júl 2013

a neviem či brať osušky, lebo uteráky na hotely budeme mať a osušky by sa zišli na pláž alebo k bazénu ale tie sú veru dosť ťažké a ako sa poznám i tak budem mať problém sa pobaliť do 15kg na osobu ☹ Brať veľké osušky podľa vás či netreba? malej zoberiem také to osuškové pončo len pre mňa a manžela neviem 😒

17anit07
27. júl 2013

@tanitta na trhy zajdete aj peso je to kusok od hotela rovno na hlavnu cestu a potom do lava my sme dorazili o 23.30 k dispozicii sme mali uz len bar a izby okoamzite rano uz budete mat urcite k dispozicii restauraciu hned ako vam daju naramky sa mozete ist najest prajem krasnu dovolenku a dajte vediet ako sa vam pacilo 🙂

17anit07
27. júl 2013

@novan ja som tiez brala iba malej ponco na izbach uteraky menia kazdy den a pri bazene si tiez zoberiete stale nove

novan
27. júl 2013

@17anit07 myslíš že pri bazénoch dávajú osušky??? lebo tie z hotela brať von nebudem, ved tie budeme potrebovať po sprche v hotely. Doteraz sme chodili vždy len do Talianska autom, a tam nám uteráky menili na hotely každý deň ale osušky nám pri bazénoch nedávali, preto neviem ako to funguje v Turecku 🙂