Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

alienka73
18. jún 2012

@jakomo bolo dobre, hotel je pekny , cisty, jedlo super, bazen aj more pekne. Ak mas otazky kludne sa pytaj, aj v sprave.

alienka73
18. jún 2012

@zebricka23 my sme boli sice v Side ale kupovali sme aj mlieko- aptamil- nas nutrilon 350 gr vyslo na 10 eur, pampersky 24ks vysli na 9eur, raz sa nam podarilo kupit za 7 eur- turek nam zle vydal, a plienky na plavanie stali tusim 6 eur 11ks. Vsetko sme to kupovali v lekarni a aj tam davaju zlavu, teda nam sem tam dali.

zuziq8
18. jún 2012

@kvietocek7 my sme brali plienky na tri dni, dalsi balik sme kupili tam ... velkost 3 pampers (39ks) stali 10€ a huggies (46ks) stali 13€. Takze ziadna slava, ale nastastie kupovali sme tam len jeden balik, cez den na plazi bola mala naholo, alebo mala take gatkove plavky.

billam
18. jún 2012

Kazdy musi mat pas...na letisku si budete kupovat viza...v hoteloch su obchody, kde sa daju kupit plienky...my sme boli v Pemar beach resort a ideme tam aj tento rok...bolo tam genialne 🙂...hlavne pre deti...kolotoce, ihrisko... Je to hotel zamerany hlavne na male deticky....a hlavne, ked idete do Turecka, vyberajte hotely - resorty, ktore sú priamo na plazi, nie cez cestu.

zuziq8
18. jún 2012

@aalinka ahoj, my sme boli v hoteli Belinda, ma to ten isty majitel ako Club Belinda... chceli sme dat € do pasu, ale ked sme prisli a vypisovali take karty tam sme uz dobredu mali napisane č. izby, takze podla mna zbytocne by sme davali. Osusky na plaz sme si vedeli rano zobrat na recepcii a vecer vratit, myslim ze aj Club Belinda to bude rovnako.

zuziq8
18. jún 2012

@martanka11 Ahoj, vaha batoziny sa vam rata na rodinu, teda spolu 80kg, pricom kufor moze mat max. 32kg.

jankako
18. jún 2012

@zuziq8 dakujem

alienka73
18. jún 2012

@zuziq8 my sme sa videli nakoniec na letisku? vy ste nas videli urcite ale vy ste boli ti, co sme spolu cakali na kociky? cestou do Turecka....

zuziq8
18. jún 2012

@alienka73 Ano ano, to sme boli my 🙂 Ja som rozmyslala ze ci si to ty, ale nevedela som si spomenut aku tu mas foto... to bude asi tym ze ziadnu tu nemas 😀

alienka73
18. jún 2012

@zuziq8 😀

martanka11
18. jún 2012

@zuziq8 dakujeeem to som potrebovala vediet ;)

danus.ka
18. jún 2012

@marketa1304 my ideme cez hechter a vy?

zebricka23
18. jún 2012

@zuziq8 diky..tie plenky teda dost stoja aj to mlieko...tak hadam sa nam zmesti....ak nie tak budeme kupovat......

inak my sa chceme zbalit do troch kufrov...co su take tie postupne...jeden vacsi,stredny a maly....a prirucne tasky

adka12
18. jún 2012

@aalinka
@tzuzana
ahojte baby, ubytko bolo super v tých vilkách, chyžné riadili každý deň, ešte aj okná umývali, dlážku zmývali a prezliekali periny. Na recepcii sme žiadne euráče nedávali, je to tam úplne vypredané, takže izby už máte asi dávno pridelené.
Tie zvláštne recenzie som čítala aj ja, ale záleží od toho, kde idete. Lebo v rezorte sú vilky club belinda beach aj club belinda beach family a tie sú údajne nižšej kvality. Ale keďže sme jednu noc prespali aj tam po príchode v noci nás nemali kde ubytovať, tak môžem povedať, že čistota a kvalita ubytovania je úúplne rovnaká, takže sa vôbec nebojte, či už idete do jedných alebo do druhých. Tie family sú ďalej od všetkého (reštika, pláž,...), ale na úrovni.
Čo sa týka stravy, ja som pribrala 3kg a muž 5kg, takže neboj sa, bolo to obžerstvo a úúúúžasná strava. Veľké množstvo a veľa druhov všetkého, takže každý si určite vyberie. Na pláži sme nejedli, lebo dcéra chodila cez obed spávať, takže sme sa najedli v reštike.
Osušky si ani neber. Upratovačky menili na izbe každý deň a za depozit 10€ ti vo welnesku požičajú osušky podľa toho koľko vás bude. My sme dostali za 10€ 3, keďže sme boli traja. 10€ ti potom pri vrátení osušiek dajú spät. Ak by si ich mala špinavé a chcela ich vymeniť, zato sa už platilo 1€
A vlastne tie osušky si si ty musela nosiť na pláž aj k bazénu, lebo tam boli len lehátka a obsluha ti dá matrace na lehátko. Na pláži ani pri bazéne neplatíš za lehátka ani matrace. A určite si nezabudnite repelenty, najlepšie do zástrčky, lebo komáre neboli von, len na izbách
😀 😀 😀
Ak máte ešte nejaké otázky, kľudne napíšte aj do IP.

abbey1
18. jún 2012

@adka12 Vďaka za super info. my tam letíme 30.6. Tak sa už tešíme. Ako bolo mimo areálu, čo sa týky prechádzok, nakupovania a prípadne nejaké výlety? Vďaka z ainfo. 😉

abbey1
18. jún 2012

@aalinka
@ttzuzana Nebojte. Budeme určite spokojné, máme len samé dobre recenzie a odporúčania na ten hotel. Kedy idete? Nestretneme sa?

marketa1304
18. jún 2012

@danus.ka my cez firo...do hotela limak lara..antalya...

terina25
18. jún 2012

neviete mi povedať,ktoré strediská sú najbližšie k letisku?aby bol transfer max.do hodiny.ďakujem za odpoveď.

terina25
18. jún 2012

Mám ešte niekoľko otázok-ak možem 😉

a ešte ste tu spomínali delfinárium.ak by sme sa vybrali do nejakého strediska,čo je blízko letiska,tak robia aj odtiaľ výlet do delfinária?cesta potom netrvá dlho?

väčšinou čo som čítala,tak je písané,že od hotela je napr.15 km nejaké mesto.čiže to je hotel a okolo neho ,,nič,,?či sa dá ísť aj niekam von mimo hotela.či to neodporúčate?lebo napr.min.rok,čo sme boli na Kréte,tak večer sme vždy chodili s deťmi vonku na prechádzky.Ich sme dali do kočiara a chodili sme po meste,po nákupoch.Tak preto sa pýtam.nerada by som celé večere sedela len v hotely.

Na koľko dní ste šli do Turecka?lebo sú 7 dňové,10 ,11 a 15.Mne sa zdá 7 dní málo.

my sa chystáme až v septembri-dúfam,že nám to výjde.cez prázdniny by som nešla kvoli tým horúčavám,a aj kvoli toľkým ľuďom,čo tam budú.

adka12
18. jún 2012

@abbey1 čo sa týka obchodov, boli asi 300metrov od hotela, mali tam oblečenie, zlatnítva , darčekové suveníry a potraviny. Dalo sa nakúpiť.
Výletov bolo dosť cez delgáta, ale s malou sme boli radi že sme, nie to ísť ešte na výlet 😀 😀 😀
Krásnu dovolenku, hneď by som sa vrátila 😎

mirka907
18. jún 2012

@adka12 a ostatne baby...takze viza az po prilete do Turecka?

abbey1
18. jún 2012

@adka12 Ďakujem za info. Už sa tešíme a mňa chytá cestovná horúčka.

abbey1
18. jún 2012

@mirka907 Víza na letisku cena 15EUR osoba alebo 20 USD, ak sa nemýlim.

billam
18. jún 2012

@terina25 urcite je lepsie ist na 10-12dni...15 je podla mna dost...najblizsie k letisku mas Antalayu a najďalej Alanyu. Cela cesta od letiska az po Alanyu je po pobrezi /zhruba/...do tej hodiny by bolo aj Side /tusim/...okolo hotela -ak si v resorte pri plazi mas obchody oproti cez cestu /niekde to moze byt inak/...najviac obchodov mas samozrejme Alanyi - tam sa mozete po veceroch prechadzat...inde to nie je tolko...mozno 10-20 obchodov, ale take typy ako cinske...cize prerobene garaze 🙂...vacsinou sme bývali vecer v hotely, lebo ak si v resorte, je to velky komplex s množstvom aktivit - tanecky, divadlo, kabaret, disco, pre deti ihriska...kolotoce...do mesta mozete chodit tzv.dolmusmi za 1-2eura, to je miestna MHD..ale vecer by som to s detmi neriskovala...a s kocikom vobec...mozno taxik, ale to uz dohadujes cenu a pri miestnych blaznoch na uliciach, tiez moc nie...Turecko nie je ako Grécko, že tam mas takú tu typickú atmosféru "mediny"...prechádzky po večeri, po úzkych uliciach s otvorenymi obchodmi....to jedine v Alanyi, ale v tých menších mestách moc nie.

erinka123
19. jún 2012

@terina25 najbližšie je Lara,Belek,Side...dam ti link tu su skoro všetky hotely a je k nim aj mapka ako su rozmiestnene pri plaži,len si vždy zmen stredisko a hotel a možeš popozerať 😉 dá sa ist na prechadzku okolo hotela aj v Side,aj v Beleku,zaleži aky hotel si vyberieš .....
http://www.side-manavgat.de/hotels_region_side.php

Viem že priamo v Beleku je delfinarium ale kolko trva cesta neviem,nikdy som tam s dcerkou nebola je to skoro na pol dna vylet a ona ani nechcela.ked pojdeš do cestovky tam ti povedia presnejšie udaje o delfinarium aj cenu.
Najviac sa ti oplati ist na 11,12 dni ja chodim iba takto a v septembri maš tiež dost ludi,vätšinou tam boli s malinkými deťmi,-čo nemusia do školy...aj rusi,a turci.

lubkam
19. jún 2012

@billam ideme do Alanye, keď manžel videl ako mám vypísané v googli - shopping in Alanya, oči sa mu pretočili 😎
inak letíme 24.6

aalinka
19. jún 2012

@abbey1 ideme 1. 7 do 15.7 a vy?

billam
19. jún 2012

@lubkam no tak to budes mat nakupovaci raj 🙂)).....hlavne zjednavaj 🙂...muž to robil tak, že si dal do na daného vrecka 10e...a ked som prejavila o nieco zaujem a Turek zavalil cenu, hned som tu vec pustila a povedala, že je to drahé, samozrejme, že začal zjednavat, že koľko dám a tak, vykrikoval ceny, no my sme sa pratali z obchodu a on stale za nami, koľko dám....muz sa otočil vytiahol z vrecka 10e a povedal, že mame pri sebe len 10e, lebo sme uz minuli...alebo uz zajtra odchadzame.....no a takto sme kupovali 2 tyzdne 🙂)))

billam
19. jún 2012

Oprava: - do naprsneho vrecka 🙂

ttzuzana
19. jún 2012

@abbey1 Asi sa nestretneme, my ideme az v juli. 🙂