Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

dasa123
9. dec 2013

Ahojte, tak my mame ale len predbezne vybraty Hotel Suntopia Pegasos Royal cez kartago, ale je mi jasne, ze ked ho nezaplatime ako first moment, neskor uz bude vypredany, aspon take mam skusenosti za posledne roky, tento hotel je na vyziadanie. Uz sme boli aj v Pegasos World v Side a tiez sme boli spokojni. Ak ste niekto v tomto hotely boli prosim dajte nejake info. Inak my mame len dobre skusenosti s Kartagom a s hotelmi Suntopia, vzdy bolo super 😎

zuuzka
9. dec 2013

Tak my asi opat Belek a hotel Ela quality. Celkom sa nam pozdava aj Adalya, ale asi predsa len stavime na to, s cim uz mame skusenost.

nefertitka
9. dec 2013

@zuuzka fiha ten Ela Quality vyzera super, ale moc drahy mi pripada, teda pre nas

dasa123
9. dec 2013

@zuuzka v Adalyi boli minuly rok svokra so svagrinou a velmi si chvalili, ze bolo super, aj fotky som videla a fakt pekne, a so sluzbami boli tiez spokojne 😉 tento rok chcu ist zase.

dasa123
9. dec 2013

A inak baby kedy chodievate ? My najcastejsie v juni a v septembri, pred 2 rokmi sme boli v auguste, ale pre mna je to strasne teplo, to zas ja nemusim. A pokial deti nechodia do skoly, tak chodime takto mimo hlavnej sezony.

nivi
9. dec 2013

@dasa123 urcite je lepsie mimo letnych mesiacov, koniec septembra aj zaciatok oktobra je uplne v poho (more je vyhriate). a potom jun aj koniec maja sa da ale tam je to more kus chladnejsie aj pocasie moze byt ze sprchne.

zuuzka
9. dec 2013

@dasa123 My chodievame vzdy prve junove tyzdne, vacsinou od 1.6. a pre nas je to tak akurat.

katinka71
9. dec 2013

ahojte my sme boli minuly rok od 22 maja v beleku vo vera mare,a tento rok som to uz objednala znova ,my nechceme chodit po vyletoch,ani nakupovat,nas je taky hyperaktivny ze by sme to nezvladli,znova chceme koniec maja uz bolo teplo ja by som väcsie teploty nezniesla a ani jeden neprsalo abolo +29 C

zuuzka
9. dec 2013

@nefertitka Ano je drahsi a preto sme sa aj tento rok rozhodli ist na 12 nie na 15 dni. Ale baby vseobecne Turecko islo tento rok s cenami hore a to teda dost hore. Nam na beleku vyhovuje aj to, ze to nie je tak daleko z letiska.

nefertitka
9. dec 2013

@dasa123 my chodíme zaciatkom juna, koncom maja, tiez nemusime velke horucavy, minuly rok sme boli od 25.5. a bolo super, take slovenske leto🙂 more ani nebolo az take studene, uplne v pohode bolo, mozno nie take teple, ako byva cez sezonu, ale ziadna katastrofa

nefertitka
9. dec 2013

@zuuzka no ale fakt vyzera super;)

erinka123
9. dec 2013

Kočky tento hotel nepoznate?
SUNTOPIA MAGIC LIFE WATERWORLD v Beleku.

mariuskaa
9. dec 2013

ak ste boli niekto v Bodrum, kam chodite? do ktoreho hotela?

nivi
9. dec 2013

@mariuskaa ahoj, ja som v Bodrume bola. ale ten hotel ti neodporucim. my ste tam boli v ramci poznavacky, byvali sme v casti Gumbet (hotel mal sice 4* ale neviem ako sa k nim dostal :D ako personal mili, cisto ale inak o nicom) ani tu by som asi neodporucala :P promenada vecer bola super ale inak plaz o nicom uzucka preplnena a taky zvlastny strkopiesok.
ale urcite sa da nieco pekne vybrat. pobrezie je dost clenite cize tie plaze su viac menej take malicke a co som si vsimla dost casto je vstup z mola. ale urcite sa da aj tam vybrat. Ja pokukujem po Xanadu Island 🙂 to je kus od Bodrumu v Turgutreis.

mariuskaa
9. dec 2013

@nivi v ktorom hoteli s bola v Bodrume?
V Turgutreis sme boli v La Blanche resort,
a v Bodrume sme boli v Ersan resort & spa,
ten pvy bol super vyhovoval, ale Ersan otras....
Hladam nieco blizsie v centre, rodina tam ma business aby sme boli blizsie...

martuska75
10. dec 2013

@anit05 tak tá pesnička bola tuším hitovka aj tento rok - naše baby si ju tiež ešte spievajú. Tiež sme boli v tejto oblasti a kedže sme mali náramok na AI aj do hotela Evren Beach tak sme sa tam boli popozerať. Adalya rezort bol cez tú riečku kúsok oproti Evrenu, že?

nivi
10. dec 2013

@mariuskaa boli sme v Magnific beach hotel. Neviem ci sa polepsili ale ked sme boli my tak nic moc. akurat mali peknu zelen vsade naokolo a myslim, ze polohou bol tiez dobre situovany, nedaleko centra, priamo na plazi. na to, ze mal 4* izby male a osuntele, klima skor nefungovala ako fungovala, balkony boli drevene a teda fakt by sa im zisla renovacia toho dreva ale no ok. strava nic moc, mali sme all + tam boli dve a la carte restiky. bar tiez stary osarpany ale drinky boli fajn. urcite keby ho zrekonstruavali tak by bol lepsi. a muzicek bol velmi sklamany z posilky, kde klima tiez nefungovala, malo strojov vo velmi ubohom stave a tak si radsej siel vecer zabehat :D

tigra440
10. dec 2013

maminky mate skusenost s tymto hotelom v turecku , Colakli : Kamelya world holiday village ? alebo s tymto : v Beleku - Green Max ?

mariuskaa
10. dec 2013

@nivi
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g298661...
NO ja si vzdy pozeram tripadvisor (som uz top contributor) a toto ma velmi vela negativnych recenzii.
Ten Ersan nemal az tak vela, ale ja si vsetko citam, takze ja som vedela, to len moj muz si myslel, ze ideme do lepsieho ako to bolo. A to bolo 5 stars.
La blanche bol super.. cisty, a pekny. A najlepsie jedlo.

nivi
10. dec 2013

@mariuskaa my sme tam boli v 2011 a bookli sme to cez turecku online ck a tam to malo hodnotenie 4 z 5 tak nam to prislo ako ok (mozno ta 5 v tomto pripade mala byt ta najhorsia znamka, ktovie). ale nevadi boli sme len na 4noci tak sa dalo prezit.
budeme uz asi viacej pozerat aj na recenzie 🙂

erinka123
10. dec 2013
tigra440
10. dec 2013

turecko hotel Sunrise 5 hviezd .......neboli ste ????

nefertitka
10. dec 2013

@erinka123 joj no vsetky su super, ani vybrat by som si nevedela, fakt. V tom prvom je super ten lunapark, ze 3x za pobyt zdarma. Ale ako tak kukam na ceny, tak su dost drahe, teda pre nas

nefertitka
10. dec 2013

@erinka123 aj ked tak ratam, tak ten prvy sa veru aj da🙂

erinka123
10. dec 2013

@nefertitka ja som si vyratala Paloma oceana resort hotel 2+2+0 vo vilke či bungalov komplet zo všetkym 3700eur na first moment. 😉 a ten sa mi pači najviac aj poloha aj plaž,izbi no vyzera super 😉

erinka123
10. dec 2013

@nefertitka ten som videla viezli sme tam ludi ked som išla do Belli,len je daleko od plaže píšu 250m ale je to viac vozi ťa tam taky traktor.

nefertitka
10. dec 2013

@erinka123 aha, tak to potom nie

nefertitka
10. dec 2013

aj tento sa mi paci
http://www.hechter.sk/Turecko-letovisko-Side-41...

len sa tam akosi neda vyratat cena, ale asi to bude drahe